[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Egyrészt politikailag volt érezhető, amikor tudatosult az európai nagyhatalmak vezetőiben, hogy Trump végrehajtja az "Amerika bezárkózik" politikájat,másrészt a német vezetés Északi Áramlat 2 melletti kiállása az amerikai kormányzat nyomásával szemben is egy ilyen jel volt.
Szerintem sokkal jobban érezhető volt ez a lehallgatási botrány után (Dánia közreműködésével), ami tényleg egy komoly sértés volt, s mégis csendben maradtak... A választások előtt, nem tudom miért, de minden eu-s ország szükségszerűnek érezte, hogy megnyilvánuljon abban, hogy ki lenne jó az USA elnökének (rajtunk kívül mindenki Hillary-t választotta).
A USA-EU diplomáciai kapcsolatok semmilyen formában nem változtak a regnálása alatt. Vámotkat vetett ki: türték. Belengette, hogy kilépteti az USA-t a NATO-ból, ha nem egyeznek bele a többiek, hogy felemelik a GDP-arányosan 2%-ra a hadikiadásaikat. Erre mi történt? Céldátumot kijelölve minden tagország vállalta, hogy felemeli 2%-ra a kiadásait. Biden, legjobb tudomásom szerint, egyetlen vámot sem vont vissza, amit az európai "partnerekre" Trump kivetett, sőtt, a fraciákba még egy jót bele is rúgott (ausztrál tengeralattjáró beszerzés).

Az NS-2t nemcsak az USA-ban nem szerette volna egyik váltópárt sem, de az EU-n belül is sokan ellene voltak (főleg a lengyelek - nem ok nélkül pl. tranzitdíj és egyebek). A németeknek persze akkor lett volna a legjobb, ha a Török Áramlat se épült volna meg, utána meg ők osztották volna az orosz gázt mindenkinek.

Persze én is találkoztam azon cikkek százaival, ahol erről volt szó, meg arról, hogy majd Biden ezeket visszaépíti, csak a valóságban ennek éppen nyomát se láttam, hiába írták le "nap-napután", se a leépítésnek, se a visszaépítésnek.
Az ukrajnai invázió kapcsán se Trump miatt nem hittek az amerikai hírszerzésnek, hanem az elmúlt évtizedek előzményei okán.

Szerk.:
De, ha a verseny tul eros, akkor csak ugy tud a gyar profitot termelni, ha szart ad el, tehat lenyegeben no az ar. Ez persze nem mukodik orokke, elobb-utobb normalizalodik a helyzet, de ez nem vigasztalja a vevot, aki rossz termeket kapott kicsit alacsonyabb arert. A verseny jo, de nem mindenhato csodaszer.
Az amit irsz, hogy bujtatott aremeles, az ettol fuggetlen, es a mi szempontunkbol lenyegtelen, hogy lehet-e ellene tenni jogszaballyal vagy sem. Termeszetesen soha nem lesz jogszabaly arra, hogy a Mercedesnek ujra annyi ev garit kell adnia mint regen. Ha nem lett volan tul eros a verseny, akkor nem kellett volna csokkenteniuk a garancia hosszat, tehat nem romlott volna az egysegnyi penzert kapott egysegnyi joszag merteke.
De a "szart" csak akkor teheti meg, ha ezt a jogszabályi környezet megengedi, egyébként be fog zárni/felvásárolják.

De ott is az ortodox haredi zsidóság szaporodik, a nem ortodoxok termékenységi rátája ott sem éri el a 2.10-et!
..
Egyébként az egész népesedési kérdéskör kapcsán várjunk még egy-két évet, hogy lássuk mit okoztak vajon a tömeges vakcinázással. Elég bizarr kép kezd kirajzolódni! Skandináv országokra külön felhívnám a figyelmet e téren. Ott nem lehet arra fogni a növekvő mortalitást, hogy gyenge és kiépítetlen az egészségügyi ellátórendszer!
Ezt ajánlom megtekintésre, mielőtt elhamarkodott kijelentéseket tenne:
 
W

Wilson

Guest
Szerintem sokkal jobban érezhető volt ez a lehallgatási botrány után (Dánia közreműködésével), ami tényleg egy komoly sértés volt, s mégis csendben maradtak... A választások előtt, nem tudom miért, de minden eu-s ország szükségszerűnek érezte, hogy megnyilvánuljon abban, hogy ki lenne jó az USA elnökének (rajtunk kívül mindenki Hillary-t választotta).
A USA-EU diplomáciai kapcsolatok semmilyen formában nem változtak a regnálása alatt. Vámotkat vetett ki: türték. Belengette, hogy kilépteti az USA-t a NATO-ból, ha nem egyeznek bele a többiek, hogy felemelik a GDP-arányosan 2%-ra a hadikiadásaikat. Erre mi történt? Céldátumot kijelölve minden tagország vállalta, hogy felemeli 2%-ra a kiadásait. Biden, legjobb tudomásom szerint, egyetlen vámot sem vont vissza, amit az európai "partnerekre" Trump kivetett, sőtt, a fraciákba még egy jót bele is rúgott (ausztrál tengeralattjáró beszerzés).

Az NS-2t nemcsak az USA-ban nem szerette volna egyik váltópárt sem, de az EU-n belül is sokan ellene voltak (főleg a lengyelek - nem ok nélkül pl. tranzitdíj és egyebek). A németeknek persze akkor lett volna a legjobb, ha a Török Áramlat se épült volna meg, utána meg ők osztották volna az orosz gázt mindenkinek.

Persze én is találkoztam azon cikkek százaival, ahol erről volt szó, meg arról, hogy majd Biden ezeket visszaépíti, csak a valóságban ennek éppen nyomát se láttam, hiába írták le "nap-napután", se a leépítésnek, se a visszaépítésnek.
Az ukrajnai invázió kapcsán se Trump miatt nem hittek az amerikai hírszerzésnek, hanem az elmúlt évtizedek előzményei okán
Azért azt ne felejtsd el, hogy ezek a folyamatok nem egyik-napról a másikra mennek végbe Trump csak négy évig volt elnök, ha maradt volna a második ciklusra és folytatta volna tovább az Európával kapcsolatos politikájat már sokkal jobban látható lett volna ez a folyamat, de mint már említettem feljebb ennek már nincs jelentősége mert Vlagyimir Vlagyimirovics idén február 24-én alapjában változtatta meg a világpolitikai folyamatokat.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Ami nem terjeszkedik, az megszűnik. Ezt jegyezd meg.
Egyiptom több ezer évig megvolt kb egymilliós populációval. Ahol tudatos társadalompolitika van, ott nem feltétel a terjeszkedés. Persze most olyan sehol nincs, ezért aktuálisan igazad van, mert az egész világ a rákos daganat elvet követi mindenben. A kérdés tényleg csak annyi, hogy mikor, hol és milyen kiváltó okból kezdődik az összeomlás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Nem igaz, pl. az óegyiptomi birodalom évezreden keresztül tartott fent egy szűk spektrumon belül ingadozó, de hosszabb távon permanensen egyensúlyi állapotban lévő populációt, közben baromira nem terjeszkedett és nem is szűnt meg.

Ma hol van ilyen civilizáció?

A terjeszkedési és növekedési kényszer istenítése egy oltári nagy hazugság, élet, bolygó és természetellenes.
A növekedés egy pontig törvényszerű és jó, egy ponton túl már káros, a végtelen növekedés pedig lehetetlen.
Akkor is, ha a jelenkor spekulatív és eszelős kamatokra épített pénzpiaci kapitalizmusa ezt mantrázza éjjel-nappal.
Egyiptom több ezer évig megvolt kb egymilliós populációval. Ahol tudatos társadalompolitika van, ott nem feltétel a terjeszkedés. Persze most olyan sehol nincs, ezért aktuálisan igazad van, mert az egész világ a rákos daganat elvet követi mindenben. A kérdés tényleg csak annyi, hogy mikor, hol és milyen kiváltó okból kezdődik az összeomlás.
Szerintem téves az az elképzelés, hogy az ősi/ókori egyiptomi civilizáció nem a terjeszkedésre törekedő, meglévő életterében egyensúlyra törekvő lett volna. Egyiptom ugyanolyan birodalom volt, mint a többi és történeleme ugyanúgy egy folyamatos hullám vasút összeomlásokkal és újjászületésekkel.

I.E. 3000 körül egyesítették alsó és felső Egyiptomot létrehozva az Óbirodalmat. Az Old Kingdom/Óbirodalom idejében i.e. 2700 -2200 között a Nílus köré korlátozott a birodalom határa, de abban az időben más civilizáció is hasonló képen terült el, például az új sumér III. uri dinasztia, Mezopotámiában a Tigris és az Eufrátesz folyók köze.
Középső Birodalom korában már fejlődött annyit a tudomány és lehetővé tette a nagyobb terjeszkedést. Itt már akkora volt birodalom majdnem, mint a mai Egyiptom.
Az új királyság idejében pedig volt a legnagyobb kiterjedésű. Utána már több ok miatt már nem ők hódítottak, hanem őket hódították meg asszírok, perzsák, görögök, rómaiak...
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and Wilson

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Sok erdekes poszt volt ma, alig gyoztem kovetni. Par eszrevetel:

EU:

Az EU pont abba a hibaba esett 2014 elott, hogy azt hitte "hogy mar valaki". Nagyot akart markolni ukrajnaval. Szerintem ez a szokasos nemet tulzott tevedhetetlensegi maniajukbol fakado, hibas eroviszonyfelmeresbol kovetkezett. Kiszamoltak, hogy ha megszerzik Ukrajnat, akkor voltakeppen az oroszokra mar nem is lenne szukseguk...stb. (tehat nem akartak elmenni vegul az Uralig igy is jo biznisz lett volna) De meg ezt is elzsugoriskodtak, elsz@rragoskodtak es nem voltak kepesek akkora euros tamogatast meg kenopoenzt belengetni az ukranoknak, hogy szemrebbenes nelkul oket valasszak...kulonben mas menet lett volna. De ez a hezitalas, soherkodas az EU reszerol idot adott a ket masik hatalomnak US & RU hogy lereagaljak ezt a hirtelen jott "erodemonstraciot"... aztan itt vagyunk ahol vagyunk. Mindenki a hatterben fuj az EU-ra es ez latszik is mert K-rol es NY-rol is ugy meg van szivatva, hogy elhiszem, amit irtok, hogy mar 5x is megbantak, hogy belementek ebbe az ukran buliba anno. . . pedig mar hogy osztogattak a telekominukacios, meg vasuti szegmenseket... hajjaj
Igy meg szepen fogunk egy padlot... (jah . . lekelultunk a padlola... ;) )

US:

Erzi a torkan a hurkot Kina miatt ezert "all in" megy szerintem...ez nekem akkor tunt fel mikor sorozatosan irracionalis valaszokat adtak az oroszoknak a targyalasi felveteseikre (voltak azok barmilyen mereszek is). Ezert is ertek egyet azokkal, akik azt mondtak hiba volt Putyintol hamar elovenni a nuklearis fenyegetest, mert ez az US az "osszes fenyegetest lehivja" mint akinek mar minden mind1. Latjuk, hogy barmilyen voros vonal lesz is kijelolve (Ny-i fegyverszallitasok, aztan HIMARS, aztan csak speci raketak a Himarsba stb.) ugyis atlepik, mert valoszinuleg haboru kell nekik ahogy irtatok "lehetoleg a masik terfelen". Vagy nagyot nyernek vagy nagyot buknak, de ez a o "stilusuk". (de amugy olyan dorzsoltek, hogy nekik a felresikerult eredmeny is egesz OK, mig az EU-nak katasztrofalis)

RU:

Nekem alapvetoen amiket csinalnak az "reakcios" jellegu, probalnak varatlan lepeseket huzni, de mindig mar "csak reagalnak" egy adott szitura, nem ok a kezdemenyezok. Nem ok allitjak fel a helyzetet, a korulmenyeket. Ugy tunik sodrodnak, vergodnek, azzal reagaljak le amijuk epp van. Az mellettuk szol, hogy azert szamitottak ilyen helyzetre es bebiztositottak magukat amennyire tudtak, hogy ne menjen a jatszma ugy ahogy azt a masik tervezte.

Tipp:

Szerintem pedig itt van a kulcs. Lehet, hogy pl. az US SZU 2.0-t akar kicsikarni, lehet hogy Putyin Lisz-Vlagyi. Uniot akart, de ezek kozul szerintem egy sem lesz. Itt most sajnos olyan a szitu szerintem, ahol minden "paraszt" szamit a tablan. Ezt ugy ertem, hogy minden egyes csatlos, vagy szovetseges allamnak most az elszantsaga, talpraesettsege hirtelen tud billenteni a merlegen. Ezt nem mindig katonai v. gazdasagi eroben kell merni, hanem ugy, hogy egy adott varatlan esemenyt letrehozva hirtelen esemenylavinat tud elinditani egy olyan iranyba, ami nem is szerepelt elotte a tervekben.

Az en tippem inkabb az, hogy Europa kulombozo erokozpontokra/erdekszferakra fog szetforgacsolodni. Ezek ugy alakulnak majd ki, hogy az US es RU "elegedett" legyen az eredmennyel. Ez nem feltetlenul jelenti a SZU 2.0-t(!) Egyszeruen lesznek fuggetlenebb reszek is. US-GB; aztan a lengyelek a baltiakkal alakitanak ki egy erokozpontot, az emlitett Francia-Nemet-esetleg benelux szovetseg mint a sorvado EU maradeka...valami ilyesmik. (kerdes a skandinavok a nemet-francia, vagy az US-lengyel vonalat valasszake majd...most US lengyel fele billen a merce szerintem...) Nem ismetli meg magat a hideghaborus sima Ny-K feloszlas, benne van hogy esetleg nem lesz Huntington vonal. A vonalak ugy alakulnak ki, ahogy majd a "parasztok" is helyezkednek, ki igy ki ugy...rendezettlenebbul mint sokan kepzelik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Igen, meg ez vár szinte az összes, egykoron fehérnek és kereszténynek nevezett államra/nemzetre, sőt, Kínára, Japánra és Dél-Koreára is.
Ez szimpla matematika, két-három kimaradt generációt már nem lehet behozni, az átalakulás (rosszabb esetben a megsemmisülés) törvényszerű kényszer, nem szabadon választott opció.

Például:
Japán: 1,36
Dél-Korea: 0,92
Kína: 1,70
USA: 1,70
Oroszország: 1,50 (1,82 egyes adatok szerint, de ez nekem túl rózsaszínűnek tűnik)
Ukrajna: 1,23
Nagy-Britannia: 1,65

... és ezekkel ellentétben:
Törökország: 2,06
Irán: 2,15
India: 2,20

Erről ennyit.
Ezek a trendek évtizedek óta tartanak, minimum 2 generációt már érint, ergo sok idő nincs a trend megállítására és akkor még nem beszéltünk a megfordításáról. Itt legjobb esetben is csak csökkenteni lehet a pusztulás sebességét (főleg Ukrajna, Japán és Dél-Korea esetében) de a trend megállítására sem látszik már esély sem!
Számszakilag lehet, az erőforrások megvannak rá, csak az ideológiai nincs. A "fejlődő világ támogatására" költött pénzt otthon családtámogatásra, csládot nem vállalók büntetőadóztatására, kivétel az erőszakszervezetek, amiket amúgy janicsárokkal fel lehetne tölteni. Az ideológia hibás, a depresszió, halál és terméketlenség kultusza uralta el a nyugatot. Aki pedig nem lép egyszerre, pária is lesz egyből...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Sok erdekes poszt volt ma, alig gyoztem kovetni. Par eszrevetel:

EU:

Az EU pont abba a hibaba esett 2014 elott, hogy azt hitte "hogy mar valaki". Nagyot akart markolni ukrajnaval. Szerintem ez a szokasos nemet tulzott tevedhetetlensegi maniajukbol fakado, hibas eroviszonyfelmeresbol kovetkezett. Kiszamoltak, hogy ha megszerzik Ukrajnat, akkor voltakeppen az oroszokra mar nem is lenne szukseguk...stb. (tehat nem akartak elmenni vegul az Uralig igy is jo biznisz lett volna) De meg ezt is elzsugoriskodtak, elsz@rragoskodtak es nem voltak kepesek akkora euros tamogatast meg kenopoenzt belengetni az ukranoknak, hogy szemrebbenes nelkul oket valasszak...kulonben mas menet lett volna. De ez a hezitalas, soherkodas az EU reszerol idot adott a ket masik hatalomnak US & RU hogy lereagaljak ezt a hirtelen jott "erodemonstraciot"... aztan itt vagyunk ahol vagyunk. Mindenki a hatterben fuj az EU-ra es ez latszik is mert K-rol es NY-rol is ugy meg van szivatva, hogy elhiszem, amit irtok, hogy mar 5x is megbantak, hogy belementek ebbe az ukran buliba anno. . . pedig mar hogy osztogattak a telekominukacios, meg vasuti szegmenseket... hajjaj
Igy meg szepen fogunk egy padlot... (jah . . lekelultunk a padlola... ;) )

US:

Erzi a torkan a hurkot Kina miatt ezert "all in" megy szerintem...ez nekem akkor tunt fel mikor sorozatosan irracionalis valaszokat adtak az oroszoknak a targyalasi felveteseikre (voltak azok barmilyen mereszek is). Ezert is ertek egyet azokkal, akik azt mondtak hiba volt Putyintol hamar elovenni a nuklearis fenyegetest, mert ez az US az "osszes fenyegetest lehivja" mint akinek mar minden mind1. Latjuk, hogy barmilyen voros vonal lesz is kijelolve (Ny-i fegyverszallitasok, aztan HIMARS, aztan csak speci raketak a Himarsba stb.) ugyis atlepik, mert valoszinuleg haboru kell nekik ahogy irtatok "lehetoleg a masik terfelen". Vagy nagyot nyernek vagy nagyot buknak, de ez a o "stilusuk". (de amugy olyan dorzsoltek, hogy nekik a felresikerult eredmeny is egesz OK, mig az EU-nak katasztrofalis)

RU:

Nekem alapvetoen amiket csinalnak az "reakcios" jellegu, probalnak varatlan lepeseket huzni, de mindig mar "csak reagalnak" egy adott szitura, nem ok a kezdemenyezok. Nem ok allitjak fel a helyzetet, a korulmenyeket. Ugy tunik sodrodnak, vergodnek, azzal reagaljak le amijuk epp van. Az mellettuk szol, hogy azert szamitottak ilyen helyzetre es bebiztositottak magukat amennyire tudtak, hogy ne menjen a jatszma ugy ahogy azt a masik tervezte.

Tipp:

Szerintem pedig itt van a kulcs. Lehet, hogy pl. az US SZU 2.0-t akar kicsikarni, lehet hogy Putyin Lisz-Vlagyi. Uniot akart, de ezek kozul szerintem egy sem lesz. Itt most sajnos olyan a szitu szerintem, ahol minden "paraszt" szamit a tablan. Ezt ugy ertem, hogy minden egyes csatlos, vagy szovetseges allamnak most az elszantsaga, talpraesettsege hirtelen tud billenteni a merlegen. Ezt nem mindig katonai v. gazdasagi eroben kell merni, hanem ugy, hogy egy adott varatlan esemenyt letrehozva hirtelen esemenylavinat tud elinditani egy olyan iranyba, ami nem is szerepelt elotte a tervekben.

Az en tippem inkabb az, hogy Europa kulombozo erokozpontokra/erdekszferakra fog szetforgacsolodni. Ezek ugy alakulnak majd ki, hogy az US es RU "elegedett" legyen az eredmennyel. Ez nem feltetlenul jelenti a SZU 2.0-t(!) Egyszeruen lesznek fuggetlenebb reszek is. US-GB; aztan a lengyelek a baltiakkal alakitanak ki egy erokozpontot, az emlitett Francia-Nemet-esetleg benelux szovetseg mint a sorvado EU maradeka...valami ilyesmik. (kerdes a skandinavok a nemet-francia, vagy az US-lengyel vonalat valasszake majd...most US lengyel fele billen a merce szerintem...) Nem ismetli meg magat a hideghaborus sima Ny-K feloszlas, benne van hogy esetleg nem lesz Huntington vonal. A vonalak ugy alakulnak ki, ahogy majd a "parasztok" is helyezkednek, ki igy ki ugy...rendezettlenebbul mint sokan kepzelik.
Márpedig a Huntington vonal fel fog állni, az nem vitás. Ez el lett döntve, anno!
Az, hogy milyen státuszban leszünk "mink" itt keleten, az már kérdés. Nyugati erőtérhez tartozunk, vagy egy ütköző zóna leszünk? Végül is mindegy.
Én arra tippelek, hogy egy relatíve független ütköző zónaként, amolyan nyugat is, kelet is védelmez. Ha Lo. és a Baltik nem állnak bel a sorba, mennek a ruszki érdekszférába (habár nyugati kereszténység részei). A konokságnak is van ára.
Szóval, nemsokára lesz egy észak déli irányú semleges államok övezete (ahogy mindig is volt a történelem során!) a nyugat és keleti hatalmak között. Aki nem hiszi az járjon utána!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Szerintem téves az az elképzelés, hogy az ősi/ókori egyiptomi civilizáció nem a terjeszkedésre törekedő, meglévő életterében egyensúlyra törekvő lett volna. Egyiptom ugyanolyan birodalom volt, mint a többi és történeleme ugyanúgy egy folyamatos hullám vasút összeomlásokkal és újjászületésekkel.

I.E. 3000 körül egyesítették alsó és felső Egyiptomot létrehozva az Óbirodalmat. Az Old Kingdom/Óbirodalom idejében i.e. 2700 -2200 között a Nílus köré korlátozott a birodalom határa, de abban az időben más civilizáció is hasonló képen terült el, például az új sumér III. uri dinasztia, Mezopotámiában a Tigris és az Eufrátesz folyók köze.
Középső Birodalom korában már fejlődött annyit a tudomány és lehetővé tette a nagyobb terjeszkedést. Itt már akkora volt birodalom majdnem, mint a mai Egyiptom.
Az új királyság idejében pedig volt a legnagyobb kiterjedésű. Utána már több ok miatt már nem ők hódítottak, hanem őket hódították meg asszírok, perzsák, görögök, rómaiak...

Az eredeti neutronbagoly felvetést nem bizonyítja amit írsz, de nyilván sokféle véleményen vagyunk.
Szerintem sok mindent tanulhatnánk tőlük is, csak úgy mint a hellén, római, kínai civilizációktól, mármint az antikvitás korából.
A felvetés az volt, hogy ami nem terjeszkedik az megszűnik. Az érveid szerint akkor az is igaz lenne, hogy aki nem hízik az meghal, mert én pl 5 éve nem hízok és 40 év múlva jól meg is fogok halni.

Igenis egyensúlyra törekvő birodalom volt, nem olyan mint a többi, Maat az igazság és egyensúly istene ezt az elvet jelenítette meg.
Ez a nem terjeszkedés egyenlő megszűnés, egy modernkori téves és káros elképzelés.
Helyesen úgy hangzik, hogy vannak expanzióra épülő birodalmak, és bizony voltak nem ilyenek is. Ha egy birodalom évszázadokig nem terjeszkedik és közben kb ugyanazon a színvonalon működik az megcáfolja ezt az expanziós elképzelést.

Vitázni sok esetben lehet, Egyiptom esetében azért a nyilvánvalót ne tagadjuk:
A világtörténelem messze leghosszabb életű kultúrája, amely négyezer évig folyamatosan fenn tudott maradni lényegében változatlan formában az i. e. 4. évezredtől egészen az i. sz. 641-es arab hódítást követő néhány évtizedig. Voltak középkorok, kisebb hullámzások, de gondolj bele mai fejjel, ha lenne egy ország ami mondjuk az elmúlt 1000 évben ugyanolyan államstruktúrával, és mondjuk 900 évben 10%os populációingadozással, a maradék 100 évben sem csökkenve 50%alá létezne, arra is azt mondanád, hogy ha nem hódít 10 éven belül újabb területeket akkor összeomlik?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Igen, meg ez vár szinte az összes, egykoron fehérnek és kereszténynek nevezett államra/nemzetre, sőt, Kínára, Japánra és Dél-Koreára is.
Ez szimpla matematika, két-három kimaradt generációt már nem lehet behozni, az átalakulás (rosszabb esetben a megsemmisülés) törvényszerű kényszer, nem szabadon választott opció.

Például:
Japán: 1,36
Dél-Korea: 0,92
Kína: 1,70
USA: 1,70
Oroszország: 1,50 (1,82 egyes adatok szerint, de ez nekem túl rózsaszínűnek tűnik)
Ukrajna: 1,23
Nagy-Britannia: 1,65

... és ezekkel ellentétben:
Törökország: 2,06
Irán: 2,15
India: 2,20

Erről ennyit.
Ezek a trendek évtizedek óta tartanak, minimum 2 generációt már érint, ergo sok idő nincs a trend megállítására és akkor még nem beszéltünk a megfordításáról. Itt legjobb esetben is csak csökkenteni lehet a pusztulás sebességét (főleg Ukrajna, Japán és Dél-Korea esetében) de a trend megállítására sem látszik már esély sem!
Szerintem ez így csalóka. Sokkal jobban érdemes folyamatában nézni a történelmet:


Így már sokkal jobban látszik, hogy tulajdonképpen mindenki ugyanoda tart.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Márpedig a Huntington vonal fel fog állni, az nem vitás. Ez el lett döntve, anno!
Az, hogy milyen státuszban leszünk "mink" itt keleten, az már kérdés. Nyugati erőtérhez tartozunk, vagy egy ütköző zóna leszünk? Végül is mindegy.
Én arra tippelek, hogy egy relatíve független ütköző zónaként, amolyan nyugat is, kelet is védelmez. Ha Lo. és a Baltik nem állnak bel a sorba, mennek a ruszki érdekszférába (habár nyugati kereszténység részei). A konokságnak is van ára.
Szóval, nemsokára lesz egy észak déli irányú semleges államok övezete (ahogy mindig is volt a történelem során!) a nyugat és keleti hatalmak között. Aki nem hiszi az járjon utána!
Amit irsz az Intermarium (I.M.). Igen, ez is szerepelt a lehetosegek kozott, hisz meg Trump is itt volt megtamogatni mikor nagy csinnadrattaval letrehoztak. A bokkeno az, hogy azota 1-2 dolog tortent. Pl. a lengyelek raebredtek, hogy nincs szukseguk a szferajukban az I.M. deli allamaira. Ok sajat erdekszferat akarnak. I.M.-rol reszukrol csak az esetben lehetne ujra szo, ha valamilyen katonai veresegbe szaladnanak most hirtelen bele.

Ezert rizikos a jelenlegi lengyel iranyvonal, mert ha valakik ugy dontenek, hogy megis I.M. lesz, akkor "sajnos" a megfelelo pillanatban majd kihuzzak aloluk a szonyeget :( es megint szomorkodhatnak, hogy a szovetsegesek cserbenhagytak oket -> pedig mi szoltunk, hogy legyenek ovatosabbak. Meg is kaptuk erte a magunket. Pedig (@Lengyel_medik) egy oszinte barat sokat er.

Az E-D iranyu allamok szovetsegenek viszont ugy is kenyes a helyzete, mert (ahogy emlitetted "nyugat is, kelet is védelmez") konnyen kerulhet ugyanugy K es Ny kozt satuba ha nem jol meri fel a lehetosegeket... minimum Kinanak/azsianak kene allni mogotte, hogy ne cincaljak kis idon belul szet. Mert minel jobban felfejlodik, annal zsirosabb falat ha 2 frontrol tamadnak egyszerre. . . :(
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Na, tessék!

Putyin megölette Dugin lányát!!! :mad::mad::mad::mad::mad: Dugint akarta kinyírni, de a lánya ült az autóba.

Nézzétek és lássátok!

#151 515

Ez Putyin!!!

Na ezért nem megy rendesen a háború Ukrajnában. Putyin ahelyett, hogy mozgósítana, megöleti a saját keményvonalasait.
Mert azok kezdték el a háborút, nem Putyin. És ez most Putyin bosszúja.
Nagyon érdekes idők jönnek az orosz belpolban.
Dugin nem felejti ezt el, és Putyin meg fogja fizetni ennek az árát, ha ehhez köze volt!
Az USA is felkötheti a gatyót! Na meg a Schwab & co is. Visszasírják egy év múlva Putyeszt! De hol lesz akkor már a 2023-as hó!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Az eredeti neutronbagoly felvetést nem bizonyítja amit írsz, de nyilván sokféle véleményen vagyunk.
Szerintem sok mindent tanulhatnánk tőlük is, csak úgy mint a hellén, római, kínai civilizációktól, mármint az antikvitás korából.
A felvetés az volt, hogy ami nem terjeszkedik az megszűnik. Az érveid szerint akkor az is igaz lenne, hogy aki nem hízik az meghal, mert én pl 5 éve nem hízok és 40 év múlva jól meg is fogok halni.

Igenis egyensúlyra törekvő birodalom volt, nem olyan mint a többi, Maat az igazság és egyensúly istene ezt az elvet jelenítette meg.
Ez a nem terjeszkedés egyenlő megszűnés, egy modernkori téves és káros elképzelés.
Helyesen úgy hangzik, hogy vannak expanzióra épülő birodalmak, és bizony voltak nem ilyenek is. Ha egy birodalom évszázadokig nem terjeszkedik és közben kb ugyanazon a színvonalon működik az megcáfolja ezt az expanziós elképzelést.

Vitázni sok esetben lehet, Egyiptom esetében azért a nyilvánvalót ne tagadjuk:
A világtörténelem messze leghosszabb életű kultúrája, amely négyezer évig folyamatosan fenn tudott maradni lényegében változatlan formában az i. e. 4. évezredtől egészen az i. sz. 641-es arab hódítást követő néhány évtizedig. Voltak középkorok, kisebb hullámzások, de gondolj bele mai fejjel, ha lenne egy ország ami mondjuk az elmúlt 1000 évben ugyanolyan államstruktúrával, és mondjuk 900 évben 10%os populációingadozással, a maradék 100 évben sem csökkenve 50%alá létezne, arra is azt mondanád, hogy ha nem hódít 10 éven belül újabb területeket akkor összeomlik?
Mivel a görög kultúrára komoly hatást gyakorolt az egyiptomi, így közvetett módon nagyon sokat tanultunk tőlük.
Érdekesség, hogy az alexandriai (nagy) könyvtárat (Muszeion) már egy "görög" fáraó I. Ptolemaiosz (Nagy Sándor unokája) alapította.
 
  • Tetszik
Reactions: Ember

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Amit irsz az Intermarium (I.M.). Igen, ez is szerepelt a lehetosegek kozott, hisz meg Trump is itt volt megtamogatni mikor nagy csinnadrattaval letrehoztak. A bokkeno az, hogy azota 1-2 dolog tortent. Pl. a lengyelek raebredtek, hogy nincs szukseguk a szferajukban az I.M. deli allamaira. Ok sajat erdekszferat akarnak. I.M.-rol reszukrol csak az esetben lehetne ujra szo, ha valamilyen katonai veresegbe szaladnanak most hirtelen bele.

Ezert rizikos a jelenlegi lengyel iranyvonal, mert ha valakik ugy dontenek, hogy megis I.M. lesz, akkor "sajnos" a megfelelo pillanatban majd kihuzzak aloluk a szonyeget :( es megint szomorkodhatnak, hogy a szovetsegesek cserbenhagytak oket -> pedig mi szoltunk, hogy legyenek ovatosabbak. Meg is kaptuk erte a magunket. Pedig (@Lengyel_medik) egy oszinte barat sokat er.

Az E-D iranyu allamok szovetsegenek viszont ugy is kenyes a helyzete, mert (ahogy emlitetted "nyugat is, kelet is védelmez") konnyen kerulhet ugyanugy K es Ny kozt satuba ha nem jol meri fel a lehetosegeket... minimum Kinanak/azsianak kene allni mogotte, hogy ne cincaljak kis idon belul szet. Mert minel jobban felfejlodik, annal zsirosabb falat ha 2 frontrol tamadnak egyszerre. . . :(
A lengyelek többet hisznek magukról mint kellenek. Milyen nagy iparuk van? Valami lengyel márka eszébe jut így hirtelen a laikus népeknek?
Pedig szeretem őket. Isten bizony.
De, azért úgy ítélem meg, hogy saját érdekükben jó lenne visszavenni a nagy arcból! Mert!, mi van ha az orosz csak úgy, mert gyengébb a hagyományos katonai erőben mint ők, megszórja az összes nagyvárosaikat 5-800 kT-ás bombákkal?
Csak kérdem. Ki fogja ezt kivédeni, illetve megbosszulni?
Senki! Aztán mehetnek a faekével versenyezni a maradék és okos országokkal.
A románok, azaz a kifli lakói, nem játékosak. Ők már orosz érdekszférába tartoznak, csak még nem tudják.
Hogy a semleges, ütköző zónával mi lesz, hát arra csak azt tudom írni, hogy, amint Erdély a Bethlenek és egyéb okos fejedelmek korában, el fog lavírozni a nagyok között, most is el fog tudni. Ha a nyugat pattog, akkor a kelettel fenyegetőzik, ha kelet, akkor a nyugattal. Hinta politika. Tény, hogy ehhez meg kell keresni a közös hangot, de mivel valamennyien nyugati kereszténységhez tartozók leszünk, illetve nem lesz köztünk jelentős területi feszültség (Tócia nem tényező), meg tudunk egyezni. Fleg, ha a szolgálataink jól működnek és kiba@ák a nem ide való népeket!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nagyon érdekes idők jönnek az orosz belpolban.
Dugin nem felejti ezt el, és Putyin meg fogja fizetni ennek az árát, ha ehhez köze volt!
Az USA is felkötheti a gatyót! Na meg a Schwab & co is. Visszasírják egy év múlva Putyeszt! De hol lesz akkor már a 2023-as hó!
Nem venném készpénznek, hogy ezt Putyin intézte…
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Érdekesség, hogy az alexandriai (nagy) könyvtárat (Muszeion) már egy "görög" fáraó I. Ptolemaiosz (Nagy Sándor unokája) alapította.
És ami tele volt kicseszett okult irodalommal, illetve a hatalmas démonok neveit tartalmazó iratokkal (amit Babilonból menekített ki a sok jóravaló!). Nem véletlenül, hogy leégett ez a hírhedt könyvtár!
Kérdés, mi maradt meg ebből az okult irodalomból.
Azonban tény hogy jelenlegi, a világot uralni akaró sátánista globalista bagázs erre alapozza jelenét, jövőjét, így terveit is! De hát tévedni emberi, akarom mondani ördögi dolog! Aki ezt nem hagyja figyelmen kívül, az sok igazságot megtalál.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 563
113
Ezzel az a baj, hogy az ilyen emberek sosem onmaguktol varjak el az aldozatot a nepert, hanem masoktol. Meg Horty sem volt kepes felaldozni a fiat amikor az SS elrabolta a nepert, pedig minden rossz lepese ellenere bele tobb becsulet szorult mint a Kreml uraiba.
Horthy István éppen 1942 augusztus 20-án 80 éve halt repülőhalált a don-kanyarban.
Tehát nem igaz, hogy az elit ne vett volna részt a háborúban.Nyilván me akarta a második fiát is feláldozni.
Kállay miniszerelnök fia pedig huszárfőhadnagy volt ugyanott.
Gömbös fia pedig százados volt (részt vett Szálasi hatalomátvételében).

Horthyval más problémák voltak, de nem ez, amit írtál.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
És ami tele volt kicseszett okult irodalommal, illetve a hatalmas démonok neveit tartalmazó iratokkal (amit Babilonból menekített ki a sok jóravaló!). Nem véletlenül, hogy leégett ez a hírhedt könyvtár!
Kérdés, mi maradt meg ebből az okult irodalomból.
Azonban tény hogy jelenlegi, a világot uralni akaró sátánista globalista bagázs erre alapozza jelenét, jövőjét, így terveit is! De hát tévedni emberi, akarom mondani ördögi dolog! Aki ezt nem hagyja figyelmen kívül, az sok igazságot megtalál.
Az emberiség óriásit lépett vissza azzal, hogy leégett az a könyvtár.
Ezt az okkult szöveget nem tudom, hogy mire alapozza, de alapvetően bizonyosan nincs alapja.
Rengeteg találmány, ötlet, gondolat, irodalmi, filozófiai stb. mű semmisült meg. Akkoriban "jóska pistáknak" nem hányták két kézzel sem az elismertséget, sem a "képzettséget". Teljesen más minőségű volt az oktatás, mint napjainkban, így jóska pisták se írhattak "könyveket" (papiruszt/pergament).
 
Status
Not open for further replies.