[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
417
1 106
93
1. az ukránok már megint meglepték a az oroszokat... (le a kalappal előttük)
2. Az oroszok már megint töketlenek. Ellentétben azzal amit rólunk gondolunk, elvárnánk.
3. Háborút még mindig nem hirdetnek, majd csak ha az ukránok már Moszkva alatt lesznek. Így újabb mozgósítás sincs, a sorállományt sem nagyon alkalmazhatják.
4. A Dnyeper hidak sérthetetlenek, a szejm hídjaival ellentétben.

Gratulálunk V V Putyin
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 814
19 462
113
A hirek szerint az ukranok a 3. Hidat is felrobbantottak Kurszkban, ez a terulet mar sosem kerul vissza Oroszorszaghoz

Orosz BTR-t szedett ki ukran dron

Orosz olajtarozo lett megbombazva Rosztovban. Putyin hozta ezt a keseru eletet az orosz nepre.

Orosz tamadast vertek vissza az ukranok Vuhledarban, 8 egyseguk veszett oda

HIMARS ritkitotta az oroszokat Tyotkinonal

Az orosz keszletek vegesek ez latszik a csigalassusagu muveleteken.
Oroszorszag ertekes teruleteket vesztett az ukran tamadas kovetkezteben, ez lehet a pontja az orosz birodalom szethullasanak? Tavolrol nezve igen.
És te ezt komolyan elhiszed? Vizsgáltasd ki magadat de nagyon gyorsan! Komolyan itt egyesek álomvilágban élnek! Nagyot fogtok koppani!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 023
48 866
113
1. az ukránok már megint meglepték a az oroszokat... (le a kalappal előttük)
2. Az oroszok már megint töketlenek. Ellentétben azzal amit rólunk gondolunk, elvárnánk.
3. Háborút még mindig nem hirdetnek, majd csak ha az ukránok már Moszkva alatt lesznek. Így újabb mozgósítás sincs, a sorállományt sem nagyon alkalmazhatják.
4. A Dnyeper hidak sérthetetlenek, a szejm hídjaival ellentétben.

Gratulálunk V V Putyin
Érdekes ez, mert én azt látom hogy a legelitebb ukrán egységek lettek behúzva - s fogynak, morzsolódnak technikástul rendesen! - a kurszki területeken egy olyan műveletben, ahol nyílt és nekik ellenséges területen kell támadóként elégtelen logisztika mellett működniük, teljes orosz légi és tüzérségi fölény alatt pusztulva úgy, hogy még mindig nem látom az elérhető ukrán célt sem ezzel a művelettel!!!

Jópofa ez hogy majd ha Moszkvánál lesznek akkor késve talán elrendeli Putyó a mozgosítást, de az még azért picit arébb van, nagyjából a kurszki atomerőmű is elérhetetlen az ukiknak, ha visszatérünk a földre két lábbal, közben az ami ennek az elkeseredett Kurszki betörésnek célja lehetett volna, az oroszok csak nem hagyják abba Donyeckben az előretörést, nem rohantak hanyatt homlok át a kurszki területre csapot papot hátrahagyva.

Szóval én értem hogy most az a nyugati/ukrán narratíva hogy minden bukik az orosznak kurszknál, Putler már a másik fél tökét is elvesztette, az ukik meg sem állnak Vlagyivoszgokig, csak az a kurva sok videó ne lenne elérhető a szemét X-en, telegramon ami minden ukrán sikerre tud mutatni arányaiban 3-5 oroszt.

Oszt ha az ember fia nézi a Noelreportot/Nextát/AntonGeraschenkot IS meg mondjuk az IlRussot/Rybart/Simplicust IS, akkor rögtön fel kéne tűnjön hogy minden kilőtt orosz BTR-re jut több Striker/Bradley/Btr-4, meg fő le a káve úgy általában az ukiknak, akiknek pl. ok hogy volt nagyon szép taktikai harcászati sikere főleg a meglepetés erejével az elején a kurszki betörésnél, pl. megszerzett T80BVM - nél emeltem kalapom, tankönyvi kis alegységes SF rajtaütés, de stratégiai szintre emelve kb. egy héttel később már látszott hogy ez orbitális ukrán bukta, ahol elfőttek patriot rakéták, radar, IrisT rendszer, Chally2, Abrams, tucat számra APC/IFV, hullanak a drága nyugati önjáró tüzérségi és rakéta sorozatvető rendszereik, amik nem most lesznek pótolva, és nagyon hiányoznak.

Szóval szerintem V. V. Putyin stabil a nyeregben.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 465
8 102
113
Érdekes ez, mert én azt látom hogy a legelitebb ukrán egységek lettek behúzva - s fogynak, morzsolódnak technikástul rendesen! - a kurszki területeken egy olyan műveletben, ahol nyílt és nekik ellenséges területen kell támadóként elégtelen logisztika mellett működniük, teljes orosz légi és tüzérségi fölény alatt pusztulva úgy, hogy még mindig nem látom az elérhető ukrán célt sem ezzel a művelettel!!!

Jópofa ez hogy majd ha Moszkvánál lesznek akkor késve talán elrendeli Putyó a mozgosítást, de az még azért picit arébb van, nagyjából a kurszki atomerőmű is elérhetetlen az ukiknak, ha visszatérünk a földre két lábbal, közben az ami ennek az elkeseredett Kurszki betörésnek célja lehetett volna, az oroszok csak nem hagyják abba Donyeckben az előretörést, nem rohantak hanyatt homlok át a kurszki területre csapot papot hátrahagyva.

Szóval én értem hogy most az a nyugati/ukrán narratíva hogy minden bukik az orosznak kurszknál, Putler már a másik fél tökét is elvesztette, az ukik meg sem állnak Vlagyivoszgokig, csak az a kurva sok videó ne lenne elérhető a szemét X-en, telegramon ami minden ukrán sikerre tud mutatni arányaiban 3-5 oroszt.

Oszt ha az ember fia nézi a Noelreportot/Nextát/AntonGeraschenkot IS meg mondjuk az IlRussot/Rybart/Simplicust IS, akkor rögtön fel kéne tűnjön hogy minden kilőtt orosz BTR-re jut több Striker/Bradley/Btr-4, meg fő le a káve úgy általában az ukiknak, akiknek pl. ok hogy volt nagyon szép taktikai harcászati sikere főleg a meglepetés erejével az elején a kurszki betörésnél, pl. megszerzett T80BVM - nél emeltem kalapom, tankönyvi kis alegységes SF rajtaütés, de stratégiai szintre emelve kb. egy héttel később már látszott hogy ez orbitális ukrán bukta, ahol elfőttek patriot rakéták, radar, IrisT rendszer, Chally2, Abrams, tucat számra APC/IFV, hullanak a drága nyugati önjáró tüzérségi és rakéta sorozatvető rendszereik, amik nem most lesznek pótolva, és nagyon hiányoznak.

Szóval szerintem V. V. Putyin stabil a nyeregben.
Tegyük kicsit tisztábbá független szögből.
Nos ha akkora fölénnyel rendelkeznek az oroszok tűzérségben és légi fölényben ahogy állítják mi az oka a szenvedésnek? Mert ez még mindig az az oroszokról részéről.
Ekkora fölény esetén már rég pofán kellett rugniuk azokat az ukrán egységeket. Nem egyszer kétszer odabaszunk (az orosz méltósághoz nem érve fel)
Mert amit én látok az oroszoknál
- képtelenek komolyabb harcolni tudó és felszerelt erőket pár gárdán kivül kiállítani.
-Akármennyire erősnek tűnhet az orosz tűzérség sajnos csak korlátozottan operálnak. Nem tudnak illetve akarnak keményen igazán oroszosan odacsapni.
Aki nem akarja az nem lássa hogy a vezetésben kurva gázok vannak. Mind irányitásban mind a logisztikában itt főleg még mindig a felépő szervezetlenséget értem. Vagy nem akarnak vagy nem tudnak komolyabb harcértékű erőket bevetni,mozgatni. Vagy mindkettő együtt véve. A lényeg ez még mindig "vergődés"
Igen az ukránok előbb vagy utóbb el fognak vérezni de látva az orosz "vergődéses" győzelmet ez aligha a dicsőséges jelző lesz az oroszra nézve.
 

Zeze

Well-Known Member
2020. június 7.
76
260
53
A végén érdekes amit a srác mond, nem kizárt, hogy az ukránok betámadják Transzinyisztrát ha a kurszki kaland befuccsol.
Mikor korábban azon gondolkoztam miért nem támadják meg Transznisztriát, mindig arra jutottam, hogy katonailag sok értelme nincs, az ott tárolt hadianyagot épségben nem tudnák megszerezni, politikailag is nehéz lenne indokolni de legfőképpen egy vörös vonalat lépnének át ami után Moszkva brutálisan reagálna. A vörös vonal átlépésre választ adott az oroszországi betörés... Katonailag továbbra se tartom lényegesnek, de egy újabb megaláztatás lenne Oroszországnak, piár fogásnak kiváló lenne, propaganda szintjén ez egy "taktikai atom" lenne és az Oroszországi ukrán támadás után nem tudom elképzelni hogy valódi taktikai atom lenne a válasz rá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 194
81 468
113
Tisztelt adminok!
Mégis miért töröltétek a hozzászólásom?
Semmi sértő vagy valótlan nem volt benne. A kérdéses várost ugyanis New York néven alapították majd a szovjet diktatúra nevezte át Novhorodske névre és Porosenko nevezte vissza (igaz ukránosítva, tehát nem az eredeti nevére) Nou Yorkra. Sosem volt Novgorod a neve és most sem lett az. Novgorod nem egy város az oroszoknak (meg úgy általában a teljes keleti szláv népeknek), hanem A VÁROS így nagybetűvel.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
782
2 784
93
És te ezt komolyan elhiszed? Vizsgáltasd ki magadat de nagyon gyorsan! Komolyan itt egyesek álomvilágban élnek! Nagyot fogtok koppani!
Nem. Csak provokál. De neki minden hozzászólása ennyi, mivel tudatosan csinálja, rombol, meg fullban tolja, hátha másokat kitiltathat, akik pechjükre bal lábbal keltek, vagy épp agyukra ment a meleg, beszólt nekik az asszony, etc. Most épp NAFO-s színekben, de emlékszem pl. a 22-es ogy. választások előtt mit tolt, meg milyen profilképe volt, azelőtt meg más. Mindig volt/van/lesz aktuális feladat.
Másnak közben, mint Kurfürst, egy alkalom fél évébe kerül.
Ez meg mehet.
"Vizsgáltasd ki magadat de nagyon gyorsan!" - pl. ez is a fórumszabályzat szerint legalább két hét letiltást érne (..."a másik fórumozó értelmi képességeinek megkérdőjelezése (udvarias, kifinomult formában is) min. 2 hét tiltás"...). Szóval óvatosan. :(
Írom úgy ezt, hogy megfogadtam a szintén fórumszabályzatban a "gondold végig mit akarsz, egy-egy hsz. előtt fújj kettőt" ajánlást is, de pont a fent hivatkozott kitiltás aránytalansága teljesen felkúrt (szóval nálam is etc. van épp).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 050
57 566
113
A valós kérdés, hogyan állnak az ukránok a konfliktus kezdetéhez képest minden nyugati támogatás ellenére. A válasz:vesztésre. Ez az egyetlen, mindent eldöntő kérdés. Minden más csak köret, mellébeszélés,amin nem érdemes rugózni,mert nem változtat az elkerülhetetlen végeredményen.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 824
14 875
113
Tegyük kicsit tisztábbá független szögből.
Nos ha akkora fölénnyel rendelkeznek az oroszok tűzérségben és légi fölényben ahogy állítják mi az oka a szenvedésnek? Mert ez még mindig az az oroszokról részéről.
Ekkora fölény esetén már rég pofán kellett rugniuk azokat az ukrán egységeket. Nem egyszer kétszer odabaszunk (az orosz méltósághoz nem érve fel)
Mert amit én látok az oroszoknál
- képtelenek komolyabb harcolni tudó és felszerelt erőket pár gárdán kivül kiállítani.
-Akármennyire erősnek tűnhet az orosz tűzérség sajnos csak korlátozottan operálnak. Nem tudnak illetve akarnak keményen igazán oroszosan odacsapni.
Aki nem akarja az nem lássa hogy a vezetésben kurva gázok vannak. Mind irányitásban mind a logisztikában itt főleg még mindig a felépő szervezetlenséget értem. Vagy nem akarnak vagy nem tudnak komolyabb harcértékű erőket bevetni,mozgatni. Vagy mindkettő együtt véve. A lényeg ez még mindig "vergődés"
Igen az ukránok előbb vagy utóbb el fognak vérezni de látva az orosz "vergődéses" győzelmet ez aligha a dicsőséges jelző lesz az oroszra nézve.

Milyen ismereteid vannak, ami szerint ez vergődés. Mire alapozod?
Dudi vezette nato egységek hogyan csinálnák ezt nem vergődve, megfelelő logisztikával?

Egyáltalán milyen az elégtelen, számodra elégtelen logisztikai lánc? Gondolom behatóan ismered, hogy véleményezed. Leírhatnád a felépítését és hogy hol vannak a szűk keresztmettszetek, illetve hol kellene szerinted javítani rajta.

Vagy ez csak valami kisújjból kiszopott gondoltam egyet feltevés?

Tüzérségnél milyen számokból tényekből tudod, hogy csak korlátozottan operálnak. Fogjok mondták? Az orosz, ukrán kapcsolatok, esetpeg portfolio?
Vagy ez is csak valami sugallatra feltételezés?
Lehet az ukrán élve maradt katonák ezt nem osztanák ezt a véleményt.

Peace, de basszus, vagy olyan szinten ismered az orosz haderő működését, amihez egy egy befentes is kevés lenne vagy légből kapott hülye feltételezés az egész.
Valljuk meg, ez utóbbira kicsit nagyobb az esély.

Simán lehet pl a csekély bevetett létszámhoz képest, a jó tüzérség és a jó logisztika miatt kimagaslóan eredményesek az oroszok.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 643
11 344
113
Tisztelt adminok!
Mégis miért töröltétek a hozzászólásom?
Semmi sértő vagy valótlan nem volt benne. A kérdéses várost ugyanis New York néven alapították majd a szovjet diktatúra nevezte át Novhorodske névre és Porosenko nevezte vissza (igaz ukránosítva, tehát nem az eredeti nevére) Nou Yorkra. Sosem volt Novgorod a neve és most sem lett az. Novgorod nem egy város az oroszoknak (meg úgy általában a teljes keleti szláv népeknek), hanem A VÁROS így nagybetűvel.
Egyrészt tudhatnád, hogy meg kellene jelölni ha választ is vársz mert nem feltétlen látjuk másképp. (Bár egyszer előfordult már, hogy be voltam tagelve és nem kaptam értesítést.)

Másrészt mert elindult egy belpol szál, ami részben is tartalmazta repült, a felbujtó kapott egy topik letiltást fél évre. De szeretsz rávetődni az ilyen moderálni való témákra, most neked is ment a figyelmeztetés, a következőnél meg rengeteg szivecskés emojit fogok kapni a büntetések topikban. :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 164
25 621
113
Milyen ismereteid vannak, ami szerint ez vergődés. Mire alapozod?
Dudi vezette nato egységek hogyan csinálnák ezt nem vergődve, megfelelő logisztikával?

Egyáltalán milyen az elégtelen, számodra elégtelen logisztikai lánc? Gondolom behatóan ismered, hogy véleményezed. Leírhatnád a felépítését és hogy hol vannak a szűk keresztmettszetek, illetve hol kellene szerinted javítani rajta.

Vagy ez csak valami kisújjból kiszopott gondoltam egyet feltevés?

Tüzérségnél milyen számokból tényekből tudod, hogy csak korlátozottan operálnak. Fogjok mondták? Az orosz, ukrán kapcsolatok, esetpeg portfolio?
Vagy ez is csak valami sugallatra feltételezés?
Lehet az ukrán élve maradt katonák ezt nem osztanák ezt a véleményt.

Peace, de basszus, vagy olyan szinten ismered az orosz haderő működését, amihez egy egy befentes is kevés lenne vagy légből kapott hülye feltételezés az egész.
Valljuk meg, ez utóbbira kicsit nagyobb az esély.

Simán lehet pl a csekély bevetett létszámhoz képest, a jó tüzérség és a jó logisztika miatt kimagaslóan eredményesek az oroszok.
Bizonyára nem opció szétbaszni nekik a hazai pályát, ha opció lenne már rég működne a TOS-1 a környéken, de úgy látszik ezek szerint vannak akik szerint a golfpályára való gyalulást kellene végrehajtaniuk az oroszoknak a saját területükön, hagy lázadozzon majd az összes muzsik, hogy nincs hova hazamennie.

Az meg megint nem érdekel senkit, hogyan fognak győzni, mivel a győzelmet nem kell megmagyarázni, a vereséget meg felesleges.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 540
18 829
113
Magyar nemzeti érdek, hogy az Oroszokkal legyünk határosak. Így Brüsszel nem tudná mit ,mennyit kereskedünk velük.

Az má' egyszer nem jött be...
:)
A nemzeti érdekünk egy gyenge győztes és egy erős vesztes.
Mert mindkettő az ellenségünk.
;)
Mivel Putyin nem adná Kárpátalját vissza a NATO tag Magyarországnak, így jobb, ha veszít.
Jó ez így.
Az ukrán jobb ellenség nekünk, mint Putyin az atommal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 473
16 562
113
1. az ukránok már megint meglepték a az oroszokat... (le a kalappal előttük)
2. Az oroszok már megint töketlenek. Ellentétben azzal amit rólunk gondolunk, elvárnánk.
3. Háborút még mindig nem hirdetnek, majd csak ha az ukránok már Moszkva alatt lesznek. Így újabb mozgósítás sincs, a sorállományt sem nagyon alkalmazhatják.
4. A Dnyeper hidak sérthetetlenek, a szejm hídjaival ellentétben.

Gratulálunk V V Putyin

A Dnyeper hidakról régóta azt gondolom azért állnak, mert még számolnak velük.

A Dnyeper hidakat szerintem csak akkor lőnék szét, ha úgy látnák 0% esély van egy Ukrán kapitulációra, vagy ha komolyabb NATO csapatok avatkoznának be a háborúba.

A Dnyeper hidak kiiktatásával egyértelművé válna, hogy ami a Dnyepertől keletre van az kb minden az oroszoké, viszont attól nyugatra kb semmi.

Amúgy tény és való, hogy az orosz hadvezetés k* lassan reagál meglepetésszerűdolgokra, de sokszor még nem meglepetésszerű dolgokra is (pl. ragaszkodása nagy létszámú sorakozókhoz HIMARS/ATACAMS hatótávon belül, mobilok használata, stb), de sajnos nem hiszem, hogy egy magyar katonai vezetés jobban reagálna (lásd mi szerencsétlenkedés volt a déli határzárral kapcsolatban).

Az a háború, ami most van, az a fentiekből kifolyólag nyilván csak a C-terv, ha ügyesen és okosan nem megy, akkor majd megy erőből.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
417
1 106
93
Érdekes ez, mert én azt látom hogy a legelitebb ukrán egységek lettek behúzva - s fogynak, morzsolódnak technikástul rendesen! - a kurszki területeken egy olyan műveletben, ahol nyílt és nekik ellenséges területen kell támadóként elégtelen logisztika mellett működniük, teljes orosz légi és tüzérségi fölény alatt pusztulva úgy, hogy még mindig nem látom az elérhető ukrán célt sem ezzel a művelettel!!!

Jópofa ez hogy majd ha Moszkvánál lesznek akkor késve talán elrendeli Putyó a mozgosítást, de az még azért picit arébb van, nagyjából a kurszki atomerőmű is elérhetetlen az ukiknak, ha visszatérünk a földre két lábbal, közben az ami ennek az elkeseredett Kurszki betörésnek célja lehetett volna, az oroszok csak nem hagyják abba Donyeckben az előretörést, nem rohantak hanyatt homlok át a kurszki területre csapot papot hátrahagyva.

Szóval én értem hogy most az a nyugati/ukrán narratíva hogy minden bukik az orosznak kurszknál, Putler már a másik fél tökét is elvesztette, az ukik meg sem állnak Vlagyivoszgokig, csak az a kurva sok videó ne lenne elérhető a szemét X-en, telegramon ami minden ukrán sikerre tud mutatni arányaiban 3-5 oroszt.

Oszt ha az ember fia nézi a Noelreportot/Nextát/AntonGeraschenkot IS meg mondjuk az IlRussot/Rybart/Simplicust IS, akkor rögtön fel kéne tűnjön hogy minden kilőtt orosz BTR-re jut több Striker/Bradley/Btr-4, meg fő le a káve úgy általában az ukiknak, akiknek pl. ok hogy volt nagyon szép taktikai harcászati sikere főleg a meglepetés erejével az elején a kurszki betörésnél, pl. megszerzett T80BVM - nél emeltem kalapom, tankönyvi kis alegységes SF rajtaütés, de stratégiai szintre emelve kb. egy héttel később már látszott hogy ez orbitális ukrán bukta, ahol elfőttek patriot rakéták, radar, IrisT rendszer, Chally2, Abrams, tucat számra APC/IFV, hullanak a drága nyugati önjáró tüzérségi és rakéta sorozatvető rendszereik, amik nem most lesznek pótolva, és nagyon hiányoznak.

Szóval szerintem V. V. Putyin stabil a nyeregben.
Persze. Ezzel az ukrán támadással nem áll be fordulat a háború menetében. De egy hét után is az ukránok még mindíg stabilan orosz földön állnak. Sőt bevették Szudzsát.

Természetesen az ukrános sohasem jutnának el Moszkváig, de hol van a vörös vonal? Mi kell még? A hírek szerint az ukránoknál nő a morál, az oroszok pedig szerintem egyre dühösebbek.
VV Putyinnak katonai és politikai erőt és eltökéltséget kellene felmutatnia, ami befolyásolná a háború és a későbbi béke kimenetelét is.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Pogány

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 844
9 599
113
A valós kérdés, hogyan állnak az ukránok a konfliktus kezdetéhez képest minden nyugati támogatás ellenére. A válasz:vesztésre. Ez az egyetlen, mindent eldöntő kérdés. Minden más csak köret, mellébeszélés,amin nem érdemes rugózni,mert nem változtat az elkerülhetetlen végeredményen.
Mi alapján gondolod hogy vesztésre állnak?

Ha kiszámoljuk hogy kb reálisan mennyi embert veszíthet mindkét oldal és mekkora a lakosságuk akkor elméletileg az ukránok előbb fognak elfogyni. Bár a konkrét veszteségekben biztosan nem értenénk egyet.

Viszont előbb fog elfogyni a pénz, a lakossági támogatás és a hadianyag mindkét oldalon. A kérdés az lehet hogy melyik oldal hogyan áll ezekkel, de erre meg nincs konkrét rálátása senkinek. Nyilván mindkét oldal látja a saját helyzetét, de a másikét már nem, arról csak feltételezéseik lehetnek.

Az oroszok korábban nagyon azt hitték hogy Ukrajna nyugati támogatása véget ért, de kiderült hogy még csak most kezdődött el igazán azzal hogy szabad kezet kaptak a nyugati fegyverek használatához Oroszország területén is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 023
48 866
113
Persze. Ezzel az ukrán támadással nem áll be fordulat a háború menetében. De egy hét után is az ukránok még mindíg stabilan orosz földön állnak. Sőt bevették Szudzsát.

Természetesen az ukrános sohasem jutnának el Moszkváig, de hol van a vörös vonal? Mi kell még? A hírek szerint az ukránoknál nő a morál, az oroszok pedig szerintem egyre dühösebbek.
VV Putyinnak katonai és politikai erőt és eltökéltséget kellene felmutatnia, ami befolyásolná a háború és a későbbi béke kimenetelét is.
Szerintem viszont jócskán alakíthat az a háború menetén, hogy most az ukrán eliet tudja morzsolni az orosz attríciós hadviselés, maximum hevenyészett védelemben, nem a betonerődökben a donbasszban. Ez valóban nem gyorsan, viszont ahogy én látom, elég egyértelműen halad. Igen bevették Szudzsát. És? Mi az ami ott stratégiai kulcsfontosságú? Még valóban egy hét után is vannak bent ukránok orosz földön, ez is igaz, csak a PR-on túl, szerintem semmit nem érnek el vele, de drágán megfizettetik velük érte az árat. Szerintem az hogy Putyinnak nem kellett elhozni jelentős erőket a Donbasszból, haladnak tovább az erödök ellen, de az ukrán elit is morzsolódik Kurszknál, közben nem kell mobilizálni sem, pont arra egy jel hogy marhára nincs miért kapkodjon.

Megoldják, az átlag orosz meg nem hiszem hogy azt szeretné hogy mobilizáljon, szerintem tök jól elvan a tudattal a nagyvárosi középosztály hogy Putyó a gazdaságban szeretné őket látni a lövészárok helyett, amíg nincs nagy baj.

S ezek szerint nincs nagy baj, mert nincs átcsoportosítás, nincs mobilizálás.

Én ennyit látok bele.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 925
15 816
113
Három évvel ezelőtt Petro Porosenko személyesen jött el, hogy átnevezze Novgorodszkojét Nju-Jorkra.

Még a táblát is ő maga hozta.

A település csak három évig volt Nju-Jork.

És ez így van rendjén.
Mától kezdve újra Novgorod!

k-p-2024-08-18-233848989.png

Nagyon sok sok város van amit a világon ugyanúgy hívnak...te is tudod...van pl több Budapest is...de komolyan...Te direkt csinálod hogy mindig saját magad égeted?? :) Jó jó semmi baj....A város neve Novgorodszkij volt előtte. Tanulj, olvass, ismerd meg környezetedet...


Sixtus, Engedelmeddel korrigálnálak, 105 évig hívták a települést Nju-Jorknak, egész pontosan 1846 - 1951 között. A Cári Oroszország idején alapították a várost mennonita telepesek, és keresztelték el Nju-Jorknak, amit a cári népszámlálási hivatalban is elfogadtak.

A kommunizmusban nevezték át Novgorodszkojére, 1951 - 2021 hívták így.

Oroszországban most a kommunizmust, vagy a cári érát akarják rehabilitálni ?

Nekem egyértelműen a cári éra a szimpatikus, nem pedig a kommunista átnevezgetések.


New York first appeared on maps in 1846.[8] The first official mention of the name of New York (Нью-Йорк) dates back to 1859 as one of the results of the census of the Yekaterinoslav Governorate, then part of the Russian Empire. The 1859 census confirmed that the locality then had 13 households, 45 men, 40 women and a factory.[8]