Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Már a 80-as évek végén "kitalálták". A T-90A tornya az Objekt-187 alapján készült. Nagyjából ugyanazt a védelmet nyújtja mint a régebbi öntött, jelentéktelen mértékben erősebb csak.
Nem létezik olyan öntvény ami erősebb lenne mint a hengerelt acél. Persze ettől lehet erősebb egy öntött torony a hegesztettnél, de akkor ott vagy nem azonos a technológiai színvonal vagy jóval több anyag van az öntött toronyban.

Ez igaz a rétegelt páncelzatú tornyokra is.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, akkor adatok a löveg szóráshoz, Chally 1.
Erre lehet illeszteni egy görbét a táblázatommal, ha van rá igény...


Ez volt a korábbi görbesereg. Ez alapján ez valahol 25-27 mil körüli szórás lehet,

9bRdPkW.png
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 645
113
Mondjuk azt elmagyarázhatná nekem valaki, hogy mi a bűbánatnak a Terminator vagy BMPT vagy épp mi az adott evben az aktuális neve(akármelyik gyártó akármelyik változata).
Valahol olvastam ( ne kérdezd hol, mikor), hogy a Csecsen háborúk hívták életre.
Városban, hegyek között a nagy csőemelkedés és a tűzgyorsaság hiányzott. Sok,kicsit célra kellett lőni, ami egy tankal nem nagyon volt megvalósítható.
"Shilka" -val próbálkoztak, de gyenge volt a védelme, ezért pimpelték ki a "Terminator"-t. Elméletileg városi harcra fejlesztették, gyalogságot támogatni.
Persze tévedhetek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Valahol olvastam ( ne kérdezd hol, mikor), hogy a Csecsen háborúk hívták életre.
Városban, hegyek között a nagy csőemelkedés és a tűzgyorsaság hiányzott. Sok,kicsit célra kellett lőni, ami egy tankal nem nagyon volt megvalósítható.
"Shilka" -val próbálkoztak, de gyenge volt a védelme, ezért pimpelték ki a "Terminator"-t. Elméletileg városi harcra fejlesztették, gyalogságot támogatni.
Persze tévedhetek...
Erre jó az IFV...
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Erre jó az IFV...
Eredetileg a harckocsi alegységekbe integrálva kellett volna mozognia, hogy IPTR-eket és lőállásokat küzdjön le, akár többet is egyszerre. Pár hónapja írtam is, hogy a 70-es évek végén 80-as évek elején vetették fel az ötletet, mikor elkaszálták a "dobjunk rá atomot oszt cső" doktrínát.
Amúgy az egész koncepció az orosz páncélosgyártás mostohagyermeke minden inkarnációjával együtt. Vannak akik azt mondják, hogy az oroszok is csak azért állították "szolgálatba" a jelenlegi változatát, hogy a sok banánköztársaság úgy cargo cult-szerűen vegyen belőle. "Ha az oroszoknak is van, akkor biztos van értelme."
Bevált, Algéria vett 300 darabot...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Szerintem a nagy kiterjedésű tagolatlan nyílt terepekre tervezték ahol a harcjárművek tűztámogatása szükséges de a desszant biztosítása csak lassítaná a manővert. és mivel az ellen gyalogságának nincs hova elrejtőzni (nem feleslegessé teszi a desszant alkalmazását) de nagymértékben csökkenti. tehát egy speciális jármű.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Szerintem a nagy kiterjedésű tagolatlan nyílt terepekre tervezték ahol a harcjárművek tűztámogatása szükséges de a desszant biztosítása csak lassítaná a manővert. és mivel az ellen gyalogságának nincs hova elrejtőzni (nem feleslegessé teszi a desszant alkalmazását) de nagymértékben csökkenti. tehát egy speciális jármű.
Oda mégis minek? Mi az amit egy marha nagy mezőn nem lő szét a harckocsiágyú? Amúgy miért kéne kiszállnia az IFV-ből a lövészeknek? Tán nem tud úgy lőni ha benne ülnek?
 
M

molnibalage

Guest
Az IFV-k páncélzata még mindig harmat gyenge. Ha választanom kellene mi adjon tűztámogatást nekem, akkor én biztos, hogy a BMPT-re szavaznék.
Naná, csak ez azt jelenti, hogy további járművekkel buffolod fel zl/ezredet, ami $$$.
Ami végül kb. MBT árban van vagy a végén még felette...
Mondjuk melyik BMPT-ről beszélsz? Nem mindegy, hogy az Object 782 vagy a Terminator.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Az IFV-k páncélzata még mindig harmat gyenge. Ha választanom kellene mi adjon tűztámogatást nekem, akkor én biztos, hogy a BMPT-re szavaznék.
Ige, de nem visz embert. Ezzel csak szetlőni lehet dolgokat, a gyalogságot legyőzni nem.
A gyalogság ellen a leghatékonyabb a gyalogság. Ha fejed tetejére állsz sem vagy képes még a modern fegyverek erejevel sem a gyalogságot kiűzni az állásaiból ha van ideje védelemre berendezni a terepet.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Ige, de nem visz embert. Ezzel csak szetlőni lehet dolgokat, a gyalogságot legyőzni nem.
A gyalogság ellen a leghatékonyabb a gyalogság. Ha fejed tetejére állsz sem vagy képes még a modern fegyverek erejevel sem a gyalogságot kiűzni az állásaiból ha van ideje védelemre berendezni a terepet.

Nem IFV helyet van a BMPT hanem mellette....
Annó úgy számoltak az oroszok, hogy nyílt terepen 2 MBT + 1 BMPT. Városban 2 BMPT + 1 MBT a formáció.
A gyalogság mellőzéséről szó sincsen. Az megy továbbra is IFV-n.

Ami végül kb. MBT árban van vagy a végén még felette...

Nem tudom mennyibe kerül. Először ezt kellene megtudni, utána érdemes arról beszélni, hogy megéri-e?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Nem IFV helyet van a BMPT hanem mellette....
Annó úgy számoltak az oroszok, hogy nyílt terepen 2 MBT + 1 BMPT. Városban 2 BMPT + 1 MBT a formáció.
A gyalogság mellőzéséről szó sincsen. Az megy továbbra is IFV-n.



Nem tudom mennyibe kerül. Először ezt kellene megtudni, utána érdemes arról beszélni, hogy megéri-e?
Felesleges ha ott az IFV. No meg honnan szereznek hirtelen dupla mennyiséget amikor a városba érnek a mezőről?
Van egy fix hadrend amiben teszem azt egy harckocsi ezredben volt 96 harckocsi. Ha azt akarom, hogy meglegyen a dupla mennyiség a városban akkor 192db BMP-T kell, igen ám de ezek ott lesznek a mezőn is, nem fognak hátul dekkolni csak azért mert nem kellenek. Ha meg a mezőre építem fel a hadrendet akkor 48db van BMP-T-bő,l épp csak ebből a büdös életben nem lesz a városba érve dupla mennyiség mint harckocsiból, hisz a tankok háromegyede nem fog a városon kívül szobrozni csak azért, hogy kijöjjön az arány.