Na itt van az a hír, most már forrásokkal, amitől kezdettől fogva tartottam. Egy ilyen hatványozottan fertőzőképesebb mutáció ugyanis megállíthatatlanul képes lehet letarolni a világot. Ugye sokan sokszor nem értették azt, hogy mi a jelentősége megállítani a COVID-19 járványt ! Nos itt a gyakorlati válasz rá - bármikor megjelenhet egy olyan olyan mutánsa, a mi sokkal fertőzőbb és/vagy sokkal halálosabb mint az alapvírus. Ennek egyik variánsa következett most be, a fertőzőképesség hatványozott növekedése (a 4-5-szörösére). Nos mindenki mondhatná, majd előbb vége lesz a járványnak. Persze, kérdés hogy mekkora lesz ennek az ára, mert hogy az is hatványozottan növekszik, az biztos. Ha pedig netán ez kombinálódik egy halálosabb mutálódással, annak végzetes következményei lennének. Erre jönnek majd megint "a tudatlan mindet tudók" az újabb érvvel, hogy "de a vírusnak nem érdeke a sok halálos áldozat, csak a terjedés".
Egy hosszú távon létező vírusnak tényleg nem érdeke, csakhogy egy ilyen öngyilkos "kamikaze vírusnál" ez egy szikrát sem számít !!! Ilyenkor iszonyatos pusztítást okozva a vírus eljut abba az állapotba, hogy már nem lesz kit megfertőznie, nem lesz hová terjeszkednie, és maga is kipusztul. Tehát nem azon kell aggódni, hogy egy ilyen "kamikázévá" váló vírus kipusztul-e, hanem hogy azon kevesek közé fogunk-e tartozni, aki majd ezt túléli. Szóval itt van a lényeg, hogy miért kell egy ilyen enyhébb vírus terjedését is is megfogni, és miért kell a lehető legrövidebb időn belül teljesen kipusztítani. Ez olyan mint a patkány irtás. Ha a kezdeteteknél kiirtják, nem fog tömegesen megjelenni, ÉS LEHETŐSÉGE SEM LESZ A FERTŐZŐBB VAGY HALÁLOSABB MUTÁCIÓKNAK LÉTREJÖNNI !!! Ezen van itt a lényeg ! Belefojtani a vírust a leendő utódaival együtt a pusztulásba, így létre sem jöhetnek a súlyosabb mutációi, mert magát a vírus teljes "családfáját" irtjuk ki még a kezdeti szakaszában. Erre kell most alapos gyakorlatot szereznünk későbbi újabb vírusok más típusú / családfájú vírusok megjelenése előtt. Egy jól-működő védekezési rendszert felépítve.
2016. 06. 16. infostart
A D614G nevű mutáció megnövelte a koronavírus jellegzetes alakjáért felelős "tüskék" számát. A vírus ezekkel kapcsolódik a sejtekhez és fertőzi meg azokat.
"A mutáció miatt a víruson lévő funkcionális tüskék száma, illetve sűrűsége 4-szer vagy 5-ször nagyobb"
- mondta Hyeryun Choe, a pénteken megjelent tanulmány egyik szerzője.
A szakemberek szerint egyelőre nem tudni, hogy ez a kis mutáció befolyásolja-e a fertőzötteknél a tünetek súlyosságát vagy növeli-e a halálozást.
A D614G-re különösen nagy figyelmet fordítanak a kutatók, mivel a jelek szerint ez domináns mutációvá növi ki magát.
Koronavírus - veszélyes mutációra bukkantak