[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 096
113
Magyarországi gyártás esetén kb. annyira lenne minden hazai ebben a koreai gépben mint egy Lynxben: szinte semennyire.
Ebböl kb ennyi volt,ami lényeges.
Azt továbbra is homályos néked,hogy egy helyi összeszerelésnél nem feltétlen érkezik az alkatrészbázis az eladó országbol.
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 624
14 954
113
Nem érdekük, hogy ne legyen légvédelmünk - egyelőre még NATO tagok vagyunk és ebben nem is látszik változás.
Amúgy az NASAMS-ben az a "szép", hogy könnyű hozzá rakétákat integrálni, szóval "jővő álló".
Igen.
De ha rendelünk hozzá mást amit integrálnak, az sem holnap van itt.
Nem ritka hogy ezeket az export engedélyekben szereplő cuccokat nem hívják le.
Igen.
De gondolom azért volt róla szó hogy engedélyezik, mert mi érdeklődtünk.
Nem az van hogy unalmukban ezt-azt engedèlyezgetnek ennek-annak.

A gyógyulás elsö lèpèse ha beismerés a függősèget. :rolleyes:


Na de nagyon offoljuk a topicot.
Azt a vasember nehogy szètba...on minket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 096
113
Sokkal egyszerűbb elengedni azt a marhaságot, hogy egy ekkora járműben elfér 9 katona. Nagyon maximum 7, de ez már tényleg a nagyon maximum.

Sokkal egyszerűbb elengedni azt a marhaságot, hogy egy ekkora járműben elfér 9 katona. Nagyon maximum 7, de ez már tényleg a nagyon maximum.
armys-northern-command-adds-kalyani-m4-to-its-fleet-of-armoured-vehicles.webp

Ebben a változatban 11 fős.Indiai "könnyű" lövészszállitó változat (könnyű...15 tonna.....)
De van 9 és 7 személyes kialakitásban is.Nyugati harcászati felszereléssel max 9 fős kialakitás ajánlott.
151832708_1484522675071788_2924421946367562671_n.jpg
319055982_603606208232338_8976158632773799566_n.jpg

308473895_544290080830618_5172414774365719982_n.jpg

dharma-wins2-jpg.83815

Továbra is azt mondom,hogy az ide kicsi-oda nagy,nagyranőt páncélozott kombi COIN járörkocsi Gidrán egy rossz választás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 096
113
Nem azért az 1,20ért,de ezek a járórjárgányok nem csapatszállitók.Egyszerűen nem arra lettek tervezve,hogy egy lövészraj hordozójárművei legyenek.Legalábbis nem klasszikus katonai műveletekbe.COIN műveleteknél,ahol egy területellenörző bázisrol gyorsreagálású erőket visznek ilyen járgányokkal,más tészta.(fentebb az indiai M4 11 fős változata is erre van szánva,Klasszikus,hagyományos műveletekre egy 8 fős RCWSes,20milis gá+Spike ATGM,változatot szánnak.Indiai hadsereg különben az egyik legtapasztaltabb COIN hadviselés terén,valahol mindig van egy aktiv gerilla/terrorista erő abban az országban).Mai felszereléssel egyszerűen nem fér el bennük egy teljes lövészraj.
Nagyobb jármű kell APC kategóriás lövészszállitónak is,főleg ha komolyabb fegyverzetet is akarunk rá.Meg többnyire eszköz/fegyver hordozónak is.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 573
93
- Olvasom itt magam csendességében a Gidrán hozzászólásokat, nem ti választottátok? Ejnye! :cool:
Most meg le-kicsinylettétek, na nekem mindegy csak fura.
Én ugyan gondoltam hogy ez csak 4 vadásznak jó terepre, s be is igazolódott! Nem katonáknak való, rengeteg cuccal ahogy mutattátok!
- Mutatok egy másik gépet ami hasonlít a gidránra, s több hely van benne! Nem tudom hogy volt e már nem akaródzott átnézni a 250 oldalt. Szóval a Huron nevezetű gépről lenne szó!

34JjgKd.png


- Még most lehetne esetleg variálni a gyártási technológián s megnyújtani kissé a Gidránt! Akkor mindjárt lenne hely benne a felszerelésnek is!

PUgeSLX.png


eRdqI6j.png


A cikket pedig Itt találtam. Több kép is látható a gépről. Talán jobban megfelelne.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
- Olvasom itt magam csendességében a Gidrán hozzászólásokat, nem ti választottátok? Ejnye! :cool:
Most meg le-kicsinylettétek, na nekem mindegy csak fura.
Én ugyan gondoltam hogy ez csak 4 vadásznak jó terepre, s be is igazolódott! Nem katonáknak való, rengeteg cuccal ahogy mutattátok!
- Mutatok egy másik gépet ami hasonlít a gidránra, s több hely van benne! Nem tudom hogy volt e már nem akaródzott átnézni a 250 oldalt. Szóval a Huron nevezetű gépről lenne szó!

34JjgKd.png


- Még most lehetne esetleg variálni a gyártási technológián s megnyújtani kissé a Gidránt! Akkor mindjárt lenne hely benne a felszerelésnek is!

PUgeSLX.png


eRdqI6j.png


A cikket pedig Itt találtam. Több kép is látható a gépről. Talán jobban megfelelne.
Iskolabusz?:rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 624
14 954
113
- Olvasom itt magam csendességében a Gidrán hozzászólásokat, nem ti választottátok? Ejnye! :cool:
Most meg le-kicsinylettétek, na nekem mindegy csak fura.
Én ugyan gondoltam hogy ez csak 4 vadásznak jó terepre, s be is igazolódott! Nem katonáknak való, rengeteg cuccal ahogy mutattátok!
- Mutatok egy másik gépet ami hasonlít a gidránra, s több hely van benne! Nem tudom hogy volt e már nem akaródzott átnézni a 250 oldalt. Szóval a Huron nevezetű gépről lenne szó!

34JjgKd.png


- Még most lehetne esetleg variálni a gyártási technológián s megnyújtani kissé a Gidránt! Akkor mindjárt lenne hely benne a felszerelésnek is!

PUgeSLX.png


eRdqI6j.png


A cikket pedig Itt találtam. Több kép is látható a gépről. Talán jobban megfelelne.
Hát ez terepen biztos vagány. :D
Szűk utakon jól fordul az erdőben.:D
Meg az első 30 cm-es bukkanón fennakad a hasa.;)

Egyik vègletből a másikba.

Ha mrap, nem rossz a gidrán.
Csak a prospektus adat, módjával tükrözi a valóságot.
Egy szèlsősèges èrtèk.

Ahogy pl a heliken.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
- Igen, értelek: akkor marad a vadászgép, 4 fővel! A csomagnak meg a hátulja!
7 főnek a gidránnak semmi gond nincsen két felhajtható űllést kell úgy átalakítani hogy jobb rakodhatóságot tegyen lehetővé. De a gidrán nállunk elsősorban hordozó platform.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
- Olvasom itt magam csendességében a Gidrán hozzászólásokat, nem ti választottátok? Ejnye! :cool:
Most meg le-kicsinylettétek, na nekem mindegy csak fura.
Én ugyan gondoltam hogy ez csak 4 vadásznak jó terepre, s be is igazolódott! Nem katonáknak való, rengeteg cuccal ahogy mutattátok!
- Mutatok egy másik gépet ami hasonlít a gidránra, s több hely van benne! Nem tudom hogy volt e már nem akaródzott átnézni a 250 oldalt. Szóval a Huron nevezetű gépről lenne szó!

34JjgKd.png


- Még most lehetne esetleg variálni a gyártási technológián s megnyújtani kissé a Gidránt! Akkor mindjárt lenne hely benne a felszerelésnek is!

PUgeSLX.png


eRdqI6j.png


A cikket pedig Itt találtam. Több kép is látható a gépről. Talán jobban megfelelne.
Ezzel a tengelytávval ez mindenhol felakad…
Egy barátom vadászni vett e Jeepet a legjobb kritikákkal, da hogy adja be az asszonynak…
Lényeg! Hátsó ajtó is lett pár +10 centi…

Na vadászni lehet, de az elmúlt években vagy 3x csörlőzték le magukat olyan buckákról, amiken simán kellene menniük.

Ez max aszfaltos úton…
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány