Ha már Bur.. Myanmar szóba került, én nem lehetséges flottabázis, kereskedelmi kikötő szerepében látom a legnagyobb jelentőségét, az inkább csak olyan 1/3. Hanem abban hogy egy fiatal társadalom, tfr még 2 felett évente +500 ezer munkás még évtizedekig. Nem muszlim, tehát jellemző rájuk a munka és a munkabírás bár nem egy japán vagy korea. Szegény ország de mezőgazdaságában akkora potenciál van ami a népességének többszörösét tudja élelmezni, még úgy is elég sokat termel hogy ökrökkel művelik főleg a földet.
És itt hibázott az usa amikor rárepültek sorosékon keresztül a demek, a polgári kormányzat jól feküdt Kínának is, de valami olyasmire vették rá őket amiért Kína zöld utat adott a seregnek a hatalomátvételre/visszavételre. Így az ország bukta a nyugati befektetéseket miközben az ázsiaiak vígan fektetnek be továbbra is, a katonai vezetőket de facto elismerve az ország vezetőinek meghívják az ázsiai szervezetek összejöveteleire, ami nem csoda Ázsia maga a modern feudalizmus, csak jól eltudják adni hogy ők demokráciák ( nem mintha ezzel bajom lenne) ), a kevésbé tájékozott nyugati meg be is veszi
Szóval az ország erőforrásai most már leginkább Kínáé, mert a katonai vezetésnek nem is maradt más lehetősége mint Kína az erős támogató és az ázsiai gazdasági partnerek.
A demokrata nyomulás előtt simán nyitott volt az ország és egyensúlyozott nyugat Kína és a többi ázsiai ország között, most pedig lenyelte Kína, van egy gyűlölt de hatalmon lévő katonai vezetés, akik majd idővel csinálnak látszatdemokráciát újra, de a fegyverek azért a fejeknél maradnak szorosabban mint első próbálkozásra.
Stabil környezet lesz a kínai befektetéseknek, át lehet helyezni az olcsó munkaerőre alapozott gyártást, fel lehet futtatni a mezőgazdaságot és még a lehetséges Kína ellenes szankciók is megkerülhetőek lesznek, hisz a nyersanyag Myanamarba érkezik, igaz a kínaiak kikötőjébe, az ő gyáraikban felhasználva nekik profitot termelve, illetve ami kell vasúton és autópályán továbbszállítva Kínába.
Nem lesz annyira jelentős nyersanyag szállítás kapacitásban, de élelmiszer termelése százmilliókat tud ellátni, amit most az éhes Kína fog benyelni. Plusz a fent említett egyéb haszon.