Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Ami pedig a sima rétegelt acél páncélokat illeti mint amilyen pl a T-72B obr. 1989 teknője, ott valószínűleg tök ugyanúgy működik a dolog mint a sima acél páncél, hisz gyakorlatilag az is, csak nem egy vastag, hanem több vékony, de ettől még sima acél páncél nem pedig NERA.

Láthatjuk, hogy ez csak acél, nem tud másként működni mint az acél.
t-72b-1985-glacis-armour.png


A rétegelt páncéloknál a baj akkor kezdődik amikor nem csak acél van a páncélban hanem kevlárszerűség vagy kerámia (mint pl a T-72A teknő homlokpáncélja) vagy bármi más, mert arról nem nagyon tudjuk, hogy mi lesz vele találatkot.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Sajnos butaságot írsz. Még azt sem tudjuk, hogy mi van akkor ha a Nera fele tönkre megy, egyáltalán mit jelent az, hogy a felel megy tönkre?. Erről az egészről halvány lila fingod sem lehet (meg nekem sem), nemhogy elkezdj itt olyan hülyeségeket írni mint amit itt előadtál. Nem létezik olyan nyilvános tanulmány ami a NERA páncélok ilyen túlélő képességéről szól.

Attól, hogy te valamiről nem tudsz, attól még az létezik.
A T-72B esetén arra céloztam, hogy 3-4 lap van fedésben. Ha azokat találat éri, azok tönkre mehetne KE esetén.
A többi lapot nem nagyon érinti az ügy, max ha kimozdulnak a találatott kapott lapok.
HEAT találatra láttunk már példát, a sugár csinál egy lyukat, pár centiset azt kész. 10 centivel arréb jó még az a NERA....

Amit te linkeltél NERA-s kép, ott a sérülést az okozta, hogy egy nehéz ATGM-ben van kb. 5 kg TNT-nek megfelelő robbanó anyag, és az lesöpri a külső NERA-t.
Ezt csináld meg egy T-72B-nél ahol több, mint 10 cm vastagon acél fedi a NERA-t....
M1 tornyának oldalsó NERA-ja:
main-qimg-81dba5c30e8c6129e688d802c8e6f8f6


Itt meg azt látod, ha van külső acél fedés akkor és kicsi a robbanó anyag mennyiség, akkor gyönyörűen egyben marad a szerkezet:
782d375fa0dd241_w640_h480.jpg

Belül még kisebbek azok a lyukak....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Attól, hogy te valamiről nem tudsz, attól még az létezik.
A T-72B esetén arra céloztam, hogy 3-4 lap van fedésben. Ha azokat találat éri, azok tönkre mehetne KE esetén.
A többi lapot nem nagyon érinti az ügy, max ha kimozdulnak a találatott kapott lapok.
HEAT találatra láttunk már példát, a sugár csinál egy lyukat, pár centiset azt kész. 10 centivel arréb jó még az a NERA....

Amit te linkeltél NERA-s kép, ott a sérülést az okozta, hogy egy nehéz ATGM-ben van kb. 5 kg TNT-nek megfelelő robbanó anyag, és az lesöpri a külső NERA-t.
Ezt csináld meg egy T-72B-nél ahol több, mint 10 cm vastagon acél fedi a NERA-t....
M1 tornyának oldalsó NERA-ja:
main-qimg-81dba5c30e8c6129e688d802c8e6f8f6


Itt meg azt látod, ha van külső acél fedés akkor és kicsi a robbanó anyag mennyiség, akkor gyönyörűen egyben marad a szerkezet:
782d375fa0dd241_w640_h480.jpg

Belül még kisebbek azok a lyukak....
Hallgatom, hogy mit látunka képen. Azt látjuk, hogy mi a felépítés (egy része), de azt meg tudod mondani, hogy azok a távtartók zölddel milyen elmozduléást engednek, ha engedélyeznek egyáltalán? Egyáltalán milyen anyagból vannak, biztosan acél? Azt meg tudod mondani, hogy a távtartók előtti három lap milyen anyagból van? Azt meg tudod mondani, hogy a 3 lap alatti NERA az hogy jött ki ilyennek? Mert azt biztos, hogy nem az amerikaiak mondtak, hogy ilyen és kép sincs róla... Az bizony ott már a képzelet szüleménye... A távtartó és a 3 lap (ami a képek alapján nem is homogén acéllap) az tény, minden más csak vágyálom... megint a valóságból elmentél az vágyak világába.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Azért arról is van egy-két rajz a neten:
iu

HRYojvw.jpeg
Rajzolni én is tudok már ne is haragudj. Nekem nincsenek olyan fétiseim, hogy mutass egyetemi tankönyvet amiben ez áll, de azért minimum egy olyan hivatalosnak tűnő valamit produkálj már mint ami pl a Leopard 2AV-nál rendelkezésre áll. Tudod, ez csak arra jó, hogy ne... érted nah, legyen már neve a gyereknek. Ilyesmiről beszélek:
Itt a grafika:
Vb-At-UVl10-Wk.jpg


Itt pedig a grafika alapja:
Leopard-2-AV-torony-homlokp-nc-l.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Hallgatom, hogy mit látunka képen. Azt látjuk, hogy mi a felépítés (egy része), de azt meg tudod mondani, hogy azok a távtartók zölddel milyen elmozduléást engednek, ha engedélyeznek egyáltalán? Egyáltalán milyen anyagból vannak, biztosan acél? Azt meg tudod mondani, hogy a távtartók előtti három lap milyen anyagból van? Azt meg tudod mondani, hogy a 3 lap alatti NERA az hogy jött ki ilyennek? Mert azt biztos, hogy nem az amerikaiak mondtak, hogy ilyen és kép sincs róla... Az bizony ott már a képzelet szüleménye... A távtartó és a 3 lap (ami a képek alapján nem is homogén acéllap) az tény, minden más csak vágyálom... megint a valóságból elmentél az vágyak világába.

Most már megint miről beszélsz?
Van 3 db NERA lap a képen, amit távtató tart, hogy a sugár elmozdulása ki tudjon "teljesedni". Kell a légrés hátul, mert növeli a NERA hatékonyságát.
Nem tudom, hogy te mit halucinálsz még oda, én a képeken nem látok ezen kívül semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Hát ő.....
a03c4a27485140ffaf442ed6c56e9dba.jpg

Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül rétegelt a T-72B teknőjének az acél páncélzata, és az elrendezése sem véletlen :rolleyes:
Az védő képessége nagyobb ez tény, de az a tulajdonsága, hogy az egyik találat mellet 20 centivel gyakorlatilag az eredeti védőképességének 100%-t tudja az megegyezik a homogén acéllapéval (látszik is az ábrákon). Ezután, azt is kétségbe vonom, hogy érted-e azt amiről beszélünk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Rajzolni én is tudok már ne is haragudj. Nekem nincsenek olyan fétiseim, hogy mutass egyetemi tankönyvet amiben ez áll, de azért minimum egy olyan hivatalosnak tűnő valamit produkálj már mint ami pl a Leopard 2AV-nál rendelkezésre áll. Tudod, ez csak arra jó, hogy ne... érted nah, legyen már neve a gyereknek. Ilyesmiről beszélek:
Itt a grafika:

Nem mintha ezeket nem én túrtam volna elő a fórum számára....
Meddig is mondtátok rá, hogy kamu???
Aztán csak kiderült, hogy mégis úgy van.....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Most már megint miről beszélsz?
Van 3 db NERA lap a képen, amit távtató tart, hogy a sugár elmozdulása ki tudjon "teljesedni". Kell a légrés hátul, mert növeli a NERA hatékonyságát.
Nem tudom, hogy te mit halucinálsz még oda, én a képeken nem látok ezen kívül semmit.
Biztos nem tünt föl, hogy a 3 valamilyen lap után (legyen NERA, nekem az is jó) még berajzoltak egy halommal. És ez a halom berajzolt az amire nulla bizonyíték van, kizárólag vágyálom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Az védő képessége nagyobb ez tény, de az a tulajdonsága, hogy az egyik találat mellet 20 centivel gyakorlatilag az eredeti védőképességének 100%-t tudja az megegyezik a homogén acéllapéval (látszik is az ábrákon). Ezután, azt is kétségbe vonom, hogy érted-e azt amiről beszélünk.

És ki mondta, hogy nem?
Össze vissza vádaskodsz, meg azzal vitatkozol amit sose mondtam....
Figyelj már oda egy kicsit!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Nem mintha ezeket nem én túrtam volna elő a fórum számára....
Meddig is mondtátok rá, hogy kamu???
Aztán csak kiderült, hogy mégis úgy van.....
Már ne is haragudj de leszarom, hogy ki túrta elő ide. Az érdekel csak, hogy a Leopardos egy valid forrás, a T-80U meg csak egy rajz ami mögött nincs semmi.
Mondom, én nem vagyok Hpasp, de hülye se, hogy minden szar rajznak hitelt adjak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Biztos nem tünt föl, hogy a 3 valamilyen lap után (legyen NERA, nekem az is jó) még berajzoltak egy halommal. És ez a halom berajzolt az amire nulla bizonyíték van, kizárólag vágyálom.

Jah!!! :D
Most már értem!
Azt nem én rajzoltam oda :)
Nem a miatt linkeltem be, hanem a valós kép miatt ahol látszik a 3 NERA lap és a távtartó.

Gondolom a rajzos kedvű fiú/lány az eredei M1-ről vehette a dolgot, mert ott más volt a NERA:
928af4783e0d6805c90956803d39b676.jpg

Jobb felső sarok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
És ki mondta, hogy nem?
Össze vissza vádaskodsz, meg azzal vitatkozol amit sose mondtam....
Figyelj már oda egy kicsit!
Ne haragudj, de én neked csak a NERA-ról írtam... A sima rétegelt páncélokat nem neked írtam, abba te beszéltél bele. És megerősítetted az állításomat, miszerint a rétegelt acélpáncél sérülésálló tulajdonsága gyakorlatilag megegyezik a homogén acéléval.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Jah!!! :D
Most már értem!
Azt nem én rajzoltam oda :)
Nem a miatt linkeltem be, hanem a valós kép miatt ahol látszik a 3 NERA lap és a távtartó.

Gondolom a rajzos kedvű fiú/lány az eredei M1-ről vehette a dolgot, mert ott más volt a NERA:
928af4783e0d6805c90956803d39b676.jpg

Jobb felső sarok.
Oké, de az biztos feltűnt, hogy ez nem azonos azzal ami fotón szerepel... Vagy ha igen akkor vak vagyok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Az jó, mert hónapokig voltam csak anyázva miatta, a te részedről is. ;)
Egész mondatokat idézz, ne csak a kontextusból kiragadt részleteket, vagy fejezzük is be a beszélgetést!

Ne szoktam anyázni, nem a forrás miatt volt az "anyázás" hanem amiatt amit belemagyaráztál úgy, hogy még 2 szöget sem tudtál pontosan lemérni. No meg te az AV páncélzatát egy az egyben azonosnak tekinted a széria Leopardok páncélzatával. Na ez viszont nem biztos, hogy így van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Szó szerint ezt írtam baszki :D
Az első M1-eseken más volt a torony oldalsó NERA-ja.
Az újakon 3 réteg van távtartóval.
Nem, te fogtad magad* és a rajzot meg a fotót összevegyítetted, úgy, hogy ez csak a fejedben született meg, de nulla bizonyítékod van rá. Érted már, hogy mi sok embernek itt a problémája veled?

* Meg az aki ezt a rajzot csinálta:

main-qimg-81dba5c30e8c6129e688d802c8e6f8f6.png
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Egész mondatokat idézz, ne csak a kontextusból kiragadt részleteket, vagy fejezzük is be a beszélgetést!

Évek óta ezt csináljátok velem, mégsem dőlök a kardomba.

Ne szoktam anyázni, nem a forrás miatt volt az "anyázás"

De, amiatt is szó szerint ment ezerrel a "kamu".

amiatt amit belemagyaráztál úgy, hogy még 2 szöget sem tudtál pontosan lemérni.
Mondtam, hogy ha nem tetszik szorozd meg az alap eredményt az általad megálmodott szöggel.
Az alap, páncélra merőleges számítás ettől még jó.

No meg te az AV páncélzatát egy az egyben azonosnak tekinted a széria Leopardok páncélzatával. Na ez viszont nem biztos, hogy így van.

Ez valóban nem biztos, hogy így van. De amit beraktál te is képet az elvileg a B packet.
Az A packet egy csavros megoldás volt, egy régebbi rendszer. Nem is hasonlít erre.
A C packet 1988-as, arról semmi infóm.
A KWS II programról meg szintén. Utóbbi kettővel és az A-val nem is számoltam semmit...