[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
"Táj-jellegű" MLRS a PULS alapján, ez kellene nekünk is
Remélem hogy nálunk is ez fut be. A Cumó és HIMARS rakéta választéka kisebb. Gyártás szempontjából az előbbit már elvitték a polákok, a HIMARS-ra meg úgy sem kapnánk gyártási lehetőséget. Kicsit tartottam tőle, hogy Cumóval jön haza MG Koreából... :D
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Remélem hogy nálunk is ez fut be. A Cumó és HIMARS rakéta választéka kisebb. Gyártás szempontjából az előbbit már elvitték a polákok, a HIMARS-ra meg úgy sem kapnánk gyártási lehetőséget. Kicsit tartottam tőle, hogy Cumóval jön haza MG Koreából... :D
Az álltalad leírt légierős bomba/rakéta becsatlakozási pontok miatt is gazdaságos lehetne.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Remélem hogy nálunk is ez fut be. A Cumó és HIMARS rakéta választéka kisebb. Gyártás szempontjából az előbbit már elvitték a polákok, a HIMARS-ra meg úgy sem kapnánk gyártási lehetőséget. Kicsit tartottam tőle, hogy Cumóval jön haza MG Koreából... :D
Az egyik beszerzés , ami nagyon szeretném hogy megvalósuljon!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 186
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 807
30 395
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
Én időben szóltam, hogy vegyük meg a technológiát és gyártsuk rakétástúl.
Egyelőre még az SRBM sincs kész hozzá, a PULS-hoz meg kettő is van (150km-es Extra és 300km-es Predator Hawk).
Kicsi a rakéta választéka a Cumónak.

A PULS-hoz meg az Ice Breaker lesz integrálva CM-nek várhatóan, az a Delila váltótípusa. Az Ice Breaker hatótávja is majdnem kétszerese a NSM-nek.

A PULS sokkal jobb rendszer szerintem - sokkal. ;)
 
Last edited:
K

kamm

Guest
Egyelőre még az SRBM sincs kész hozzá, a PULS-hoz meg kettő is van (150km-es Extra és 300km-es Predator Hawk).
Kicsi a rakéta választéka a Cumónak.

A PULS-hoz meg az Ice Breaker lesz integrálva CM-nek várhatóan, az a Delila váltótípusa. Az Ice Breaker hatótávja is majdnem kétszerese a NSM-nek.

A PULS sokkal jobb rendszer szerintem - sokkal. ;)
Hihetetlen, hogy sajat magadat linkeled forrasnak... :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: mrtwelvetrees

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
Hihetetlen, hogy sajat magadat linkeled forrasnak... :oops:
A wikicikkeimet linkelem, ahol egyébként minden információnak be van hivatkozva a forrása. PULS esetében a ELBIT saját weboldala és PULS-prospektusa a forrás néhány másik weboldal mellett.
Az ICE BREAKER wikicikkem esetében néhány ismertebb hadtechnikai híroldal a forrás a gyártó saját weboldala mellett.

Egyik információt sem én "találom ki" a semmiből! Ami "open-source" angolul elérhető az adott eszközről azt el szoktam olvasni és beleszövöm a szócikkbe.
Ami a saját következtetésem, elképzelésem azt külön jelzem itt a kommentekben is. (pl. "szerintem", "vélhetően")
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Egyelőre még az SRBM sincs kész hozzá, a PULS-hoz meg kettő is van (150km-es Extra és 300km-es Predator Hawk).
Kicsi a rakéta választéka a Cumónak.

A PULS-hoz meg az Ice Breaker lesz integrálva CM-nek várhatóan, az a Delila váltótípusa. Az Ice Breaker hatótávja is majdnem kétszerese a NSM-nek.

A PULS sokkal jobb rendszer szerintem - sokkal. ;)
Tegnapra
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
Ez kéne nekünk is, csak HX3-alvázon
Szerintem lesz is, csak nem tudni mikor. Az ukrajnai tapasztalatok alapján "must have" kategória a rakétatüzérség.
A PULS-nak nagyobb a rakétaválasztéka, mint a HIMARS-nak vagy a Cumónak és a helyi gyártás is jó eséllyel megszerezhető. Európában még nincs gyártósora az Accular és Extra rakétáknak, szóval "elsőzhetnénk" - a V4-ben és Balkánon lehetne piaca ezeknek a szovjet és csehszlovák erdetű rakétatüzérség cseréjekor.
Nem is feltétlen kellene sok ezekből a Honvédségnek: 18-24 indító is elég lehet. Ezek már precíziós fegyverek: "egy célpont egy rakéta". Az "ezerszám" lőjük buta-rakétákat módszer már kifutóban van, pláne itt "nyugton", ahogy tömeges gyalogos roham sincsen már.
Minden dandárunkra jutna 6-8 indító különféle precíziós rakéta-mixxel...
A rakéták lennének itt drágák várhatóan, nem is a járművek - kicsit fordított a helyzet mint a önjáró lövegekkel.
Szerintem elég lenne a 160mm LAR160 és ACCULAR160 és az EXTRA rakétákat gyártani. 122mm gyengébb mint a 160-as, gy felesleges. A 300 km-es Preadator Hawkból pedig néhány tucat vagy százas-nagyság rendű is elég lehet - jöhet importból. Kárpát-medence nagy részét lefedné egy ilyen rakéta...

Hallottam olyan "pletykát", hogy már kaptunk ajánlatot PULS-ra is, de még nincs döntés és talán még sokáig nem is lesz..."piackutatás" megy meg "gyorsítás". :D
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Szerintem lesz is, csak nem tudni mikor. Az ukrajnai tapasztalatok alapján "must have" kategória a rakétatüzérség.
A PULS-nak nagyobb a rakétaválasztéka, mint a HIMARS-nak vagy a Cumónak és a helyi gyártás is jó eséllyel megszerezhető. Európában még nincs gyártósora az Accular és Extra rakétáknak, szóval "elsőzhetnénk" - a V4-ben és Balkánon lehetne piaca ezeknek a szovjet és csehszlovák erdetű rakétatüzérség cseréjekor.
Nem is feltétlen kellene sok ezekből a Honvédségnek: 18-24 indító is elég lehet. Ezek már precíziós fegyverek: "egy célpont egy rakéta". Az "ezerszám" lőjük buta-rakétákat módszer már kifutóban van, pláne itt "nyugton", ahogy tömeges gyalogos roham sincsen már.
Minden dandárunkra jutna 6-8 indító különféle precíziós rakéta-mixxel...
A rakéták lennének itt drágák várhatóan, nem is a járművek - kicsit fordított a helyzet mint a önjáró lövegekkel.
Szerintem elég lenne a 160mm LAR160 és ACCULAR160 és az EXTRA rakétákat gyártani. 122mm gyengébb mint a 160-as, gy felesleges. A 300 km-es Preadator Hawkból pedig néhány tucat vagy százas-nagyság rendű is elég lehet - jöhet importból. Kárpát-medence nagy részét lefedné egy ilyen rakéta...

Hallottam olyan "pletykát", hogy már kaptunk ajánlatot PULS-ra is, de még nincs döntés és talán még sokáig nem is lesz..."piackutatás" megy meg "gyorsítás". :D
:hadonaszos: Tegnapra.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Szerintem lesz is, csak nem tudni mikor. Az ukrajnai tapasztalatok alapján "must have" kategória a rakétatüzérség.
A PULS-nak nagyobb a rakétaválasztéka, mint a HIMARS-nak vagy a Cumónak és a helyi gyártás is jó eséllyel megszerezhető. Európában még nincs gyártósora az Accular és Extra rakétáknak, szóval "elsőzhetnénk" - a V4-ben és Balkánon lehetne piaca ezeknek a szovjet és csehszlovák erdetű rakétatüzérség cseréjekor.
Nem is feltétlen kellene sok ezekből a Honvédségnek: 18-24 indító is elég lehet. Ezek már precíziós fegyverek: "egy célpont egy rakéta". Az "ezerszám" lőjük buta-rakétákat módszer már kifutóban van, pláne itt "nyugton", ahogy tömeges gyalogos roham sincsen már.
Minden dandárunkra jutna 6-8 indító különféle precíziós rakéta-mixxel...
A rakéták lennének itt drágák várhatóan, nem is a járművek - kicsit fordított a helyzet mint a önjáró lövegekkel.
Szerintem elég lenne a 160mm LAR160 és ACCULAR160 és az EXTRA rakétákat gyártani. 122mm gyengébb mint a 160-as, gy felesleges. A 300 km-es Preadator Hawkból pedig néhány tucat vagy százas-nagyság rendű is elég lehet - jöhet importból. Kárpát-medence nagy részét lefedné egy ilyen rakéta...

Hallottam olyan "pletykát", hogy már kaptunk ajánlatot PULS-ra is, de még nincs döntés és talán még sokáig nem is lesz..."piackutatás" megy meg "gyorsítás". :D
Egyre kevesebb esélyt látok rá! Sajnos! Max 10 év múlva!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
Egyre kevesebb esélyt látok rá! Sajnos! Max 10 év múlva!
legalább ne nyomnák ez a "gyorsító" dumát!
Az elmúlt héten is vagy 3x elmondták hogy "gyorsítunk", csak épp semmi látszatja. Sőt minden hír szerint k. nagy szarban a költségvetés és az egész gazdaság. Ma épp történelmi mélypontra jutott a forint-euró árfolyam és a modern technikát nem forintért adják...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
legalább ne nyomnák ez a "gyorsító" dumát!
Az elmúlt héten is vagy 3x elmondták hogy "gyorsítunk", csak épp semmi látszatja. Sőt minden hír szerint k. nagy szarban a költségvetés és az egész gazdaság. Ma épp történelmi mélypontra jutott a forint-euró árfolyam és a modern technikát nem forintért adják...
Vettek 8 tekercses 3 rétegű budipapirt!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 042
30 949
113
Szerintem lesz is, csak nem tudni mikor. Az ukrajnai tapasztalatok alapján "must have" kategória a rakétatüzérség.
A PULS-nak nagyobb a rakétaválasztéka, mint a HIMARS-nak vagy a Cumónak és a helyi gyártás is jó eséllyel megszerezhető. Európában még nincs gyártósora az Accular és Extra rakétáknak, szóval "elsőzhetnénk" - a V4-ben és Balkánon lehetne piaca ezeknek a szovjet és csehszlovák erdetű rakétatüzérség cseréjekor.
Nem is feltétlen kellene sok ezekből a Honvédségnek: 18-24 indító is elég lehet. Ezek már precíziós fegyverek: "egy célpont egy rakéta". Az "ezerszám" lőjük buta-rakétákat módszer már kifutóban van, pláne itt "nyugton", ahogy tömeges gyalogos roham sincsen már.
Minden dandárunkra jutna 6-8 indító különféle precíziós rakéta-mixxel...
A rakéták lennének itt drágák várhatóan, nem is a járművek - kicsit fordított a helyzet mint a önjáró lövegekkel.
Szerintem elég lenne a 160mm LAR160 és ACCULAR160 és az EXTRA rakétákat gyártani. 122mm gyengébb mint a 160-as, gy felesleges. A 300 km-es Preadator Hawkból pedig néhány tucat vagy százas-nagyság rendű is elég lehet - jöhet importból. Kárpát-medence nagy részét lefedné egy ilyen rakéta...

Hallottam olyan "pletykát", hogy már kaptunk ajánlatot PULS-ra is, de még nincs döntés és talán még sokáig nem is lesz..."piackutatás" megy meg "gyorsítás". :D
Azért kerithetnél már egy forrást,amin egyértelműen és gyakorlatban kezeli a PULS a HIMARS/MLRS szabvány csőköteg kazettákat.Fontosnak tartom,hogy olyan rendszert szerezzünk be,ami képes ezen NATO szabványnak tekinthető kazetták kezelésére.Oké,hogy a zsidók állitják,hogy képes kezelni-de jó lenne már ezt az állitást bizonyitani is.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm