Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
Tuti, hogy feldiszitik, mint a karacsonyfat. Mondjuk ez sem fogja megmenteni oket.
Nem hát, de az már kicsit beteges pár embertől, hogy a t-62-re amiből már làttunk a legcsupaszabb verzióból is nem egyet, oldalakon keresztül képesek gyártani az indoklást mire lesz használva és miért is jó. Na ugyan ez az indoklás már nem áll meg a hasonló kategóriás ezeréves szarra csak mert az ukrànhoz kerür?

Nevetséges komolyan mondom...

( ne vedd magadra csak kijött)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
A kanadaiakon kívül hol használnak még Leopárd 1 MEXAS-t, sorozatgyártottan, nagy számban ? Maguk a kanadaiak is nyugdíjazták / leállították az övéiket.

Azt írtad azért ülnél bele a T-55/T-62-be, mert van rajta Kontakt meg Drozd. Mutasd! Nem fiszem-faszom kiállítási képet, hanem olyat, ami valami konfliktusban készült!
Vicces, hogy beleülnél olyan tankba, amihez kifejlesztettek valamit, csak nincs rajta, de a Leo 1 MEXAS meg az AMX 30B2 BRENUS az szar, mert csak 1 országban voltak rendszeresítve.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Azt írtad azért ülnél bele a T-55/T-62-be, mert van rajta Kontakt meg Drozd. Mutasd! Nem fiszem-faszom kiállítási képet, hanem olyat, ami valami konfliktusban készült!

A T-55AD-ből 250 gépre szerelték a Drozdot, nem egyéni gépek voltak azok, hanem a Haditengerészeti Gyalogságé, a Morszkaja Pehotáé,

Kanadának volt 114 Leopárd 1-ese, abból 66-ot modernizáltak az A5-ös szintre, és még kevesebbet láttak el MEXAS kit-el.

Az AMX-30-asnál meg mennyi ciprusi / nigériai / katari / szaúdi / venezuelai / Chile-i / spanyol / emirátusbeli gépet ERA-kazettáztak ?

Miért kell egyből sértődött hangnemben írkálni, ha valaki nem Leopárd 1-est (és AMX-30-ast) választana ?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
A T-55AD-ből 250 gépre szerelték a Drozdot, nem egyéni gépek voltak azok, hanem a Haditengerészeti Gyalogságé, a Morszkaja Pehotáé,

Kanadának volt 114 Leopárd 1-ese, abból 66-ot modernizáltak az A5-ös szintre, és még kevesebbet láttak el MEXAS kit-el.

Az AMX-30-asnál meg mennyi ciprusi / nigériai / katari / szaúdi / venezuelai / Chile-i / spanyol / emirátusbeli gépet ERA-kazettáztak ?

Miért kell egyből sértődött hangnemben írkálni, ha valaki nem Leopárd 1-est (és AMX-30-ast) választana ?
Semmiféle sértődött hangnem nincs, simán csak álomvilágban élsz!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Nem hát, de az már kicsit beteges pár embertől, hogy a t-62-re amiből már làttunk a legcsupaszabb verzióból is nem egyet, oldalakon keresztül képesek gyártani az indoklást mire lesz használva és miért is jó. Na ugyan ez az indoklás már nem áll meg a hasonló kategóriás ezeréves szarra csak mert az ukrànhoz kerür?

Nevetséges komolyan mondom...

( ne vedd magadra csak kijött)

A kínaiaknak vannak lehetőségeik, ment is náluk a filózás a HH-ban, hogy milyen alapú legyen a harckocsijuk. Volt, aki a Leopárd 1-es, más a Leopárd 2-es, más a Merkava illegális másolatát javasolta. És voltak, akik a T-55 / 62-esek tunningolását, és a T-72-essel folytatását. Kitalálhatod, melyik csoport győzött.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Amint én leszek a francia hadügyminiszter, és nem esik titoktartási kötelezettség alá, el fogom mondani.

06wpLbF.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Na de a franciák miért az AMX-10-esekkel takaróznak, miért nem AMX-30-asokat küldenek ?
Valószínűleg azért, mert már egyáltalán nincsenek olyan kiképzőik, akik alkalmasak lennének az ukrán kezelők kiképzésére.
Az AMX-10-eseket gyakorlatilag az aktív szolgálatból dobják át az ukránoknak. A 30-asok harcképes állapotba hozása sem lenne 2 perc.
Hogy később mi lesz, nem tudom, de szerintem lőszer sem lesz akkorra már hozzá...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Valószínűleg azért, mert már egyáltalán nincsenek olyan kiképzőik, akik alkalmasak lennének az ukrán kezelők kiképzésére.
Az AMX-10-eseket gyakorlatilag az aktív szolgálatból dobják át az ukránoknak. A 30-asok harcképes állapotba hozása sem lenne 2 perc.
Hogy később mi lesz, nem tudom, de szerintem lőszer sem lesz akkorra már hozzá...
AMX-30 OPFOR harckocsi a gyakorlatokon.

Szerintem a HTKA ennél azért picit komolyabb hely, legalábbis az volt.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Hagyjad már a promó hülyeséget! Szerinted hány ilyet kapnak a kaprok ? Szimplán hülyére veszi őket az egész nyugati világ!
Milyen promót? Ki beszélt arról, hogy mit kapnak az ukránok? Arról volt szó, hogy T-62 Drozd meg Kontakt, szóval az jó, ezért azzal menne harcba, AMX, Leopard szar, mert nincs APS meg reaktív páncélzat. Mint látható, a T-62 esetén sincs mindég reaktív páncélzat, APS meg aztán főleg.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 130
23 122
113
Nem hát, de az már kicsit beteges pár embertől, hogy a t-62-re amiből már làttunk a legcsupaszabb verzióból is nem egyet, oldalakon keresztül képesek gyártani az indoklást mire lesz használva és miért is jó. Na ugyan ez az indoklás már nem áll meg a hasonló kategóriás ezeréves szarra csak mert az ukrànhoz kerür?

Nevetséges komolyan mondom...

( ne vedd magadra csak kijött)

Nem volt mit magamra venni, ezt kb. egyforman latjuk.
Azert mert nagyon remelem, hogy az ukranokat elipcsazzak meg sem vak, sem retardalt nem vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Milyen promót? Ki beszélt arról, hogy mit kapnak az ukránok? Arról volt szó, hogy T-62 Drozd meg Kontakt, szóval az jó, ezért azzal menne harcba, AMX, Leopard szar, mert nincs APS meg reaktív páncélzat. Mint látható, a T-62 esetén sincs mindég reaktív páncélzat, APS meg aztán főleg.

A Drozd az működőképes cucc volt, a T-80U-hoz tervezték a Drozd-2-est is, de a projekt időközben teljesen kívülálló okok miatt behalt és megsemmisült.

jdVxedG.jpg


Az oroszoknál azt gondolták, véget ért a történelem, nem kell Hi-Tech cucc a csecsenekkel és társaival való hadakozáshoz, és ennek jegyében mindent, amit lehetett, szétloptak, kiárúsítottak, semmit nem tettek el a rosszabb időkre.

Voltak olyan tábornokok, és akár hadügyminiszterek is, mint pl. Rogyionov tábornok, akik osztották a vezérkarban azt a nézetet, hogy a hidegháború lezárulása ellenére Moszkva legnagyobb kihívást jelentő, stratégiai ellenfele továbbra is az Egyesült Államok és a NATO, éppen ezért Oroszország nem engedheti meg magának, hogy konvencionális erőit lecsökkentsék, költségvetését megnyirbálják. Rogyionov a szárazföldi erőket, a harckocsizókat és a tüzérséget favorizálta.

De összekülönbözött Jelcinékkel, menesztették. Jött Putyin, őalatta sem mentek jobban a dolgok, nyílt levélben, eredménytelenül kritizálódtak, hogy megszorítás megszorítás hátán, elmarad az eredmény, sőt ugyanolyan szegények, nem a sereg költségvetése a bajok okozója, hanem valami más.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
iu


Ukrajnában a fenti képen.
Szíriában a lenti képen.
iu
Ok, szóval a seggpucér gépek Ukrajnában kamu? Én is tudom, hogy ott is vannak Kontakt kazettával szerelt gépek, de közel sem csak azok vannak.
Nem igazán értem a mantrát. Orosz kohószökevény, kerül néha rájuk reaktív páncélzat, kifejlesztettek hozzá, egy soha nem használt APS-t, ezért azok is rohadt jó gépek lettek, amikről tettem be képeket?
Persze megfordítva ez már nem igaz. Leopard 1, AMX szar, mert vannak belőle olyan darabok amik nem lettek felkoppintva?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 009
32 988
113
Ok, szóval a seggpucér gépek Ukrajnában kamu? Én is tudom, hogy ott is vannak Kontakt kazettával szerelt gépek, de közel sem csak azok vannak.
Nem igazán értem a mantrát. Orosz kohószökevény, kerül néha rájuk reaktív páncélzat, kifejlesztettek hozzá, egy soha nem használt APS-t, ezért azok is rohadt jó gépek lettek, amikről tettem be képeket?
Persze megfordítva ez már nem igaz. Leopard 1, AMX szar, mert vannak belőle olyan darabok amik nem lettek felkoppintva?
Plusz ha előkerül a hazai meglévő T72ek modernizálása,rögvest újra ócska kohószökevénnyé válik a ruszki vas.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Nem igazán értem a mantrát. Orosz kohószökevény, kerül néha rájuk reaktív páncélzat, kifejlesztettek hozzá, egy soha nem használt APS-t, ezért azok is rohadt jó gépek lettek, amikről tettem be képeket?

Az M60-as Patton és a T-62-es alappáncélzata, alváza, felfüggesztése, és futóműve engedi a pótpáncélozást, a Leó 1-es és az AMX-30-asé viszont kérdőjelessé teszi.

Én lennék a legnagyobb támogatója, hogy az ukránoknak szánt gépekre szereljenek MEXAS-t is, végre láthatnánk élesben, mennyire jól / rosszul sikerült :hadonaszos: