Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
https://www.google.com/url?sa=t&rct...5%91d%C3%A9s&usg=AOvVaw2VfHvhNSZdeJNI8Yzz-j_G(Gondolkodtam, hova tegyem, ha van érdeklődő olvasó)
Azeri Mi-24-es harcihelikopterek 2020-ban
A részletesebb azeri MiG-29-es adatok után, nézzük meg milyen harci helikopter erőkkel rendelkezik Azerbajdzsán a jelenlegi konfliktusban. Azerbajdzsán napjainkban három Mi-24-es harcihelikopter századdal repül:
- Határőrség első helikopter század: körülbelül 12 db Mi-35M
- Légierő első helikopter század: körülbelül 12 db Mi-35M
- Légierő második helikopter század: körülbelül 9 db Mi-24V és két Mi-24P
(A légierőnél tartalékállományban van: 6 db Mi-24G, 3 db Mi-24R és két Mi-24P)
Részletesebben az elmúlt bő tíz év beszerzései:
Határőrség első helikopter százada 2011-ben kapta meg első négy, gyári új Mi-35M harcihelikopterét Oroszországból. Hivatalos jelentések szerint a 2011 és 2014 között leszállított 24 darab új Mi-35M-et, az Azeri Határőrség kapta volna meg, miközben az Azeri Légierőnél sokkal régebbi, korszerűtlenebb Mi-24V/P helikopterek repültek. Találgatások szerint a 24 darab új Mi-35M harcihelikopter határőrségnek átadása csak a CFE szerződés kijátszása céljából volt bejelentve. Ezt támasztja alá az a tény, hogy már 2015-től megkezdték a Mi-35M helikopterek egy részének átadását a légierő számára.
Napjainkban az új Mi-35M helikopterek körülbelül fele maradt a határőrség első helikopter századánál.
Az Azeri Határörség katonái, korszerű Mi-35M harcihelikopterrel
Légierő első százada: Azerbajdzsán 2009 és 2010 között tizenkét használt, ex. szovjet Mi-24-est vásárolt Ukrajnától. Az eladó vállalta, hogy a konotop-i ukrán karbantartóüzemben ezeket korszerűsíti a dél afrikai Mi-24G SuperHind változatra. A korszerűsítésre tíz, a gyáriszámai alapján a nyolcvanas évek második felében gyártott, kevesebbet repült Mi-24R felderítő helikoptert választottak ki. Viszont ismeretlen okokból ezek közül csak hét darabot korszerűsítettek Mi-24G változatra, hármat a felderítő eszközeitől megfosztott Mi-24R-ként szállították le Azerbajdzsánnak. A hét Mi-24G és három Mi-24R-t, az ukránok 2009-ben még megfejelték két Mi-24P ágyús helikopterrel.
Az Azeri Légierő első helikopter századának két korszerűsített Mi-24G, és egy felderítő berendezéseitől megfosztott Mi-24R változata
A Mi-24G korszerűsítés elsősorban a korai Mi-24-es típusok hiányosságát, az éjszakai és bonyolult idős bevethetőséget igyekezet pótolni.
Ahogy a határőrség első századánál említettük, 2015-től a határőrség elkezdték átadni a gyári új Mi-35M helikopterek egy részét a légierőnek. A tízes évek közepén, 2015 és 2017 között, a légierő első helikopter százada együtt repülte a 2009-ben beszerzett Mi-24P, Mi-24R, Mi-24G változatokat a gyári új Mi-35M helikopterekkel.
2016-ban az örmények lelőttek egy korszerűsített Mi-24G változatott. Hogy ennek az eseménynek volt-e köze hozzá nem tudni, de a 2009-ben leszállított Mi-24G/R/P változatok 2017 óta nem repülnek.
A légierő első százada átállt, a határőrségtől átvett Mi-35M helikopterekre. A leállított Mi-24G változatokat hangárban tárolják.
Az Azeri Légierő Mi-35M harcihelikoptere
Légierő második százada: a kilencvenes és a kétezres évtizedben beszerzett, gyári számaik alapján 1982 és 1989-ben a Szovjetunióban gyártott Mi-24V és a gépágyús P változatokat használja napjainkban. Ezeket – köztük két, a kilencvenes évek elejei Karabakh-i csaták túlélőjét - 2013 körül élettartamjavító nagyjavításra küldték Ukrajnába.
Érdekes módon, az első századtól nem vették át a 2009-ben korszerűsített Mi-24G változatott. Napjainkban is a csak nagyjavított, nem korszerűsített kilenc Mi-24V és két Mi-24P alkotja a gépállományukat.
A légierő második századának Mi-24V ás gépágyús P változatai, a cenzor álltal kitakart oldalszámokkal
A második század képen látható helikopterei a hagományas festést viselik, bár néhány kapott már új mattfekete terepszínt is.
Egyáltalán érdemes a hőcserélők nélkül felszállni? A gyárból egyből úgy kéne szállítani, aztán le se szerelni róla. Így még gyakorolni is marhaság. Élesben úgyis azzal kell repülni. Különben ahány felszállás, annyi veszteség.Mi-35P az új helikopter már ukrán hajtómü nélkül
Egyáltalán érdemes a hőcserélők nélkül felszállni? A gyárból egyből úgy kéne szállítani, aztán le se szerelni róla. Így még gyakorolni is marhaság. Élesben úgyis azzal kell repülni. Különben ahány felszállás, annyi veszteség.
Jó kis film. Kár, hogy nem derül ki belőle semmi a helikopterről. Nem is fog, amig rá nem indítanak egy rakétát élesben.Csak hogy lássuk mi is lehetne a 24-ekből.
Lehetne lehetne de minek??Csak hogy lássuk mi is lehetne a 24-ekből.
Jó kis film. Kár, hogy nem derül ki belőle semmi a helikopterről. Nem is fog, amig rá nem indítanak egy rakétát élesben.
Az se derül ki, hogy egyáltalán életképes-e ez a koncepció?. Mennyibe kerül egy 24es átkalapálása? Van elég jó sárkányú 24es? Minek ez az egész? Miért nem a legújabb 28ast nyomatják teljes erővel? Tegnap kiderült, mennyit ér egy helikopter, ha egyel régebbi, mint a legújabb rakéta.
Lehetne lehetne de minek??
jó, akkor mutatok én is egy vidit
Jó kis film. Kár, hogy nem derül ki belőle semmi a helikopterről. Nem is fog, amig rá nem indítanak egy rakétát élesben.
Az se derül ki, hogy egyáltalán életképes-e ez a koncepció?. Mennyibe kerül egy 24es átkalapálása? Van elég jó sárkányú 24es? Minek ez az egész? Miért nem a legújabb 28ast nyomatják teljes erővel? Tegnap kiderült, mennyit ér egy helikopter, ha egyel régebbi, mint a legújabb rakéta.
A háttérben van minden, mint a búcsúban!
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..