Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A Leo-1A1 esetén gyorsan léptek, és a Leo-1A1A1 módosítással felraktak 6t pótpáncélt 74-től.
Persze a múzeumi példányon ez nincs fent.
;)
37lxmktzrku41.jpg
En úgy tudom,hogy nem csak pótpáncél került rá,hanem a torony páncélja magában is erősebb lett már az A2-es változaton.
 
M

molnibalage

Guest
В.А. Григорян, Защита танков -ból van a rajz.
;)

2021-05-06-09-27-03-Window.jpg

2021-05-06-09-27-48-Window.jpg
Nem igazán tudom ezeket az értékeket mire vélni, mert teljesen más számok vannak más ábrán a pótpáncél nélküli helyeken....
Én nem szovjet, hanem német doksin, amin a GEHEIM pecsét van rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Meg nem is sok értelme lett volna.
A BM-8 űrméret alatti hasonló páncélátütést tudott mint a 100mm-es kumulatív gránát, cserébe a lapos lőpályával el is lehetett találni a célt, valami 2km volt a pásztázott lőtávolsága.
A logikát alapvetően értem, de azt is tudjuk, hogy míg a 412-es lehet, hogy egy SK105-öst gond nélkül összegyűr kb minden távolságból, de azért egy M60-al már meggyűlik a baja. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos távolság felett a Leopard is állhatja a 412-est. Itt azért jól jött volna a kum.

В.А. Григорян, Защита танков -ból van a rajz.
2021-05-06-09-27-03-Window.jpg
Ezt az ábrát konkrétan nem tudom hova tenni. Olvasom, hogy mi van oda írva, de mégsem... Inkább néz ki Leopard 2K-nak, mint 1-es szériának, és még annak is elég... optimista?
1A3 torony
RN9OYXz.jpg

Korai 1-es
iDPBRok.jpg

wUUIAAAAAElFTkSuQmCC.png

Illetve Leo2K:
UXoojUj6x-9-7qU8LrBND7HD-rn_RUhSHDY0Yo3spxo.png

cQWduJa.png
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Nem igazán tudom ezeket az értékeket mire vélni, mert teljesen más számok vannak más ábrán a pótpáncél nélküli helyeken....
Én nem szovjet, hanem német doksin, amin a GEHEIM pecsét van rajta.
Melyik változat?Ráadásul a régi változatokat rendszeresen korszerűsitették.
Keresgetem,de az istennek se találom,egy A3 bontási képsorozatot,amin jol látható,hogy az előtétpáncél és a fő páncél között nem csak polisztirol volt,hanem egy rakat döntötten beépitett acéllap.Pont ugyanúgy,mint a BDD pótpáncél elemeknél.
Leo 1 proto adatokat szokták megadni alapbol általánosságban,mint Leo 1 páncélzat.Sorozatgyártott modellek egyre erősebb páncélvédelmet kaptak,és visszamenőleg meg többször is korszerűsitettek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
В.А. Григорян, Защита танков -ból van a rajz.
;)

2021-05-06-09-27-03-Window.jpg

2021-05-06-09-27-48-Window.jpg


Nem megbántva, de ez az ábra 100%, hogy hibás.
Betettem nemrég egy videót ahol a Leopárd 1A5-öt DM33 PELE-vel lövik. A PELE átütése 200 mm RHA.
Forrás: https://ndiastorage.blob.core.usgovcloudapi.net/ndia/2005/garm/wednesday/borngen.pdf
Innentől kezdve szerintem nem vitatható, hogy a német rajzok a helytállóak ami alapján 70 mm 30 fokban döntött acélból van a Leopárd 1 páncélzata.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A logikát alapvetően értem, de azt is tudjuk, hogy míg a 412-es lehet, hogy egy SK105-öst gond nélkül összegyűr kb minden távolságból, de azért egy M60-al már meggyűlik a baja. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos távolság felett a Leopard is állhatja a 412-est. Itt azért jól jött volna a kum.


Ezt az ábrát konkrétan nem tudom hova tenni. Olvasom, hogy mi van oda írva, de mégsem... Inkább néz ki Leopard 2K-nak, mint 1-es szériának, és még annak is elég... optimista?
1A3 torony
RN9OYXz.jpg

Korai 1-es
iDPBRok.jpg

wUUIAAAAAElFTkSuQmCC.png

Illetve Leo2K:
UXoojUj6x-9-7qU8LrBND7HD-rn_RUhSHDY0Yo3spxo.png

cQWduJa.png

A prototípusokról ki tudja milyen fejlesztési fázisban készült ilyen-olyan fórumokon felbukkant rajzokkal szemben, mivel hiteles elsődleges forrás nem állt rendelkezésemre (mivel az minősített), így én személy szerint jobban hiszek a Moszkvai Műegyetem professzora által írt könyvben található levezetésnek és rajzoknak, mint az orosz fórumokon terjesztett gyakran vágyálmoknak.
Persze simán lehet hogy a prof hülyeségeket írt.
:D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
A logikát alapvetően értem, de azt is tudjuk, hogy míg a 412-es lehet, hogy egy SK105-öst gond nélkül összegyűr kb minden távolságból, de azért egy M60-al már meggyűlik a baja. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos távolság felett a Leopard is állhatja a 412-est. Itt azért jól jött volna a kum.


Ezt az ábrát konkrétan nem tudom hova tenni. Olvasom, hogy mi van oda írva, de mégsem... Inkább néz ki Leopard 2K-nak, mint 1-es szériának, és még annak is elég... optimista?
1A3 torony
RN9OYXz.jpg

Korai 1-es
iDPBRok.jpg

wUUIAAAAAElFTkSuQmCC.png

Illetve Leo2K:
UXoojUj6x-9-7qU8LrBND7HD-rn_RUhSHDY0Yo3spxo.png

cQWduJa.png
Ahány irást megnézel,annyiféle adatot találsz.Múzeumba kiállitott példányok alapmodellek.A3tol viszont durván erősödött a páncélzat,de a pontos kialakitás ma is titkos.Szerintem azon a rajzon egy A3/4 model,már NERA elemeket is tartalmazó páncélzata lehet.
 
M

molnibalage

Guest
Melyik változat?Ráadásul a régi változatokat rendszeresen korszerűsitették.
Keresgetem,de az istennek se találom,egy A3 bontási képsorozatot,amin jol látható,hogy az előtétpáncél és a fő páncél között nem csak polisztirol volt,hanem egy rakat döntötten beépitett acéllap.Pont ugyanúgy,mint a BDD pótpáncél elemeknél.
Leo 1 proto adatokat szokták megadni alapbol általánosságban,mint Leo 1 páncélzat.Sorozatgyártott modellek egyre erősebb páncélvédelmet kaptak,és visszamenőleg meg többször is korszerűsitettek.
200 mm-es oldal toronypácnél....?
Hoooooooooooooogyne....
A realitás a német doksikon látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Amúgy a svéd teszttel kapcsolatos újabb képre bukkantam, ugyanis kaptak T-80U-t tesztre.
yk5Eyu1.jpg.14eb10a13f0399632797cb5e1912722b.jpg

Ez alapján a T-80U-s számításaim is nagyjából helyesek voltak! :)

Összehasonlításul:
Fentről lefelé: M1A2, Leopárd 2A5 Svéd , Leclerc (protó)
qdd9Vwe.jpg


Ezek alapján a T-80U védelemben meghaladta a Leclercet, és kb. az M1A2 szintje volt kisebb lőhető felülettel.
A Mexas Kerámiás Svéd Leopárd2A5 kimagaslik.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
200 mm-es oldal toronypácnél....?
Hoooooooooooooogyne....
A realitás a német doksikon látszik.

Imhol egy másik német doksi akkor...

Leo-1-03.jpg


... ebben nem csak prototípusok, hanem megnevezett alváltozatok is vannak.

Ha a 100mm APHE lőszernél a mi T-55-öseinkben is (meg az NDK-sok által) használt BR-412-esre gondolnak akkor annak páncélátütése:
500m 200mm
1000m 185mm - Leo-1A3 és Leo-1A1A1
1500m 170mm
2000m 155mm
2500m - valahol 125mm és 155mm között Leo-1A1 és A2
3000m 125mm
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A3/A4 pancél szétvágva(a közbenső réteg hiányzik):

E6ttb-V8xg-Gc.jpg


Én úgy tudom,hogy a külső az 20mm vastag 515BHN keménysegű HHS a belső pedig hagyományos acélpáncél.Köztük pedig 50mm valamilyen anyag van(nem jut eszembe a neve...).
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A3/A4 pancél szétvágva(a közbenső réteg hiányzik):

E6ttb-V8xg-Gc.jpg


Én úgy tudom,hogy a külső az 20mm vastag 515BHN keménysegű HHS a belső pedig hagyományos acélpáncél.Köztük pedig 50mm valamilyen anyag van(nem jut eszembe a neve...).
A két lemez közt kompozit anyag található, ami 78% nitrogénből, 21% oxigénből és 1% titkos valamiből áll. Szerintem Germánium lehet.
:D:D:D
 
M

molnibalage

Guest
Úgy látszik sokan nem nézték meg a videót. Leopárd 1A5 vs. 200 mm KE lövedék. Minden oldalról és szögből átmegy!

Innentől kezdve mit bizonygatunk? o_O
Én sem értem...

Amúgy mi ellen tervezték ezt a lövedéket? Hk ellen 30-40 éve is szar, csak ilyen vacak ellen érne valamit, csak IFV és APC ellen meg minek dedikált? Vagy egy multifunciós lőszer?
Ki mondta,hogy nem lövu át a 120,as APFSDS?
Nem a 120 mm a lényeg, a 200 mm RHA.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A3/A4 pancél szétvágva(a közbenső réteg hiányzik):

E6ttb-V8xg-Gc.jpg


Én úgy tudom,hogy a külső az 20mm vastag 515BHN keménysegű HHS a belső pedig hagyományos acélpáncél.Köztük pedig 50mm valamilyen anyag van(nem jut eszembe a neve...).

Pont ez van az előbbi rajzon...

2021-05-06-11-05-02-Window.jpg


... elvileg a 20mm-es lőszert megfogja 100m-ről, fentről meg csak repeszvédelem. Itt sokat spóroltak a tömegen a T-55-ös 160mm-hez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Amúgy mi ellen tervezték ezt a lövedéket? Hk ellen 30-40 éve is szar, csak ilyen vacak ellen érne valamit, csak IFV és APC ellen meg minek dedikált? Vagy egy multifunciós lőszer?


Nem megbántva, de ez az ábra 100%, hogy hibás.
Betettem nemrég egy videót ahol a Leopárd 1A5-öt DM33 PELE-vel lövik. A PELE átütése 200 mm RHA.
Forrás: https://ndiastorage.blob.core.usgovcloudapi.net/ndia/2005/garm/wednesday/borngen.pdf
Innentől kezdve szerintem nem vitatható, hogy a német rajzok a helytállóak ami alapján 70 mm 30 fokban döntött acélból van a Leopárd 1 páncélzata.
Előző oldalon raktam be. :) Multi funkciós lőszer a régi nyíllövedékek újrahasznosítása lényegében. Szovjet BM15-ből is csináltak ilyet.