Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
De nem atomlőszerrel lő!És még mindig HE-vel 2700 méter fölé.Nem terület tüzet ez nagyon jól látszik a keresztbe mozgó cél példáján.
Nyílt terepen egy 125 mm-es repeszes lőszernek szerinted mennyi az ölőhatása egy álló cél ellen, ami nem fekszik?
Ha 10 méterrel mellélő, akkor is kampec. Ennyit meg bőven tud a löveg.

Ennek mi köze van egy pontcél APFSDS eltalálásval, ahol ha 5 cm-rel a cél mellett zúg el, akkor az okozott hatás = 0?


Te most tényleg azt vártad, hogy ez alapján azt mondjam, hogy nem igaz, amit írok?
Vagy mi?

Komolyan mondom...
a78fd0901670d036dd9f401c14613143.jpg
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 250
81 628
113
Nyílt terepen egy 125 mm-es repeszes lőszernek szerinted mennyi az ölőhatása egy álló cél ellen, ami nem fekszik?
Ha 10 méterrel mellélő, akkor is kampec. Ennyit meg bőven tud a löveg.

Ennek mi köze van egy pontcél APFSDS eltalálásval, ahol ha 5 cm-rel a cél mellett zúg el, akkor az okozott hatás = 0?


Te most tényleg azt vártad, hogy ez alapján azt mondjam, hogy nem igaz, amit írok?
Vagy mi?

Komolyan mondom...
a78fd0901670d036dd9f401c14613143.jpg
Nézd az emberkéket,nem lő mellé 10 méterrel.
 
M

molnibalage

Guest
Nézd az emberkéket,nem lő mellé 10 méterrel.
  1. Sehol nem írtam, hogy annyival lőtt. Ha annyival IS mellé menne, akkor is kill lenne.
  2. Kérlek vezesd le a távolságokat, hogy te mekkorát látsz, mert én ezt nem tudom megítélni.
  3. Azt viszont tudom, hogy ha pontosan céloz - ami nem lehetetlen - akkor mit akarsz ezzel a videóval igazolni?
Nem értem az egészet.
A videó megmutatja, hogy 30 mil szórással pontos célzással egy 125 mm-es repeszgránát naná, hogy elcsap álló embereket. Besz is baszna, ha nem.
Ha azt, hogy 2 km felett stabilan el lehet találni egy hk-t nyíllal, akkor röhögök. A fizika szerint nem lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 093
59 277
113
Kérlek vezesd le a távolságokat, hogy te mekkorát látsz, mert én ezt nem tudom megítélni.

A videó alján elvileg írja a távokat, gondolom a lézer mérés alapján.
De szemre azért 4-5 méteres szórás minimum van lövésenként. És akkor még csak szemmel viszonyítok a tárgyak méretéhez.
Egy tipikus orosz repeszlőszerben van 3-3.5 kg RDX+alumínium por. Jah, meg 20 kg repesz....

Aki szerint ez kevés az nézze meg, hogy az Aranykéz utcában mit csinált 4 kg TNT:
20435361_0061355cf9bf2af66a1ee2c577b95266_wm.jpg


Egy 125 mm-s szovjet/orosz repeszlőszer ennél erősebb.....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 250
81 628
113
  1. Sehol nem írtam, hogy annyival lőtt. Ha annyival IS mellé menne, akkor is kill lenne.
  2. Kérlek vezesd le a távolságokat, hogy te mekkorát látsz, mert én ezt nem tudom megítélni.
  3. Azt viszont tudom, hogy ha pontosan céloz - ami nem lehetetlen - akkor mit akarsz ezzel a videóval igazolni?
Nem értem az egészet.
A videó megmutatja, hogy 30 mil szórással pontos célzással egy 125 mm-es repeszgránát naná, hogy elcsap álló embereket. Besz is baszna, ha nem.
Ha azt, hogy 2 km felett stabilan el lehet találni egy hk-t nyíllal, akkor röhögök. A fizika szerint nem lehet.
Nem kell stabilan eltalálni.A harckocsiágyú nem mesterlövész puska.Nem elvárás az,hogy a sokat emlegetett 2000 méter fölött
mindent eltaláljon elsőre(igazából alatta sem*).Az nem baj ha 4 lőszer kell a lényeg a találat.A vedeó arra példa,hogyha 3000 méterre egy keresztbe mozgó motort HE-vel el lehet találn 1 lövéssel.
Márpedig ha a motor megy akkor a keresztbe mozgó harckocsi is menni fog 4 lövésből.
Mekkora egy keresztbe mozgó harckocsi?kb 6-8méter×2,3 méter?

*Bár a magyar hk zl. parancsnok azt mondta Leoparddal nincs értdlme álló helyzetben álló célra lőni mert 100% a találati arány.Ők Szomódon lőnek sokat ahol 1800 méterig lehet lőni ha jól emlékszem.

A videó alján elvileg írja a távokat, gondolom a lézer mérés alapján.
De szemre azért 4-5 méteres szórás minimum van lövésenként. És akkor még csak szemmel viszonyítok a tárgyak méretéhez.
Egy tipikus orosz repeszlőszerben van 3-3.5 kg RDX+alumínium por. Jah, meg 20 kg repesz....

Aki szerint ez kevés az nézze meg, hogy az Aranykéz utcában mit csinált 4 kg TNT:
20435361_0061355cf9bf2af66a1ee2c577b95266_wm.jpg


Egy 125 mm-s szovjet/orosz repeszlőszer ennél erősebb.....
Szemre én is azt mondom,hogy 4-5meter a szórás(segit az emberalak) minimum 2700 méteren HE-vel ami rohadt lassú és rohadt pontatlan.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Kérlek vezesd le a távolságokat, hogy te mekkorát látsz, mert én ezt nem tudom megítélni.
Nem tűnt fel, hogy a GPSE kiírja a távolságot???! A legrövidebb is 2765 méter... Kár hogy már nem elérhető, volt egy másik hasonló videó is, ott volt valami ~3300m-es lövés is, telitalálattal.

De hogy más teszteket is nézzünk, azért a T-55AM2 itthon valahogy csak összehozta a 8/8-at 1600 méterről...

Amgúy meg, számításaid ide vagy oda, a valóság meg ez:
Rheinmetall_120mm_accuracy.jpg.9679495bc16c4aa70ffde368e6777042.jpg


Ha azt, hogy 2 km felett stabilan el lehet találni egy hk-t nyíllal, akkor röhögök. A fizika szerint nem lehet.
Ajánlanám, hogy menj fel a tanknetre, oktasd ki az ottani harckocsizókat... de ne sértődj meg ha körberöhögnek.

És a görög teszt eredménye megvan kisebb távolságról? Ja, 17/20. Na, az nem egy lövésről, egy videó.
"Range 2000 m. Purpose - fixed shield 2.3 x 2,3 m. Shooting from the place - 10 shots, the projectile-armor-piercing.
T-80U test carried out in full, the percentage of damage - 80%, with two falling into the center of the target, 6 hits in the right loweredge of the target equations. After the shooting revealed a grade slip withintact 1G46 on the device built-in test equipment to 0,25 etc. Aboutplagued by adjusting alignment sight 1G46 on UVKV.Unfortunately, it happens ..."
És a vicc az, hogy ennél jobbat is tudott volna a T-80U éles lőszerrel, + ha normálisan be lett volna állítva az MRS.

"Range 2000 m. Purpose - fixed. Shield 2.3 x 2,3 m. Shooting tank in motion V= 40 km / h - 10 shots, shot - an armor-piercing.
Poluchenny result - the percentage of lesions - 30% (requirements committee-80%). After the shooting divestment marks the sight of 1G46 UVKV at 0.25 right up. Any adjustments in alignment withintact 1G46 on UVKV. Execution of the test re-manufactured Russian crew. Percentage of defeat - 20%. After the shooting divestment marks the sight of 1G46 UVKV at 0.25 right up."

Ismét, MRS hiba, mésrészt 40km/h az köztudottan túl sok a szovjet stabilizátoroknak... Ettől függetlenül MRS korrekció után egész tűrhető eredmények jöttek ki.
Ráadásul a tűzvezető számítógép a csőtengelydőlést is hibásan számította az egyik tesztnél.

Egy szó mint száz, ez nem a 2A46M löveg pontatlansága miatt volt!

Szóval jó lenne leállni a mítoszgyártással...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
*Bár a magyar hk zl. parancsnok azt mondta Leoparddal nincs értdlme álló helyzetben álló célra lőni mert 100% a találati arány.Ők Szomódon lőnek sokat ahol 1800 méterig lehet lőni ha jól emlékszem.
És a durva az egészben az, hogy ezt a lassú kumulatív gránáttal! Űrméret alattival még jobb a pontosság.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tűnt fel, hogy a GPSE kiírja a távolságot???! A legrövidebb is 2765 méter... Kár hogy már nem elérhető, volt egy másik hasonló videó is, ott volt valami ~3300m-es lövés is, telitalálattal.

De hogy más teszteket is nézzünk, azért a T-55AM2 itthon valahogy csak összehozta a 8/8-at 1600 méterről...

Amgúy meg, számításaid ide vagy oda, a valóság meg ez:
Rheinmetall_120mm_accuracy.jpg.9679495bc16c4aa70ffde368e6777042.jpg



Ajánlanám, hogy menj fel a tanknetre, oktasd ki az ottani harckocsizókat... de ne sértődj meg ha körberöhögnek.


"Range 2000 m. Purpose - fixed shield 2.3 x 2,3 m. Shooting from the place - 10 shots, the projectile-armor-piercing.
T-80U test carried out in full, the percentage of damage - 80%, with two falling into the center of the target, 6 hits in the right loweredge of the target equations. After the shooting revealed a grade slip withintact 1G46 on the device built-in test equipment to 0,25 etc. Aboutplagued by adjusting alignment sight 1G46 on UVKV.Unfortunately, it happens ..."
És a vicc az, hogy ennél jobbat is tudott volna a T-80U éles lőszerrel, + ha normálisan be lett volna állítva az MRS.

"Range 2000 m. Purpose - fixed. Shield 2.3 x 2,3 m. Shooting tank in motion V= 40 km / h - 10 shots, shot - an armor-piercing.
Poluchenny result - the percentage of lesions - 30% (requirements committee-80%). After the shooting divestment marks the sight of 1G46 UVKV at 0.25 right up. Any adjustments in alignment withintact 1G46 on UVKV. Execution of the test re-manufactured Russian crew. Percentage of defeat - 20%. After the shooting divestment marks the sight of 1G46 UVKV at 0.25 right up."

Ismét, MRS hiba, mésrészt 40km/h az köztudottan túl sok a szovjet stabilizátoroknak... Ettől függetlenül MRS korrekció után egész tűrhető eredmények jöttek ki.
Ráadásul a tűzvezető számítógép a csőtengelydőlést is hibásan számította az egyik tesztnél.

Egy szó mint száz, ez nem a 2A46M löveg pontatlansága miatt volt!

Szóval jó lenne leállni a mítoszgyártással...
Azt megkérdezhetem, hogy az a német nyelvű ábra mit akar mutatni...?
A betett tesztlövészetek szórásképe 100%-ban visszaadta a modellemét...
Pl. a @Kurfürst által betett szovjet kép is.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 468
18 066
113
Azt megkérdezhetem, hogy az a német nyelvű ábra mit akar mutatni...?
A betett tesztlövészetek szórásképe 100%-ban visszaadta a modellemét...
Pl. a @Kurfürst által betett szovjet kép is.
Találati esély 120 mm-es simacsövű löveggel. Tűzvezetési hiba nélkül számolva. Az Abgangsfehler-t nem értem, valami szakzsargon lehet.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A hőkamera videóját megnézted?
Te meg azt értsd már meg ha 1 lövésből 1x eltalálsz valamit ott ahol a fegyver szórása azt nem teszi lehetővé az szimpla szerencse ! Ezért van az , hogy több lövést adnak le és annak az arányaiból számolnak ! De nincs olyan , hogy egy adott fegyver minden típusa ugyan azt a szórást tudja ! Ezért írtam , hogy nem lehet általánosítani , oda kell menni és lőni és lőni és lőni utána lehet statisztikákat gyártani de ugye a statisztika az meg egyfajta valószínűség számítás !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1945

Guest
A videó alján elvileg írja a távokat, gondolom a lézer mérés alapján.
De szemre azért 4-5 méteres szórás minimum van lövésenként. És akkor még csak szemmel viszonyítok a tárgyak méretéhez.
Egy tipikus orosz repeszlőszerben van 3-3.5 kg RDX+alumínium por. Jah, meg 20 kg repesz....

Aki szerint ez kevés az nézze meg, hogy az Aranykéz utcában mit csinált 4 kg TNT:
20435361_0061355cf9bf2af66a1ee2c577b95266_wm.jpg


Egy 125 mm-s szovjet/orosz repeszlőszer ennél erősebb.....

  1. Sehol nem írtam, hogy annyival lőtt. Ha annyival IS mellé menne, akkor is kill lenne.
  2. Kérlek vezesd le a távolságokat, hogy te mekkorát látsz, mert én ezt nem tudom megítélni.
  3. Azt viszont tudom, hogy ha pontosan céloz - ami nem lehetetlen - akkor mit akarsz ezzel a videóval igazolni?
Nem értem az egészet.
A videó megmutatja, hogy 30 mil szórással pontos célzással egy 125 mm-es repeszgránát naná, hogy elcsap álló embereket. Besz is baszna, ha nem.
Ha azt, hogy 2 km felett stabilan el lehet találni egy hk-t nyíllal, akkor röhögök. A fizika szerint nem lehet.


100mm-es repeszgránátok ölési valószínűsége a távolság függvényében...

2021-05-22-14-05-54-12-Ammunition-and-Ordnance-djvu-Win-Dj-View.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 785
113
Itt valahogyan szétszedték a vízszintes és függőleges összetevőt és nem elképzelhetetlen,hogy pásztázó lövések vannak ábrázolva.

Valami ilyesmi az én első tippem de minnél többet nézem, annál kevésbé értem. :D

Végül arra jutottam hogy a találati valószínűség a függőleges tengelyen van ábrázolva, és a vízszintes szórást egyszerűen a vízszintes tengelyre rakták, vagy valami ilyesmi.

A tetején pedig valószínűleg azt ábrázolja, hogy a lehetséges szórás hány vonáson belül lesz az adott három távolságon (ami konnyen memórizálható)
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and ogretankHU
M

molnibalage

Guest
A videó alján elvileg írja a távokat, gondolom a lézer mérés alapján.





100mm-es repeszgránátok ölési valószínűsége a távolság függvényében...

2021-05-22-14-05-54-12-Ammunition-and-Ordnance-djvu-Win-Dj-View.jpg
Ez álló célalakra van megadva?
Mert, ha a távolságokat 10-zel osztom, akkor is az jön ki, hogy a hőkamera = elsőre talál rész kb. értelmezhetetlen. Mert 20 méteres körzetébe lőni egy futó embernek nem művészet 2800 méterről egy T-90-nel...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 250
81 628
113
Ez álló célalakra van megadva?
Mert, ha a távolságokat 10-zel osztom, akkor is az jön ki, hogy a hőkamera = elsőre talál rész kb. értelmezhetetlen. Mert 20 méteres körzetébe lőni egy futó embernek nem művészet 2800 méterről egy T-90-nel...
No de nem is 20 méteres körzetébe lő.