[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Erre gondolsz a megközöléskor? (neki sikerült)
5f5170622e6bb180891417.jpg
Arra, hogy nem az előtted menő nyomában mész, hanem készítesz magadnak mellé egy újat.
A képből nem tudom kivenni, hogy mi történik, de ha ez, akkor jól csinálta.
Ez nem mindég a legjobb megoldás, ezt csak akkor érdemes használni, ha az előtted elmenő keréknyoma mély és esélyes, hogy a géped alja felül a 2 keréknyom közötti magas részre. Hátránya, hogy ha elég sok gép van, így készül az igazi jó kis vendégmarasztaló puding azzal, hogy a sarat mindég egyik keréknyomból a másikba tologatjátok. Így szoktak kialakulni az oroszok 20 méter széles folyékony sárral borított útjai is. Elmész, hagysz egy mély keréknyomot, jön a következő, 50 centivel a te nyomod mellett, hogy kisebb legyen az elakadás esélye, a harmadik megint egy picit eltérő nyomon, így szépen folyamatosan gyúrják a sarat.
Ilyen esetben én simán bent maradnék még a bal keréknyomban, mert nem mély és elég keménynek is tűnik az alja.
dirty-forest-impassable-road-spring-260nw-1374489980.jpg


Ezt már csak valami nagy hasmagasságú géppel. Egy terepjáróval inkább a nyomok mellet próbálnék elevickélni.
3949802.jpg
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Én nem vezetek ilyen járgányokat, legföljebb azt amin átmentek :). Kb negyven 8kerekű ment át a ponton hídon, és nyilván az utolsóknak már nem volt hova közölni, mert mindent széttatpostak az előtte haladók. Ráadásul a lövegesek mentek a végén, gondolom azok nehezebbek.
Mindezt nem az öszi/tavaszi nagy esőzések idején, hanem a forró száraz júliusban egy relatíve kis folyónál.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 475
31 891
113
Én nem vezetek ilyen járgányokat, legföljebb azt amin átmentek :). Kb negyven 8kerekű ment át a ponton hídon, és nyilván az utolsóknak már nem volt hova közölni, mert mindent széttatpostak az előtte haladók. Ráadásul a lövegesek mentek a végén, gondolom azok nehezebbek.
Mindezt nem az öszi/tavaszi nagy esőzések idején, hanem a forró száraz júliusban egy relatíve kis folyónál.
Ez egy valós probléma,de van rá megoldás.Van olyan fektethető merev és rugalmas fel-lehajtó pályaelem ami direkt erre lett kifejlesztve.És már elég régóta,még a II vh-ban megjelentek az elsők
000.jpg

Ha meg nincs kéznél ilyesmi,hát lehet ősi módszerrel dorongutat is csinálni.
FAUN-Trackway-MGMS-Deployment.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 475
31 891
113
Megtaláltam nagy nehezzen,de volt nékünk is ilyen-hogy most van e,azt nemtudom
BIG_0014926407.jpg

És vannak egészen egyszerű,occsó változatai is
901465f909140e0c5d93376e194c29bc.jpg

Mobile_Beach_Access_Solutions_Musthane_Mustmove_640_001.jpg

Oroszoknak van belőle BTR-re épitett úszóképes változata is,de azt már keresse ki aki kiváncsi rá
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Egyébként nem értem mit pörögtök a témán. Ha olcsó APC kell, azt a rendszeresített teherautó alvázán ki lehet alakítani.
pancierovy_stit_kabiny_b_3698c50f668513eb.png

wisent.jpg

sP_muG2cdnZNTS4TK2lnyer1VWdEz0MwSuaDVA8QcKttH93wYe6h7We2I6blB9sZGox0tY4wiDWi8Z6BA6cF4P2aecEIZUY

Rengeteg példát lehetne rá hozni. Tatrapan, VBMR Griffon, Kamaz Typhoon, Protolab PMPV, RG-33, Caiman, TITUS, M-20, Bulat, NIMR Jais 6x6, Grizzly, Caspir, VP-22, Renault Higuard. Most hirtelen ennyi jutott eszembe név szerint, de egy 10 perces kereséssel szerintem még vagy húszat bárki összeszedne.
Úgyis mindég megy a rinya a hazai fejlesztésen, tessék javítani a hibákat, aztán mehet a tartalékosoknak, meg mindenféle egyébnek, ami messze lesz attól, ahol lőnek.
dscn5756.JPG
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
Egyébként nem értem mit pörögtök a témán. Ha olcsó APC kell, azt a rendszeresített teherautó alvázán ki lehet alakítani.
pancierovy_stit_kabiny_b_3698c50f668513eb.png

wisent.jpg

sP_muG2cdnZNTS4TK2lnyer1VWdEz0MwSuaDVA8QcKttH93wYe6h7We2I6blB9sZGox0tY4wiDWi8Z6BA6cF4P2aecEIZUY

Rengeteg példát lehetne rá hozni. Tatrapan, VBMR Griffon, Kamaz Typhoon, Protolab PMPV, RG-33, Caiman, TITUS, M-20, Bulat, NIMR Jais 6x6, Grizzly, Caspir, VP-22, Renault Higuard. Most hirtelen ennyi jutott eszembe név szerint, de egy 10 perces kereséssel szerintem még vagy húszat bárki összeszedne.
Úgyis mindég megy a rinya a hazai fejlesztésen, tessék javítani a hibákat, aztán mehet a tartalékosoknak, meg mindenféle egyébnek, ami messze lesz attól, ahol lőnek.
dscn5756.JPG
A raba vzf nek az ara a hibaja.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
Egyébként nem értem mit pörögtök a témán. Ha olcsó APC kell, azt a rendszeresített teherautó alvázán ki lehet alakítani.
pancierovy_stit_kabiny_b_3698c50f668513eb.png

wisent.jpg

sP_muG2cdnZNTS4TK2lnyer1VWdEz0MwSuaDVA8QcKttH93wYe6h7We2I6blB9sZGox0tY4wiDWi8Z6BA6cF4P2aecEIZUY

Rengeteg példát lehetne rá hozni. Tatrapan, VBMR Griffon, Kamaz Typhoon, Protolab PMPV, RG-33, Caiman, TITUS, M-20, Bulat, NIMR Jais 6x6, Grizzly, Caspir, VP-22, Renault Higuard. Most hirtelen ennyi jutott eszembe név szerint, de egy 10 perces kereséssel szerintem még vagy húszat bárki összeszedne.
Úgyis mindég megy a rinya a hazai fejlesztésen, tessék javítani a hibákat, aztán mehet a tartalékosoknak, meg mindenféle egyébnek, ami messze lesz attól, ahol lőnek.
dscn5756.JPG
A raba vzf nek az ara a legnagyobb hibaja.
Meg a gyenge motor és, hogy Rába a olajszökőkútja van alatta felfüggesztés helyett....
Ez igaz de mivel mar nincs itthon raba gyartas ha "javitani" kellene a hibakat /ugye erre reagaltam./ manra kerulne a felepitmeny. /aminek a motorteljesimemyen konnyen lehetne javitani pl de az is penz csupan./ es ehhez jonne a felepitmemy borsoss ara.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 215
113
A raba vzf nek az ara a legnagyobb hibaja.

Ez igaz de mivel mar nincs itthon raba gyartas ha "javitani" kellene a hibakat /ugye erre reagaltam./ manra kerulne a felepitmeny. /aminek a motorteljesimemyen konnyen lehetne javitani pl de az is penz csupan./
Igazából ez egy kibaszott páncélozott konténer szóval semmi csoda nincs benne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
Igazából ez egy kibaszott páncélozott konténer szóval semmi csoda nincs benne.
En nem is mondtam hogy csoda lenne csak azt hogy draga. Sot amikor az atjatszo allomasnal meglattam hogy kontenerbe integraltak es azt tettek fel a rabara en orultem a legjobban hogy rajottek hogy egy kis repeszfogo betettel ami szigetel is az is tokeletes es olcso. Persze akna ellen nem ved...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
A vzf felepitmenye /allitolag a piacon talalhato hasonlo felepitmenyekhez kepest./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
Ha a vzf et elfogadhato aron tudtak volna szallitani /magarol a felepitmemyrol beszelek./ meg ertelme is lett volna hisz nagyon sok dobozt felepitmenyt kellene cserelni... Vagy legalabbis lehetne... Bar az akna allosag miatt kicsit magas es nem biztos hogy mindenhova kelene de az mar 2 tipusu felepitmenyt eredmenyezne szerkezetileg ami megint dragitana.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 215
113
Ha a vzf et elfogadhato aron tudtak volna szallitani /magarol a felepitmemyrol beszelek./ meg ertelme is lett volna hisz nagyon sok dobozt felepitmenyt kellene cserelni... Vagy legalabbis lehetne... Bar az akna allosag miatt kicsit magas es nem biztos hogy mindenhova kelene de az mar 2 tipusu felepitmenyt eredmenyezne szerkezetileg ami megint dragitana.
Hát ilyen az ha a duplaárral dolgozó Rába zrt fejleszt bármit....
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 322
34 083
113
Hát ilyen az ha a duplaárral dolgozó Rába zrt fejleszt bármit....
Igen. Csak az a baj hogy a tobbi hadiipari cegnek sem jutott eszebe egy hasonlo felepitmeny osszeallitasa amihez tenyleg nem kell hatalmas tapasztalatokkal rendelkezni harcjarmu gyartas teren..., a hordozoplatformot gyartasanak kepessege sem lenne szukseg hozza... Pedig lenne boven benne potencial hirados kocsiktol pk kocsikon at kulonbozo egy zart felepitmenyek kivaltasa... Tartalekosoknak.... Logisztikanak... Es esetleg egy kis ugyesseggel tobb ajto alkalmazasaval meg loszerszalitasra is jo lehetne vedett terbe...

Csak ugye a hazai hadiipari cegeknek nem all ra az eszuk a resek keresesere. Csak tenyleg nem kellene tularazni es akkor lenne menmyiseg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 215
113
Igen. Csak az a baj hogy a tobbi hadiipari cegnek sem jutott eszebe egy hasonlo felepitmeny osszeallitasa amihez tenyleg nem kell hatalmas tapasztalatokkal rendelkezni harcjarmu gyartas teren..., a hordozoplatformot gyartasanak kepessege sem lenne szukseg hozza...
Hát mert a VZF miatt látták, hogy nincs rá túl nagy igény.