Nem biztos, hogy mindenki tudja, de a Fuldai-szorosban <Fulda Gap> (NDK-NSZK-Csehszovák határ) vizionálták a III. világháború legnagyobb páncélos csatáját, ezért is tekintették az európai hadszíntér "páncélos szent Gráljának".
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez miért osztás? Egybe van az egész század...Már hogyne lehetne osztania harckocsi századot, csak nem két, hanem három felé. Egy szakasz középen a szd. pk.-i harckocsival, kettő pedig a szárnyakon. Gyakorlatilag középen kettő-kettő harckocsi a szd., illetve szakasz pk. vezetésével, a szárnyakon három harckocsi egy-egy szakasz pk. vezetésével.
Nem csak náluk.Mikor katona voltam,a kézigránátok manuáljához kiegészitő füzet tartalmazta a K100 utasitását-pedig a K100 se volt éppen már egy mai gyerek,és nem volt az egész laktanyába a 42M-en kivűl semmiféle kézigránát.Főleg, hogy avtomat mondta, hogy volt ilyen "hozzáfűzős" gyakorlat a szovjeteknél.
Ez valójában nem újdonság.Szemböl nem tudták kilőni egymást,de oldalrol igen.Ezzel viszont 41ben a németek is igy voltak atöbb orosz tipussal szemben-hát kilőtték oldalrol.Reteszállás példul kifejezetten oldalazó tűzhatásra törekvő valami.Szerintem érdekes tankcsaták lettek volna akkoriban egymást kilőni képtelen harckocsikkal
Már mért ne lenne egyféle osztás. Ráadásul logikus is. Az, hogy neked nem megfelelő, még alkalmazható. Tehát a szovjet/orosz harckocsi századot is részekre tudod osztani, nem igaz, hogy nem.Ez miért osztás? Egybe van az egész század...
Amit te írtál az az, hogy a szakaszok egymás mellett egymástól elkülönülve vannak. De ez alapból így van. A század nem egy nagy massza.
Kereszttűzről,oldalazó lőállásrol hallottál már?Éppenséggel a gyalogsági harcászatban is ismert,sőt,onnan jön.....Oldalazó lőállásbol konkrétan nem is lehet frontirányba lőni.Az alegységek keresztbe lövöldözni nem nagyon szoktak annál jobban mint amennyire fedik egymást a tűzszektorok
Nem érted, hogy nem arról van szó, hogy egy nagy massza a szovjet század vagy sem! Senki nem mondta azt, hogy nincsenek szakaszok a században (le is írtam, hogy van 3 is). Csak te nem érted, hogy nem erről beszélünk.Már mért ne lenne egyféle osztás. Ráadásul logikus is. Az, hogy neked nem megfelelő, még alkalmazható. Tehát a szovjet/orosz harckocsi századot is részekre tudod osztani, nem igaz, hogy nem.
Ezt már megint honnan veszed?Szovjet orosz rendszerben példul védelemben minden gépesitett szakasz kap 1 (egy) db hk megerősitést.Szimán használtak afgánban is hk párt ,vagy egyes hk-kat megerősitésként.Képesek voltak mindig is képesek voltak megosztani hk századot,ha szükségesnek látták.A zászlóalj az amit először korlátozas nélkül tudsz bontani.
Annál azért itt magasabb a színvonal, hogy külön magyarázni kelljen, hogy a században a szakaszok nem viccből vannak és a szazad nem egy nagy massza...Te nem érted! Azt írtad, hogy nem osztható. Erre reflektáltam. Olvasd vissza. Vita részemről lezárva.
Ha szerinted TAMADSAKOR hátrafelé is kell tüzelbi....De gondoljuk át a dolgot. Egyszerű a szituáció: a század két reszre oszlik egy 3 és egy 7 kocsis részre. A 3 kocsis szakasz azt kapja feladatul, hogy menjen a falu szélere es ott biztosítson. Három harckocsival még a körkörös (360⁰-os) biztosítás is macera, mert harckocsinként minimum 120 fokos tűzszektor jut, átfedéssel meg ki sem tudod alakítani a szakasz tűzrendszerét.
Ha 4 harckocsi a szakasz akkor máris csak 90⁰-os lesz egy harckocsi tűzszektora (rendes voltam az 5. századparancsnok helyettesi gépet be sem állítottam a biztosításba).
Ha nem érzed, hogy ez mekkora diferencia, akkor számold ki, hogy 2000 méter távolsagon a 120⁰ hány méternek felel meg és hasonlítsd ezt a 90⁰-hoz...
Ha szitunál maraduk, nem mondtam hogy támadnak.Az pedig védelemben és támadásban is helyzetfüggő, hogy körvédelemre kell-e berendezkedned vagy sem. Támadás közben is meg kell állnod pl éjszakara és akkor az, hogy hogy rendeszkedsz be védelemre erősen szituáció függő. A modern harcászat támpontokra alapszik. Ha emlékszel Számveber egyik előadásara ott is a szovjet harckocsi század egy lokalis ellentámadás miatt körvédelemben töltötte az estét.Ha szerinted TAMADSAKOR hátrafelé is kell tüzelbi....
180 fok. Legfeljebb...
...az amerikaiak. A CENTAG sokkal könnyebben védhető terep, mint a NORTHAG.Nem biztos, hogy mindenki tudja, de a Fuldai-szorosban <Fulda Gap> (NDK-NSZK-Csehszovák határ) vizionálták a III. világháború legnagyobb páncélos csatáját...
Nem kell csúsztatni, mellébeszélni. Nem erről volt szó.Annál azért itt magasabb a színvonal, hogy külön magyarázni kelljen, hogy a században a szakaszok nem viccből vannak és a szazad nem egy nagy massza...
Ha mindenki ért valamit csak te nem akkor illik átgondolni dolgokat.Nem kell csúsztatni, mellébeszélni. Nem erről volt szó.
Most nagyhirtelen a támadás éjszakai megállás lett...Ha szitunál maraduk, nem mondtam hogy támadnak.Az pedig védelemben és támadásban is helyzetfüggő, hogy körvédelemre kell-e berendezkedned vagy sem. Támadás közben is meg kell állnod pl éjszakara és akkor az, hogy hogy rendeszkedsz be védelemre erősen szituáció függő. A modern harcászat támpontokra alapszik. Ha emlékszel Számveber egyik előadásara ott is a szovjet harckocsi század egy lokalis ellentámadás miatt körvédelemben töltötte az estét.
A támadásnak van egy olyan sajátossága, hogy amint megállsz bármilyen okból (elérted a célod, vagy csak túlsagosan elöl vagy, lőszerre vársz stb) azonnal elkezdesz minimum hevenyészett védelemre berendezkedni.
A modern harcászatban a támadás vagy a védekezés nem alegységek/egységek egybefüggően mozgó vonala, hanem alegységek/egységek buborékainak láncolata.
Ebből kifolyólag minden alegysegnek/egységnek minden szituációban képesnek kell lennie körvédelemre.
Nem volt ez masként egyebkent a II.vh második felében sem.