Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Az értelmező olvasás már az ált.isk. 1. osztályában is ment ! A 15cm/1000m szórást a videóban az Oroszok mondták a Proriv ágyújára ! Így teljesen erre lehet asszociálni !
Nem említettek távolságot! Hallgasd meg mégegyszer mit mondanak, a távolság ki van sípolva! Ettől függetlenül nagyjából meg lehet becsülni, hogy kb. 3 kilométerről jött a lövés.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 392
113
Az értelmező olvasás már az ált.isk. 1. osztályában is ment ! A 15cm/1000m szórást a videóban az Oroszok mondták a Proriv ágyújára ! Így teljesen erre lehet asszociálni !
Akkor mondd el kérlek a "ha" szó jelentését...
Majd ízlelgesd ezt kedvedre:
Ki is fotóztam,hogy látszódjon,közvetlen egymás után írtam a két kommentet...
Screenshot-20210524-212152-Chrome.jpg
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Nem tudsz ugyanolyan pontos ágyút csinálni sima csővel mint huzagolttal.Már eleve ott kezdődik a baj,hogy nem tudsz ideális alakú lőszert kilőni belőle.
Űrméret alatti lőszerre gondoltam, ott nincs különbség a kettő között. Kumulatív, RRO, HESH, igen abban igazad van.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor 1500 m/s indulóval ez 3km körüli szórás az nem semmi bazzeg ! LOL

Ez a 0.20 mil 2 km.
iJBCwpc.png

Ki tudsz választani bármelyik képen két olyan közeli találatot amit a videón látsz. Sőt, akár ötöt is némelyiken, tehát egymás utániság is lehet. De olyat is, ahol akár kettő is mellémegy az adott tízes sorozatból. A 3 km távban rosszabb a helyzet, de ott is dolgozik a véletlen és tud két találat 40-50 cm-re lenni egymástól.

A kérdés az, hogy ezt hanyadjára vették fel. Mert azt nem mutatják meg.
Tényleg komolyan gondolja azt bárki, hogy egy cél van csak a terepen vagy nem lehet visszarendezni az egészet.
Nem túl sok próbálkozásból össze lehet hozni a dolgot.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez a 0.20 mil 2 km.
iJBCwpc.png

Ki tudsz választani bármelyik képen két olyan közeli találatot amit a videón látsz. Sőt, akár ötöt is némelyiken, tehát egymás utániság is lehet. De olyat is, ahol akár kettő is mellémegy az adott tízes sorozatból. A 3 km távban rosszabb a helyzet, de ott is dolgozik a véletlen és tud két találat 40-50 cm-re lenni egymástól.

A kérdés az, hogy ezt hanyadjára vették fel. Mert azt nem mutatják meg.
Tényleg komolyan gondolja azt bárki, hogy egy cél van csak a terepen vagy nem lehet visszarendezni az egészet.
Nem túl sok próbálkozásból össze lehet hozni a dolgot.
Már a harctéri idegesség téged is elfogott ! Ott virít a komment végén a LOL ! A szarkazmus nem megy át az írásaimban ! Én is nevetségesnek tartom !
 
S

speziale

Guest
Ez a 0.20 mil 2 km.
iJBCwpc.png

Ki tudsz választani bármelyik képen két olyan közeli találatot amit a videón látsz. Sőt, akár ötöt is némelyiken, tehát egymás utániság is lehet. De olyat is, ahol akár kettő is mellémegy az adott tízes sorozatból. A 3 km távban rosszabb a helyzet, de ott is dolgozik a véletlen és tud két találat 40-50 cm-re lenni egymástól.

A kérdés az, hogy ezt hanyadjára vették fel. Mert azt nem mutatják meg.
Tényleg komolyan gondolja azt bárki, hogy egy cél van csak a terepen vagy nem lehet visszarendezni az egészet.
Nem túl sok próbálkozásból össze lehet hozni a dolgot.

mondjuk hozzá tartozik, hogy a görög tenderen 2,3*2,3-as táblára lőttek, ami 5,3m2 célfelület...a T72 célfelülete ha jól sakkoztam ki a kockákat akkor kb. 4,5m2, vagyis kb. 15%-kal kisebb...
de szerintem az így látszik, hogy ahhoz, hogy a 20/20, 20/19 és 20/17 találatokat elérjék, ahhoz kell 0,2mil körüli pontosság
 
M

molnibalage

Guest
mondjuk hozzá tartozik, hogy a görög tenderen 2,3*2,3-as táblára lőttek, ami 5,3m2 célfelület...a T72 célfelülete ha jól sakkoztam ki a kockákat akkor kb. 4,5m2, vagyis kb. 15%-kal kisebb...
de szerintem az így látszik, hogy ahhoz, hogy a 20/20, 20/19 és 20/17 találatokat elérjék, ahhoz kell 0,2mil körüli pontosság
Hát, nem mértem le.
De a célfelületnek nincs jelentősége, mert a fegyverek szórása majdnem kör vagy legfeljebb nagyon gyengén ellipszis.
A cél meg nem olyan. Csinálok és neked 10 méter széles és 0,5 méter magas célt. 5 m2. És a büdös életben nem találja el semmi.

Ezt vezettem le odafent, hogy számolhatok én egyenértékű kör átmérővel, hogy eggyezzen meg a felülete bármilyen céllal, de a kör is fúl fog lógni a célon és a teknő és a lánctalp egy szák Y korrdinátában nagy X eltérés esetén is találatod ad. Ezért a vizális módszernek megvan a maga előnye.

Csak a hátránya az, hogy egyenletekkel nem formalizálható, mint az R = x méter módszer, amivel fel tudom rajzolni a görbét.
Ez a képekkel is meg lehet, de manuális módszer és tetűlassú. Mert egy távolságra kapod meg az átlagos 1 lövéses találati arányt, amivel aztán még kell számolni.

Remélem ezt érthető volt.

ráadásul most már saját tapasztalat alapján tudjuk, hogy a leo2 ennél jóval pontosabb...egyébként az 57% 2km-en az gyakorlatilag a 0,3mil

Inkább a 37 mil. Nem csak melléket számold, mert több táblán nincs is ki a 10 találat. Minden virtuális lőlapnál 10 mintát vettem ki. De van ahol, ha jól számoltam csak 8 db van. vagy 9 db.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Hát, nem mértem le.
De a célfelületnek nincs jelentősége, mert a fegyverek szórása majdnem kör vagy legfeljebb nagyon gyengén ellipszis.

Már hogyne lenne jelentősége a célfelület méretének? egy 10*10m-es célon minden röhögve találna
de hogy érthető legyen: arra akartam utalni, hogy a görög teszt, mivel 2,3*2,3m-es célra lőttek felülbecsli az első lövés valószínűségét egy t72-es cél esetében


Inkább a 37 mil. Nem csak melléket számold, mert több táblán nincs is ki a 10 találat. Minden virtuális lőlapnál 10 mintát vettem ki. De van ahol, ha jól számoltam csak 8 db van. vagy 9 db.

te magad raktad be x oldallal ezelőtt, hogy 2km-en a 0.3 mil ad ki 60%-ot
 
M

molnibalage

Guest
Már hogyne lenne jelentősége a célfelület méretének? egy 10*10m-es célon minden röhögve találna
de hogy érthető legyen: arra akartam utalni, hogy a görög teszt, mivel 2,3*2,3m-es célra lőttek felülbecsli az első lövés valószínűségét egy t72-es cél esetében
Látom nem sikerül felfogni, hogy a célpontok felülete és a lövedék szórásának formája nem egyezik meg és ez probléma.
te magad raktad be x oldallal ezelőtt, hogy 2km-en a 0.3 mil ad ki 60%-ot
Igen, úgy, hogy megszámoltam a találatokat.

De ezek szerint nem sikerült megérteni a matematikai módszer korlátait és sebességét.