Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 643
11 344
113
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 035
21 643
113
Neeeem jóóó.
Én olyat keresek, mint egy blazon.
A királyi címernél pl ez:

Quarterly, first and fourth Gules three Lions passant gardant in pale Or armed and langued Azure (for England), second quarter Or a Lion rampant within a double tressure flory-counter-flory Gules (for Scotland), third quarter Azure a Harp Or stringed Argent (for Ireland), the whole surrounded by the Garter; for a Crest, upon the Royal helm the Imperial Crown Proper, thereon a Lion statant gardant Or imperially crowned Proper; Mantling Or and Ermine; for Supporters, dexter a Lion rampant gardant Or crowned as the Crest, sinister a Unicorn Argent armed, crined and unguled Proper, gorged with a Coronet Or composed of Crosses patées and Fleurs-de-lis a Chain affixed thereto passing between the forelegs and reflexed over the back also Or. Motto "Dieu et mon Droit" in the compartment below the shield, with the Union Rose, Shamrock and Thistle engrafted on the same stem.

1024px-Royal_Coat_of_Arms_of_the_United_Kingdom.svg.png
Fattyú.

Mármint az alábbiak szerint.

"A bestiáriumok a leopárdot az oroszlán és a párduc fattyának tartották."

Ez a Bárczay el van tévedve (egyébként mi a szar az a malomvas? :D ): soha sehol sem hívják leopárdnak a királyi
címerben az oroszlánokat. Meg a support -ot sem - pedig ugye szembe is néz és a hátára is van csapva a farka.
 
  • Hűha
Reactions: jani22

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
edit: sztem a malomvas nem egyenlő a ráccsal :/
edit2: ilyenkor világosodik meg az ember, hogy miért vannak ők pl :D
Nem, a malomvas ez:

Lásd a malomkerék felett. Sokszor úgy van ábrázolva, hogy a két vége szélesebb, mint középtájon.

Ez egy szaktudomány a történelem segédtudománya), speciális nyelvezettel. Magyarországon a Heraldikai társaság foglalkozik vele, melynek kiadványa a Turul (pl.). Ez is olyan, hogy minden kis részletnek, leírásnak szabálya és jelentősége van. A heraldika általános szabályai amúgy is sarkosak -még ha van is eltérés attól.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 035
21 643
113
Nem, a malomvas ez:

Lásd a malomkerék felett. Sokszor úgy van ábrázolva, hogy a két vége szélesebb, mint középtájon.

Ez egy szaktudomány a történelem segédtudománya), speciális nyelvezettel. Magyarországon a Heraldikai társaság foglalkozik vele, melynek kiadványa a Turul (pl.). Ez is olyan, hogy minden kis részletnek, leírásnak szabálya és jelentősége van. A heraldika általános szabályai amúgy is sarkosak -még ha van is eltérés attól.
Tisztában vagyok a heraldikával és vexillológiával - bár jobban az előbbivel.
/ködös Albionban elég véresen komolyan veszik az ilyesmit LoL ld. heroldok/
Csak a pöttyös leopárd leírására lettem volna kíváncsi, mert olyat nem találtam eddig sehol :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tisztában vagyok a heraldikával és vexillológiával - bár jobban az előbbivel.
/ködös Albionban elég véresen komolyan veszik az ilyesmit LoL ld. heroldok/
Csak a pöttyös leopárd leírására lettem volna kíváncsi, mert olyat nem találtam eddig sehol :D
Én meg vagy 15 éve nem foglalkoztam vele.

A pöttyös leopárd az a párduc.
Keresgélj az angoloknál, ott a színes pöttyökkel tarkított lángoló fejű párduc gyakoribb mint itthon.
De a kedvedért egy rúdtáncos pöttyös párduc.

4deed39a6c31b7094827c0e0053a5761.jpg
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 448
5 212
113
Most nem Index, és nem is magának a lapnak az anyázása. Most Monet-t támadták meg krumplipürével a klímaaktivisták Szerintem meg a k anyjukat. Lehet sok minden ellen tiltakozni, sokféle képen, de amikor félidióták így tiltakoznak akkor az eljárás a következő kellene, hogy legyen.

1. A képet leakasztani (úgyis tisztítani kell, stb.)
2. Klíma aktivisták kezét kicsit jobban odaragasztani, csak segítség képen, hátha az ő ragasztójuk nem elég erős.
3. Hagyni őket ott. Egyrészt ők is figyelmet akartak, másrészt minek háborgatni őket. Pár nap/hét múlva az alábbi feliratot el lehet helyezni elöttük: "Haldokló klíma aktivista"

Legalább nem érik meg azt a borzalmas jövőt....

(Nem, nem értem meg, amikor tönkreteszünk valamit, csak, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Lenon gyilkosa is úgy gondolta, hogy akkor majd felfigyel rá a szerelme...)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 288
113
Most nem Index, és nem is magának a lapnak az anyázása. Most Monet-t támadták meg krumplipürével a klímaaktivisták Szerintem meg a k anyjukat. Lehet sok minden ellen tiltakozni, sokféle képen, de amikor félidióták így tiltakoznak akkor az eljárás a következő kellene, hogy legyen.

1. A képet leakasztani (úgyis tisztítani kell, stb.)
2. Klíma aktivisták kezét kicsit jobban odaragasztani, csak segítség képen, hátha az ő ragasztójuk nem elég erős.
3. Hagyni őket ott. Egyrészt ők is figyelmet akartak, másrészt minek háborgatni őket. Pár nap/hét múlva az alábbi feliratot el lehet helyezni elöttük: "Haldokló klíma aktivista"

Legalább nem érik meg azt a borzalmas jövőt....

(Nem, nem értem meg, amikor tönkreteszünk valamit, csak, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Lenon gyilkosa is úgy gondolta, hogy akkor majd felfigyel rá a szerelme...)
Őszintén, én szívem szerint pár nagydarab OMON-ost/ostoros kozákot rájuk engednék kikapcsolt kamerák mellett, hogy akkor tessék, lehet politikailag inkorrekt módon is kezelni a kérdést. Személy szerint kifejezetten háklis vagyok az ilyen és ehhez hasonló, az egész emberiség számára történelmi értékeket képviselő tárgyak/alkotások esetében arra, ha bármilyen idióta nekimegy. Tökmindegy milyen agyhalott ideológia alapján esik neki, nem lehet megindokolni azt, hogy akkor mondjuk konzerves levest öntenek egy felbecsülhetetlen festményre. Konkrétan az ilyen egy szinten van az iraki műzeumokat szétverő Dzsihád Alikkal, csak turbán helyett valami bullshit feliratú póló van rajtuk. Meg az ilyen sötétzöldekkel szemben vszeg a terroristák nem annyira beképzelt sznobok :D Ezek az alkotások 100 éve is velünk voltak, jobb esetben 100 év múlva is velünk lesznek, és egyszerűen többre tartom őket mint azt a foggyos aktivistát aki azt hiszi ezzel majd megváltja a világot. Főleg úgy, hogy igazából a nyugati mainstream globalista ideológia képviselője, szóval még a legkevésbé sem lázadó. Persze az ilyen műalkotások elleni támadásoknál a bizonyítható mentális betegség természetesen külön kategória, de most nem is az a kérdés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Most nem Index, és nem is magának a lapnak az anyázása. Most Monet-t támadták meg krumplipürével a klímaaktivisták Szerintem meg a k anyjukat. Lehet sok minden ellen tiltakozni, sokféle képen, de amikor félidióták így tiltakoznak akkor az eljárás a következő kellene, hogy legyen.

1. A képet leakasztani (úgyis tisztítani kell, stb.)
2. Klíma aktivisták kezét kicsit jobban odaragasztani, csak segítség képen, hátha az ő ragasztójuk nem elég erős.
3. Hagyni őket ott. Egyrészt ők is figyelmet akartak, másrészt minek háborgatni őket. Pár nap/hét múlva az alábbi feliratot el lehet helyezni elöttük: "Haldokló klíma aktivista"

Legalább nem érik meg azt a borzalmas jövőt....

(Nem, nem értem meg, amikor tönkreteszünk valamit, csak, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Lenon gyilkosa is úgy gondolta, hogy akkor majd felfigyel rá a szerelme...)
Őszintén, én szívem szerint pár nagydarab OMON-ost/ostoros kozákot rájuk engednék kikapcsolt kamerák mellett, hogy akkor tessék, lehet politikailag inkorrekt módon is kezelni a kérdést. Személy szerint kifejezetten háklis vagyok az ilyen és ehhez hasonló, az egész emberiség számára történelmi értékeket képviselő tárgyak/alkotások esetében arra, ha bármilyen idióta nekimegy. Tökmindegy milyen agyhalott ideológia alapján esik neki, nem lehet megindokolni azt, hogy akkor mondjuk konzerves levest öntenek egy felbecsülhetetlen festményre. Konkrétan az ilyen egy szinten van az iraki műzeumokat szétverő Dzsihád Alikkal, csak turbán helyett valami bullshit feliratú póló van rajtuk. Meg az ilyen sötétzöldekkel szemben vszeg a terroristák nem annyira beképzelt sznobok :D Ezek az alkotások 100 éve is velünk voltak, jobb esetben 100 év múlva is velünk lesznek, és egyszerűen többre tartom őket mint azt a foggyos aktivistát aki azt hiszi ezzel majd megváltja a világot. Főleg úgy, hogy igazából a nyugati mainstream globalista ideológia képviselője, szóval még a legkevésbé sem lázadó. Persze az ilyen műalkotások elleni támadásoknál a bizonyítható mentális betegség természetesen külön kategória, de most nem is az a kérdés.
Nem értitek Ti a modern haladó européer performance művészetet, olyan ez mint slejmpoetri -vagy mifene. Csak nem valami tanulatlan vidéki emberkék vagytok?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Kedves Fórumtársak, ha van köztetek olyan, aki termőföld vétel-bérlés dolgában járatos, dobjon kérem egy privát üzenetet, kérdeznék egyet. Előre is köszönöm!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igazad van, már a nyomtatott internet elavult; már felolvasott internet a menő (facebbokon van videó).
Az egész onnan jön, hogy meg nem nevezett politikai agytrösztök szerint egyes politikai csoportok azért szinte mérhetetlenek vidéken, mert nem jut el hozzájuk az internet. Ergo, ki kell nyomtatni az internetet:

De fut jelenleg is hasonló project: