[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Így van, marhaság. Köszönöm, hogy belátod végre. Az meg ne zavarjon, hogy a felvetés tőled származott, én csak egy példát hoztam fel arra, hogy miért hülyeség az elméleted: a közös nevezőre jutás nekem bőven elég, nem várom el, hogy önkritikát gyakorolj. :)
 
M

molnibalage

Guest
ROTFL A múlt alapján Napóleonnak nyernie kellett volna és pont. Nem nyert. Pont. Akkor mégis mi és hogyan volt itt determinálva, hmm? Meg egyáltalán: a múlt vagy a szűk hely? :D
Bocs, de ez egetverő marhaság. Az orosz hadjárat veszteségei után egészen más mennyiségű és minőségű erőforrás állt rendelkezésére Napóelonnak. Neked az előzmény az, hogy egyenlőségjelet teszel 1805 és 1815 közé, pedig totál mások a peremfeltételek...

Az extrapolációval csak óvatosan. Ennyi erővel, emrt Hunyadi elverte a törököt, akkor kis hazánk ma nekiugorhat Törökországnak? Jaj...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
hiryu said
khm... ost ennyi

 

<div class="maskwindow"> Az a 82es fantom lehet akár igaz is, de azon a napon odaveszett az egész szír légierő. A többi nem arab, én meg arabokról beszéltem.


 Az arabokat meg nem kell nekem bemutatni, személyesen ismerem őket. Olyan, amilyennek leírtad őket.
</div>
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
hiryu said
khm... ost ennyi

 

<div class="maskwindow"> Az a 82es fantom lehet akár igaz is, de azon a napon odaveszett az egész szír légierő. A többi nem arab, én meg arabokról beszéltem.


 Az arabokat meg nem kell nekem bemutatni, személyesen ismerem őket. Olyan, amilyennek leírtad őket.
</div>
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khmm..az a Fantom2012-es...

. <sub class="datum">2012.06.25 14:06</sub><sub class="szerzo">MTI</sub>

<a class="kek" href="http://kulfold.ma.hu/tart/pcikk/b/0/135881/1/kulfold/Sziria_szerint_a_torok_repulogep_megsertette_az_orszag_szuverenitasat" target="_blank">
printer.png
</a>
 


 

<a>+</a><a>-</a>
fontsize.png

"A török katonai repülőgép megsértette a szíriai légteret, a szíriai légvédelem reagált erre, s (a gép) Szíria területi vizeibe zuhant - folytatta. - Ami történt, az Szíria szuverenitásának nyílt megsértése volt."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 237
81 566
113
Istenem...-Ehhez nem is kell katonai előképzettség!(utolsó videó)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 457
14 366
113
Ha lesz valaha egy tehnikcalom 23 mm gépágyút fogok rászerelni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 058
113
"Ehez nem is kell katonai előképzettség"

Dudi

Azért elég hatékonyan  harcolnak nem?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Szíria kapott hajó elleni Jahont robotrepülőgépeket, ami miatt Amerika megint síránkozik és a békét tovább hátráltató lépésnek állítják be. Nem is tudtam, hogy olyan sok hadihajója van a szíriai felkelőknek :D
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Persze,hogy siránkoznak, állítólag  két rendszert kapott Szíria, egyenként  36 db. robottal  ! Ezzel az egész tengerpartjukat védeni tudják.

  A légvédelmet erősnek ítélik, most már a tenger felőli megszállás   is kockázatossá vált   !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Akkor már csak szárazföldre kell valami komoly, ha pl Izrael egy válaszcsapás vagy leszedett F-16-osok után harckocsikkal próbálkozna.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Úgy néz ki, az oroszok finoman utalnak rá, hogy nem nagyon kellene arra felé senkinek sem keresgélnie a maga "igazát". Most a kurdokkal, akiket tudtommal szeretnének Szíriában "letelepíteni", velük mi van? Ha bukik a konfliktus, mennek vissza oda ahonnan jöttek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 240
83 375
113
joker said
Szíria kapott hajó elleni Jahont robotrepülőgépeket, ami miatt Amerika megint síránkozik és a békét tovább hátráltató lépésnek állítják be. Nem is tudtam, hogy olyan sok hadihajója van a szíriai felkelőknek :D
Kapott de 2010-2011 -ben , de ezt már írtam, egyébként a Pentagon és a fehér ház tegnap kijelentette, hogy nem tudnak új rakéták (2013) szállításáról. Ez megint a nyugati propaganda. Készítik a terepet a júniusban megrendezendo Szíria konferencia -ra az újságok. Ebbol azt vonom le , hogy kudarcba fullad a konferencia.  Megint hozzák az a "csúnya, rossz, gonosz Oroszország szerepét aki fegyvereket szállít a zsarnok Asszadnak és azzal gyilkolják a" békés" polgárokat. Ezzel akadályozva a vérontás befelyezését. De érdekes módon arrol nem írnak , hogy a "felkelok " mennyi fegyvert, pénzt, kiképzést és más támogatást kapnak a nyugattol és a szunita arab országoktól. Engem nem tudnak átverni ezekkel a cikkek. Jól ismerem a propagandás modszereiket.....
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Izrael szárazföldön biztosan verné még a polgárháború előtti Szíriát  is  !   Jelen világpolitikai helyzetben egy izraeli földi támadás már nagyhatalmi  beavatkozást is okozhatna   - erről Montezuma  tudna elemzést adni !
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Biztosan. De kétlem, hogy Izrael ezt kockáztatná. Újrakezdődnének a robbantgatások, ami ellen eddig sem tudott sokat tenni. Másrészt a győzelme is időleges volna gyanítom és ha más nem, az USA állítaná le az oroszok miatt. Nem beszélve az áldozatokról. A levegőben jelenleg elég szabadon mozoghatnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 240
83 375
113
Izraeli kulonleges alakulatok Szíria teruletén:

a video angol

http://vz.ru/news/2013/5/17/633092.html