[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Az 5.000km-es hatótáv helyett nekünk "elég" kb. 2.000-3.000 km (ami ugye kb. 1.000- 1500km hatósugár.
NICSAK, JÉ, MÉGIS KIJÖN KB. 1.500 kg -ból. (A.O. a monitor előtt: basszus, ezt benéztem :-( ) :p

(Mint írtam: kb 45 éve rendszeresítették, kb. 1.000 db, kb. ... , és ha valakinek, Neked rá kellett volna jönnöd, hogy miből indultam ki. :D)
Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hog

  • 4500 km-es HMZ-s változatnak a tömege 2,5 tonna...
  • nem külső függesztésben hordozza hasznos tömegét...
  • szólj, ha te láttál gyorsítani, lassítani, emelkedni és süllyedni 0-10 km között önerőből...
Kimeríti a spammelés fogalmát, amit itt elődasz....
 
  • Tetszik
Reactions: endre

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy

  • 4500 km-es HMZ-s változatnak a tömege 2,5 tonna...
  • nem külső függesztésben hordozza hasznos tömegét...
  • szólj, ha te láttál gyorsítani, lassítani, emelkedni és süllyedni 0-10 km között önerőből...
Kimeríti a spammelés fogalmát, amit itt elődasz....

Egy pillanatra sem zavarjon meg Téged sem, hogy annak mennyi is a tolóerő/súl8y aránya és mennyi amit mint objektív szakértő, voltál kegyes elfogadni(meg ne sértődj: kb Te fogalmaztál így, én jót nevettem a "szakértői hozzáálláson" :) )
 
M

molnibalage

Guest
Egy pillanatra sem zavarjon meg Téged sem, hogy annak mennyi is a tolóerő/súl8y aránya és mennyi amit mint objektív szakértő, voltál kegyes elfogadni(meg ne sértődj: kb Te fogalmaztál így :) )
A repülőeszközöket elsősorban a felhajtóerő tartja fent, ezen felül a fékpadi tolerővel a seggedet törölheted ki. Szerinted a low level CM-ek hajtóműve 10 km magasságra vagy földözlelre van optimalizálva...? A fantáziádra bízom, hogy a földközelen is szemmel láthatóan 6-8 fokos AoA-vel repülő CM-ek hogy a francba tudnának nagy magasságba emelkedni.

Azok paramétereivel ilyen szarul érvelni kreténség csúcsa.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A nem vagyok mimóza, de "a kreténség csúcsa" az ilyen megfogalmazás használata érvek és adatok helyett.

"A kreténség csúcsa" az, hogy nekem "akciósan" 400-ba adod a max. valójában 180-235 kg-os BVR-felfüggesztő kombinációt!
Tesztelsz, hogy utána nézek-e: IGEN, utánanézek. Te pedig adatot hamisítasz.

"A kreténség csúcsa" az, hogy a Neked nem tetsző/véleményedet nem alátámasztó adatokról halgatsz(a Kh-101 tolóerő súly viszonya: 450:2.500 kerekítve 0.2 !!!).
Ha az Én "kegyesen elfogadott" 5kN-om(ami 0.4 körüli, oktatógépes érték!!!) nem elég 2.500-6.500 között akkor Én úgy vélem az eltelt 20 év (na jó, akkor még csak 20 és nem 45 éves hajtóművet mondtam ;-) ) haladása alapján a müszaki fejlesztők meg tudják oldani.

Ezek szerint Szerinted nincs ennyi fejlesztési tartalék a 20-45 éves turbinában.





Korábbi önmagadhoz képest történt valami, ami nem tetszik :-( .
 
M

molnibalage

Guest
A nem vagyok mimóza, de "a kreténség csúcsa" az ilyen megfogalmazás használata érvek és adatok helyett.

"A kreténség csúcsa" az, hogy nekem "akciósan" 400-ba adod a max. valójában 180-235 kg-os BVR-felfüggesztő kombinációt!
Tesztelsz, hogy utána nézek-e: IGEN, utánanézek. Te pedig adatot hamisítasz.

"A kreténség csúcsa" az, hogy a Neked nem tetsző/véleményedet nem alátámasztó adatokról halgatsz(a Kh-101 tolóerő súly viszonya: 450:2.500 kerekítve 0.2 !!!).
Ha az Én "kegyesen elfogadott" 5kN-om(ami 0.4 körüli, oktatógépes érték!!!) nem elég 2.500-6.500 között akkor Én úgy vélem az eltelt 20 év (na jó, akkor még csak 20 és nem 45 éves hajtóművet mondtam ;-) ) haladása alapján a müszaki fejlesztők meg tudják oldani.

Ezek szerint Szerinted nincs ennyi fejlesztési tartalék a 20-45 éves turbinában.

Korábbi önmagadhoz képest történt valami, ami nem tetszik :-( .
Jó reggelt KÉT darab légiharc rakéta alatt a drón felvetés eleve értelmetlen. Láthatólag sok fogalmad nincs a légiharcról, hogy miért kettő kell... Nem hamisítottam semmit...

Egyébként meg a kreténség vegytiszta jele, amikor több mérnök közli veled, hogy hülyeségeket beszélsz, de te kötöd az ebet a karóhoz...
Azóta sem mutattad meg, hogy hol van az az 1500 kg-os dróm, ami képes 900 km/h-t elérni..

Hányszor kell még elmondni, hogy a t/t arány kb. szarra sem jó, mert a repülőeszközöknek légellenállása van te okostojás... Hm..? Amíg ilyen marhaságokkal dobálózol addig komolytalan vagy.

Egyébként nézd már meg, hogy mekkora iskolagépek és milyen terheléssel képesek a 900 km/h-ra első körben...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Jó reggelt KÉT darab légiharc rakéta alatt a drón felvetés eleve értelmetlen. Láthatólag sok fogalmad nincs a légiharcról, hogy miért kettő kell... Nem hamisítottam semmit...

Egyébként meg a kreténség vegytiszta jele, amikor több mérnök közli veled, hogy hülyeségeket beszélsz, de te kötöd az ebet a karóhoz...
Azóta sem mutattad meg, hogy hol van az az 1500 kg-os dróm, ami képes 900 km/h-t elérni..

Hányszor kell még elmondni, hogy a t/t arány kb. szarra sem jó, mert a repülőeszközöknek légellenállása van te okostojás... Hm..? Amíg ilyen marhaságokkal dobálózol addig komolytalan vagy.

Egyébként nézd már meg, hogy mekkora iskolagépek és milyen terheléssel képesek a 900 km/h-ra első körben...




Valóban nem értem, hogy egy több fegyvertartós drón miért nem vihet 1 BVR-t , ha a súlykorlátba csak ez fér bele. Miért ördögtől való ha 1-2-3 drón viszi a fegyverzetet. Azon kívül, hogy más nem így csinálja! Csak azért mert a nagyok, nem igy csinálják még lehet jó, írd le -légy szives- miért is nem jó??? De ne azt, hogy "...de miért nem tudod, hogy nem jó...".
Mert ezen nincs mit elfogadni vagy megcáfolni!
Viselkedjünk akkor mérnökként, akik -megjegyzem-, szintén emberek, tanulnak, tévedhetnek, igazuk van, stb...

Hol az eredeti drón?
Kis keresés? ;) Meg lesz az!!! (Vakakinek :) )


Itt egy 60-70 cm átmérőjű drónról beszélünk, és 5kN-ról, amiből 3-6 km közé is marad rendesen, a fennt lecsökkent légélellenállásra és a BVR-ére is. Nem értem, mert ezeket a dolgokat a saját bizonyításaidkor tudod, más ötleteinél pedig el kell mondani?????

Az iskola gépek sokkal roszabb légellenállasi paraméterekkel rendelkeznek a "humán faktor" miatt(pilótafülke), ami sok plussz súly is. Miért is kell ezt bizonygatnom? Átugorhatjuk ezt a részt?
Ha nem, az nagy baj!:([/QUOTE][/QUOTE]
 
M

molnibalage

Guest
Valóban nem értem, hogy egy több fegyvertartós drón miért nem vihet 1 BVR-t , ha a súlykorlátba csak ez fér bele. Miért ördögtől való ha 1-2-3 drón viszi a fegyverzetet. Azon kívül, hogy más nem így csinálja! Csak azért mert a nagyok, nem igy csinálják még lehet jó, írd le -légy szives- miért is nem jó??? De ne azt, hogy "...de miért nem tudod, hogy nem jó...".
Mert ezen nincs mit elfogadni vagy megcáfolni!
Segítek. Mi alapegység? A géppár.
Van még kérdésed?

Mert ez csak a legnagyobb gond. A másik a költséghatékonyság, hogy kurvára semmi értelme egy olyan drónnak, ami 1 db AAM-et visz el. A másik meg a légiharc alapvető dinamikája a NEZ/DLZ összefüggések.

Hol az eredeti drón?
Kis keresés? ;) Meg lesz az!!! (Vakakinek :) )
Olyan vagy, mint Rébusz bácsinl volt, aki néhány napja kapott permbant... Linkelj vagy...

Itt egy 60-70 cm átmérőjű drónról beszélünk, és 5kN-ról, amiből 3-6 km közé is marad rendesen, a fennt lecsökkent légélellenállásra és a BVR-ére is. Nem értem, mert ezeket a dolgokat a saját bizonyításaidkor tudod, más ötleteinél pedig el kell mondani?????
Áruld már el, hogy hogy a faszba fog a légiharc követelményeinek megfelelően a drón magasságot és sebességet váltani...? Te képtelen vagy felfogni, hogy a légiharc paraméterek arról a teljesíményt tartalékról szól, ami a vízszintes repüléshez képesti emekedés és gyorsulási pontenciált jelentik? Olvasd már el az F-15 írás elején levő EM elmélet alapjait. Köszi...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Segítek. Mi alapegység? A géppár.
Van még kérdésed?

A drónok új időszámítást jelentenek többek szerint, és szerintem is. Aki elöször beilleszti ezt a "harcászatba", az a hadsereg jelentős előnybe kerül. "Valami Guderián" ( :) ) csinált ilyet pl.
Nemkell besz@rni a feladattól! Te is hallottad már szerintem: "...Miért csak utólag mondjátok, hogy lehetetlen megcsinálni?..."

Igen, VAN kérdésem: tudunk/merünk- e ilyet tenni, vagy loholunk a többiekkel és leszünk ismét "golyófogók"? :-(

Ha kidolgoz az MH egy ilyet, akkor az -PL- nem illeszkedik a jelenlegi harcászat hatékony ellenlépéseinek eszköztárába. Mint amikor a magyarok megjöttek, és európa kb 100 évig(?), nem találta az ellenszert, csak a "...Magyarok nyilaitól ments meg..." kezdetüt! :)
De van sok más jó példa is!






Mert ez csak a legnagyobb gond. A másik a költséghatékonyság, hogy kurvára semmi értelme egy olyan drónnak, ami 1 db AAM-et visz el.

Ebben az alkalmazásban ebből a fegyverből egyet.
2- max 3 függesztési pontot elképzelhetönek tartok a drónon, más alkalmazások lehetőségével.

Költség szemponthoz még PL:
Magyarország: 50-85 db.
Csehek: kb. 70 db.
Szlovákok: kb. 60 db.
Lengyelek: kb. 180 db.

Butított verzió exportra, "elnyelő festékes" verzió csak nekünk.






A másik meg a légiharc alapvető dinamikája a NEZ/DLZ összefüggések.

Csak negyedszer: EZ A DRÓN NEM HARCOL! "Csak" a 0.4 t.erő/súly lehetőségével "lelkesen lohol" a Griff előtt-alatt-után, max. pár 10 km-rel!
Ha nem lenne foglalt a név, öszvérnek (Mulan) is hívhatnám, de az Apród (vagy valamelyik angol megfelelője szimpatikusabb).


Olyan vagy, mint Rébusz bácsinl volt, aki néhány napja kapott permbant... Linkelj vagy...


Ha nem sikerül megtalálni, pótolom a "hiányosságot", már "folyamatban van"!
(Don't panic! :) )






Áruld már el, hogy hogy a faszba fog a légiharc követelményeinek megfelelően a drón magasságot és sebességet váltani...? Te képtelen vagy felfogni, hogy a légiharc paraméterek arról a teljesíményt tartalékról szól, ami a vízszintes repüléshez képesti emekedés és gyorsulási pontenciált jelentik? Olvasd már el az F-15 írás elején levő EM elmélet alapjait. Köszi...

Semmi baj, kb. ötödször:
SEHOGY! EZ A DRÓN NEM HARCOL! "Csak" a 0.4 t.erő/súly lehetőségével "lelkesen lohol" a Griff előtt-alatt-után, max. pár 10 km-rel!
Az a 0.4-es szorzóelég kell, hogy legyen, hogy "kövesse"!
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Mitől lenne olcsó? Mitől lenne automata? Mindenki beivott és beszívott már hétfő délelőtt...?:confused:

A jenki dóronok tudnak autonomó repülni irányítás elvesztése/kiesés esetén. Hadd kérdezzem már meg, hogy az OLCSÓ autonóm drónod milyen szenzorrrendszerrel találná meg a célt és dönete mindenről, ami fegyverhasználhathoz kell...? :confused:
Nem az olcsó drón találja meg, a griff találja meg. A griff adatai mennek a rakétához, és amikor megfelelő a helyzet a pilóta tüzel.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Segítek. Mi alapegység? A géppár.
Van még kérdésed?

Mert ez csak a legnagyobb gond. A másik a költséghatékonyság, hogy kurvára semmi értelme egy olyan drónnak, ami 1 db AAM-et visz el. A másik meg a légiharc alapvető dinamikája a NEZ/DLZ összefüggések.


Olyan vagy, mint Rébusz bácsinl volt, aki néhány napja kapott permbant... Linkelj vagy...


Áruld már el, hogy hogy a faszba fog a légiharc követelményeinek megfelelően a drón magasságot és sebességet váltani...? Te képtelen vagy felfogni, hogy a légiharc paraméterek arról a teljesíményt tartalékról szól, ami a vízszintes repüléshez képesti emekedés és gyorsulási pontenciált jelentik? Olvasd már el az F-15 írás elején levő EM elmélet alapjait. Köszi...
Ember, mi a francért közelharcolna egy Bvr-es drón. A gép előtt halad észrevétlenül szinte. A gép adja az adatokat és indítja az Amraamot. Akár 100 km-ről. Az ellenség a griffre repül rá. A drón pedig köztük van.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Azzal volt baja, hogy a Gripenen ha rajta van az AMRAAM, akkor látszik a román radaron és különben is Washingtonban nyomják a gombot. De ha a Gripenen nincs AMRAAM, akkor kihúztuk a dolog méregfogát, mert a magyar stealth drón Meteor rakétája a Gripenről távirányítva megoldja a nemzeti lépéselőnyt, ami majd zavarbaejtő lesz. Rakéták nélkül ugyanis a Gripen is stealth-é válik, akkor is, ha a két nagy pótost magával viszi. A lényeg, hogy rakéta ne legyen rajta és akkor Washington kezéből is kivettük a piros gombot. Majd az 1500 kilós magyar drónokról eregetett Meteorokkal és magyar műholddal távkapcsolt Gripenről levezényelt légi hadjárattal fricskát mutatunk a szőröstalpú hegyifranciáknak...
Ez kicsit már lejáratása valakinek, akinek nem is rossz az elképzelése. Túltolod de nagyon. Nem arról van szó, hogy stealth vagy nem a griff, vagyis én nem emiatt csinálnám. Azért csinálnám, mert a legújabb hírek szerint 50-60 16-osa lesz a románoknak. Az olcsó egyrakétás drón pedig pont olcsóbb, mint még egy század griff, amivel pont feleakkora erőnk lenne mint a románoknak. A drónt irányíthatják lentről is. Lehet akár 2000kg is. Nem ez a kérdés. Egy viszonylag kis drón kell, ami nem üvölti az égre, hogy itt vagyok, képes adatokat fogadni a griffről és amikor megfelelő pozícióba ér, elengedni egy Bvr rakétát, ami képes megtalálni a griff radarja segítségével, és elpusztítani a célt. (Nem értem miért nem vettünk még Kínai drónokat. Occók. ) Nem kell itt a stealth nem stealth duma, meg a sok mellébeszélés, erről beszéltünk mi. Ti meg a y vadászokról. Feldobtunk valamit, amiről ti lehetetlen kategóriaként beszéltek. A Wright fivéreket is lefikáztátok volna,hisz az ember nem tud repülni, semmi nincs meg hozzá alapon.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 528
64 614
113
Ezért írtam amit írtam. És ahogy. Wright fivérek sokszor előtt példa, pedig rossz. Az ő munkásságukban több volt a lehetőség, pedig mai szemmel nem alkottak nagyot. Ha te is azt írod, hogy 1500 kg vagy 2000, igazából tökmindegy és jössz a román fenyegetéssel, mint motivációval, akkor látszik, hogy te se érted, mi a baj. Az a baj, hogy valaki alapvető technikai ismeretek nélkül, pusztán egy víziótol ittasan álmodozik valamiről, aminek semmi alapja nincs. Talán, ha ez egy DARPA projekt lenne az MIT-val és mondjuk a Lockheed Martin - Pratt&Whitney-vel megtámogatva, azt mondom oké. Vagy akár az EADS. De ez a "merjünk nagyot álmodni" dolog az ami csúnyán komolytalan. És a Wright fivérek hőstette óta eltelt több mint száz év alatt gyült már anny ismeret össze, hogy a magyar lehetőségek ismeretében ezt bátran kijelenthessük.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 050
23 469
113
... Ti meg a y vadászokról. Feldobtunk valamit, amiről ti lehetetlen kategóriaként beszéltek...

Na jó, az érintett legalább érti at iróniát, de a kedvedért lehet felőlem B-szárnyú is, csak a kialakitása számomra értelmetlen.

Láthatod, hogy foglalkoztat mindenkit a téma...csak vagyunk páran, akik tényleg annak fizikai megvalósithatóságán akadtunk fent...nem is alaptalanul. A felvázolt paraméterekkel (súly/sebességhatárok/hatótáv/fegzverzet stb.) rendelkező 1500kg-ot nem varázsol szerintem még a DARPA sem az égre. Ennyi erővel lehetne tényleg akár hőlégbalon is, amelyen egy rekesz Amraam van, és tele kellene aggatni vele a szép magyar égboltot - és hajrá.

Egy a vizionált képességű támogató drónt nem rakna össze a "magyar hadiipar" olcsóbban (a kifejlesztés és a gyártáselőkészités költségével együtt), mint pl. a vadászaink kerülnek...elhiheted. És garantáltan nem férne bele az előre korábban "deklarált" a súlyba. Ezért számomra is ez a történet - igy - életszerűtlen.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ezért írtam amit írtam. És ahogy. Wright fivérek sokszor előtt példa, pedig rossz. Az ő munkásságukban több volt a lehetőség, pedig mai szemmel nem alkottak nagyot. Ha te is azt írod, hogy 1500 kg vagy 2000, igazából tökmindegy és jössz a román fenyegetéssel, mint motivációval, akkor látszik, hogy te se érted, mi a baj. Az a baj, hogy valaki alapvető technikai ismeretek nélkül, pusztán egy víziótol ittasan álmodozik valamiről, aminek semmi alapja nincs. Talán, ha ez egy DARPA projekt lenne az MIT-val és mondjuk a Lockheed Martin - Pratt&Whitney-vel megtámogatva, azt mondom oké. Vagy akár az EADS. De ez a "merjünk nagyot álmodni" dolog az ami csúnyán komolytalan. És a Wright fivérek hőstette óta eltelt több mint száz év alatt gyült már anny ismeret össze, hogy a magyar lehetőségek ismeretében ezt bátran kijelenthessük.
Ez tiszta sor. A béka segge alatt nem vagyunk kutatás fejlesztés hadiipar terén. Ezért mondjuk, kommunikálhatnánk kicsit a Kínaiakkal, Oroszokkal. Kompozit anyagok felhasználásával, meg lehet a drón. Én még ahhoz se ragaszkodom, hogy sugárhajtóműves legyen. Az én álláspontomban az szerepel legyen akár hagyományos meghajtású, a 650-700km/h-t tudja. Tudjon mondjuk egy órát, ha lehet kettőt a levegőben maradni és el tudjon indítani egy Bvr-t úgy, hogy a céladatokat máshonnan, akár griff, akár föld kapja. Inkább griff, mert akkor esetleg támadásra is alkalmas. Csak egy hordozó platformot akarok, nem egy stealth, Szu-27 manőverezőképességű drónt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ja, és nem tudjátok véletlenül, hogy a Besenyei Péter gépe hány Kg-os lehet? Mégis milyen sebessége van? Tehát igazából a kompozit, plusz egy erős hajtómű+ üzemanyag nincs több 1000kg-nál. És az a gép durván manőverezik és kaja a G-ket. Hajtóműből persze erősebb kell, plusz a kommunikációs panel és egy Bvr rakétát, de szerintem 2000kg-ba beleférne.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 528
64 614
113
Sugárhajtómű nélkül nem tudsz ekkora sebességet elérni. Ami megy a Tu-95-ösnek, A400M-nek, az nem megy egy gyerekdrónnak. Méretarányok is vannak.
Nem beszélve arról, hogy ha dugattyús motort értettél "hagyományos meghajtás" alatt (a gázturbina idén nyolcvan éves szerkezet) azzal a fajlagos teljesítményt rontod.
Ha légcsavaros gázturbinát akarsz, az fajlagosan nehezebb, mint egy gázturbinás sugárhajtómű.
A kompozitok drága anyagok, drága az előállításuk.

Tudjon mondjuk egy órát, ha lehet kettőt a levegőben maradni és el tudjon indítani egy Bvr-t úgy, hogy a céladatokat máshonnan, akár griff, akár föld kapja. Inkább griff, mert akkor esetleg támadásra is alkalmas.

Ezt nem értem. Ha a földről kapná az adatokat, akkor nem alkalmas támadásra? Egy BVR rakéta indítás az nem támadás? Eleve egy támadó eszközről beszélünk, hiszen drón. A drón az egy távirányított támadófegyver. Védekezésre az elfogóvadász való, ami felszáll, beazonosít, elfog, igazoltat, védelmez egy területet. Egy pilóta nélküli fegyverhordozó platform az azért van, hogy mikor támadni kell, kap egy tűzparancsot is elindít egy fegyvert.

Amúgy még mindig nem világos, hogy miért kell a Gripen hordozható fegyvertárát egy avgy két rakétával úgy kiegészíteni, hogy az egy drónon legyen. A BVR indításhoz a Gripen is biztonságos távolságban van. Az itt vázolt vízió helyett "tetszettek volna ezredszintű légierőt rendszerbeállítani"... (nem a fórumozók tehetnek róla)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 528
64 614
113
Ja, és nem tudjátok véletlenül, hogy a Besenyei Péter gépe hány Kg-os lehet? Mégis milyen sebessége van? Tehát igazából a kompozit, plusz egy erős hajtómű+ üzemanyag nincs több 1000kg-nál. És az a gép durván manőverezik és kaja a G-ket. Hajtóműből persze erősebb kell, plusz a kommunikációs panel és egy Bvr rakétát, de szerintem 2000kg-ba beleférne.

Google a barátod. Nézz utána és tisztul a kép.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 139
10 472
113
http://vereszoltan.hu/geptortenet/extra300/
Szerintem Bessenyei is egy ilyennel repült.
Amúgy nem úgy van hogy az amraamnak plusz mozgási energiát jelent a repülő sebessége?
Meg hogy az út nagy része alatt az indító repülő korrigálja a mozgását a rakétának, a rakétába épített radar csak kis távolságon elég? És hogy a korrigáló jelnek egy szűk szögtartományon belülről kell érkeznie a rakétához ami miatt nem feltétlenül tud egy dronról indított rakétát a "vezérgép" irányítani?
Az itt felvázolt megoldás helyett nem jobb a Nasams? Szét van telepítve, nem kell hozzá semmi új ötlet, az ellenfelet meg meglepi hogy honnan jön, valamint a 2millió dolláros rakéta nem valami eszkábált drónon van hanem egy terepjáró autón?
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Sugárhajtómű nélkül nem tudsz ekkora sebességet elérni. Ami megy a Tu-95-ösnek, A400M-nek, az nem megy egy gyerekdrónnak. Méretarányok is vannak.
Nem beszélve arról, hogy ha dugattyús motort értettél "hagyományos meghajtás" alatt (a gázturbina idén nyolcvan éves szerkezet) azzal a fajlagos teljesítményt rontod.
Ha légcsavaros gázturbinát akarsz, az fajlagosan nehezebb, mint egy gázturbinás sugárhajtómű.
A kompozitok drága anyagok, drága az előállításuk.



Ezt nem értem. Ha a földről kapná az adatokat, akkor nem alkalmas támadásra? Egy BVR rakéta indítás az nem támadás? Eleve egy támadó eszközről beszélünk, hiszen drón. A drón az egy távirányított támadófegyver. Védekezésre az elfogóvadász való, ami felszáll, beazonosít, elfog, igazoltat, védelmez egy területet. Egy pilóta nélküli fegyverhordozó platform az azért van, hogy mikor támadni kell, kap egy tűzparancsot is elindít egy fegyvert.

Amúgy még mindig nem világos, hogy miért kell a Gripen hordozható fegyvertárát egy avgy két rakétával úgy kiegészíteni, hogy az egy drónon legyen. A BVR indításhoz a Gripen is biztonságos távolságban van. Az itt vázolt vízió helyett "tetszettek volna ezredszintű légierőt rendszerbeállítani"... (nem a fórumozók tehetnek róla)
Értem én mit mondasz. A földi lokátorom hatótávolsága véges. A griffé nem. Gondolj bele, hogy gondolom. Adott egy griff, előtte 50 km-re a drón. Mindkettő a cél felé repül. A drón indít, a griff rávezet. Mivel szinte egy vonalban vannak a rakéta kapja az adatokat a géptől.