[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 601
47 981
113
Szerintem kb. most kellene bezárni a topicot... Újat létrehozni "UKRÁN KATONAI ESEMÉNYEK" névvel és "UKRÁN POLITIKAI ESEMÉNYEK" névvel....

Én úgy gondolom hogy elvek nélkül nincs értelme élni, létezni. Sokszor nagyon nehéz néha lehetetlen betartani őket, de muszáj hogy legyenek!
Az én elvem (saját életemre nézve is) a "ne árts senkinek". Nyilván megvédem magam és családom ha kell, de nem az agresszióval indítok...
Hasonló állásponton vagyok én is. De: lehet, hogy azzal fejezed be.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Konkrétan Kína nem tudja magát élelmezni: importálja a kaját. Az első és második szigetlánc miatt pedig nagyon könnyű blokád alá vonni. Nagyon rossz földrajza van Kínának.

szó szerint vetted :D Kína termel USA fogyaszt. Na nehogy már azért legyen baja Kínának, mert az USA nem fogyasztja el, amit termelnek :D Talán így már érted. De nem biztos :D
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor rossz irányba indultak... vagy nem értem :confused:
Az ukrán hadijelentéseket az elejétől úgy kell olvasni, hogy a morál fenntartására szolgálnak. Ez amúgy a félreértések elkerülése véget, érthető, és abszolút elfogadható. Szembe kerültek egy olyan haderővel, ami minden szinten fölényben volt velük szemben, és ezek ellen kell megvédeni az országot. Pár dolgot leszámítva azonban, maguk a védelmi minisztérium jelentései nem lépik túl az ilyenkor szokásos hurráoptimizmust. (Lásd még a magyar hadijelentések 48 teléről), azaz minden apró győzelmet jeleznek. Így a katonák talán kitartanak, és nem lesz biztos vereség érzésük. Viszont emiatt elég szelektíven kell az egészet olvasni.
Azaz egy esemény, hogy hős csapataink megállították az orosz támadást xy útnál, és lerombolták a hidat, hogy akadályozzák az agresszor hadműveleteit az kb azt jelenti, hogy az ellenség elővédjét visszavertük, visszavonultunk a folyó másik partjára, és új védelmi állást foglalunk.
Az, hogy aztán ebből a politikusok mit csinálnak már egy másik dolog, szerény véleményem szerint már morálromboló, ahogy kiadják ezeket.
Konkrét példa, ami majdnem a Feldunai Hadtest összeomlásához, és a Váci kiáltványhoz vezetett, amikor Görgey, hogy javítsa a morált egy jelentéktelen csetepatéról jelentést tett közzé, Ma győztünk! kezdettel.
A politika a jelentést leközölte az újságban MÁR győztünk szöveggel. Ami teljesen mást jelent, és a kiskatonák úgy érezték nem csak a politika, hanem a vezetőjük is elárulta őket.

Na ennek fényében olvasd ezt a jelentést is, hogy támadást indítottak, de a támadást egyelőre visszaverték. Mivel semmi nem támasztja alá, hogy az általános hadműveleti helyzet változna, (az orosz csapatok mindenhol előre vonulnak, és próbálják zárni a katlanokat) egy ilyen támadás azt jelenti, hogy a helyzetük közel tarthatatlanná vált, és olyan irányba indították meg a kitörést, amire az oroszok nem számítanak. Viszont ez ugye morálfokozó jelentésként pontosan úgy hangzik, hogy megtámadtuk az ellenséget a saját területén.

Ez az én véleményem persze, de szerintem itt erről van szó.
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
335
3 733
93
isten őrizz, nehogy megossz bármilyen személyes dokumentumot, inkább vigyázz magadra
Csak ironizáltam :). Magamat nem féltem, de az otthon lévőket igen. Meg ugye ha egymás mellé kerülne az ukrán és magyarországi okmányom, akkor a Beregsurányi határról egyenes utam lenne vagy a hadkiegészítőre vagy a bíróságra. Ezek meg nem épp vonzó opciók.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Konkrétan Kína nem tudja magát élelmezni: importálja a kaját. Az első és második szigetlánc miatt pedig nagyon könnyű blokád alá vonni. Nagyon rossz földrajza van Kínának.

Ezért is került fel az asztalra az Egy-Kína politika.
Most volt 50 éve, hogy Nixon Sanghajba ment, megnyitva a Kínai-Amerikai diplomáciai kapcsolatokat.
Ennek örömére a kínai külügyminiszter hosszan sorolta USA hány alkalommal sértette meg az akkori ígéretét, hogy tiszteletben tartja az Egy-Kína elvét...
Kína globális erővé válásához ki kell jutnia a flottának az óceánra. Erre pedig Tajvannál van a legjobb esélyük.

De ehhez szükségük van az oroszokra, mégpedig top katonai formában, mert különben USA bedöntheti őket bármikor. Az meg, hogy az orosz atomtöltetek egy usa barát kormány irányítása alá kerüljenek egyenes katasztrófa lenne számukra.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 823
86 654
113
Cép, gromek, Irán!


 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 890
38 065
113
Fogd már fel, hogy nem tud, addig amíg a világrend pénzügyi rendszerének szabályait az USA írja!
Ez egy konteó!
Ki tiltotta meg neki hogy kijöjjön egy új mobillal, amit mindenki venni akar?
Kínának sikerült pedig az egy durvább komcsi diktatúra, csak az elmúlt pár évet leszámítva nem rázta a kardját és eljátszotta jó fiút...

Naiv elképzelés hogy a kb. Olaszország mértű GDP-vel az oroszok bármit is megváltoztatnak a világban és "új világ rendet" hoznak létre. Erre nincs erőforrásuk!
Tudnak kellemetlenkedni (mint most is), meg el tudják pusztítani az egész világot atom fegyverekkel, de a kettő között nincs semmi lehetőségük!
Kína is csak kihasználja őket és valahol drukkolnak hogy Oroszország összeomoljon, mert akkor Kínáé lesz a nyersanyaggal teli Szibéria... Orosz-Kína "szövetséget" nem kell komolyan venni: inkább riválisok mint barátok.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 117
28 718
113
Ennyi időt hatalomban töltetve mindenképp kihívás megőrizni az ember józan eszét. Valószínűleg az is nehezíti a tisztán látását, hogy senki sem akarhat rossz híreket közölni neki, meg eleve nincs aki szembe merne vele menni bármilyen témában. Így viszont az ember mindenhonnan csak visszaigazolást kap és ez nagyon veszélyes lehet.
Lásd mint Merkel. Nála ez valamiért fel sem merült. Pedig mintha ő rúgatta volna ki a hírszerzés főnökét, mert szembement az ő véleményével.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
948
11 090
93
Ha
Nem találod? Gyorsan dolgozik az Új Múlt Kft.
Na hát igen, látom hogy így működik, a 2014-es donbasszi videók többsége is elérhetetlen, pedig vaskos felvételek voltak. De ez még friss lehet. Ennyire felgyorsult volna a "demokratikus cenzúra", persze csak az én érdekemben, nehogy az "okos valakik" kitegyenek engem valami rossznak :)
Pl. az orosz híranyagok betiltása mire jó? Nekem van egy olyan üzenete, hogy:
a., - az aktuell hatalom hülyének néz és nem bízza rám hogy eldöntsem hiszem-e vagy nem
b., - mivel marad a mainstream, így arra az az árnyék vetülhet hogy propaganda - na de hát a NyEu-ban propagandista tudatmódosítás, hogy is van ez?
A kérdések költőiek, az új legeslegdemokratikusabb világban bármilyen véleményed lehet, feltéve ha az megegyezik a mainstreammel, vagy: cancel.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 890
38 065
113
szó szerint vetted :D Kína termel USA fogyaszt. Na nehogy már azért legyen baja Kínának, mert az USA nem fogyasztja el, amit termelnek :D Talán így már érted. De nem biztos :D
Kína abból termel amit be importál, mert minden nyersanyagból importra szorúl szinte. Ha embargó alá vonják (szinte az összes DK-Ázsiai sziget USA-barát vagy legalábbis Kína-llenes), akkor nem termel semmit! Kajából sem lesz elég, ha nem tudnak importálni, mert lezárják a tengeri utakat!