Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
1. Mondjuk mert az állam számára elérhető minden orvosi leletem?
Ahhhaaaha!
Ez @milagro chipes vakcinájanak a szintje.
Nincsen egységes digitális eü adatbázis.
Az EESZT lesz majd valami ilyesmi, de a korábbi adatok továbbra is offline módon vannak meg.
Azt gondolod, hogy valaki - az oltásra való regisztrációddal egy időben - neked végignyálazza az összes eddigi eü intézményben, amibe betetted a lábad?
/A tervek között szerepel az utolsó 5 év visszamenőleges felvitele/
:D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
  • Szomorú
Reactions: BJani

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Ahhhaaaha!
Ez @milagro chipes vakcinájanak a szintje.
Nincsen egységes digitális eü adatbázis.
Az EESZT lesz majd valami ilyesmi, de a korábbi adatok továbbra is offline módon vannak meg.
Azt gondolod, hogy valaki - az oltásra való regisztrációddal egy időben - neked végignyálazza az összes eddigi eü intézményben, amibe betetted a lábad?
/A tervek között szerepel az utolsó 5 év visszamenőleges felvitele/
:D
Hát mióta az eszemet tudom, bevitték számítógépbe már a rendelőben a dolgaimat, és helyben nyomtatták a papírokat, amiket megkaptam. Pedig nem 10 éves vagyok. De megint azt feltételezed, hogy én hozzáférek bármilyen rendelőben lévő eszközhöz, és láthatom, hogy nem normálisan van megoldva a dolog, hanem a helyi merevlemezen tárolják sok száz ember adatát, millió+1 igen égető kérdést felvetve ezzel? Vagy a kezelés végén átmegyek az asztal másik oldalára, hogy ugyan had nézem már van-e SSD a dos-os progihoz, hogy gyorsabban töltsön reggelente?:confused:
Minden kórházban van infrastruktúráért és informatikáért felelős szakember, plusz jobb bele sem gondolni, mennyit szórhatnak el hálózatüzemeltetésre, és akkor űrtechnika lenne, hogy valaki "végignyálazza" az összes eü intézményes papíromat? Ami középiskolában 3 sor bepötyögése a MySQL-be? Tetszik, hogy mennyire tudtad szidtad a tanárokat, de az nem baj, hogy az egészségügyhöz még el se jut az informatika 30 éves vívmánya, arról én tehetek, ha azt hiszem, hogy egy adatbázist össze tudtak kalapálni. Ha 2021-ben ennyit nem sikerült kiizzadni, akkor le a kalappal.
Szeretnék gratulálni az újabb minden alapot nélkülöző feltételezgetésedhez, látom, hogy szívügyed a butaságok halmozása.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 904
113
Olvasni nem olvastam, de láttam a Pesti Tv-n az erre vonatkozó adást. Őszintén nem értem, hogy ez hogy jön ide? Ettől visszavonódik az oltási igazolvány?
A nincs igény részre reagáltam. Gci nagy igény van mindenre, de 31 évvel a rendszerváltozás után is legalább 50%ban különböző hálózati elemek kezében van a média, és amikor igény van valamire, ami nem a halózat igényeit valósítja meg, akkor letörik (2006 október) vagy ledarálják (1994 kormányváltás után), esetleg csinálnak egy fegyvertelen rendszerváltást, mint tették 1989ban, pedig igény az lett volna rá, hogy pl Péter Gábor ne párnák közt haljon meg ...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A nincs igény részre reagáltam. Gci nagy igény van mindenre, de 31 évvel a rendszerváltozás után is legalább 50%ban különböző hálózati elemek kezében van a média, és amikor igény van valamire, ami nem a halózat igényeit valósítja meg, akkor letörik (2006 október) vagy ledarálják (1994 kormányváltás után), esetleg csinálnak egy fegyvertelen rendszerváltást, mint tették 1989ban, pedig igény az lett volna rá, hogy pl Péter Gábor ne párnák közt haljon meg ...
Mit szeretnél? 100% kormányzati médiát??? Már így is egészségtelen az arány.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát mióta az eszemet tudom, bevitték számítógépbe már a rendelőben a dolgaimat, és helyben nyomtatták a papírokat, amiket megkaptam. Pedig nem 10 éves vagyok. De megint azt feltételezed, hogy én hozzáférek bármilyen rendelőben lévő eszközhöz, és láthatom, hogy nem normálisan van megoldva a dolog, hanem a helyi merevlemezen tárolják sok száz ember adatát, millió+1 igen égető kérdést felvetve ezzel? Vagy a kezelés végén átmegyek az asztal másik oldalára, hogy ugyan had nézem már van-e SSD a dos-os progihoz, hogy gyorsabban töltsön reggelente?:confused:
Minden kórházban van infrastruktúráért és informatikáért felelős szakember, plusz jobb bele sem gondolni, mennyit szórhatnak el hálózatüzemeltetésre, és akkor űrtechnika lenne, hogy valaki "végignyálazza" az összes eü intézményes papíromat? Ami középiskolában 3 sor bepötyögése a MySQL-be? Tetszik, hogy mennyire tudtad szidtad a tanárokat, de az nem baj, hogy az egészségügyhöz még el se jut az informatika 30 éves vívmánya, arról én tehetek, ha azt hiszem, hogy egy adatbázist össze tudtak kalapálni. Ha 2021-ben ennyit nem sikerült kiizzadni, akkor le a kalappal.
Szeretnék gratulálni az újabb minden alapot nélkülöző feltételezgetésedhez, látom, hogy szívügyed a butaságok halmozása.

EÜ intézményekben a betegjogokkal is vannak problémák a szokásos gdpr-en felül... Nem olyan egyszerű adatbázist építeni jogvédők belevauzása közepette.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Mire föl?
Nagy botrány lesz gyerekek... :mad:
---
"Azok, akik már kaptak oltást, olyan igazolványt kapnak, aminek nincs érvényességi ideje, mivel nem tudni, hogy meddig véd a vírus ellen a vakcina. Ezzel szemben azok, akik átestek a fertőzésen, de még nem kaptak oltást, azoknak fix időre jár és ez nem hosszabbítható meg."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A mutációkkal a veszelyeztettek köré lefelétagult. És sajnos sokan ők sem oltatják be magukat. Ismerek elhunyt alapbetegség nélküli 40-est, és több olyat aki kórházba került és a mai napig szenved.

Mondd ezt a lányom barátnőjének apukájának, akit pont nem oltottak be, mert a kórházba kerülése előtt kapott oltasra hívó smst, de már fertőzött volt... mielőtt meghalt lélegeztetőn. 48 évesen, alapbetegség nélkül!
Részvétem, és Nyugodjanak Békében!
A helyzet az, hogy nekem is van ismerősöm, aki meghalt a koronavírus miatt. Családtag kórházban volt, jómagam olykor még most is érzem a vesém...(El se merek menni megnézetni!)
..
Viszont olyanról is tudok ismeretségi körből, aki az oltás (vérrög?), vagy a rossz időben beadott oltás ("ráoltás") miatt nincs már közöttünk! De nyilván nekem vannak hazug ismerőseim, s nincs is az illető a temetőben.
Ezek a beszámolók is nyilván költemények csak! Tamasi, vagy valaki, pedig azzal tölti a napjait, hogy ilyeneket írogat.
..
Én tudom, hogy embertpróbáló idők jönnek, de a józan parszti eszünket tartsuk meg azért!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Most is volt szerintem, most 3800 feletti szám van márc. 15-i és 22-i kezdetű hétnél feltüntetve, kérdés fogják-e felfelé javítani. És csak utána jött a legdurvább időszak.
Lehet, hogy lesz korrekció, de 3 hét négyezer felettivel szerintem nem.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Azt tudom, hogy a győri kórházban vannak sokan, akik megkapták a két oltást, és bekerültek, de azt nem tudom, hogy ezek mekkora része várta ki a második oltás után a két hetet, mielőtt elkezdett mindenhová menni és csoportosulni.

És persze azt sem tudjuk, hogy oltás nélkül mennyien lennének. De azt tudjuk, hogy a teljes védettség sem jelent 100%-ot, úgyhogy benne van, hogy ők a maradék 10-15%-ba tartoznak.
Legalább te elismerted. Respekt.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Mire föl?
Nagy botrány lesz gyerekek... :mad:
---
"Azok, akik már kaptak oltást, olyan igazolványt kapnak, aminek nincs érvényességi ideje, mivel nem tudni, hogy meddig véd a vírus ellen a vakcina. Ezzel szemben azok, akik átestek a fertőzésen, de még nem kaptak oltást, azoknak fix időre jár és ez nem hosszabbítható meg."

Persze, hogy nem tudják, hogy meddig véd az oltás, most vagyunk a 4. fázisban a tömeges tesztelésnél és még nem tudjuk, hogy működik-e egyáltalán az oltás. Olyan adataink vannak amit a gyártók adtak meg akiknél mocskosabb gazembereket nem hordott a hátán a Föld!
Én maradok a kontrol csoportban...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
Van ilyen blog bejegyzés is a témában: https://jarvanymonitor.blog.hu/2021...a_ossz-halalozasi_novekmenyek_az_elozo_evekhe
Röviden: covid előtti évek adataihoz viszonyítva úgy tűnik, hogy Magyarország a többlethalálozás alapján erősen csak a középmezőnyben van, az írás megállapítása szerint hazánkban túl sok halálesetet írnak a covid számlájára

Sajnos meg kellett lépni, hogy mindenki kovidos halott legyen, akinek volt pozitív tesztje, mert akkoriban az ellenzék azzal hergelt, hogy ezrével, tízezrével hullanak az emberek már (tavaly tavasszal) csak eltitkolja a kormány. Ha emlékszik még valaki a tavalyi Kásler-levél körüli hisztire, hogy a halotti bizonyítványban az alapbetegséget tüntessék fel. Tóték ezt is csinálták, megkülönböztették a kovidban és a kovidban elhunytakat, "jók" is voltak a számaik. Az, hogy jobban nőtt a halálozás náluk tavaly, az nem számított.
Ha mi is így csináljuk, akkor a CNN, a WaPo és NYT írt volna hetente arról, hogy az Orbán-diktatúra eltitkolja a járványhelyzetet, szakcikkeket is írt volna valami belpesti eredetű szakértő a Lancetbe vagy a BMJ-be arról, hogy milyen katasztrofálisan kezelik a járványt Magyarországon (bocs, ez megtörtént, tavaly, az "első hullámról" írta konkrétan... mikor akkor a UK összehasonlíthatatlanul szarabbul állt, ugye... de megjelent, bizonyos hazai csoport érdekérvényesítő képessége páratlan, ezt el kell ismerni, ha egyet felpofoznának a pesti flaszteron, rendkívüli szenátusi meghallgatás lenne belőle Washingtonban:rolleyes:).
Persze akkor a mostanihoz hasonló helyzetre készültek a járványmatematikusok jóslatai alapján, aztán nem lett semmi. El is aludtak tőle, már azt kezdték hinni, hogy 2. hullám sem lesz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Persze, hogy nem tudják, hogy meddig véd az oltás, most vagyunk a 4. fázisban a tömeges tesztelésnél és még nem tudjuk, hogy működik-e egyáltalán az oltás. Olyan adataink vannak amit a gyártók adtak meg akiknél mocskosabb gazembereket nem hordott a hátán a Föld!
Én maradok a kontrol csoportban...
Én is!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Hát mióta az eszemet tudom, bevitték számítógépbe már a rendelőben a dolgaimat, és helyben nyomtatták a papírokat, amiket megkaptam. Pedig nem 10 éves vagyok. De megint azt feltételezed, hogy én hozzáférek bármilyen rendelőben lévő eszközhöz, és láthatom, hogy nem normálisan van megoldva a dolog, hanem a helyi merevlemezen tárolják sok száz ember adatát, millió+1 igen égető kérdést felvetve ezzel? Vagy a kezelés végén átmegyek az asztal másik oldalára, hogy ugyan had nézem már van-e SSD a dos-os progihoz, hogy gyorsabban töltsön reggelente?:confused:
Minden kórházban van infrastruktúráért és informatikáért felelős szakember, plusz jobb bele sem gondolni, mennyit szórhatnak el hálózatüzemeltetésre, és akkor űrtechnika lenne, hogy valaki "végignyálazza" az összes eü intézményes papíromat? Ami középiskolában 3 sor bepötyögése a MySQL-be? Tetszik, hogy mennyire tudtad szidtad a tanárokat, de az nem baj, hogy az egészségügyhöz még el se jut az informatika 30 éves vívmánya, arról én tehetek, ha azt hiszem, hogy egy adatbázist össze tudtak kalapálni. Ha 2021-ben ennyit nem sikerült kiizzadni, akkor le a kalappal.
Szeretnék gratulálni az újabb minden alapot nélkülöző feltételezgetésedhez, látom, hogy szívügyed a butaságok halmozása.
Neem-neem!
Te nagy mellénnyel állítasz folyamatosan f@szságokat. Meg okoskodsz dolgokról, amiről fingod sincs. :cool:
Miközben engem vádolsz azzal, hogy:
Szeretnék gratulálni az újabb minden alapot nélkülöző feltételezgetésedhez, látom, hogy szívügyed a butaságok halmozása.
Te feltételezed, hogy majd az egészségügynek tudnia kellene rólad központilag mindent. Hogyan tudnának? Szerinted a leleteidet korábban miért kérték, hogy vidd magaddal? A háziorvosod gyűjtött rólad mindent. PAPÍR ALAPON. Szépen kartonozva. Már ha voltál kedves elvinni neki a leleteidet.
Nem véletlen, hogy a háziorvosok voltak megbízva vele, hogy a betegeiket "pretriázsozzák" a vakcinák szempontjából.
Az EESZT előtt 3-4 évvel még az is nagy szám volt, ha intézményen belül (és épületen) belül, egyik diagnosztikai állomásról átkerült online a lelet a kezelőorvoshoz.

Az egészségügyben nem az informatikai rendszer fog meggyógyítani, hanem az orvos. Az informatikai rendszer meg egyszerűen csak megkönnyíti mindenki életét. A digitális oktatásra 1 év volt, hogy kiforrjon. Ebből annyi lett, hogy arra nem voltak képesek iskolai intézményi szinten egységes rendszert válasszanak ki. A már létező megoldásokból!
Jelzem, az egészségügyiben dolgozók sem alacsonyabb átlagéletkorúak. De legalább az eléjük rakott rendszert tudják használni.
Ezt az oktatásban 1 év alatt sem sikerült rendesen megugrani.

Az EÜ-ben semmivel sem jobb a helyzet informatikai téren. Sőt! Az EESZT-t most kell megtanulni mindenkinek. És hidd el, hogy 1-1 EESZT kompatibilis kliens egy "picit" bonyolultabb, mint egy nyomorult Teams rendszer.
2020 január elsejétől meg már a magánorvosoknak is abba kell felvinni a betegeiket.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and enzo