[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
img_3784.jpg




 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Meglátjuk, hogy Szlovákia az NG-t, vagy a 345-öst választja. Szerintem utóbbival csak ijesztgették a cseheket. Ugyanakkor kiváncsi leszek az F_16 kiképzésre, mert régebben mintha azt olvastam volna, hogy a szlovák pilóták (nem csak az oktató pilóták) is amerikában kapják a kiképzésüket... Nekik is hiába van Kassai repülőiskolájuk nagy probléma a légtér biztosítása. Magyar vonatkozásban jó lenne, ha az Aero nyerne, mert akár egy cseh-szlovák-magyar közös kiképzés sem lenne rossz, három ország légterével. Sajnos mindegyik ország erősen urbanizált, igy nagy sebességű és alacsony repülésre alkalmas nincs köztük.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Meglátjuk, hogy Szlovákia az NG-t, vagy a 345-öst választja. Szerintem utóbbival csak ijesztgették a cseheket. Ugyanakkor kiváncsi leszek az F_16 kiképzésre, mert régebben mintha azt olvastam volna, hogy a szlovák pilóták (nem csak az oktató pilóták) is amerikában kapják a kiképzésüket... Nekik is hiába van Kassai repülőiskolájuk nagy probléma a légtér biztosítása. Magyar vonatkozásban jó lenne, ha az Aero nyerne, mert akár egy cseh-szlovák-magyar közös kiképzés sem lenne rossz, három ország légterével. Sajnos mindegyik ország erősen urbanizált, igy nagy sebességű és alacsony repülésre alkalmas nincs köztük.
2 csehszlovák - magyar projekt fordulhat idén élesbe. L-39NG, Lynx, plusz extra, a kerekes tüzérség. Ez utóbbi a csehek nélkül. Ha emellé odatesszük a Brent és a lengyel drónbeszerzést, azért ha nehezen is, de megmozdult vmi V4 szinten.

Illetve nagyon úgy néz ki a Leopard váltja csehszlovák oldalon is a T-72-őt. További közös kiképzés, modernizáció szintén opcionális lehetőség.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
2 csehszlovák - magyar projekt fordulhat idén élesbe. L-39NG, Lynx, plusz extra, a kerekes tüzérség. Ez utóbbi a csehek nélkül. Ha emellé odatesszük a Brent és a lengyel drónbeszerzést, azért ha nehezen is, de megmozdult vmi V4 szinten.

Illetve nagyon úgy néz ki a Leopard váltja csehszlovák oldalon is a T-72-őt. További közös kiképzés, modernizáció szintén opcionális lehetőség.
Kerekes tüzérség: miért vennének RM "Radhaubitzét" a szlovákok a saját EVA helyett?!
Ebben nem látom a V4 együttműködési lehetőséget: mindenki megveszi a sajátját (vagy már vett). Lőszerben lehetünk regionális "monopólium"... :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Kerekes tüzérség: miért vennének RM "Radhaubitzét" a szlovákok a saját EVA helyett?!
Ebben nem látom a V4 együttműködési lehetőséget: mindenki megveszi a sajátját (vagy már vett). Lőszerben lehetünk regionális "monopólium"... :)
Nem az ujjamból szoptam, valahol olvastam. Vannak kérdőjelek, tény.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113

Top Gun: Maverick starts in theatres. It was filmed on Czech L-39 Albatros aircraft

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Lehet semmi köze az AVhoz, de érdekesség, hogy a kisebbségi tulajdonis Omnipol bevásárolt.

Az Aircraft Industries - LET Kunovice cég a cseh OMNIPOL csoport kezébe kerül

6648.jpg


A Megállapodás célja az üzleti tevékenységek együttműködése és koordinálása, valamint a harmadik országok piacaira való terjeszkedés, amely a két fél együttműködésében valósul meg. Az alaptermékek az L 410 és L 410 NG sorozatú szállító repülőgépek.

Interjú Jiří Podpěra-val, az Omnipol a csoport elnökével

DSC04215-fin-touche.jpg


Aircraft Industries LET Kunovicéről és az Aero-ról is beszél
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Interjú Jiří Podpěra-val, az Omnipol a csoport elnökével

DSC04215-fin-touche.jpg


Aircraft Industries LET Kunovicéről és az Aero-ról is beszél


Előzmény, időrendben:

Lehet semmi köze az AVhoz, de érdekesség, hogy a kisebbségi tulajdonis Omnipol bevásárolt.

Az Aircraft Industries - LET Kunovice cég a cseh OMNIPOL csoport kezébe kerül

6648.jpg


A Megállapodás célja az üzleti tevékenységek együttműködése és koordinálása, valamint a harmadik országok piacaira való terjeszkedés, amely a két fél együttműködésében valósul meg. Az alaptermékek az L 410 és L 410 NG sorozatú szállító repülőgépek.


Nekünk kellet volna beszállni!!!

.


...hogy is vagyunk mi pontosan most ezzel a céggel (Omnipol) ???


.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Előzmény, időrendben:







...hogy is vagyunk mi pontosan most ezzel a céggel (Omnipol) ???


.
Az AV-nak a kisebbségi tulajdonlsa. 80%-a magyar, 20%-a cseh Omnipol.
Egyébként az interjúban benne van, hogy SZBK megszűntette az összeférhetetlenséget a iniszteri pozi és az AV tulajdonosi jogai kapcsán.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Az AV-nak a kisebbségi tulajdonlsa. 80%-a magyar, 20%-a cseh Omnipol.
Egyébként az interjúban benne van, hogy SZBK megszűntette az összeférhetetlenséget a iniszteri pozi és az AV tulajdonosi jogai kapcsán.

Igazán arra kérdeztem volna rá a kérdés "lemaradt" folytatásában, hogy mi vettük-e meg, mert annak örültem volna igazán!

Korábban ugyanis orosz hátterű tulajdonosa volt.
Szerintem még az is elképzelhető, hogy az Omnipol csak stróman-ként átvette a céget --amilyen recept alapján 1 Rubelért visszavásárlási lehetőséggel megvette az orosz állam az Renault(korábbi LadaLada)-gyárat/céget-- és maradt az orosz tulajdonos valójában, a háttérben.

Itt érdemes lenne --szerintem-- ismét "bevásárolnunk", hacsak nem ez történt már meg valójában a háttérben!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby