Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha elfogynak az érvek, jöhet a másik lebolondozása? :)
Figyelj, én is teljesen hülye vagyok, azért erőltettem még március elején a vérplazmás gyógyszer készítés azonnali megkezdését, Mindenkinek van valami defektje nyakon felül, nekem is, látod, az is az volt. ;) Téma részemről lezárva, nem te írtad azt az írást, csak hivatkozol rá, szóval nem te vagy az értelmi szerzője, tudom. Másrészt ha mesélnék neked, hogy ennél nagyobb blamázsokat követnek el magas szakmai szintű klinikákon komoly tudású orvosok is, lehet hogy hanyatt esnél a megdöbbenéstől. De én nem mondok ilyeneket, hogy az emberek ne féljenek orvosokhoz fordulni, ha valami bajuk van, akkor sem, ha néha elég tréé amit művelnek egyesek orvoslás címen diplomával, néha sok-sok gyakorlattal a hátuk mögött. Szóval téma részemről lezárva, nekem nem létezik az a cikk. Nincs itt semmi "látnivaló", mindenki ballagjon szépen tovább, te is. Egyébként meg nem gondolom hogy bolond lennél, te is lépd szépen át a történetet, és ballagj tovább. Nincs semmi gond, nem téged hibáztatlak. Felejtsd el. :) Ennyi...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Figyelj, én is teljesen hülye vagyok, azért erőltettem még március elején a vérplazmás gyógyszer készítés azonnali megkezdését, Mindenkinek van valami defektje nyakon felül, nekem is, látod, az is az volt. ;) Téma részemről lezárva, nem te írtad azt az írást, csak hivatkozol rá, szóval nem te vagy az értelmi szerzője, tudom. Másrészt ha mesélnék neked, hogy ennél nagyobb blamázsokat követnek el magas szakmai szintű klinikákon komoly tudású orvosok is, lehet hogy hanyatt esnél a megdöbbenéstől. De én nem mondok ilyeneket, hogy az emberek ne féljenek orvosokhoz fordulni, ha valami bajuk van, akkor sem, ha néha elég tréé amit művelnek egyesek orvoslás címen diplomával, néha sok-sok gyakorlattal a hátuk mögött. Szóval téma részemről lezárva, nekem nem létezik az a cikk. Nincs itt semmi "látnivaló", mindenki ballagjon szépen tovább, te is. Egyébként meg nem gondolom hogy bolond lennél, te is lépd szépen át a történetet, és ballagj tovább. Nincs semmi gond, nem téged hibáztatlak. Felejtsd el. :) Ennyi...

Ez most nem olyan kérdés, hogy a chlorokin hat-e coronavírusra vagy sem. Vagy hogy a kínaiak csinálták a SARS COV2-t vagy sem.
A rekonvaleszcens plazmát meg már a múlt évezredben is használták, és márciusban SARS COV2 ellen már Kínában is sokszor.

A klinikai vizsgálat fázisai egy eljárásrend és nevezéktan. Már akkor is így volt, mikor egyetemre jártam a 90-es években. Ezzel felesleges vitatkozni, mert olyan, mintha a Napot szerinted nem Napnak hívják hanem Jupiternek.

És most már elfelejtettem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez most nem olyan kérdés, hogy a chlorokin hat-e coronavírusra vagy sem. Vagy hogy a kínaiak csinálták a SARS COV2-t vagy sem.
A rekonvaleszcens plazmát meg már a múlt évezredben is használták, és márciusban SARS COV2 ellen már Kínában is sokszor.

A klinikai vizsgálat fázisai egy eljárásrend és nevezéktan. Már akkor is így volt, mikor egyetemre jártam a 90-es években. Ezzel felesleges vitatkozni, mert olyan, mintha a Napot szerinted nem Napnak hívják hanem Jupiternek.

És most már elfelejtettem.
NEM tesztelnek embereken a megelőző labortesztek és (genetikaikag) emberhez igazított speciális állatkísérletek nélkül MA MÁR semmilyen leendő gyógyszert, vakcinát, gyógyító készítményt. Pont. Alapvetően módosul folyamatosan az orvoslás. 30-40 éve vagy 80-100 éve alapvetően más volt a tesztelés. 200-300 éve meg még az érvágás is komoly gyógyászatnak bizonyult. Felejtsd el ezt az egészet, és ne lovagolj rajta. Az orvosi tankönyvekben is folyamatosan cserélgetik az anyagokat, ahogy számítástechnikában, repülésben, CNC technológiában stb. Megértem hogy miért írtad, volta alapja, de most már fejezd be és ne lovagolj rajta, mert felesleges. Új idők vannak, új szabályokkal, új technológiákkal. (amik jóval biztonságosabbak mint a korábbi évtizedek gyógyszer teszt technológiái) Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. De így sem ítéllek el, az egy régebbi iskola, és változik a világ. Hol voltak még 30-40 éve emberi génszekvenciákkal megtűzdelt kísérleti állatok ? Sehol ! Sőőt, még az emberi genom teljes feltérképezésének is csak 30 éve láttak neki az amerikaiak. Ilyen hogy gén szekvenálásra használható PCR gépek ? Csak a mesében léteztek akkoriban. Szóval semmi gond veled, csak hagyad abba ezt rugózást ezen a jelentéktelen kérdésen. Ennyi lenne az egész amire kérlek. Köszi ! ;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 006
87 707
113
Hehe. Két bárcás, anno a mandinerről kirúgott pi.a, meg feminista indexes, három full Gyilokgeri rajongó "sünsünsün"-ben megpróbálta Tarlóst "meginterjúvolni" az Azonnalin. Interjúvolni ... Kb. vallatták, mint interjúvolás, sokadjára IS sokkal durvábban, mint Mészáros az akkor még nem Gyilok, hanem Kamugerit a királyin.

Tanulságos.
Zajlott a vallatás, aztán jött egy kérdés a MÁVról, ahol egyszercsak lecsapta őket Tarlós. Utána nem is nagyon álltak fel:
A:"Ez nem komolytalan: ha valaki bent ül egy cég vezetőségében, akkor legitim elvárás felé, hogy időnként találkozzon azzal, milyen szolgáltatást nyújt az általa is vezetett cég.
T: A főpolgármesternek is meg kellene személyesen tapasztalni, hogy milyen állapotok uralkodnak abban a nyugdíjasházban, ahol tucatjával halnak meg az emberek, igaz? Karácsony Gergely hányszor járt a Pesti úton?"" :D

Majd majdnem a végén képesek voltak kimondani egy ilyet:
A: "Ha Karácsonnyal készítünk interjút, neki is ugyanúgy feltesszük a számára nehéz, az ő véleményének ellentmondó kérdéseket." :D

Tokióban rezgett is egy nagyot akkor a föld ...
https://azonnali.hu/cikk/20200617_v...lgetni-tarlos-istvan-nagyinterju-az-azonnalin
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
NEM tesztelnek embereken a megelőző labortesztek és (genetikaikag) emberhez igazított speciális állatkísérletek nélkül MA MÁR semmilyen leendő gyógyszert, vakcinát, gyógyító készítményt. Pont. Alapvetően módosul folyamatosan az orvoslás. 30-40 éve vagy 80-100 éve alapvetően más volt a tesztelés. 200-300 éve meg még az érvágás is komoly gyógyászatnak bizonyult. Felejtsd el ezt az egészet, és ne lovagolj rajta. Az orvosi tankönyvekben is folyamatosan cserélgetik az anyagokat, ahogy számítástechnikában, repülésben, CNC technológiában stb. Megértem hogy miért írtad, volta alapja, de most már fejezd be és ne lovagolj rajta, mert felesleges. Új idők vannak, új szabályokkal, új technológiákkal. (amik jóval biztonságosabbak mint a korábbi évtizedek gyógyszer teszt technológiái) Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. De így sem ítéllek el, az egy régebbi iskola, és változik a világ. Hol voltak még 30-40 éve emberi génszekvenciákkal megtűzdelt kísérleti állatok ? Sehol ! Sőőt, még az emberi genom teljes feltérképezésének is csak 30 éve láttak neki az amerikaiak. Ilyen hogy gén szekvenálásra használható PCR gépek ? Csak a mesében léteztek akkoriban. Szóval semmi gond veled, csak hagyad abba ezt rugózást ezen a jelentéktelen kérdésen. Ennyi lenne az egész amire kérlek. Köszi ! ;)

Ok, értettem, mindenképp én vagyok a tudatlan te meg a fellegekben szárnyaló flamingó. Vettem.
 
  • Tetszik
Reactions: gnagypal

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Több száz koronavírus-fertőzött dolgozót találtak egy németországi húsüzemben, az érintett járásban szerdán elővigyázatosságból bezárták az összes óvodát és iskolát. Az Észak-Rajna-Vesztfália tartományi Rheda-Wiedenbrückben működő sertésfeldolgozóban 415 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak. A dolgozókat - 1050 embert - kedden tesztelték, eddig 600 vizsgálat eredményét kapták meg.
Tömeges koronavírus-megbetegedést jelentettek Németországból
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
eg3sx552vh551.jpg

:)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
4078 fertőzött (+1)
210 kórházban (-45)
16 lélegeztetőgépen (-1)
964 aktív eset (-32)
2547 gyógyult (+31)
567 elhunyt (+2)
242139 mintavétel (+5311)
7545 hatósági házi karanténban (+/-0, tegnapi adat?)
ycsefheidrlf8x7aajlo.jpg
4079 fertőzött (+1)
199 kórházban (-11)
15 lélegeztetőgépen (-1)
947 aktív eset (-17)
2564 gyógyult (+17)
568 elhunyt (+1)
245598 mintavétel (+3459)
7092 hatósági házi karanténban (-453, két nap alatt?)
b9dcd2ee480c12082738f870f31466d7.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 006
87 707
113
4079 fertőzött (+1)
199 kórházban (-11)
15 lélegeztetőgépen (-1)
947 aktív eset (-17)
2564 gyógyult (+17)
568 elhunyt (+1)
245598 mintavétel (+3459)
7092 hatósági házi karanténban (-453, két nap alatt?)
b9dcd2ee480c12082738f870f31466d7.png

+1 fertőzött 3459 tesztre. Már két napja alig, sok tesztre. Ez nagyon jó!
"A Magyar Közlönyben megjelent jogszabály szerint az idősek vásárlási idősávját eltörlik, így mostantól 9 és 12 óra között a 65 év alattiak is vásárolhatnak az élelmiszerüzletekben, piacokon, drogériékban és gyógyszertárakban."
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na itt van az a hír, most már forrásokkal, amitől kezdettől fogva tartottam. Egy ilyen hatványozottan fertőzőképesebb mutáció ugyanis megállíthatatlanul képes lehet letarolni a világot. Ugye sokan sokszor nem értették azt, hogy mi a jelentősége megállítani a COVID-19 járványt ! Nos itt a gyakorlati válasz rá - bármikor megjelenhet egy olyan olyan mutánsa, a mi sokkal fertőzőbb és/vagy sokkal halálosabb mint az alapvírus. Ennek egyik variánsa következett most be, a fertőzőképesség hatványozott növekedése (a 4-5-szörösére). Nos mindenki mondhatná, majd előbb vége lesz a járványnak. Persze, kérdés hogy mekkora lesz ennek az ára, mert hogy az is hatványozottan növekszik, az biztos. Ha pedig netán ez kombinálódik egy halálosabb mutálódással, annak végzetes következményei lennének. Erre jönnek majd megint "a tudatlan mindet tudók" az újabb érvvel, hogy "de a vírusnak nem érdeke a sok halálos áldozat, csak a terjedés". Egy hosszú távon létező vírusnak tényleg nem érdeke, csakhogy egy ilyen öngyilkos "kamikaze vírusnál" ez egy szikrát sem számít !!! Ilyenkor iszonyatos pusztítást okozva a vírus eljut abba az állapotba, hogy már nem lesz kit megfertőznie, nem lesz hová terjeszkednie, és maga is kipusztul. Tehát nem azon kell aggódni, hogy egy ilyen "kamikázévá" váló vírus kipusztul-e, hanem hogy azon kevesek közé fogunk-e tartozni, aki majd ezt túléli. Szóval itt van a lényeg, hogy miért kell egy ilyen enyhébb vírus terjedését is is megfogni, és miért kell a lehető legrövidebb időn belül teljesen kipusztítani. Ez olyan mint a patkány irtás. Ha a kezdeteteknél kiirtják, nem fog tömegesen megjelenni, ÉS LEHETŐSÉGE SEM LESZ A FERTŐZŐBB VAGY HALÁLOSABB MUTÁCIÓKNAK LÉTREJÖNNI !!! Ezen van itt a lényeg ! Belefojtani a vírust a leendő utódaival együtt a pusztulásba, így létre sem jöhetnek a súlyosabb mutációi, mert magát a vírus teljes "családfáját" irtjuk ki még a kezdeti szakaszában. Erre kell most alapos gyakorlatot szereznünk későbbi újabb vírusok más típusú / családfájú vírusok megjelenése előtt. Egy jól-működő védekezési rendszert felépítve.

2016. 06. 16. infostart
A D614G nevű mutáció megnövelte a koronavírus jellegzetes alakjáért felelős "tüskék" számát.
A vírus ezekkel kapcsolódik a sejtekhez és fertőzi meg azokat.

"A mutáció miatt a víruson lévő funkcionális tüskék száma, illetve sűrűsége 4-szer vagy 5-ször nagyobb"
- mondta Hyeryun Choe, a pénteken megjelent tanulmány egyik szerzője.
A szakemberek szerint egyelőre nem tudni, hogy ez a kis mutáció befolyásolja-e a fertőzötteknél a tünetek súlyosságát vagy növeli-e a halálozást.
A D614G-re különösen nagy figyelmet fordítanak a kutatók, mivel a jelek szerint ez domináns mutációvá növi ki magát.
Koronavírus - veszélyes mutációra bukkantak
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
Na itt van az a hír, most már forrásokkal, amitől kezdettől fogva tartottam. Egy ilyen hatványozottan fertőzőképesebb mutáció ugyanis megállíthatatlanul képes lehet letarolni a világot. Ugye sokan sokszor nem értették azt, hogy mi a jelentősége megállítani a COVID-19 járványt ! Nos itt a gyakorlati válasz rá - bármikor megjelenhet egy olyan olyan mutánsa, a mi sokkal fertőzőbb és/vagy sokkal halálosabb mint az alapvírus. Ennek egyik variánsa következett most be, a fertőzőképesség hatványozott növekedése (a 4-5-szörösére). Nos mindenki mondhatná, majd előbb vége lesz a járványnak. Persze, kérdés hogy mekkora lesz ennek az ára, mert hogy az is hatványozottan növekszik, az biztos. Ha pedig netán ez kombinálódik egy halálosabb mutálódással, annak végzetes következményei lennének. Erre jönnek majd megint "a tudatlan mindet tudók" az újabb érvvel, hogy "de a vírusnak nem érdeke a sok halálos áldozat, csak a terjedés". Egy hosszú távon létező vírusnak tényleg nem érdeke, csakhogy egy ilyen öngyilkos "kamikaze vírusnál" ez egy szikrát sem számít !!! Ilyenkor iszonyatos pusztítást okozva a vírus eljut abba z állapotba, hogy már nem lesz kit megfertőznie, nem lesz hová terjeszkednie, és ma is kipusztul. Tehát nem azon kell aggódni, hogy egy ilyen "kamikázévá" váló vírus kipusztul-e, hanem hogy azon kevesek közé fogunk-e tartozni, aki majd ezt túléli. Szóval itt van a lényeg, hogy miért kell egy ilyen enyhébb vírus terjedését is is megfogni, és miért kell a lehető legrövidebb időn belül teljesen kipusztítani. Ez olyan mint a patkány irtás. Ha a kezdeteteknél kiirtják, nem fog tömegesen megjelenni, ÉS LEHETŐSÉGE SEM LESZ A FERTŐZŐBB VAGY HALÁLOSABB MUTÁCIÓKNAK LÉTREJÖNNI !!! Ezen van itt a lényeg ! Belefojtani a vírust a leendő utódaival együtt a pusztulásba, így létre sem jöhetnek a súlyosabb mutációi, mert magát a vírus teljes "családfáját" irtjuk ki még a kezdeti szakaszában. Erre kell most alapos gyakorlatot szereznünk későbbi újabb vírusok más típusú / családfájú vírusok megjelenése előtt. Egy jól-működő védekezési rendszert felépítve.

2016. 06. 16. infostart
A D614G nevű mutáció megnövelte a koronavírus jellegzetes alakjáért felelős "tüskék" számát.
A vírus ezekkel kapcsolódik a sejtekhez és fertőzi meg azokat.

"A mutáció miatt a víruson lévő funkcionális tüskék száma, illetve sűrűsége 4-szer vagy 5-ször nagyobb"
- mondta Hyeryun Choe, a pénteken megjelent tanulmány egyik szerzője.
A szakemberek szerint egyelőre nem tudni, hogy ez a kis mutáció befolyásolja-e a fertőzötteknél a tünetek súlyosságát vagy növeli-e a halálozást.
A D614G-re különösen nagy figyelmet fordítanak a kutatók, mivel a jelek szerint ez domináns mutációvá növi ki magát.
Koronavírus - veszélyes mutációra bukkantak

Valahol logikus, hogy ha a vírus terjedését mesterségesen korlátozzuk, akkor azzal olyan szelekciós nyomást fejtünk ki, ami még fertőzőképesebb mutációknak kedvez.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 006
87 707
113
Na itt van az a hír, most már forrásokkal, amitől kezdettől fogva tartottam. Egy ilyen hatványozottan fertőzőképesebb mutáció ugyanis megállíthatatlanul képes lehet letarolni a világot. Ugye sokan sokszor nem értették azt, hogy mi a jelentősége megállítani a COVID-19 járványt ! Nos itt a gyakorlati válasz rá - bármikor megjelenhet egy olyan olyan mutánsa, a mi sokkal fertőzőbb és/vagy sokkal halálosabb mint az alapvírus. Ennek egyik variánsa következett most be, a fertőzőképesség hatványozott növekedése (a 4-5-szörösére). Nos mindenki mondhatná, majd előbb vége lesz a járványnak. Persze, kérdés hogy mekkora lesz ennek az ára, mert hogy az is hatványozottan növekszik, az biztos. Ha pedig netán ez kombinálódik egy halálosabb mutálódással, annak végzetes következményei lennének. Erre jönnek majd megint "a tudatlan mindet tudók" az újabb érvvel, hogy "de a vírusnak nem érdeke a sok halálos áldozat, csak a terjedés". Egy hosszú távon létező vírusnak tényleg nem érdeke, csakhogy egy ilyen öngyilkos "kamikaze vírusnál" ez egy szikrát sem számít !!! Ilyenkor iszonyatos pusztítást okozva a vírus eljut abba az állapotba, hogy már nem lesz kit megfertőznie, nem lesz hová terjeszkednie, és maga is kipusztul. Tehát nem azon kell aggódni, hogy egy ilyen "kamikázévá" váló vírus kipusztul-e, hanem hogy azon kevesek közé fogunk-e tartozni, aki majd ezt túléli. Szóval itt van a lényeg, hogy miért kell egy ilyen enyhébb vírus terjedését is is megfogni, és miért kell a lehető legrövidebb időn belül teljesen kipusztítani. Ez olyan mint a patkány irtás. Ha a kezdeteteknél kiirtják, nem fog tömegesen megjelenni, ÉS LEHETŐSÉGE SEM LESZ A FERTŐZŐBB VAGY HALÁLOSABB MUTÁCIÓKNAK LÉTREJÖNNI !!! Ezen van itt a lényeg ! Belefojtani a vírust a leendő utódaival együtt a pusztulásba, így létre sem jöhetnek a súlyosabb mutációi, mert magát a vírus teljes "családfáját" irtjuk ki még a kezdeti szakaszában. Erre kell most alapos gyakorlatot szereznünk későbbi újabb vírusok más típusú / családfájú vírusok megjelenése előtt. Egy jól-működő védekezési rendszert felépítve.

2016. 06. 16. infostart
A D614G nevű mutáció megnövelte a koronavírus jellegzetes alakjáért felelős "tüskék" számát.
A vírus ezekkel kapcsolódik a sejtekhez és fertőzi meg azokat.

"A mutáció miatt a víruson lévő funkcionális tüskék száma, illetve sűrűsége 4-szer vagy 5-ször nagyobb"
- mondta Hyeryun Choe, a pénteken megjelent tanulmány egyik szerzője.
A szakemberek szerint egyelőre nem tudni, hogy ez a kis mutáció befolyásolja-e a fertőzötteknél a tünetek súlyosságát vagy növeli-e a halálozást.
A D614G-re különösen nagy figyelmet fordítanak a kutatók, mivel a jelek szerint ez domináns mutációvá növi ki magát.
Koronavírus - veszélyes mutációra bukkantak
2016. 06. 16. infostart ?
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas