Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Csak nem olvasod el mi van a második sorban..
Loitering time: 9 hours (egyes helyeken 6)
Ezeknek a fegyvereknek a hivatalos neve ugyanis: Loitering munition - ami kb. annyit jelet hogy "járőröző fegyver"
Az 1000 km azt jelenti hogy a drón felszál 6-9 órát (forrása válogatja) járőrözik és ez idô alatt 1000 km távolságot tud lerepülni, nem pedig azt hogy elrepül 1000 km távolságra és ott csapást mér.
Az hogy ténylegesen milyen távolságban tud őrjáratozni az MCS től azt elsősorban az idôjárás (értsd.felhőalap) határozza meg.
A Harop optikája nem lát át a felhőkön ezért őrjàrat közben a felhőalap alatt kell maradnia.
Hogy Karabahban mennyi volt a felhőalap mostanában ès ez milyen hatótávolságú járőrözést tett lehetővé nem tudom, viszont azt tudom hogy Mo.on egy szép nyári napon a felhőalap ritkán haladja meg az 1500 métert ami azt jelenti hogy egy felhőalap közelében repkedő Haroppal kb. 150 km távolságból lehetne még LOS módban kommunikálni.
Nagyszerű...mert akkor bizonyára olvastad hogy mit ír az IAI?
Communication range: 200 km
Magyarán egy tiszta időben nagy magasságban repülő Haroppal a MCS max. ilyen távolból tud kommunikálni.
Hadrutból az örmények kiverték a támadókat.
Mi a problémád a fenti áramköri elemekkel?Én nem ragaszkodnék ehhez a sráchoz.
Néhány dolog: 1:24 Molex csatlakozó, 1:42 tűs csatlakozó, 2:01 sorkapocs, 3:37 kapcsoló. Ilyen eszközök katonai technológiában szóba se jöhetnek.
És honnan volt a NYÁK lap? Csak úgy? Ami minimum 4 rétegű, de általában 6 vagy 8.
Szóval volt ám azért magyar katonai elektronika, Mech Labor és egyebek, ahol volt erről bőven tudás. Egy része biztos ma is megvan. HM EI-ből van itt valaki? Szólaljon meg!
Én nem ragaszkodnék ehhez a sráchoz.
Néhány dolog: 1:24 Molex csatlakozó, 1:42 tűs csatlakozó, 2:01 sorkapocs, 3:37 kapcsoló. Ilyen eszközök katonai technológiában szóba se jöhetnek.
És honnan volt a NYÁK lap? Csak úgy? Ami minimum 4 rétegű, de általában 6 vagy 8.
Szóval volt ám azért magyar katonai elektronika, Mech Labor és egyebek, ahol volt erről bőven tudás. Egy része biztos ma is megvan. HM EI-ből van itt valaki? Szólaljon meg!
Melyik nagyhatalom népe felett uralkodó, kormányzó, őket irányító vagy akár vezető réteg lehet szimpatikus? Kína? Usa? Törökország? Az EU intézmény rendszere? Nem látok én nagy különbségeket.Legfeljebb Kreml ellenes. Az oroszokkal mint néppel nincs bajom, a felettük uralkodó despotákkal annál inkább van.
Nem, nem...
sima GPS spoofing volt.
részletek:
https://forum.htka.hu/threads/gps.417/#post-614557
Az irániak jó eséllyel saját maguk csinálták, hasonlóan ahhoz ahogy az a csatolt anyaghoz linkelt anyagban le van írva.
Abban az időben még nem zavarás biztos GPS antennákat használtak.
Ma ezt már nem lehetne így megtenni.
Egyetlen forrás sincs arra hogy másképp is tudna kommunikálni.akárhány forrás állítja is. A Harop csak LOS módban tud kommunikálni a földi állomással és sehogy máshogy. Mert csak és punktum.
Nem, félreérted.Bár ezt a szerkentyűt alapvetően öngyilkos feladatra, csak odaútra tervezték és véleményed szerit ez 150 km-nél nem nagyobb távolságot jelent, de valamiért 1000 km-t, vagy még többet tud fel-alá röpködni. Pedig általában konkrét célra küldik rá.
Nem a Harop semmilyen tekintetben nem csökkentett radarkeresztmetszetű.Ugye a Harop csökkentett radarkeresztmetszetű
Vajon ezek az adatok valósak?
Te mocsári troll esetleg szimplán ügyefogyott vagy?
https://www.nytimes.com/2011/12/13/...a-says-us-has-asked-iran-to-return-drone.html
...Pedig általában konkrét célra küldik rá. Nem csak úgy bele a vakvilágba indítják el, hogy hátha sikerül vele pár óra alatt valami célt felkutatni. Ahhoz azért egy picit drága a szentem.
Azt még érteném, ha lenne mondjuk 15-30 perc repülési idő tartaléka célt keresni, de hogy odamegy kb. max egy óra alatt, majd további 5-8 órán keresztül korzózik a célterület felett, hátha meglátják / meghallják / radarral felderítik és lelövi a légvédelem, vagy legalább elbújik a célpont.... Biztos a kezelők szeretik pár óráig nézegetni a tájat, mielőtt felkutatják a célt, és rávezetik a drónt. Vagy egy adott területet oda-vissza 5-6-szor át kell nézni, mert hátha az 5.-6. alkalommal megtalálják azt, amit előtte nem láttak.
A jelenlegi környezetben pár rendszert nem számítva teljesen irreleváns az örmény légvédelem. Az azeri SEAD/DEAD törekvések legyalulták őket két hét alatt. Az izraeliek is loitering munitionökkel küzdöttek le Pancireket. Megfelelő harcászati megoldásokkal bizonoys helyzetekben nem okoz nekik gondot akár a fejlett légvédelmi eszközök leküzdése sem, nem hogy 40 éves technikáé, amit teljesen másként működő, más méretű, és más sebességtartományban operáló eszközök ellen lettek tervezve, ráadásul a zavarvédettségük is finoman szólva megkérdőjelezhető.Ugye a Harop csökkentett radarkeresztmetszetű. A lopakodása pedig erőteljesen irányfüggő. Amíg a cél felé repül addig kicsi a radarkesztmetszete, de ha kifordul sétarepülgetni, akkor könnyebben felderíthetővé válik. Ezért beterveztek neki sok óra sétarepülést. Sportszerűek ezek az izraeliek. Szeretnek esélyt adni a célpontnak.
Nem ész nélkül röpköd. A célterület felett röpköd a megfelelő pillanatra várva, hogy lecsahphasson. Ha ehhez kell 3 óra a cél felett, akkor három óráig szépen ott kegyeg. Lelövi egy Sztrela, vagy eltalálja egy pár kalasnyikov lőszer? Kár érte, van másik. Sztrelából kevés van, az örmény gyalogosok meg kilövik a szakasz egész lőszerjavadalmazását mire egy 1000 méteren 100km/h-val repülő légicélt eltrafálnak.Abból még, hogy egy fegyver kategóriát Loitering munition-nek neveztek el, nem következik, hogy ész nélkül össze-vissza röpköd
Ez nem zárja ki egyiket sem, ha ilyen trollkodással “Ez is olyan sztori, hogy "vontatni kellett" aztán "leszerelt a teljes legénység" ?” kérdőjelezel meg egy TÉNYT!Egy egyetemi docens az elekrtonikai hadviselés tanszékről "picit" megbízhatób információ. (Magas összegben mertem volna fogadni, hogy a modernwartechen vagy Molninál olvastam erről, de nem):
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAFegQIBxAB&usg=AOvVaw1RShs1Sm9sU9gS9BylY4wg
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..