Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113

dudi


Részben téves amit írsz.
amorschematics.png

56708b3b765a1_-72___.jpg.2c5e7d4dc18b4b07e19c16d1921a462e.jpg

Jobb képeket neten nem találtam.
Volt textolit korszak, aztán üreges többrétegű, majd a NERA.

Én képeken(nem grafika)csak acéllapokat láttam még az utolsó szérias szovjet B-ken is.Igen én is ismerem ezt a rajzot (a NERA-sat) aztán ilyen B-t ember még nem látott.Persze ettől lehet ilyen is csak biztos vitrinben tartják őket.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Szerintem ezt betettem már, szépen nagyítható kép:
Ez már régi kép, legalább 4 éves. A szerző azóta többször frissítette - ez a legújabb verzió, 2020 eleji:
up0SOQ5.png



Istenem ne, csak Szuvorovot ne! :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Hát pedig a szovjetek a specialitása. Túl elfogult velük?
Pontatlanul ír dolgokat, gyakran elavult vagy egyszerűen hibás forrásokkal dolgozik (valamilyen szinten elnézhető, hisz akkor ez jutott neki). Akik mélyebben foglalkoznak szovjet hk gyártással nem igazán veszik komolyan a T-72 / T-80 / T-90-el foglalkozó könyveiben leírtak miatt. A II.VH-val foglalkozó könyveiben is van pár megkérdőjelezhető adat és kijelentés. Persze aki ezekkel a dolgokkal komolyan foglalkozik, az általában a volt SzU területéről származik, tehát érti a forrásanyagot abban a pillanatban, hogy az felbukkan.
 
M

molnibalage

Guest
Ismeret terjesztő csatornán ennyi hülyeséget még nem hallottam ilyen rövid idő alatt. A videó nálam Top 1 lett a hülyeség/másodperc kategóriában :mad: :
Sajnos - nem vicc - minden ilyen könnyed csatorna csak ökörségek terjesztésére képes.

Az első 2 perc.
  • Mi az a közvetlen pct. lövedék? Akkor van nem közvetlen is?
  • Van felderítő MBT? Ez nekem új... Mert ilyen talán nincs...?
  • Légvédelmi géppuska...
  • Új lézervezérlésű rakéta? Hát lehet, hogy maga a lézeres új, de a lövegből indítható rakéta már a '70-es évek óta van...
Meddig tudtad hallgatni ezek után? Mert érdemes lenni írni nekik..
 
M

molnibalage

Guest
Ismeret terjesztő csatornán ennyi hülyeséget még nem hallottam ilyen rövid idő alatt. A videó nálam Top 1 lett a hülyeség/másodperc kategóriában :mad: :
Egyébként valaki tényleg, írjon már erről valaki egy HTT-t.
Mert valahol kezd elegem lenni a középszar alatti kettő relativizálásából. Egy kommentemre annyi volt a válasz, hogy ez szar, hogy "legalább érdekes".
Miért van az, hogy a valóság az nem "érdekes"...???
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
Egyébként valaki tényleg, írjon már erről valaki egy HTT-t.
Mert valahol kezd elegem lenni a középszar alatti kettő relativizálásából. Egy kommentemre annyi volt a válasz, hogy ez szar, hogy "legalább érdekes".
Miért van az, hogy a valóság az nem "érdekes"...???

Tök felesleges bármit is írni,abból él hogy érdekes nem abból,hogy igaz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 892
113

molnibalage


Én végig szenvedtem az egészet. De az a baj, hogy minden egyes mondatához kisregényt tudnék írni laikus műkedvelőként is.
Olyan téveszméi vannak szegénynek például hogy a nagy súly = jó páncélvédelemmel.
Szerintem angolul olvashatott valamit és mivel szakszavak voltak benne nem értette.
Az APS rendszereket sem értette. Alap dolgokat nem értett. Páncél típusokat, lőszer típusokat, tűzrávezetés típusokat.
Koreai K2-nél minden ilyen szövegértési hibája kiütközik például. Például óriási előnyként kezeli, hogy 10 km-ig képes tűzet vezetni, miközben erre 50 éve bármilyen tank képes. Csak értelme nincs. :)
De a hozzá szólásokból ítélve osztatlan sikert aratott. :confused:
 
M

molnibalage

Guest

molnibalage


Én végig szenvedtem az egészet. De az a baj, hogy minden egyes mondatához kisregényt tudnék írni laikus műkedvelőként is.
Olyan téveszméi vannak szegénynek például hogy a nagy súly = jó páncélvédelemmel.
Szerintem angolul olvashatott valamit és mivel szakszavak voltak benne nem értette.
Az APS rendszereket sem értette. Alap dolgokat nem értett. Páncél típusokat, lőszer típusokat, tűzrávezetés típusokat.
Koreai K2-nél minden ilyen szövegértési hibája kiütközik például. Például óriási előnyként kezeli, hogy 10 km-ig képes tűzet vezetni, miközben erre 50 éve bármilyen tank képes. Csak értelme nincs. :)
De a hozzá szólásokból ítélve osztatlan sikert aratott. :confused:
Nem kell kisregény, az alapvető gondok is bőven elegek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 892
113

molnibalage


"Nem kell kisregény, az alapvető gondok is bőven elegek."

Nézd az alapvető gond az, hogy valaki tud egy idegen nyelvet mégsem érti amit olvas. Illetve ha hibás a szöveg, nincs szaktudása megítélni azt, hogy hülyeség amit olvas.
Mondok neked egy valós példát:
Egyetemen csoport munka volt, kaptunk egy szöveget Alaszkai olajfinomítás témában.
Nekem akkor még nem volt angol nyelvvizsgám , a csoporttársnőm felső fokon beszélt angolul. Első körben meg kellet értenünk a szöveget.
"Ott volt egy olyan mondat angolul, hogy a helyi olajtársaság a saját pénzén vásárol a halászoknak rádiót és szonárt. Azért, hogy a rádióval felfedezzék a halakat és a szonárt, hogy képesek legyen a kommunikációra."
Így magyarul leírva látszik, hogy valami félre ment. Én mondtam a csoporttárs nőmnek, hogy ez hibás fordítás. Ő azt mondta az van oda írva.
Mondom igazad van de attól ez még hülyeség.
Végül nem tudtunk megegyezni, hiszen ő felső fokon tud angolul, ne okítsam ki őt nyelvvizsga nélkül.
Azóta van egy olyan meggyőződésem, hogy a nyelvtudás tárgyi tudás nélkül csak arra jó, hogy a világ minél nagyobb részén tudják rólad, hogy hülye vagy :)
Szerintem a belinkelt videóval is csak ennyi probléma volt. Nyelvtudás tárgyi tudás és forrás kritika nélkül .

Írhatnék hozzá HTT-t , de minek?
Őt nem fogja érdekelni, az oda kommentelőket szintén, e mellet elhangzik vagy 200 mondat amiből 180 nettó hülyeség.
Ha mind a 180-ra írok átlag 5 mondatott az 900 mondat. És kinek írnám ezt?
Őket nem érdekli, ti meg tudjátok a "helyes" válaszokat. ;)

UI.: UFO topikban betettem egy érdekes 6 részes videó sorozatot. Ha van időd nézd meg, érdekelne róla a véleményed.
 
M

molnibalage

Guest

molnibalage


"Nem kell kisregény, az alapvető gondok is bőven elegek."

Nézd az alapvető gond az, hogy valaki tud egy idegen nyelvet mégsem érti amit olvas. Illetve ha hibás a szöveg, nincs szaktudása megítélni azt, hogy hülyeség amit olvas.
Mondok neked egy valós példát:
Egyetemen csoport munka volt, kaptunk egy szöveget Alaszkai olajfinomítás témában.
Nekem akkor még nem volt angol nyelvvizsgám , a csoporttársnőm felső fokon beszélt angolul. Első körben meg kellet értenünk a szöveget.
"Ott volt egy olyan mondat angolul, hogy a helyi olajtársaság a saját pénzén vásárol a halászoknak rádiót és szonárt. Azért, hogy a rádióval felfedezzék a halakat és a szonárt, hogy képesek legyen a kommunikációra."
Így magyarul leírva látszik, hogy valami félre ment. Én mondtam a csoporttárs nőmnek, hogy ez hibás fordítás. Ő azt mondta az van oda írva.
Mondom igazad van de attól ez még hülyeség.
Végül nem tudtunk megegyezni, hiszen ő felső fokon tud angolul, ne okítsam ki őt nyelvvizsga nélkül.
Azóta van egy olyan meggyőződésem, hogy a nyelvtudás tárgyi tudás nélkül csak arra jó, hogy a világ minél nagyobb részén tudják rólad, hogy hülye vagy :)
Szerintem a belinkelt videóval is csak ennyi probléma volt. Nyelvtudás tárgyi tudás és forrás kritika nélkül .

Írhatnék hozzá HTT-t , de minek?
Őt nem fogja érdekelni, az oda kommentelőket szintén, e mellet elhangzik vagy 200 mondat amiből 180 nettó hülyeség.
Ha mind a 180-ra írok átlag 5 mondatott az 900 mondat. És kinek írnám ezt?
Őket nem érdekli, ti meg tudjátok a "helyes" válaszokat. ;)

UI.: UFO topikban betettem egy érdekes 6 részes videó sorozatot. Ha van időd nézd meg, érdekelne róla a véleményed.
Sajnos biztos nincs időm rá. Ha azt nézném, akkor nem készülne az új tartalom ide és a Militaviára. Januárban lehet, hogy kettő új videó is lesz.
 
M

molnibalage

Guest

molnibalage




UI.: UFO topikban betettem egy érdekes 6 részes videó sorozatot. Ha van időd nézd meg, érdekelne róla a véleményed.
A videónézésre is úgy van kb. időm, hogy tekerés közben hallgatom meg őket. Az IDDQD/checkpoint meg kitett 1 nap alatt 8 órányi anyagot. Csak ők.
Ebből láthatod, hogy ilyesmire nincs időm főleg ilyen általam mélyen lenézett témára.

Az repülő csészealjas hülyeségekkel a faszom teli van.
Már elnézést, de ki az a hülye alien mérnök, aki olyat tervezne? Semmi műszaki előnye nincs a formának. :)
 
S

speziale

Guest
Egyébként valaki tényleg, írjon már erről valaki egy HTT-t.
Mert valahol kezd elegem lenni a középszar alatti kettő relativizálásából. Egy kommentemre annyi volt a válasz, hogy ez szar, hogy "legalább érdekes".
Miért van az, hogy a valóság az nem "érdekes"...???

ténlyeg nem akarok megbántani senkit, de a haditechnika érdeklődés egy "niche market"; magyarán elég kevés a haditechnika buzi...
ugyanakkor a csávó, bár nyilván nem sokat konyít a témához, viszont jól ráérzett arra, hogy itt a nagy haditechnikai beszerzések közepette lehet létjogosultsága egy videónak...

és ha nem egy légüres térbe csinálod ezeket a videókat, akkor igenis fontos, hogy érdekes legyen...mármint ne neked, hanem azoknak akiknek készíted...mert a laikusokat leginkább az érdekli, hogy akkor "kinek nagyobb a f***a"

lefogadom ha csinálnál egy videót olyan címmel, hogy "legyőzi-e a csúcs orosz légvédelmi rakéta az amerikai lopakodót" (magyarán S400 vs F35), az lehet egy csomó embert érdekelne...persze ha 45 perces lenne és Yoggi antennákról meg fél hullámhosszokról magyarázol benne, nem sokan fogják végignézni
 
M

molnibalage

Guest
ténlyeg nem akarok megbántani senkit, de a haditechnika érdeklődés egy "niche market"; magyarán elég kevés a haditechnika buzi...
ugyanakkor a csávó, bár nyilván nem sokat konyít a témához, viszont jól ráérzett arra, hogy itt a nagy haditechnikai beszerzések közepette lehet létjogosultsága egy videónak...

és ha nem egy légüres térbe csinálod ezeket a videókat, akkor igenis fontos, hogy érdekes legyen...mármint ne neked, hanem azoknak akiknek készíted...mert a laikusokat leginkább az érdekli, hogy akkor "kinek nagyobb a f***a"

lefogadom ha csinálnál egy videót olyan címmel, hogy "legyőzi-e a csúcs orosz légvédelmi rakéta az amerikai lopakodót" (magyarán S400 vs F35), az lehet egy csomó embert érdekelne...persze ha 45 perces lenne és Yoggi antennákról meg fél hullámhosszokról magyarázol benne, nem sokan fogják végignézni
Ezért van butítva az Sz-25 és lesz az SzA-75 is. De ettől még érdekesek.
Nem értem, hogy mi az érdekes abban, amiről még 10+ éve is mondtam volna, hogy faszság, amikor a mai huszadát sem tudtam a harckocsiról.

Ez az egész világot betöltő igénytelenség és totális szellemi nívótlanság az, ami kurvára irritáló. És főleg, hogy ez trendi. Trendi szart sem tudni dolgokról és gyártani a "tartalmat".

A magyar YT nagy átlagban egy RAKÁS SZAR.
Követek vagy 60 YT csatornát, abból kb. 6 magyar. Abból három gaming + mozi + filmekkel foglalkozik. Van még a Zállatorvos, az Aeropark és kb. ennyi.
Nézd meg a magyar felkapott videókat és sírj.

Angol nyelven meg olyan siteok vannak, mint Curiosity Stream és Nebula.

Izé...
A sok turbóbarom magyar annyira el van a "nagy magyar feltalálókkal" és a mi seggünkbűl süt Nap dumával, de rögvalóság valahogy az az én szemszögemből, hogy a magyar átlagfogyasztónál talán csak a hasonló félbalkáni szellemiségben élő nemzetek vannak lentebb.

Szerk: Ezt tegye át valaki a beszélgetőbe.