[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Elavult, sok évtizedes, 40-60-70 éves NATO szabványok alapján.
5.56, 7.62, 30, 120.
Tényleg ez a jövő???
Vagy inkább kifutó technológiai generáció utolsó, legfejlettebb változatai ezek???
Nem inkább: 6.8, 8.6 NM, 35/50, 130 ???
:confused:
Minek majd később, jóval drágábban upgradelni, ha már ma megtehetnénk, hogy erősebb fegyverzettet vehetünk?

"Elavult, sok évtizedes, 40-60-70 éves NATO szabványok alapján: 5.56, 7.62, 30, 120" --> Azért mert jelenleg CSAK ezek vannak, Más még látóhatáron sincs. Egyedül a 30 --> 35 -öt tartom valamennyire relevánsnak, de én ezügyben sem érzem 100% lefutottnak a dolgot a nyilatkozat ellenére sem. Majd a 3 db ausztrál protót nézzük meg (a cseh nem releváns, mert Ők mindenképpen csak a 30 mm -essel érdekli Őket),

Nem inkább: 6.8, 8.6 NM, 35/50, 130 ??? --> Egyik sem létezik (a 35 -öt vegyük ki egy kicsit). SEHOL. Majd valahol egy távoli jövőben és egy távoli galaxisban - ESETLEG.

Egyfelől az indulatot sem értem teljesen. Szögezzük le, ha valamit a "jövő technikájából" úgy rendszeresítünk (bevállalva a mostani irgalmatlan többletköltséget is), hogy azt csak évtizedek múlva, vagy soha, vagy egy teljesen mást helyette vezetnek be akkor akkorát sz@punk, mint a torkos bors.

Egy két dolgot emeljünk ki:

- gépkarabély/SAW: 5.56x45 NATO, 7.62x51 NATO - mi legyen helyette? 6.8x43 SPC? WTF? :eek: Sehol nincs. Tervben sem. Kb. 30 éven belül szerintem még komolyabban gondolkodni sem fognak rajta. Nemcsak USA miatt - hanem gondold át a teljes NATO -t. Ilyet még a CZ se gyárt (ez azért nem teljesen elhanyagolható). Avagy maradtunk volna még pár évtizedet a negyven éves AK deriváltakon? A mostani CZ Bren 2 fegyók hülyére pofoznak bármilyen 7,62x39 jelenleg rendelkezésre álló AMD-65 vagy AK-63D -nket ... Ez jó döntés volt, meg kellett lépni - és ha mondjuk 50 év múlva le kellene váltani akkor egy nagy levegő és leváltjuk. 6.8x43 SPC -re vagy bármi másra amit akkorra kitalálnak.

- gépágyú: a 35 mm -ert most kivenném a képből - ezen ment az agonizáció 21 oldalakon keresztül - én is írtam sokat. Marad a sokat emlegetett 50/57/76 . Ezek mindegyikére igaz, hogy sehol nincs. IFV/APC -vel kapcsolatosan továbbra sem érdekelnek a haditengerészeti ágyúk ... :) Egyelőre maradjunk annyiben, hogy ha az amcsik 10 éven belül kitalálják, hogy az OMFV -be az 50 -es kell és le is gyártják és ez EU -ban is terjed, akkor cseréljük (most járunk 15-20 évnél - legjobb forgatókönyvnél). És, ha más terjed el? Mondjuk az 57 -es 20 év múlva? Akkor így jártunk és kidobtunk csiliárdot az ablakon (az addigi semmivel nem kompatibilis üzemeltetéssel, meg az újra átfegyverzéssel)?

- MBT löveg: 130 mm. Ez majd 5 év múlva lesz. Vagy nem :). Azaz ezzel nem tudtunk volna tervezni a Leo 2 -eseket - amik így is még 5 év amire bejönnek. Maradtunk volna 10 évet a T-72 -eseken? Aztán mire is tervezi ezt az RM? Arra, hogy újabb Leo 2/Challenger 2 (ez mondjuk biztos nem lesz már - bár eredetileg pont Nekik szánta az RM ...)/Leclerc üzemeltetőknek modernizációra, akik az EMBT -t nem akarják/tudják meglépni hirtelen. Csingiling - ezek nem mi leszünk a "célcsoport"? Aránylag kevés, de modern vassal? Egy raklap rendszeresített RM cuccal meg RM gyárral - vajon nem kapnánk értelmezhető ajánlatot? Ne felejtsük el: ezt az egész 130 mm -es "hókuszpókuszt" zárójelbe fogja tenni a 15 év múlva érkező 140mm/157mm -es EMBT illetve az új Armata. Akkor most a Te logikád alapján vártunk volna 5-10 évet egy már elavult 130 mm -es NATO szabványra (ami ráadásul tök egyedi és senki nem használja)?


Lance 2.0 és 30/35 mm gpá. téma. Pont ma is írtam:

- RM Lynx weboldalon már a KF41/Lance 2.0 van csak - egyetlen választható opció: 35 mm Wotan,
- RM gépágyús weboldala: a 30 mm -es MK30/2 gpá. nál már nincs ott a Lynx, mint lehetséges opció. Csak Puma -hoz Lance toronyhoz.

Továbbá világosan leírva, hogy van/lesz Lance 2.0 -hoz Wotan 35 mm ...

Ausztrál IFV tenderen is emlegetik már Lynx -hez a 35 mm -ert. A kérésem csak annyi volt várjuk meg már azt a rohadt ausztrál 3 db protót novemberben. Én addig nem érzem lefutottnak a dolgot.
 
W

Wilson

Guest
Abszolút nem bántásként de nem lehetne 1 percre elengedni az RM marketing dumáját?
a jelenlegi MK-30 gázhajtású...a wotan elektromos..."kicsit" eltérő az ágyúk felépítése meg a segédberendezéseik...ez az átfegyverzés közel sem annyi lesz, hogy régi ágyú kikap/új berak

A cseh cikkeket meg szerintem mint értékelhető forrást el lehet felejteni, mert a legtöbb csak annak magyarázására szolgál, hogy miért kell újra kiírni az ifv tendert módosított követelményekkel, amin a részletes teszten indult győztes konstrukció nem tud részt venni

Ez miért lenne RM marketing duma ha szerintük gond nélkül át lehet rakni a kalibert akkor az úgy van,az RM nem egy teleshop cég amely felelőtlenül ígérgethet, amúgy senki sem mondta azt hogy annyiból áll a csere,hogy Hans oda megy egy villáskulccsal és kiszedi a 30-t és beteszi a 35-t a cseh tendert azért említettem,mert abban világosan le van írva,hogy fontos követelmény hogy a torony átépítése nélkül lehessen a jövőben kalibert cserélni.Attól még,hogy nem illik az előre kialakított véleményedhez ezek a tények makacs dolgok:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Csak azért mert új vagy:
6.8 - új US ARMY űrméret, M1168 kód alatt szabványosítva, Fegyvertesztek jelenleg zajlanak, 2023-tól sorozatgyártás.
8.6 Norma Magnum - US SOCOM rendszeresítette, már megkapták az első példányokat az MG338 géppuskából
35 - a fél világ rendszeresítette. Igaz, nem új, de még alkalmas űrméret. Az Rh 503 milikaliber gépágyúval lenne az igazi.
A 30 mm már nem alkalmas.
130 - pár hete állapodtak meg a németek és a franciák, hogy ez lesz az új eu harckocsi lövege.

A forrásokra keress rá magad, nincs időm minden értetlennek külön 20 percet áldoznom az életemből!
Párszor már leírtam neked, hogy először is nézd meg az elmúlt 30 év amerikai kézifegyver és kaliberváltási előzményeit (tudod nagyon jól mit találsz)
És egyszer már tételesen beírtam neked, hogy hány évre rá álltak át a fő NATO tagországok az 5.56-ra is miután amerikában megjelent.
A franciák most szerelkeznek át a világ legdrágább 5.56-os karabélyára szerinted, mennyire fognak sietni a kaliberváltással?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Csak azért mert új vagy:
6.8 - új US ARMY űrméret, M1168 kód alatt szabványosítva, Fegyvertesztek jelenleg zajlanak, 2023-tól sorozatgyártás.
8.6 Norma Magnum - US SOCOM rendszeresítette, már megkapták az első példányokat az MG338 géppuskából
35 - a fél világ rendszeresítette. Igaz, nem új, de még alkalmas űrméret. Az Rh 503 milikaliber gépágyúval lenne az igazi.
A 30 mm már nem alkalmas.
130 - pár hete állapodtak meg a németek és a franciák, hogy ez lesz az új eu harckocsi lövege.

A forrásokra keress rá magad, nincs időm minden értetlennek külön 20 percet áldoznom az életemből!

A SOCOM-ot hagyd ki az érvek sorából,semmi közük a lövész katonákhoz.
2023-ban a büdös életben nem kezdik el gyártani a 6,8-as űrméretű fegyvereket erre mérget vehetsz. Ráadásul nem a .308-as kiváltására tervezik meg nem is az 5,56-os gépkarabélyok leváltására hanem a SAW könnyű-géppuska leváltására.
Szóval milyen lőszer generációváltásról beszélsz egész pontosan?
 
W

Wilson

Guest
Elolvastam. Hogy az ő pandúrjukon mi van, ki nem sz@rja le

Akkor gondolom azt is hogy fontos szempont,hogy a torony átépítése nélkül lehessen a jövőben kalibert cserélni.

A "digitális ócskavas" definíciója a következő:
Mindenfajta kütyükkel, kijelzőkkel, érzékelő- és kommunikációs és adattovábbító eszközökkel teleaggatott fegyverrendszer, amely azonban hatástalan fegyverzettel van ellátva, így alapvető feladatát a ráköltött brutális összegek ellenére nem, vagy csak korlátozottan tudja ellátni. Szinonímája a parasztvakítás.

És t te ezt az ítéletet a magyar Lynx-l az alapján mondtad ki,hogy 30 mm gépágyúval lesznek felszerelve?
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
286
220
43
Bocsi nem trollkodás, lehet, hogy én vagyok a lassú felfogású, de miért jó nekünk a 3 zászlóaljnyi mennyiség? Tudom, hogy nincs semmi hivatalos hír róla, de, hogy lehet ezt normálisan elosztani?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Párszor már leírtam neked, hogy először is nézd meg az elmúlt 30 év amerikai kézifegyver és kaliberváltási előzményeit (tudod nagyon jól mit találsz)
És egyszer már tételesen beírtam neked, hogy hány évre rá álltak át a fő NATO tagországok az 5.56-ra is miután amerikában megjelent.
A franciák most szerelkeznek át a világ legdrágább 5.56-os karabélyára szerinted, mennyire fognak sietni a kaliberváltással?
Szabványosítva a 6.8? Ki sincs még választva a három versenyző közül, hogy melyik lőszer legyen....
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Chima3ra
S

speziale

Guest
Ez miért lenne RM marketing duma ha szerintük gond nélkül át lehet rakni a kalibert akkor az úgy van,az RM nem egy teleshop cég amely felelőtlenül ígérgethet, amúgy senki sem mondta azt hogy annyiból áll a csere,hogy Hans oda megy egy villáskulccsal és kiszedi a 30-t és beteszi a 35-t a cseh tendert azért említettem,mert abban világosan le van írva,hogy fontos követelmény hogy a torony átépítése nélkül lehessen a jövőben kalibert cserélni.Attól még,hogy nem illik az előre kialakított véleményedhez ezek a tények makacs dolgok:)

ha már tényekről beszélünk:
a tény az, hogy lance 2 toronyból létezik kb. 1 darab...amiben rk-30 ágyú van
tény az, hogy wotan 35 mm az nem egy rendszerben álló fegyver...gondolom "teljesen véletlen", hogy a kiállításokon a Wotan helyett az mk-30 van/volt a lynx orrában

a torony átépítés meg egy nagyon tág fogalom...ha egy sima csőcsere mondjuk a 0 a teljes torony csere meg a 100...közte elég sok opció van...és mindaddig, amíg mondjuk a torony külső szerkezetének átalakítása nélkül bele lehet rakni az újat a marketing azt fogja mondani neked, hogy a "torony átépítése nélkül"...de ettől azért lehet ám, hogy a tornyon belül elég sok mindenen kell mókolni, hogy összeálljon a dolog
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 042
11 949
113
Akkor gondolom azt is hogy fontos szempont,hogy a torony átépítése nélkül lehessen a jövőben kalibert cserélni.
Abszolút.
Sőt, lehetőleg a gépágyút se kelljen cserélni, csak a fegyvercsövet (multikaliber képesség).
A Marder II-hez kifejlesztették a Rh 503-as gépágyút, ez kellene nekünk is.
És t te ezt az ítéletet a magyar Lynx-l az alapján mondtad ki,hogy 30 mm gépágyúval lesznek felszerelve?
Igen.
Ezelőtt néhány napig a Lynx lelkes támogatója voltam, mivel a 35-ös gépágyúval marketingelték, nem hittem volna, hogy így lebutítva rendeljük.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Csak azért mert új vagy:
6.8 - új US ARMY űrméret, M1168 kód alatt szabványosítva, Fegyvertesztek jelenleg zajlanak, 2023-tól sorozatgyártás.
8.6 Norma Magnum - US SOCOM rendszeresítette, már megkapták az első példányokat az MG338 géppuskából
35 - a fél világ rendszeresítette. Igaz, nem új, de még alkalmas űrméret. Az Rh 503 milikaliber gépágyúval lenne az igazi.
A 30 mm már nem alkalmas.
130 - pár hete állapodtak meg a németek és a franciák, hogy ez lesz az új eu harckocsi lövege.

A forrásokra keress rá magad, nincs időm minden értetlennek külön 20 percet áldoznom az életemből!
Nem vagyok új,évek óta követem már a htka-t... valóban,kommentelni nem rég kezdtem,pont a hozzád hasonlók ámokfutását megunva.
Na itt megint sikerült egy hatalmas öngólt lőnöd,ennyit a tájékozottságról.
35 mm: valóban létezik,de hol lenne ez most a standard ifv fegyverzet,melyik modern modern új fejlesztésű ifv-n alapfegyverzet ez a kaliber?
8.6 : nagyon speciális,nem véletlenül a Socom edfig az egyedüli rendszeresítő,megint csak nem standard és jó eséllyel nem is lesz.
A többit meg nem tudom,hol álmodtad,mert sehol nincs meg vegleges döntés róluk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Nem vagyok új,évek óta követem már a htka-t... valóban,kommentelni nem rég kezdtem,pont a hozzád hasonlók ámokfutását megunva.
Na itt megint sikerült egy hatalmas öngólt lőnöd,ennyit a tájékozottságról.
35 mm: valóban létezik,de hol lenne ez most a standard ifv fegyverzet,melyik modern modern új fejlesztésű ifv-n alapfegyverzet ez a kaliber?
8.6 : nagyon speciális,nem véletlenül a Socom edfig az egyedüli rendszeresítő,megint csak nem standard és jó eséllyel nem is lesz.
A többit meg nem tudom,hol álmodtad,mert sehol nincs meg vegleges döntés róluk.
CV 9035-ből van pár országnak amúgy.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 042
11 949
113
A SOCOM-ot hagyd ki az érvek sorából,semmi közük a lövész katonákhoz.
2023-ban a büdös életben nem kezdik el gyártani a 6,8-as űrméretű fegyvereket erre mérget vehetsz. Ráadásul nem a .308-as kiváltására tervezik meg nem is az 5,56-os gépkarabélyok leváltására hanem a SAW könnyű-géppuska leváltására.
Szóval milyen lőszer generációváltásról beszélsz egész pontosan?
Majd az idő eldönti, hogy kinek lesz igaza.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
ha már tényekről beszélünk:
a tény az, hogy lance 2 toronyból létezik kb. 1 darab...amiben rk-30 ágyú van
tény az, hogy wotan 35 mm az nem egy rendszerben álló fegyver...gondolom "teljesen véletlen", hogy a kiállításokon a Wotan helyett az mk-30 van/volt a lynx orrában

a torony átépítés meg egy nagyon tág fogalom...ha egy sima csőcsere mondjuk a 0 a teljes torony csere meg a 100...közte elég sok opció van...és mindaddig, amíg mondjuk a torony külső szerkezetének átalakítása nélkül bele lehet rakni az újat a marketing azt fogja mondani neked, hogy a "torony átépítése nélkül"...de ettől azért lehet ám, hogy a tornyon belül elég sok mindenen kell mókolni, hogy összeálljon a dolog
Valószínű igen, hogy nem csak kikapod bedugod, a szenzorok, a tűzvezető rendszer meg egyebek átkalibrálásáról nem is beszélve.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 042
11 949
113
Nem vagyok új,évek óta követem már a htka-t... valóban,kommentelni nem rég kezdtem,pont a hozzád hasonlók ámokfutását megunva.
Na itt megint sikerült egy hatalmas öngólt lőnöd,ennyit a tájékozottságról.
35 mm: valóban létezik,de hol lenne ez most a standard ifv fegyverzet,melyik modern modern új fejlesztésű ifv-n alapfegyverzet ez a kaliber?
CV9035 - Dánia, Hollandia
8.6 : nagyon speciális,nem véletlenül a Socom edfig az egyedüli rendszeresítő,megint csak nem standard és jó eséllyel nem is lesz.
A többit meg nem tudom,hol álmodtad,mert sehol nincs meg vegleges döntés róluk.
Várd ki a végét.
Súlyos kongitív hiba, ha valaki összetéveszti az állapotot a folyamatokkal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
CV9035 - Dánia, Hollandia

Várd ki a végét.
Súlyos kongitív hiba, ha valaki összetéveszti az állapotot a folyamatokkal.
Én a folyamatot nézem, az előző ilyen körből kiindulva, beleszámolva a berzenkedő államokat, erős ellenlobbit, csúszásokat . Ez alapján van az 5.56-nak alsó hangon 20 éve mint fő NATO kaliber.

Amúgy a három bent lévő induló közül, hogy valaha is normális fegyver legyen egyedül a SIG féle ajánlatnak van esélye. A másik kettőn nagyon látszik, hogy nem igazán gyártott kézifegyvert a cég ami beadta őket.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Chima3ra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
CV9035 - Dánia, Hollandia

Várd ki a végét.
Súlyos kongitív hiba, ha valaki összetéveszti az állapotot a folyamatokkal.

Még a kiválasztás folyamata sem kezdődött el.Ott tart a program,hogy az arra érdemes gyártók nekiálltak befejezni a kifejlesztését azoknak a fegyvereknek és lőszereknek amikkel majd megjelennek a kiválasztás folyamatában.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra