1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Civil fegyvertartás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - krisss által indítva @ 2019. március 27..

1. zeal

zeal Well-Known Member

Neked sem kell dilidoki, mert ugyis mindig tudod mit gondol. :p
    Ja, egy fegyvertelen ellen konnyu neked. :)

Latom, trigger happy topik lesz ez. :rolleyes:

Mondott egy peldat amibol baj lehet. Oke, nem az ilyen legalisan fegyvert tarto emberekkel van a legtobb problema, de azert ne tagadjuk mar le ezt se, mert nem 100%-os hatekonysagu a rendszer. Lehet, hogy ti magatokat felelos fegyvertartonak gondoljatok, de ezt kepzeli mindenki. Erdekes mod minden ember azt hiszi magarol, hogy az atlagosnal kicsit jobban vezet...

A nagyobb baj azzal van, ha meg tobb fegyvert viszel a jatekba, akkor a bunozoi oldalon is meg fog jelenni a vas es ugy mar osszessegben nem eri meg a tarsadalomnak. Mellesleg ha visszaolvastok par honapot (beszelgeto topik vagy magyar kantin?) akkor ezt az egesz temat mar kitargyaltuk. Tok folosleges most ezt ujrakezdeni.

2. leplezo

leplezo Well-Known Member

Egy hülyeséget hozott fel, és jóhiszemű vagyok gondolván nem egy idióta, és tudja, hogy nem reális amit írt, mert sok sebből vérzik a példája. Arról nem beszélve, hogy 10 milliós populációt alapun véve kb. 10 évente 1db eset fordul ilyen elő.

amit meg te írtál az színtiszta kötözködés. Ha "trigger happy topik" lesz az ilyen hozzászólások miatt lesz az mint a mostani tied.

A másik meg, hogy bűnözői oldalon most is van fegyver. Tévképzet az, hogy nincs. És nem a legális fegyverektől lesz több fegyver a bűnözőknél, akik illegálisat használnak.

Ratamahata likes this.
  3. zeal

zeal Well-Known Member

Csak egy egyszeru pelda volt arra, hogy mindenki hibazhat. (Azt hittem, hogy ezek utan majd ossze lesznek szedve a pro es kontra velemenyek, de fennakadtatok ezen a ponton es azota egy helyben jar a topik.)
    En mar hajtottam at piroson (a rendor egybol el is kapott, de csak kirohogott), tegnap pedig veletlenul belenyultam a turmix gepbe, (majdnem infarktust kaptam), pedig becs szo az atlagnal jobban vezetek es fozni is tudok. :)
    Azert ennel picit jobban kellene birnod a stresszt. Persze nalad a fegyver, a vegen ugyis neked lesz igazad. :p

4. leplezo

Csak rámutattam amit újfennt leírok, szerintem többek közt erre jó a privát üzenet, mert megint topikszennyezésbe megyünk. (igen, többes szám, mert most én is válaszoltam offra off-ot)

5. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Csak a példa kedvéért írtam Pestet, mert ha azt irom, hogy Jászkarajenőn a Petőfi utcában lő valaki akkor a Dózsá György úton lévő kocsma előtt álló Sánta Pistát eltalálhatja, az nem biztos hogy mindenki számára egyből értető lesz. Amúgy meg pont lakott területen szokás önvédelmi fegyverrel lövöldözni, egész egyszerűen azért, mert ott történnek a támadások.

Az otthoni fegyvertartás más téma, tényleg, erről itt egy jó cikk:

http://csomantactical.com/index.php/onvedelem

Én a részemről nem szeretnék lőfegyverrel védekezni és nem azért mert sajnálnám a támadót, hanem mert rohadt veszélyes másra nézve és ami utánna jön, hát hajjaj!!!

6. leplezo

A lőfegyverrel való védekezés közben többnyire el sem jut a helyzet a tényleges fegyverhasználatig, mert a jelenléte is a legtöbb esetben elég visszatartó erő. Senki sem akar meghalni, (Az iszlamista öngyilkos terrorista kivétel)
    Én meg az otthoni tartást engedném valamivel szabadabban, de szigorú engedéllyel, és valódi tudást adó vizsgafelkészítéssel. Az utcán viselés már más tészta, az komolyabb szint, és az nem biztos, hogy kéne.

BiancoGasto likes this.
  7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nekem volt otthon évekig szolgálati PA, mivel egyfajta kmb-s jelleggel otthonról induló járőr voltam, mivel a "saját" területemen laktam, és így egyszerűbb volt mint bebumlizni 16km-et az őrsre aztán meg vissza a területemre. Volt rendes páncélkazetta, szekrényben lefúrva. Na és pár hét után tudod hol tartottam azt a pisztolyt? A gyakorlóm derékszíjára fűzött tokban, tárban a lőszer ,egyik tár a pisztolyban. Mindez ledobva a székre az ágyam mellett. Évekig így volt, évekig. Nem volt az páncélban csak egy hónapig talán. Ellenőrizni meg max 1-2 alkalommal voltak,akkor is mikor szolgálatban voltam,mert máskor nem akartak zavarni. Azért nem lőnek le sok embert engedéllyel tartott fegyverrel mert ELENYÉSZŐ mennyiségű ilyen fegyver van, pláne a forgalomban levő kések számához képest. Pár hete meg az egyik vadász ismerősnél sörétessel lövöldöztünk az udvaron. Pont. Semmiféle fegyver nem kell senkinek, kivéve akinek ez a szakmája. El lehet menni rendőrnek, meg katonának, aztán lehet nyalogatni a fegyvereket.

fip7 likes this.
  8. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Nagyon tévedsz. Az hogy te ilyen remek módját választottad a fegyvered tartásának, annak külön gratula. Normális ember nem igy csinálja. Mi az elenyésző??? minimum kétszázezer éles fegyver van magánkézbe legálisan, de ha ez szerinted elenyésző... de nem kell szeretni a fegyvert, de hülyének se kéne nézni azt akinek ez egy hobby pl.... és azért nem lőnek le legális fegyverrel senkit MERT AKINEK ENGEDÉLYE VAN SOK MILLÁT BELERAKOTT A FEGYVEREIBE, EZ A HOBBYJA AZ NEM OLYAN HÜLYE HOGY LÖVÖLDÖZZÖN VELE.... ezt olyan qrva nehéz felfogni??? Nehogymár magadból kiindulva megmond kinek milye lehet.....

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hát ez nagyon mellé ment. Tökéletesen absztinens vagyok... AHAHAHAHAAA

10. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy számtalan lőtér van ahova be lehet fizetni és lövöldözhetsz kedvedre. Még félautomata katonai fegyverekkel is!
    Sosem fogom megérteni, hogy mi a szarnak kell egy átlagos civilnek otthonra fegyver...

antigonosz likes this.
  11. Ratamahata

Nem baj nem is kell hogy megértsd....Minek neked feleség ha elmehetsz bármikor kurvázni???

12. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Irnek par sort ide, erdekessegkent vagy erdekes tenykent... Na szoval a lenyeg, hogy szerintem peldaul Ausztriaban nagyon konnyen lehet fegyverhez jutni. Igen, sport fegyverrol beszelunk, nem onvedelmirol tehat nem hordhatom utcan blablabla... Egyenlore nem is szeretnem, a lenyeg, hogy keznel van, ha egyszer... Szoval keznel.

A megszerzesenek feltetele igen egyszeru, 5 eves osztrak allando lakcim kellett, termeszetesen a korom az 18 felett van mar boven, el kellett mennem egy pszicho vizsgalatra, egy fegyvervizsgara, es tagnak kell lennem egy loteren. Ez az egesz mindenseg nagyjabol ket honap alatt lejatszhato es utana 3 darab boldog gazdaja lehet aki a fent felsoroltakat letudta es vasarolt pancelt a tarolasra.
    Tapasztalatbol allithatom, tulajdonkeppen annak nem lehet sport celu maroklofegyvere aki nem akarja, nincs 5 evnel regebben allando lakcime illetve teljesen debil. Es megsem omlik az arcunkba, hogy itt a sogoreknal tomegesen lovik egymast agyon vagy onbiraskodnak lofegyverrel. Megemlitenem, hogy a lofegyverrel elkovetett buncselekmenyek kozel 100 szazalekban engedely nelkuli jatekosok kovetik el. Tovabba ami fontos es szamomra igen erdekes, hogy a loteren szinte minimalis csuhas, turbanos es egyeb finoman szolva kategorizalhato embert latni. Nagyjabol 90 szazelek echte osztrak a maradek 10 szazalekon egyeb europai nemzetek osztoznak.

Ratamahata and szuvorov like this.
  13. pöcshuszár

A gyerekemnek volt egy plüsskutyája, amit nagyon szeretett. Aludni sem tudott nélküle. Mindenhová magával hurcolta. És nagyon féltette.
    De szerencsére 5 éves korára kinőtte ezt...:)

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Ratamahata

Egyrészt a hasonlat amit írtál nem állta meg a helyét, másrészt írj nekem pontokba szedve 5 érvet, hogy minek neked önvédelmi fegyver. Kíváncsian várom az érveidet ;)

antigonosz likes this.
  15. pöcshuszár

A másik topicban jó ötletnek tartották, hogy a tartalékos hazavigye a fegyverét....:D

16. pöcshuszár

Én vagyok irracionális?:D:rolleyes:
    Egy körfűrész használat tárgy, míg az otthon kedvtelésből tartott fegyver egy dísztárgy, ami pont annyira hasznos a szekrényben, mint egy körfűrész ugyan ott.
    (Ha már a hasonlatnál tartunk)
    Szerintem tökéletesen feleslegesen próbálják a fegyvertartók megindokolni racionális, logikus érvekkel azt, hogy miért tartanak otthon fegyvert. Szerintem ez képtelenség!
    Innentől pedig simán egy fétisnek lehet nyilvánítani. De egy fétist szerintem (szigorúan magánvélemény) nem kellene az államnak figyelembe vennie a törvényei megalkotásánál. Vagy rosszul gondolom?:cool:

antigonosz likes this.
  17. Ratamahata

Miért beszélsz összemegvissza???? Te itt.azon kezdtél el okoskodni hogy minek otthon tartani a fegyvert amikor a lőtéren dögivel van..... Ki az anyám beszélt önvédelmi fegyverröl??? Ugyhogy tőlem te ne várj kiváncsian semmit, és hasonlatom bizony megállja a helyét....

18. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Hipotetikusan, csak a poén kedvéért :)

Miért lehetne tartani önvédelmi fegyvert? Mondjuk cseh mintára.
    1. Ha támadás éri az otthonod meg tudd védeni szeretteid, értékeid.
    2. Most volt hír, hogy leszerelt a rendőrség reklámarca, létszámhiánnyal küzd a rendőrség, nem biztos hogy időben kiérnek.
    3. Olyan helyen laksz, ahová rendőr egy óra alatt sem ér ki (alföldi tanyavilág, apró zsákfalvak)
    4. Szar helyen élsz, éjszakai műszakba jársz, nincs autód, gyakran kell a Hős utca mellett éjjel sétálnod vagy gyakran sörözöl a Vittulába
    5. Idős vagy, vagy beteg, gyenge a fizikumod kivédeni egy támadást.
    6. Meg tudsz akadályozni egy terrortámadást.
    7. A migransok miatt
    8. Az Ómigránsok miatt

Amúgy miért szereltek zárat a lakásotokba és miért zárjátok be az ajtót?
    Tudjatok milyen kevés a betörés hazánkban? Nagyon kicsi az esélye, hogy betörjenek hozzátok!

Ennek ellenére én nem támogatom a civilek önvédelmi fegyver tartását.

19. comandante

comandante Well-Known Member

Érdekesek ezek a hozzászólások, főleg így visszaolvasva. Nos nekem az a véleményem hogy a rendőrség akiknek dolga a vagyon és élet védelme sok esetben lopás esetében 3 hónap után simán lezárják az ügyet ismeretlen tettessel, ha pedig életveszélybe kerülünk a halál beálltának az idejét állapítanák meg, ja hogy utána esetleg meg van a tettes az áldozatot nem fogja érdekelni. Ezt így felvezetésnek. A másik had döntse el az állampolgár , adott esetben hogy mit akar, mire költi a pénzét és az idejét, adott esetben úgy gondolja hogy akkor érzi magát jól ha lőfegyvere van és nem akar vadész , sportlövő stb. lenni. Úgy érzem elég adót zsebelnek be tőlünk, hábórú esetén a félhalottat is besoroznák húsdarálóba küldenék, és végre ne kérelmeket kellene kitölteni hanem igénylést. A hangsúly az igénylésen van, ha akarom legyen , ha akarom legyen, ha nem igénylem ne legyen. A gázfegyvert mindenki vehet tarthat, viselhet, az emberek mégsem lövik egymást halomra vele ilyen a hírekben is ritka. Ugyan ez lenne a lőfegyverekkel is. És ehhez jöhetne a szabályzás amit az előző hozzászólásomban említettem. A hozzászólásokkal az a bajom hogy személyeskedő hangúak többnyire, fekete / fehér nem pedig előre mutatóak.

20. Ratamahata

Szerintem meg te erőlködsz azon hogy végre be tudd itt bizonyitani hogy az otthon tartott fegyver a világ legveszélyesebb dolga, és óriási emberiségellenes dolog ezt törvényileg jóváhagyni..... szerintem ezt engedd el, és fogadd el szépen hogy nem olyan a világ ahogy megálmodtad... nem kell semmit megindokolni, törvényileg akármennyi, bármilyen kaliberű fegyvered lehet otthon ha úgy tartja a kedved.... ez alkotmányos joga minden magyar 18. évét betöltött személynek aki megfelel az egyéb leirtak szerinti követelményeknek. Ennyi. És ez igy van jól.

Ezen oldal megosztása