[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Egy fontos részt kihagytál, senki nem mondta neki ,hogy hirtelen forduljon a rendőr felé. A rendőr nem tudhatta, hogy eldobta e, vagy több fegyver is lehet e nála, forduláskor emelte fel a jobb kezét, a rendőr reflexből lőtt. Csak ezen a csatornán temérdek videó van fent ahol a semmiből, legváratlanabb helyzetekből is rántják elő a fegyvert a rendőrre és tüzelnek. Ha megáll, háttal a rendőrnek és magasra felemeli a kezét, akkor élne ennyi.
Akkor is élne ha a zsaru nem húzza meg a ravaszt azonnal. Ezt a végtelenségig lehet nyújtani. Azért halt meg mert az amerikai zsaruk arra vannak kiképezve, hogy mindenkit azonnal agyon kell lőni, ha bármi esély van arra, hogy veszélyes.
Nem fogják elítélni a rendőrt ebben szinte biztos lehetsz
Ez mióta mérvadó abban, hogy a zsarunak igaza van, vagy nem? Minimum a Daniel Shaver ügy óta tudhatja mindenki, hogy ez semmit nem jelent.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Akkor is élne ha a zsaru nem húzza meg a ravaszt azonnal. Ezt a végtelenségig lehet nyújtani. Azért halt meg mert az amerikai zsaruk arra vannak kiképezve, hogy mindenkit azonnal agyon kell lőni, ha bármi esély van arra, hogy veszélyes.

Ez mióta mérvadó abban, hogy a zsarunak igaza van, vagy nem? Minimum a Daniel Shaver ügy óta tudhatja mindenki, hogy ez semmit nem jelent.
Nézz meg pár videót ahol a rendőrök húzzák a rövidebbet és majd látod hogy ilyen helyzetekben a másodperc tört része alatt kell döntést hozni amin élet vagy halál múlik. Nem mondom hogy az ami rendőröknek nem kéne több figyelmet fordítaniuk a képzésre és a toborzás feltételeit megváltoztatni de ebben a helyzetben a rendőr azt tette ami logikus volt. Látta hogy a gyereknél fegyver volt, a gyerek megfordult és ezért lelőtte. Utólag könnyű okosnak lenni de a rendőr önvédelemből járt el, legalábbis erről volt meggyőződve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 939
113
A CNN botrány, amit mki igyekszik elhallgattni. Ki befolyásolja a valasztást?? Az oroszok vagy a mainstream sajtó??


Elmondja például, hogy a CNN-nél már készülnek a koronavírust követő vezető sztorira, ami valószínűleg a globális felmelegedés lesz. Kell ugyanis a félelemkeltő tartalom, ami a képernyőhöz bilincseli a fogyasztókat.

Chester értekezik a „manipuláció művészetéről” is, hogyan sulykolják a megfelelő üzeneteket a nézőknek, milyen technikákkal befolyásolják a közvéleményt.

CHESTER PÉLDÁUL ELÁRULJA, HOGY A BLM-MOZGALOM NARRATÍVÁJÁT TÁMOGATTÁK KÖZPONTI UTASÍTÁSRA,

ILLETVE, HOGY A MEGFELELŐ FELVÉTELEKKEL IGYEKEZNEK RÁTERMETTNEK, SPORTOSNAK MUTATNI JOE BIDEN AMERIKAI ELNÖKÖT. DE BESZÉL ARRÓL IS, HOGY LÉNYEGÉBEN

A CNN-NEK KÖSZÖNHETŐ, HOGY DONALD TRUMP REPUBLIKÁNUS EX-ELNÖK ELVESZTETTE A 2020-AS VÁLASZTÁSOKAT.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 147
113
Nézz meg pár videót ahol a rendőrök húzzák a rövidebbet és majd látod hogy ilyen helyzetekben a másodperc tört része alatt kell döntést hozni amin élet vagy halál múlik. Nem mondom hogy az ami rendőröknek nem kéne több figyelmet fordítaniuk a képzésre és a toborzás feltételeit megváltoztatni de ebben a helyzetben a rendőr azt tette ami logikus volt. Látta hogy a gyereknél fegyver volt, a gyerek megfordult és ezért lelőtte. Utólag könnyű okosnak lenni de a rendőr önvédelemből járt el, legalábbis erről volt meggyőződve.
Itt aki okoskodik hogy nem kellett volna lőni abban a helyzetben, hogy egy FEGYVERES BŰNÖZŐ aki előtte nem sokkal lőtt azzal a fegyverrel(innentől tehát nem 13 éves szegény ágról szakadt afroamerikai gyermek, hanem dedikáltan menekülő lőfegyveres bűnöző!!!), megfordulva a fegyvert tartó kezét HIRTELEN emeli, az kint az első ilyen szituációjában lövést kapna szinte biztosan, vagy túléli - vagy nem. Na most ha megéli egyszer az ember hogy lőnek rá, valamelyik kollégájára, biztos nem lesz olyan toleráns és türelmes mint itt a sok nagyon okos fotelből videókat kilassítva megnéző és véleményező világ filantróp!

Nem kell bandaháborúsat/drogdealerest játszani, lövöldözni 13 évesen, ha kerget a rendőr hirtelen futkározás közben megpördülni és emelni a kezedet, akkor talán le se lőnek. Tudom hogy megint szar szemét szar alak vagyok, de a 13 éves gyerekért egy rohadt könnyet nem ejtettem, és a jövőben sem fogok az ilyenekért! S NEM, nem azért mert nem fehér, ha egy kis Eminem lett volna azt se sajnálnám ilyen körülmények közt!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 475
17 946
113
A CNN botrány, amit mki igyekszik elhallgattni. Ki befolyásolja a valasztást?? Az oroszok vagy a mainstream sajtó??


Elmondja például, hogy a CNN-nél már készülnek a koronavírust követő vezető sztorira, ami valószínűleg a globális felmelegedés lesz. Kell ugyanis a félelemkeltő tartalom, ami a képernyőhöz bilincseli a fogyasztókat.

Chester értekezik a „manipuláció művészetéről” is, hogyan sulykolják a megfelelő üzeneteket a nézőknek, milyen technikákkal befolyásolják a közvéleményt.

CHESTER PÉLDÁUL ELÁRULJA, HOGY A BLM-MOZGALOM NARRATÍVÁJÁT TÁMOGATTÁK KÖZPONTI UTASÍTÁSRA,

ILLETVE, HOGY A MEGFELELŐ FELVÉTELEKKEL IGYEKEZNEK RÁTERMETTNEK, SPORTOSNAK MUTATNI JOE BIDEN AMERIKAI ELNÖKÖT. DE BESZÉL ARRÓL IS, HOGY LÉNYEGÉBEN

A CNN-NEK KÖSZÖNHETŐ, HOGY DONALD TRUMP REPUBLIKÁNUS EX-ELNÖK ELVESZTETTE A 2020-AS VÁLASZTÁSOKAT.
Na ezután próbáljon valaki hivatkozni a CNN-re mint objektív sajtóra....
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Akkor is élne ha a zsaru nem húzza meg a ravaszt azonnal. Ezt a végtelenségig lehet nyújtani. Azért halt meg mert az amerikai zsaruk arra vannak kiképezve, hogy mindenkit azonnal agyon kell lőni, ha bármi esély van arra, hogy veszélyes.

Ez mióta mérvadó abban, hogy a zsarunak igaza van, vagy nem? Minimum a Daniel Shaver ügy óta tudhatja mindenki, hogy ez semmit nem jelent.
Azért vannak arra kiképezve, mert ezt indokolja az elmúlt 30 év tapasztalata. Biztos, hogy nagyon sokszor rossz döntéseket hoznak, de azt nem látjuk, hogy emellett mennyi sikeres "akciójuk" van. Ha csak egyszer is tévednek, akkor Ők nem mennek haza a családjukhoz, nem a libsi megmondóemberek.
Baromira unalmas már az a narratíva, hogy a bűnözők a jó fiúk, a zsaruk meg a rosszak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
az megvan hogy nem is kelelt volna kiszalnia? le birtak volna ellenorizni hogy lopot e a kocsija az egesz cirkusz nelkul.
es ha lopot volna akor kellet volna kirangatni a kocsibol, lebilincselni es bebaszni a dutyiba.

az aldozattal valo teoriad sem tartja a vizet, mi van ha szetlottek volna? az elso pillanatol fogtak rajta a fegyvert.

itt az egesz video. ha valaki szepen beszelt, es nyugodt volt az a katona volt.



Soldier: “I’m honestly afraid to get out of the vehicle officer”
Cop: “You should be”

Beszarok, és a végén a rendőr még megzsarolja a katonát - 25:00 perc körül látható-hallható - hogy két választási lehetősége van, vagy nem jelenti ezt az ügyet, és akkor szépen elfelejtik ezt az egészet, vagy pedig - mivel amerikai állampolgárként joga van hozzá - jelenti ezt az esetet (mármint a rendőri túlkapást) és akkor ebben az esetben írásos nyoma marad, a hadsereget is értesítik, ahol ő szolgál mint 1st Lieutenant, és akkor neki nyilvántartott "esete" lesz a rendőrséggel, amely kerékbetöri a katonai karrierjét. Melyiket akarja... beszarás... ez nyílt zsarolás
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
NEM. Nem védelm a fehér kretént mert niggával baszakodik. Kurvára nem akart az kiszállni, hiába szólították fel rá! A vége az lett hogy így is úgy is kiszedték, csak előtte játszotta az értetlent, direkt ellent mondott jó sokszor, meg simán nem csinálta amire felszólították. Amikor kiszedték nyilván túltolták. Idegből tolta az öreg fehér rendőr, szakmaiatlan volt ez nem vitás, de ÉN úgy láttam, hogy a katona is próbálta a lehető legjobban felhúzni azzal hogy direkt nem csinálta amit kértek tőle, kekec köcsög volt na, arra játszott hogy hátha áldozat lehet később. Sikerült neki!

És hogy az istenbe tudott volna kiszállni, amikor mindkét kezét kinyújtva tartotta az ablakon? Bekapcsolt biztonsági öv és bezárt ajtó mellett?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Beszarok, és a végén a rendőr még megzsarolja a katonát - 25:00 perc körül látható-hallható - hogy két választási lehetősége van, vagy nem jelenti ezt az ügyet, és akkor szépen elfelejtik ezt az egészet, vagy pedig - mivel amerikai állampolgárként joga van hozzá - jelenti ezt az esetet (mármint a rendőri túlkapást) és akkor ebben az esetben írásos nyoma marad, a hadsereget is értesítik, ahol ő szolgál mint 1st Lieutenant, és akkor neki nyilvántartott "esete" lesz a rendőrséggel, amely kerékbetöri a katonai karrierjét. Melyiket akarja... beszarás... ez nyílt zsarolás
igen.

meg a rendor is tudja hogy elbaszta.

de itt van par okos, akik jobban tudjak mint azok ott hogy mi tortent.

És hogy az istenbe tudott volna kiszállni, amikor mindkét kezét kinyújtva tartotta az ablakon? Bekapcsolt biztonsági öv és bezárt ajtó mellett?

ezt magyarazom mar 3 oldalon at.
ha leengedi a kezet hogy kikapcsolja az ovet, ezek siman bele birnak tarozni. latva milyen ideges a rendor, nyilvan az is lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 147
113
Beszarok, és a végén a rendőr még megzsarolja a katonát - 25:00 perc körül látható-hallható - hogy két választási lehetősége van, vagy nem jelenti ezt az ügyet, és akkor szépen elfelejtik ezt az egészet, vagy pedig - mivel amerikai állampolgárként joga van hozzá - jelenti ezt az esetet (mármint a rendőri túlkapást) és akkor ebben az esetben írásos nyoma marad, a hadsereget is értesítik, ahol ő szolgál mint 1st Lieutenant, és akkor neki nyilvántartott "esete" lesz a rendőrséggel, amely kerékbetöri a katonai karrierjét. Melyiket akarja... beszarás... ez nyílt zsarolás
Én úgy látom, hogy normál esetben ez minimum fél igazság ám amit mond, mert a katona itt legalább annyira hunyó volt mint a rendőr. Mindketten kretének voltak, nem a közös hangot kereste egyik sem a másikkal, maradjunk ennyiben...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én úgy látom, hogy normál esetben ez minimum fél igazság ám amit mond, mert a katona itt legalább annyira hunyó volt mint a rendőr. Mindketten kretének voltak, nem a közös hangot kereste egyik sem a másikkal, maradjunk ennyiben...

Miért volt a katona hunyó? Jól látható módon kinyújtotta mindkét kezét az ablakon, hogy a rendőr lássa nem akar fegyverért nyúlni! Nem mert benyúlni kikapcsolni a biztonsági övet, mert félt, hogy azonnal lelövik! Bekapcsolt biztonsági övvel és bezárt ajtón keresztül pedig nem tudott kiszállni!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 147
113
És hogy az istenbe tudott volna kiszállni, amikor mindkét kezét kinyújtva tartotta az ablakon? Bekapcsolt biztonsági öv és bezárt ajtó mellett?
Elmondom hogy én hogy csináltam volna!

Jön a yard, hogy álljak félre. Félreállok, kiszállok, lassú mozdulatokkal, nem kapkodva, nem idegesen! Köszöntem volna egy szép kövér Good Evening Sir!-t

Ha félek megállni a sötétben, akkor onnan ahol a videó indul, a kivilágított és bekamerázott benzinkúton mikor már zabosak hogy nem álltam meg, kidugott kézzel szépen mikor ordítva szegezik rám a pisztolyt, akkor már így: Goooood Evening Sir! I am the XY Army first LT, yes i DO, YES I DO SLOWLY what you want!
ÉÉÉÉÉS kiszállok. Szép lassú mozdulatokkal. Közben mondom hogy NOW I WILL get out of my car, slowly, etc....

Ennyi lett volna.


De nem, ez a kretén folyamatosan hergelte az öreg harcsabajusz kapitányt, visszaugatott, bezárkózott, mikor pofán fújták még szitkozódott, toporgott a lábán félvakon de mikor mondták neki többen dühösen hogy HASRA akkor kurvára nem hasalt le a földre, úgy kellett lecsavarni, azért is lett megbilincselve etc...

Ezt aki nem látja hogy mi történt ott, az nem akarja látni, én befejeztem hogy egyenként írogassam le több embernek a nyilvánvalót.

A rendőr is simán elbaszta, mert kijött a sodrából, de ez a hadnagyocska pont erre játszott, nekem a napnál is világosabb!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Elmondom hogy én hogy csináltam volna!

Jön a yard, hogy álljak félre. Félreállok, kiszállok, lassú mozdulatokkal, nem kapkodva, nem idegesen! Köszöntem volna egy szép kövér Good Evening Sir!-t

Ha félek megállni a sötétben, akkor onnan ahol a videó indul, a kivilágított és bekamerázott benzinkúton mikor már zabosak hogy nem álltam meg, kidugott kézzel szépen mikor ordítva szegezik rám a pisztolyt, akkor már így: Goooood Evening Sir! I am the XY Army first LT, yes i DO, YES I DO SLOWLY what you want!
ÉÉÉÉÉS kiszállok. Szép lassú mozdulatokkal. Közben mondom hogy NOW I WILL get out of my car, slowly, etc....

Ennyi lett volna.


De nem, ez a kretén folyamatosan hergelte az öreg harcsabajusz kapitányt, visszaugatott, bezárkózott, mikor pofán fújták még szitkozódott, toporgott a lábán félvakon de mikor mondták neki többen dühösen hogy HASRA akkor kurvára nem hasalt le a földre, úgy kellett lecsavarni, azért is lett megbilincselve etc...

Ezt aki nem látja hogy mi történt ott, az nem akarja látni, én befejeztem hogy egyenként írogassam le több embernek a nyilvánvalót.

A rendőr is simán elbaszta, mert kijött a sodrából, de ez a hadnagyocska pont erre játszott, nekem a napnál is világosabb!

Beszélsz hülyeségeket. A katona srác teljesen el volt képedve azon, hogy őt, aki a hadseregben az USA-t szolgálja, így megalázhatják. Ezt ő eddig el sem tudta képzelni. Gondolj bele, a katonai kiképzésen előadják nekik, hogy ők a faszagyerekek, a kurvakemények, akik tiszteletet érdemelnek, aztán az úton meg szembesül azzal, hogy egy rendőr mocskosbűnözőként akarja kiparancsolni őt az autójából, őt, aki 1st Lieutenant - azaz, főhadnagy, de nemértekhozzá, a lényeg az, hogy nem közkatona, hanem minimum altiszt.
Itt ő, a katona srác, azt hitte, hogy ő rangosabb mint a rendőr. Te hogy bánnál egy feljebbvalóval a hadseregben? Kiparancsolnád az autóból?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 874
81 530
113
712e5524e12515ba99ddd8d05669bb37.jpg

Kormánypárt által pénzelt plakát megfelel?
Nem nagy was ist das. Biztos vagyok benne, hogy kevés google-el (vagy yandex-el, ha félsz az impérialistáktól :) ) találsz még hasonlót.
Egy regionális kis részleg, azoktól nem kell sokat várni. Szenátor, képviselőt kértem! :)
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem lehet, hogy a katonának volt valamilyen "előélete-ismertsége" a hatóság előtt és azért kezelték ilyen szerencsétlenül?