Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 299
113
Miután kiderült mennyit ér... :cool:
Álljatok sorba ne csak repetáért, hanem harmadik, negyedik, ötödik döfetésért is!
HAJRÁ!

..
Na, most merjétek rámolvasni, hogy oltásellenes volnék! :cool:
Viccet félretéve, én például tényleg várom a 3. adagot, de sajnos október közepéig még várnom kell. (Amúgy Moderna-t szeretnék.)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 299
113
nnk-470766.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Valahogy nem jönnek össze a dolgok...
..
Agyonoltott társadalomban (Izrael) terjed úgy, mint a be nem oltott ugyanezen populációban a második hullám idején! Jha, és a duplán beoltottak közül rengeteg a súlyos, kórházi ellátásra szoruló eset, mint azt a napokban elmondta az izraeli orvos (Kobi Haviv)! Izraelben lassan felmerül a Pfizer visszahívása is, annyira elenyészett a hatása!
..
DE! Kiváló vakcina, ráadásul "Nyugati", nem ám a "Kelet", "Nyugat!". Jajj b@zmeg! :confused:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Viccet félretéve, én például tényleg várom a 3. adagot, de sajnos október közepéig még várnom kell. (Amúgy Moderna-t szeretnék.)
Akkor készülj egyúttal a negyedikre is, mert könnyen lehet, hogy a harmadik is nudlit ér! Izraelben már vannak olyan esetek, ahol ugyanis ez a helyzet!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 181
113
Akkor készülj egyúttal a negyedikre is, mert könnyen lehet, hogy a harmadik is nudlit ér! Izraelben már vannak olyan esetek, ahol ugyanis ez a helyzet!
Csak csendesen mondom, mivel nem egy karlevágás, de tőlem olthatnának akár havonta is, nem zokognék kínomban. Nem értem ezt az oltáspánikot. Pedig én aztán tűfóbiás vagyok.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 299
113
Akkor készülj egyúttal a negyedikre is, mert könnyen lehet, hogy a harmadik is nudlit ér! Izraelben már vannak olyan esetek, ahol ugyanis ez a helyzet!
Sajnos nem rendkívüli, hogy vannak ilyen esetek. :(

Egyetértek @gafzhu véleményvel, tőlem aztán évente akár 2-szer is beadhatják, ha cserébe nem kell komolyabban félnem a vírustól. Influenza ellen is évente beoltanak minden további nélkül, szóval plusz egy oltás ide-oda.. nem számít.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Csak csendesen mondom, mivel nem egy karlevágás, de tőlem olthatnának akár havonta is, nem zokognék kínomban. Nem értem ezt az oltáspánikot. Pedig én aztán tűfóbiás vagyok.
NEM komám, ellenkezőleg, neked tű-fétised lehet! :)
..
Ezt most orvosként komolyan mondod? o_O
Havonkénti oltás? Fogod, hogy ez mit jelent? Hol van ilyen esetben a védelmi funkció?
..
Jobb lenne elengedni ezt, és helyette ráfeküdni a gyógyítás hatékonyságának növelésére!
(Úgy tűnik igaz lesz az, amit számos elhallgatott virológus pedzegetett, hogy tudniillik koronavírus ellen nem igazán lehet eredményesen vakcinát előállítani a gyors és változékony mutálódási képessége miatt.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
(Úgy tűnik igaz lesz az, amit számos elhallgatott virológus pedzegetett, hogy tudniillik koronavírus ellen nem igazán lehet eredményesen vakcinát előállítani a gyors és változékony mutálódási képessége miatt.)
Ez azért csupa móka és kacagás, mert az ezekhez képest full változatlan baktériumok így multidrogrezisztensek lassan. Ebben azért sok szerepet játszunk mink is, mert bascsiztuk beszedni az antibiotikumot rendesen.
De ez egy vírusnál mit is változik? És ha annyira mutációra hajlamos, hogy az immunrendszert kicselezi, akkor mégis mennyi idő alatt lesz ez is gyógyszerrezisztens?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 181
113
NEM komám, ellenkezőleg, neked tű-fétised lehet! :)
..
Ezt most orvosként komolyan mondod? o_O
Havonkénti oltás? Fogod, hogy ez mit jelent? Hol van ilyen esetben a védelmi funkció?
..
Jobb lenne elengedni ezt, és helyette ráfeküdni a gyógyítás hatékonyságának növelésére!
(Úgy tűnik igaz lesz az, amit számos elhallgatott virológus pedzegetett, hogy tudniillik koronavírus ellen nem igazán lehet eredményesen vakcinát előállítani a gyors és változékony mutálódási képessége miatt.)
Nem, zsenikém, képletesen mondtam. De erre nem jöttél rá. :)
Mellékesen megjegyzem, hogy egy nem kellően bevizsgált gyógyszernek több potenciális hosszú távú szövődménye lehet, mint egy védőoltásnak.
Egy komoly tüdőgyulladásnak meg pláne, akárhogy is kezelik.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Rákerestem és olvastam, több portálon is. És nem igazán találtam köztük nagy nevű, mondjuk úgy mainstream médiát. Viszont az "Oltáskritikus életvédők szövetsége" nagyon bőszen kampányol vele.. hogy is mondjam, vannak fenntartásaim.
Az izraeli 13-as csatorna nem elég "méjnsztrím"? Gondolom nem a helyi alusipkások TV-je!
(Nyilván nem találsz sok cikket, mivel kellemetlen a szitu! És nem kárörvendeni akarok ezen, amúgy. Remélem nem az jön át!)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Az izraeli 13-as csatorna nem elég "méjnsztrím"? Gondolom nem a helyi alusipkások TV-je!
(Nyilván nem találsz sok cikket, mivel kellemetlen a szitu! És nem kárörvendeni akarok ezen, amúgy. remélem nem az jön át!)
Ha jól emlékszem, Izrael szinte csak ezzel oltott!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor készülj egyúttal a negyedikre is, mert könnyen lehet, hogy a harmadik is nudlit ér! Izraelben már vannak olyan esetek, ahol ugyanis ez a helyzet!
14 egész ember?
Már megint hülyét csinálsz magadból.
Itthon is vannak olyan esetek, akiknél hatástalan az oltás.
Számold már ki, hogy a 98%-os hatékonyság esetén a teljes beoltottakra mennyi lesz az a 2%!
5 millió beoltott ember esetén 100.000 fő.
Te meg itt hülyéskedsz 14 emberrel.

A 14-ből sem mindegyik súlyos.

Különben az a 14 sem véletlenül került a 3adszorra oltottak közé.
Valószínűleg az első két oltás sem érte el a célját. Tehát valószínűleg esetükben tök mindegy, hogy hányszor kapnak Pfizert, egyszerűen nem lesz hatása.
Bezzeg velük ellentétben a maradék 98%-nak...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 299
113
Az izraeli 13-as csatorna nem elég "méjnsztrím"? Gondolom nem a helyi alusipkások TV-je!
(Nyilván nem találsz sok cikket, mivel kellemetlen a szitu! És nem kárörvendeni akarok ezen, amúgy. Remélem nem az jön át!)
Ha jól emlékszem, Izrael szinte csak ezzel oltott!
Bevallom őszintén, hogy nem teljesen ismerem az izraeli TV-csatornákat. Ha az izraeli egészségügyi minisztérium posztolna ilyesmit, akkor azt átvenné más külföldi híroldal is, de egyelőre nem találtam rá (persze ettől még lehet, hogy van ilyen).

Ha már linkelted a statisztikát, akkor nézzük meg a számokat: jelenleg 31.393 fő aktív fertőzött van, közülük 360 fő (~1,15%) van súlyos állapotban. Ezek mondjuk 90%-a oltott, az 324 fő. 6 millió beoltott emberből... Most ezek után miről beszélünk?
Tavaly mennyien voltak súlyos állapotban kórházban? Tudjuk, hogy az oltás ellenére meg lehet fertőződni, és azt is tudjuk, hogy nagyon kicsi százalékban mégis kórházba lehet jutni és bele lehet halni a betegségbe. De ez is főleg a többszörös krónikus beteg időseket illeti. Nekik sokszor 3 oltás is kevés. Talán még 6 is kevés lenne, mert a szervezetük képtelen a védekezésre.. :(
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 181
113
De ennek a kockázatnak NEM MINDENKI, hanem csak az lesz kitéve, akinek az immunrendszere önállóan nem tudott megbirkózni a fertőzéssel és emiatt orvosi segítségre szorult! Ez egy lényeges különbség!
Azért nézd meg, hogy egy r=7-8 betegség esetén hányan nem fogják elkapni 1-2 éven belül, védőoltás nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 181
113
Számold már ki, hogy a 98%-os hatékonyság esetén a teljes beoltottakra mennyi lesz az a 2%!
5 millió beoltott ember esetén 100.000 fő.
95% hatékonyságnál meg 250.000.
Emiatt emlegetik a nyájimmunitást: az az 5% annyira kevés, hogy alig van esélyük fertőzöttel találkozni, így a többi ember védettsége őket is védi. De Magyarországon az átoltottság mondjuk 55%, ami nem elég ehhez.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97