Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Amúgy a háború elején hasonló mennyiségű 72-esük volt, mint 80-asuk aktív szolgálatban, plusz raktáron csomó 72-es.
a 72 eseket már azért kelett szolgálatba állítani hogy pótólják a veszteségeiket amiket a szakadárok ellen vesztettek. 72 est az ukránok nem tervezték haszbálni. nemtudom mennyi vólt 72 esből az orosz inváziokor de ha annyi amennyi 80 asuk akkor elég jól vesztettek 80 ast a szakadárok ellen... (nemtudom mennyit veszítettek ellenük de nem keveset bár a veszteségeik zöme t64 vólt) nagyszámban a 72 es az invázió után jelent meg az ukránoknál korábban csak ellvétve használták azok is külföldröl vásároltak vóltak. (még ment is anno a topikba hogy minek vesznek 72 est amikor egy csomo 64 ees van raktáron és 80 asnak is kell lennie még.) pilot projektek indult a 72 es alkalmazása ukrán részről.
de vannak itt nállam járatosabbak is e téren akik a dátumokkal is tisztába vannak.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
a 72 eseket már azért kelett szolgálatba állítani hogy pótólják a veszteségeiket amiket a szakadárok ellen vesztettek. 72 est az ukránok nem tervezték haszbálni. nemtudom mennyi vólt 72 esből az orosz inváziokor de ha annyi amennyi 80 asuk akkor elég jól vesztettek 80 ast a szakadárok ellen. (nemtudom mennyit veszítettek ellenük de nem keveset bár a veszteségeik zöme t64 vólt) nagyszámban a 72 es az invázió után jelent meg az ukránoknál korábban csak ellvétve használták azok is külföldröl vásároltak vóltak. (még ment is anno a topikba hogy minek vesznek 72 est amikor egy csomo 64 ees van raktáron és 80 asnak is kell lennie még.) pilot projektek indult a 72 es alkalmazása ukrán részről.
A T-72eseket egy egész dandár használta már a háború elején, ami fent északon volt.
Sőt egy egész hazai modernizációs ("modernizációs", lévén csórók voltak) programjuk is volt rá. T-72AMT
~130 körüli volt aktív szolgálatban és több száz raktáron.
Abban maximálisan igazad van, hogy az elveszített 64-esek pótlására bányászták elő részben. Másrészt meg szándékosan nem újabb 64 -eseket vettek csak elő, hogy megteremtsék a típussal való ismeretességet újból a seregen belól, hogyha kitörne egy újabb konfliktus akkor ne úgy áljanak a raktárból előszedett 72-esek előtt, mint borjú az új kapu előtt :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
A T-72eseket egy egész dandár használta már a háború elején, ami fent északon volt.
Sőt egy egész hazai modernizációs ("modernizációs", lévén csórók voltak) programjuk is volt rá. T-72AMT
~130 körüli volt aktív szolgálatban és több száz raktáron.
Abban maximálisan igazad van, hogy az elveszített 64-esek pótlására bányászták elő részben. Másrészt meg szándékosan nem újabb 64 -eseket vettek csak elő, hogy megteremtsék a típussal való ismeretességet újból a seregen belól, hogyha kitörne egy újabb konfliktus akkor ne úgy áljanak a raktárból előszedett 72-esek előtt, mint borjú az új kapu előtt :)
igen a területvédelmiseknek bányásztak elő 72 eseket. de akkor ugye hogy nem közel annyi 72 esük vólt mint 80 as :) az ukrán sokáig nem tervezett a 72 essel arra emlékeztem 100% ba ahogy arra is hogy kétezertizen valahányyba vólt egy nagy felhorkanás amikor 72 eseket láttunk donbaszi vagy luhanszki (talán donbaszi) műveletekbe. amiről késöbb kiderült hogy úgy vásárólták azokat mert gyorsan kelett és nekik nem vólt kapacitás eleget rendszerbe állítani. Mert mindig a 64 80 párossal számóltak mert azt gyártották harkivba. 72 est nem és alkatrész is bajos vólt. (meghát komplett modernizációs csomagjaik vóltak a 64-80 hoz) a 80 as update 84 néven újra is indúlt a gyártás pár db ig jutottak. a háború elsőheteibe a 72 esek cca0 szerepet játszottak. miután ok oroszt zsákmányoltak indúlt be a használatuk. majd a sok adomány révén (és felvásárlás) vált dominánsá.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
mindenki csak a lengyel 72 es adományt számolja de vólt ott szlovák cseh román és bolgár is talán meg balti meg felvásárolták a surplus készleteket (ekkor mentek a cseszlovák 152 es önjárók is ki) meg egy csomo 122 es. amiket surplust vettek azokról semmilyen adat sincs. a cseszlovák önjárók kapcsán került valami szám nyíélvánosságra 1 csomagnál (pénzértvették cégektől) ki is ürült a rendberakott 72 surplus készlete europának .
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
igen a területvédelmiseknek bányásztak elő 72 eseket. de akkor ugye hogy nem közel annyi 72 esük vólt mint 80 as :) az ukrán sokáig nem tervezett a 72 essel arra emlékeztem 100% ba ahogy arra is hogy kétezertizen valahányyba vólt egy nagy felhorkanás amikor 72 eseket láttunk donbaszi vagy luhanszki (talán donbaszi) műveletekbe. amiről késöbb kiderült hogy úgy vásárólták azokat mert gyorsan kelett és nekik nem vólt kapacitás eleget rendszerbe állítani. Mert mindig a 64 80 párossal számóltak mert azt gyártották harkivba. 72 est nem és alkatrész is bajos vólt. (meghát komplett modernizációs csomagjaik vóltak a 64-80 hoz) a 80 as update 84 néven újra is indúlt a gyártás pár db ig jutottak. a háború elsőheteibe a 72 esek cca0 szerepet játszottak. miután ok oroszt zsákmányoltak indúlt be a használatuk. majd a sok adomány révén (és felvásárlás) vált dominánsá.
A T-72AMT-t tuti nem a területvédelmisek használták, azok regularok voltak,már az elején is. Amivel lehet kevered, hogy más alakulatok is elkezdték használni, akik tartalékos dandárok (reserve) voltak. De valóban sok 64-est vesztettek anno, LostArmor szerint vagy 150-200 at legalább 2014ben.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
mindenki csak a lengyel 72 es adományt számolja de vólt ott szlovák cseh román és bolgár is talán meg balti meg felvásárolták a surplus készleteket (ekkor mentek a cseszlovák 152 es önjárók is ki) meg egy csomo 122 es. amiket surplust vettek azokról semmilyen adat sincs. a cseszlovák önjárók kapcsán került valami szám nyíélvánosságra 1 csomagnál (pénzértvették cégektől) ki is ürült a rendberakott 72 surplus készlete europának .
Ebből a szempontból szerintem megbízhatónak tekintheted a vonatkozó Oryx listát, nem hiszem, hogy csalni akar a leszállított cucokkal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ebből a szempontból szerintem megbízhatónak tekintheted a vonatkozó Oryx listát, nem hiszem, hogy csalni akar a leszállított cucokkal.
nem állítom hogy csalni akarnának de a surplusos beszerzések nem államközi ügyletek nem nyilvánosak. ha tudomást szereznek róla bekerül ha nem nem.
a webes összegzőknek azóta nem hiszek ukrajna kapcsán amikor o és v csoport támadási irányaiba is csupa z betűs harcjárművet pakoltak veszteséglistára. meg rengeteg lebukott ukrán anyag került elő amikor is saját roncsokat lődöztek kifele... és egy egy vágatlan video kiszivárgása buktatta le a készítőket...
például én nyomonkövetem a surplus készleteket havonta kéthavonta szoktam is hozni egy csomó eszközt amit érdemes lenne megvenni... és látom hogy többször is lefosztásra kerültek ezek a készletek. vagy ottvan a bulgár fegyverszállítás amiről csak orbán politikája miatt szereztünk tudomást...
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
nem állítom hogy csalni akarnának de a surplusos beszerzések nem államközi ügyletek nem nyilvánosak. ha tudomást szereznek róla bekerül ha nem nem.
a webes összegzőknek azóta nem hiszek ukrajna kapcsán amikor o és v csoport támadási irányaiba is csupa z betűs harcjárművet pakoltak veszteséglistára. meg rengeteg lebukott ukrán anyag került elő amikor is saját roncsokat lődöztek kifele... és egy egy vágatlan video kiszivárgása buktatta le a készítőket...
például én nyomonkövetem a surplus készleteket havonta kéthavonta szoktam is hozni egy csomó eszközt amit érdemes lenne megvenni... és látom hogy többször is lefosztásra kerültek ezek a készletek. vagy ottvan a bulgár fegyverszállítás amiről csak orbán politikája miatt szereztünk tudomást...
Persze, ez a lista ez esetben inkább a minimum szám, biztos van valamennyi nem nyilvános szállítás is.
Nem láttam a kérdéses videót, amiben "lebuktak", szívesen veszem, ha elküldöd. De mindkét féltől láttam már csalási kísérleteket. De amennyire tudom mind a LoZtArmor mind Oryxék próbálják a maguk módján szűrni.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
nem állítom hogy csalni akarnának de a surplusos beszerzések nem államközi ügyletek nem nyilvánosak. ha tudomást szereznek róla bekerül ha nem nem.
a webes összegzőknek azóta nem hiszek ukrajna kapcsán amikor o és v csoport támadási irányaiba is csupa z betűs harcjárművet pakoltak veszteséglistára. meg rengeteg lebukott ukrán anyag került elő amikor is saját roncsokat lődöztek kifele... és egy egy vágatlan video kiszivárgása buktatta le a készítőket...
például én nyomonkövetem a surplus készleteket havonta kéthavonta szoktam is hozni egy csomó eszközt amit érdemes lenne megvenni... és látom hogy többször is lefosztásra kerültek ezek a készletek. vagy ottvan a bulgár fegyverszállítás amiről csak orbán politikája miatt szereztünk tudomást...
Azt még elfeledtem hozzátenni, hogy neeeeem volt ám annyira konzisztens a betűk használata. Láttam csomó geolokált képet ahol olyan bets jármű volt olyan helyen, ahol nem kellett volna lennie.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Azt még elfeledtem hozzátenni, hogy neeeeem volt ám annyira konzisztens a betűk használata. Láttam csomó geolokált képet ahol olyan bets jármű volt olyan helyen, ahol nem kellett volna lennie.
most pl van több mint 10 rm 70 es
van több mint 10 152 Dana
ezek 2-3 hét múlva (ha a fegyvercsomag nem lett vóna bejelentve 100%ra írnám) így csak 80% ot adok neki nem lessz meg.
http://www.exarmyvehicles.com/offer/tracked-vehicles/tanks itt vannak a 72 esek még elérhető az elsőosztályú (de már eladott) a múlthéten még eladó volt. a múlthéten még nem volt az alatta levő 20 db jövőhétre az is eladott lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
most pl van több mint 10 rm 70 es
van több mint 10 152 Dana
ezek 2-3 hét múlva (ha a fegyvercsomag nem lett vóna bejelentve 100%ra írnám) így csak 80% ot adok neki nem lessz meg.
http://www.exarmyvehicles.com/offer/tracked-vehicles/tanks itt vannak a 72 esek még elérhető az elsőosztályú (de már eladott) a múlthéten még eladó volt. a múlthéten még nem volt az alatta levő 20 db jövőhétre az is eladott lessz.
Ma is tanultam vmit :)
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Mondjuk azért ezek sokkal valószínűbb hogy alkatrészbányaként végzik, mint aktív egységként.
De igen, pl a brit adomány csomagokban szoktak rendszeresen megjelenni misztikus, nem specifikált "páncélozott járművek" akár százas tételben.
miért mennének alkatrészbányának amikor felújított járművek ? lövegesen és járművesen (kocsisan) jók (még nem hatástalanított eszközök) inkább a szétlőtt megy alkatrésbányának ezek a helyére és papíron minden okés. nincs amortizációs veszteség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
hozok én d20 tól kezdve bármit (mondjuk a d20 piac nagyon le lett fosztva.) de látod pion is van. 203mm igaz csak egyesével jövögetnek de ha beletúrnák a netbe megtalálnám a párját.
alkatrészt is találok bármihez. harckocsi lövészpáncélos páncélozott szállító helikopter könnyű kiképző régi de repképes egyfeladatos vadász vagy bombázó harciheli vagy szállító...
bármit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
bármihez bármennyi alkatrészt lehet találni a neten egyébként nem kell donorozni (donorozni akkor szoktak háborúba ha nincs (ezen járművek esetében bőven van mé) vagy ha a logisztika nem bírja kijuttatni a javítólálomásra.)
a pionokat pl sajnálom (abból 6-8 db ot nem lenne rossz összekapargászni a neten) van hozzájuk pótalkatrész is. a lőszer macerásabb ez igaz de ezek nem lőnek olyan bődületesen sokat.)
 
W

Wilson

Guest
Ha hülyén használják (lásd török Szíriában) akkor nem sokat...inkább az a kérdés jól megszervezett összfegyvernemi harcban mit ér - ez vagy kiderül Ukrajnában, vagy nem...
Már most biztosra vehető hogy néhány ki lesz lőve, de ebből nem következik hogy "a tankok kora lejárt" meg "szar a Leopard 2"
Az előjelek alapján a Leók ugyanolyan alkalmazására mint Szíriában nem sok esély lesz Ukrajnában, persze semmit sem lehet kizárni, de mivel az amcsik pár héttel ezelőtt azt mondták, hogy az ukri katonákat a nyugati (NATO) elvek szerinti gépesített manőverező harcra képezik ki azt sejteti , hogy rendes kiképzést fognak kapni az ukrik a nyugati harckocsikra.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen