Mi (nagyjából az összes hozzászóló) ebben a témában azon vitatkozunk, hogy mikortól nevezzük inteligenciának.Az emberi arcfelismerés egy nagyobb intelligencia része. Erről szól a kapszula hálózat megközelítés, amivel idővel tovább lehet lépni. Amit most az ipar tud, az nem intelligencia. Statisztika. Nagyon hasznos és nagy erejű eszköz, de csak a marketing adja el másnak, mint ami. Nem következtet, nem talál összefüggéseket, nem fogalmaz meg kérdéseket, amikre önállóan választ keres.
Akkor tisztázzuk:
Szerintem inteligencia az önálló problémamegoldó képességet jelenti.
De ha belegondolunk az - arcfelismerő rendszereknél maradva - az arcfelismerésnél megfogalmaz a rendszer egy kérdést, hogy az érzékelő által látott kép egyezik-e a viszonylag kis számú mintán látható arccal. Ehhez tulajdonképpen az általad leírt metódus alapján következtetést végez, mivel az szinte teljesen lehetetlen, hogy egy ember arca mindig pont ugyan úgy nézzen ki.
Egy vonalkód olvasó nem mesterséges inteligencia. Egy telefonba épített arcfelismerő viszont az!
Amit ti számonkértek az MI-n az az emberi éntudat, amihez hozzájárulnak az emberi test korlátai. Egy harctéri UGV-nek ilyenre nincs szüksége. Sőt hátrányt is jelentene, mert akkor kapnánk egy beszari harci robotot!
A MI-nek nincsen DNS továbbörökítő késztetése, és a célokat az embertől kapja. Ettől még tud problémát megoldani!
El tud jutni A-ból B-be. Még akár úgy is, hogy fedezékeket használ. Ott meg meg tudja semmisíteni a kijelölt célt. A feladat végrehajtása után pedig visszatér a "bázisra". Eközben nem kell folyamatosan irányvektorokkal ellátni, vagy legalább is nem többel, mint egy közkatonát. Viszont képes lehet egy választűz kifejtésére, ha megtámadják.
A mesterséges inteligenciának csak segítenie kell az emberit, nem teljesen kiváltani.