Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
1:23-nál konkrétan mellélő a hk-nál sokkal nagyobb fektetett lőlapnak...
Távolságot nem írnak, csak a repülési időből látszik a kb 3 km.

A végén, ahol meg találatot mutat az nem volt 1000 méter sem talán.

Beszarok rajtad.
Hát ha te azt látod, hogy mellélő...

Az előző oldalon feltettem egy kérdést, mármint hogy magyarázzátok a görög (és kuvaiti) tesztek eredményeit? De most komolyan. Hogy lehet az, hogy még a T-80U is messze jobb találati arányt hozott helyből, álló célra, mint a ti számításaitokból várható lenne? Az Abrams/Leopard/Leclerc-ről nem is beszélve...
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Könnyek völgyével meg még rá is tettem egy lapáttal.Spec @molnibalage matekja igazolta a zsidó hk-zók visszaemlékezéseit,hogy kb 30%os találati (és nem kilövési) arányt értel el 3km-ről-a csata kezdeti szakaszában,szinte lötéri körülmények között.
Azért ha belegondolsz, az elképesztő teljesítmény. Ugyanis a Centurionoknak semmiféle távmérőjük nem volt. (az RMG-t kiszerelték, mert használhatatlannak ítélték)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
Hát ha te azt látod, hogy mellélő...

Az előző oldalon feltettem egy kérdést, mármint hogy magyarázzátok a görög (és kuvaiti) tesztek eredményeit? De most komolyan. Hogy lehet az, hogy még a T-80U is messze jobb találati arányt hozott helyből, álló célra, mint a ti számításaitokból várható lenne? Az Abrams/Leopard/Leclerc-ről nem is beszélve...
Figyu, ha lusta vagy kikockázni vagy simán vagy, akkor kettővel kisebb arcot jó? Sárgával berajzoltam a lap szélét.
Mivel a lövedék balról jobbra mozog és már jobbra van a laptól és még ezután is jobb felé megy ez egy vaskos mellé.
Ha ez nekem nem elég, akkor változtasd meg a kontarsz fényerőt és nézd meg magad is. Unom, hogy itt csak néhány ember dolgozik, a többi meg csak pofázik.

6m3cCw6.png
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Azért ha belegondolsz, az elképesztő teljesítmény. Ugyanis a Centurionoknak semmiféle távmérőjük nem volt. (az RMG-t kiszerelték, mert használhatatlannak ítélték)
Én ugy tudom,hogy mikor megkapták az L7 löveget,megkapták hozzá a sztereotávmérőt is.Korabeli fényképeken látszik is a tornyon a két kis periszkóp prizma

skal_2.jpg
 
S

speziale

Guest
Én ugy tudom,hogy mikor megkapták az L7 löveget,megkapták hozzá a sztereotávmérőt is.Korabeli fényképeken látszik is a tornyon a két kis periszkóp prizma

skal_2.jpg

megjegyezném, hogy az ide is belinkelt us army kiképzőkönyv szerint, ami egy 1973-as kiadás, abban az volt, hogy a nyugati tankok közül csak a Leo1 rendelkezett sztereszkopikus távmérővel
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
megjegyezném, hogy az ide is belinkelt us army kiképzőkönyv szerint, ami egy 1973-as kiadás, abban az volt, hogy a nyugati tankok közül csak a Leo1 rendelkezett sztereszkopikus távmérővel
????.M47 óta mindegyik Pattonon széria tartozék.AMX30on is ott van.M48/60 64es szakutasitásában ott a távmérő kezelése.Valamit félreolvastál szerintem. @Avtomat belinkelte tankönyvben is ott van az M60 távmérője.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
A stereoscopicus távmérő máshogy működik:

"A stereoscopic telemeter looks similar, but has two eyepieces and uses a different principle, based on binocular vision."
 
S

speziale

Guest
itt is van némi összefoglaló róluk:


mondjuk van benne egy rész:

"It was also generally considered more sensitive in bad lighting and areas of low contrast." (ez a sterescopicus távmérésre vonatkozik)
erről más helyen pont az ellenkezőjét olvastam (vagyis, hogy a coincidence távmérő volt a rosszabb)

mindenesetre a németek mellett az USákok is ezt rendszeresítették a VH előtt...és talán azt is tudjuk, hogy a német hajók tűzvezetése jobb volt...
 
S

speziale

Guest
Magyarul sztereotávmérő.Vagy binokuláris távmérő.Ruszkik is használták a T64/72 tipusokon
TPD-2-49_Ansicht.jpg

kérlek olvass...a coincidence távmérőhöz is 2 kimenet kell...ebből nem tudod eldönteni, hogy melyik van a tankon.

megint ideírom:
"A stereoscopic telemeter looks similar, but has two eyepieces and uses a different principle, based on binocular vision"

na 2-őt találhatsz honnan ered a binokuláris távmérő elnevezés
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
S

speziale

Guest
itt is van némi összefoglaló róluk:


mondjuk van benne egy rész:

"It was also generally considered more sensitive in bad lighting and areas of low contrast." (ez a sterescopicus távmérésre vonatkozik)
erről más helyen pont az ellenkezőjét olvastam (vagyis, hogy a coincidence távmérő volt a rosszabb)

mindenesetre a németek mellett az USákok is ezt rendszeresítették a VH előtt...és talán azt is tudjuk, hogy a német hajók tűzvezetése jobb volt...

pontosítok...jól írják, csak elnéztem az "in"-t "to"-ra
ugye nem mindegy, hogy idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
itt is van némi összefoglaló róluk:

[URL unfurl = "true"] https://www.navalgazing.net/Rangefinding [/ URL]

mondjuk van benne egy rész:

"Általában érzékenyebbnek tartották rossz megvilágítás és alacsony kontrasztú területek esetén is." (ez a sterescopicus távmérésre vonatkozik)
erről más helyen pont az ellenkezőjét olvastam (vagyis, hogy a coincidence távmérő volt a rosszabb)

mindenesetre a németek mellett az USákok is ezt rendszeresítették a VH előtt...és talán azt is tudjuk, hogy a német hajók tűzvezetése jobb volt...
Igen.Ez a távmérő belső felépitésére vonatkozik,és a képkivetitési különbbséget,meg optikusok tudják mire azon belül.Sztereoszkopos képkivetités.Periszkóp kimenet (vagy inkább bemenet) szempontjábol is van a kétperiszkópos,sztereo,és az egy periszkopos monooptikás rendszer.Az oroszok az utóbbit is használták.
Nyugati gépeken igyekeztek a tank tornya engedte legnagyobb bázistávolságú távmérőt használni,dehogy azok belső szerkezete tankonként milyen is volt,megvallom,soha nem néztem utána.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
Igen.Ez a távmérő belső felépitésére vonatkozik,és a képkivetitési különbbséget,meg optikusok tudják mire azon belül.Sztereoszkopos képkivetités.Periszkóp kimenet (vagy inkább bemenet) szempontjábol is van a kétperiszkópos,sztereo,és az egy periszkopos monooptikás rendszer.Az oroszok az utóbbit is használták.
Nyugati gépeken igyekeztek a tank tornya engedte legnagyobb bázistávolságú távmérőt használni,dehogy azok belső szerkezete tankonként milyen is volt,megvallom,soha nem néztem utána.
jó, de akkor azért abban megegyezhetünk, hogy az usákok mégsem írtak hülyeséget a kiképző könyvükbe?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
jó, de akkor azért abban megegyezhetünk, hogy az usákok mégsem írtak hülyeséget a kiképző könyvükbe?
ilyen szempontbol nem.De ettől még a többi nyugati gépen is ott voltak a távolségmérők,csak a németek a képosztásos távmérőképet,mig a többiek az egybevágó megjelenitést használták.
Félreértést az okozta,hogy én a kétperiszkópos rendszerre vonatkoztatva irtam a sztereót,és az oroszok által használt egyperiszkópos rendszerre a monot.Utóbit a nyugatiak inkább távolságbecsló készüléknek hivták.
Viszont a német haditengerészet tűzvezetése a belövési eljárás miatt volt jobb.Ők fél sortüzeket adtak le a belövés alatt,ezzel gyorsitva az eljárást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány