Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 773
113
Ezért van butítva az Sz-25 és lesz az SzA-75 is. De ettől még érdekesek.
Nem értem, hogy mi az érdekes abban, amiről még 10+ éve is mondtam volna, hogy faszság, amikor a mai huszadát sem tudtam a harckocsiról.

Ez az egész világot betöltő igénytelenség és totális szellemi nívótlanság az, ami kurvára irritáló. És főleg, hogy ez trendi. Trendi szart sem tudni dolgokról és gyártani a "tartalmat".

A magyar YT nagy átlagban egy RAKÁS SZAR.
Követek vagy 60 YT csatornát, abból kb. 6 magyar. Abból három gaming + mozi + filmekkel foglalkozik. Van még a Zállatorvos, az Aeropark és kb. ennyi.
Nézd meg a magyar felkapott videókat és sírj.

Angol nyelven meg olyan siteok vannak, mint Curiosity Stream és Nebula.

Izé...
A sok turbóbarom magyar annyira el van a "nagy magyar feltalálókkal" és a mi seggünkbűl süt Nap dumával, de rögvalóság valahogy az az én szemszögemből, hogy a magyar átlagfogyasztónál talán csak a hasonló félbalkáni szellemiségben élő nemzetek vannak lentebb.

Szerk: Ezt tegye át valaki a beszélgetőbe.
Azért mâshol sem jobb a helyzet...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest

molnibalage


Én végig szenvedtem az egészet. De az a baj, hogy minden egyes mondatához kisregényt tudnék írni laikus műkedvelőként is.
Olyan téveszméi vannak szegénynek például hogy a nagy súly = jó páncélvédelemmel.
Szerintem angolul olvashatott valamit és mivel szakszavak voltak benne nem értette.
Az APS rendszereket sem értette. Alap dolgokat nem értett. Páncél típusokat, lőszer típusokat, tűzrávezetés típusokat.
Koreai K2-nél minden ilyen szövegértési hibája kiütközik például. Például óriási előnyként kezeli, hogy 10 km-ig képes tűzet vezetni, miközben erre 50 éve bármilyen tank képes. Csak értelme nincs. :)
De a hozzá szólásokból ítélve osztatlan sikert aratott. :confused:

Nah, akkor szedjük össze, akkor erőt veszek és végighallgatom az egészet, de csak kb. pontokba szedem majd. Hogy lássák....

De azért egészen vicces, hogy ma kb. ennyire bírja a kritikát még az olvasó is. Ennyire védi a szart és a tipikus "csinálj jobbat" duma. Nem fogják fel, hogy attól mert valami szar, nekem még nem kell csinálnom semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
ténlyeg nem akarok megbántani senkit, de a haditechnika érdeklődés egy "niche market"; magyarán elég kevés a haditechnika buzi...
ugyanakkor a csávó, bár nyilván nem sokat konyít a témához, viszont jól ráérzett arra, hogy itt a nagy haditechnikai beszerzések közepette lehet létjogosultsága egy videónak...

és ha nem egy légüres térbe csinálod ezeket a videókat, akkor igenis fontos, hogy érdekes legyen...mármint ne neked, hanem azoknak akiknek készíted...mert a laikusokat leginkább az érdekli, hogy akkor "kinek nagyobb a f***a"

lefogadom ha csinálnál egy videót olyan címmel, hogy "legyőzi-e a csúcs orosz légvédelmi rakéta az amerikai lopakodót" (magyarán S400 vs F35), az lehet egy csomó embert érdekelne...persze ha 45 perces lenne és Yoggi antennákról meg fél hullámhosszokról magyarázol benne, nem sokan fogják végignézni
Az a bizonyos Yoggit Yaginak nevezik, már bocsi.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest

molnibalage


Konkrét kritikát azért nem kapott, csak, hogy szar. Ezt tette szóvá.
Én nem szoktam Youtube-ra kommentelni, de most írtam neki egyet. Csak a T-90-el kapcsolatban, az se lett rövid.... :)
Ez sem igaz. Én leírtam, hogy 1:45-ig mik voltak a súlyos tévedések. Kb. 1,5 perc alatt 5-6...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A magyar YT nagy átlagban egy RAKÁS SZAR.
Követek vagy 60 YT csatornát, abból kb. 6 magyar. Abból három gaming + mozi + filmekkel foglalkozik. Van még a Zállatorvos, az Aeropark és kb. ennyi.
Nézd meg a magyar felkapott videókat és sírj.

Angol nyelven meg olyan siteok vannak, mint Curiosity Stream és Nebula.
A különbség annyi, hogy az angolt beszélik vagy 2 milliárdan, a magyart meg 14-15 millióan. Nagyobb halmazból hogyne lehetne több jó tartalmat kihalászni. És még ebben a gigantikus halmazban is, a "szakosodott" csatornák jelentős része néha olyan hatalmas blődségeket enged meg magának, hogy az elképesztő. Harckocsi témában pl Redeffect és társai, vagy általánosabb dolgokban Binkov (eleinte fel sem fogtam, hogy a Sz-25 ismertetőd hogy került az ő kezei közé).

...A sok mocsok ellensúlyozására:
Alig pár éves T-80-asok egy németországi laktanyában.

Csehszlovák oktatófilm a T-55AM-hez, fantasztikus minőségben.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
.
Ez sem igaz. Én leírtam, hogy 1:45-ig mik voltak a súlyos tévedések. Kb. 1,5 perc alatt 5-6...
Az a baj, hogy rosszul közelíted meg. Pont ez a 10es lista, aminél kifejezetten érdemes nekiállni és összeszedni a hibákat. Nem követem őket, de időről időre belehallgatok, és kifejezetten igényes csatorna. Más kérdés, hogy ettől még képesek hülyeségeket beszélni, de jól összeszedett, logikusan felépített tartalom, ami pont nem külföldi csatornák tükörfordítása. És itt most @fip7 el se értek egyett. Szerintem ugyanis értette amiket végighallgatott. Csak belefutott abba, amibe bárki bele tud, talált egy igényesnek látszó külföldi forrást, ami alapján dolgozott, és ami pont ezen a szinten áll. Vagy még lejjebb. Sajnos ez ellen nehéz mit kezdeni, pl ha nem követném a héttengert én is remek forrásnak tartanám a nagy haditengerészeti baklövéseket. Ha nem érdekelne a történelem simán beszopnám Földi Pál hülyeségeit stb. Mert amúgy valódi kritikus logikai hiba nincs benne. Csak a tálalás szutyok. Itt is erről van szó inkább. A listán szereplő harckocsik jogosak. A sorrend amúgy valóban szubjektív, így még azzal se vitatkoznék. Viszont én magam is hallgattam olyan angol előadást, ahol ki lett hozva az abrams a világ legjének, és meg volt jegyezve mellékesen, hogy az ágyuja egyforma erős a méltán rettegett leopárdokeval. És be is kommenteltem a nagy durranás megfelelő idézetét. (Az amerikai gépek mind addig felülkerekednek, amíg ilyen csodálatos fickók vannak a pilótafülkében, és német alkatrészek) De ha ténylegesen laikus vagy, akkor ezt nem fogod kiszűrni.
 
M

molnibalage

Guest
A különbség annyi, hogy az angolt beszélik vagy 2 milliárdan, a magyart meg 14-15 millióan. Nagyobb halmazból hogyne lehetne több jó tartalmat kihalászni. És még ebben a gigantikus halmazban is, a "szakosodott" csatornák jelentős része néha olyan hatalmas blődségeket enged meg magának, hogy az elképesztő. Harckocsi témában pl Redeffect és társai, vagy általánosabb dolgokban Binkov (eleinte fel sem fogtam, hogy a Sz-25 ismertetőd hogy került az ő kezei közé).
Hogy én még olyan szinten sem tudnék angoul narrálni, ahogy ő. De még, ha ez meg is lenne. Egy tök új csatornaként sanszosan soha nem találták meg volna. Megkérdeztem, hogy belemennének egy ilyen kooperációba és belementek.
Ha valakinek van igénye erre, akkor legalább tudja, hogy már van ilyen. Ha meg Binkov nem akarja majd az esetleges alacsony nézettség miatt, akkor ezt is nekem kellene csinálni...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Hogy én még olyan szinten sem tudnék angoul narrálni, ahogy ő. De még, ha ez meg is lenne. Egy tök új csatornaként sanszosan soha nem találták meg volna. Megkérdeztem, hogy belemennének egy ilyen kooperációba és belementek.
Ha valakinek van igénye erre, akkor legalább tudja, hogy már van ilyen. Ha meg Binkov nem akarja majd az esetleges alacsony nézettség miatt, akkor ezt is nekem kellene csinálni...
Persze, az ok, amiatt odakerült, teljesen érthető. Én csak Binkov eddigi munkássága miatt néztem egy nagyot, mikor ott megláttam. Szerintem jobban illett volna mondjuk a Military Aviation History vagy Military History Visualized csatornákra - de ez szigorúan magánvélemény.
Edit: Most ránézve Binkov csatornáján is elég jól teljesít, a téma (az átlag nézőhöz mért) bonyolultsága és videó hosszának ellenére.
 
M

molnibalage

Guest
Persze, az ok, amiatt odakerült, teljesen érthető. Én csak Binkov eddigi munkássága miatt néztem egy nagyot, mikor ott megláttam. Szerintem jobban illett volna mondjuk a Military Aviation History vagy Military History Visualized csatornákra - de ez szigorúan magánvélemény.
Edit: Most ránézve Binkov csatornáján is elég jól teljesít, a téma (az átlag nézőhöz mért) bonyolultsága és videó hosszának ellenére.
Ez a kettő furcsa módon nem jutott eszembe. Ezeket németek viszik asszem.
Binkovról tudtam, hogy szláv nyelveterültről jön, ezért fogékonyabb a szovjet dolgokra. Meg évekkel ezelőtt, amikor kisebb volt a csati megmutattam neki az Sz-300 angol fordítást és tetszett neki. Így lett együttműködés.

De, ha a kövi videó után azt mondja, hogy nem, akkor ezek is felmerülnek. De őszintén szóval az elsőről leiratkoztam, mert unalmas témákat hozott és főleg WW II. A másiknál is egyre kevesebb a számomra érdekes.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ez a kettő furcsa módon nem jutott eszembe. Ezeket németek viszik asszem.
Binkovról tudtam, hogy szláv nyelveterültről jön, ezért fogékonyabb a szovjet dolgokra. Meg évekkel ezelőtt, amikor kisebb volt a csati megmutattam neki az Sz-300 angol fordítást és tetszett neki. Így lett együttműködés.

De, ha a kövi videó után azt mondja, hogy nem, akkor ezek is felmerülnek. De őszintén szóval az elsőről leiratkoztam, mert unalmas témákat hozott és főleg WW II. A másiknál is egyre kevesebb a számomra érdekes.
Binkovról számomra süt, hogy "műorosz" FPSRussiaszerűség. Amúgy nem hiszem, hogy nemet mondana rá, hisz hozza a nézettséget meg a szakmai krediteket.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
the-nazi-propaganda-image-shows-german-wehrmacht-soldiers-in-an-anti-HPHB17.jpg

Anti-tank_ditch_diagram.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 892
113
Amúgy csak egy gyors kérdés a fórum tagokhoz:
Mennyire lenne igény arra, hogy a 10 lista videóban szereplő hibákkal kapcsolatban írjak egy rövidebb esszé félét?
Aki Igennel felel az nyomjon egy like-ot, aki nemmel az egy ilyet: :(
Ha van rá valós igény akkor megírom.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Témábavágó Belarusz tankönyv. A végén ott van szinte minden harcászati térkép jelzés magyarázattal együtt, illetve van benne egy pár jó harcászati séma. 55. oldalon kezdődik a gépesített, ill. harckocsi zászlóalj szervezetének, fegyvereinek, technikájának, majd harcának bemutatása. A térképjel magyarázat 267, míg a katonai rövidítés magyarázat 257. oldalon kezdődik. Oroszol (nálam jobban :)) tudók előnyben.
dce8ec9166ab6c27ad17287aadedfdb5.png
906df51225bd1702829b66e9f540513b.png

Érdekes látni az orosz katonai térképek mennyivel részletesebbek mint nyugati társaik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 773
113
Témábavágó Belarusz tankönyv. A végén ott van szinte minden harcászati térkép jelzés magyarázattal együtt, illetve van benne egy pár jó harcászati séma. 55. oldalon kezdődik a gépesített, ill. harckocsi zászlóalj szervezetének, fegyvereinek, technikájának, majd harcának bemutatása. A térképjel magyarázat 267, míg a katonai rövidítés magyarázat 257. oldalon kezdődik. Oroszol (nálam jobban :)) tudók előnyben.
dce8ec9166ab6c27ad17287aadedfdb5.png
906df51225bd1702829b66e9f540513b.png

Érdekes látni az orosz katonai térképek mennyivel részletesebbek mint nyugati társaik.
Az oroszok összességében inkâbb egy analóg vilâgban élnek, mint a nyugatiak.
Engem mindig az a kerdés izgat, hogy mi fog történni, ha elkezdödik egy komoly konfliktus es az egész digitâlis infrastruktúra összeomlik.Nincs Google, GPS stb. Akkor jön a tërkèp, irânytü, logarléc, buta bomba ideje...
Mondjuk, a buta bomba ideje mindig eljön egy hosszabb konfliktus idejèn, mert az intelligens eszközök hamar elfogynak majd..
Vèlemények?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szerintem időpazarlás.

De talán egy olyant megérné: honnan tudod, hogy valaki ostobaságot tesz közzé haditechnikáról?
Az oroszok összességében inkâbb egy analóg vilâgban élnek, mint a nyugatiak.
Engem mindig az a kerdés izgat, hogy mi fog történni, ha elkezdödik egy komoly konfliktus es az egész digitâlis infrastruktúra összeomlik.Nincs Google, GPS stb. Akkor jön a tërkèp, irânytü, logarléc, buta bomba ideje...
Mondjuk, a buta bomba ideje mindig eljön egy hosszabb konfliktus idejèn, mert az intelligens eszközök hamar elfogynak majd..
Vèlemények?
1975 kiadás_ szovjet hadtörténelem könyv, 2 vh tárgyalása (jó hosszan): " a hadműveletek során áttértek a részletes gépelt utasításokról a térkép fokozottabb használatára."