Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Lehet inkább erre kellett volna költeni panther helyett?
Az meg nincs elkoltve, ha jol tudom. Egyebkent mennyi lenne a Mistral integralasa? $50-100M is mar kiugro osszeg lenne, szerintem max $5-10M lehet, tobb nem, vagy tevedek...? Vagy a franciak akarnak valami extrat?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
Pont tokmindegy, mert ez egy CRAM rendszer, bejovo fenyegetesekre.

Meg1x, teljesen mindegy, mert (ahogy azt mar sokszor kiszamoltam) 2-3 masodperce van raloni, pontosabban eleloni az erkezo shellnek vagy akarmilyen lovedeknek (a radarja ugye sokkal messzebbre lat, azaz mar joelore koveti, mi es honnan erkezik, milyen sebesseggel, es palyat is kiszamolta, mire belepne a lotavba).
A Skyrangereket elsősorban drónok ellen vesszük, nem C-RAM fegyvernek!
Nagyon nem mindegy, hogy egy tüzérségi megfigyelő drónt ami az egész zászlóaljra veszélyt hozhat eléri-e a gépágyúval vagy sem!
Itt nagyon is számítanak az plusz egy-másfél kilométer!
A Skyranger-30-nak egy 4 km-re lévő drónra már Mistralt kellene indítani.
Bejövő célnál sem mindegy, hogy mikortól lehet megkezdeni tüzelést! Nagyobb kaliber nagyobb hatásos lőtávolságot és plusz néhány másodpercet jelent.
Ha ennyire mindegy lenne, akkor nem foglalkoznának a 35-ös fejlesztésével!

Hogyne lenne az, 1+ tonnaval nehezul, azaz tovabb lassult a jarmu. Problema, meg sulyos is :D, de nem kizaro ok.
Konkrétan a Lance torony legalább annyira nehéz ha nem nehezebb, mint a Skyranger 35 tornya (4,25 t). Lynx alvázon tök mindegy!


Hat persze, minden megoldhato Legoban. :rolleyes: Csak fizesd ki, plusz vard ki azt is.
Mikozben csaknem zero praktikus kulonbseget jelent CRAM egysegkent.
Tök mindegy lenne hogy 30-asra vagy a 35-re fizetjük ki a Mistral integrációt.
Baszki, dehogy lenne jobb. Most beszeltuk vegig, hogy dragabb lenne,
Konkrétan előbb volt Skyranger 35, mint 30 - több kész komponens volt hozzá, mint a 30-ashoz volt amikor azt 2021-ben leszerződük. Kb. tök mindegy lett volna.
A Lynx alváznak tökmjndegy, mert kb. hasonló a tömege mint a Lance toronyé. Simán tartaná a tempót a Lynxekkel.
az inditok vedtelenebbek,
Ha tetejére kerülnek az indítók, akkor azokat körbe lehet páncélozni. Elég köré tenni egy "dobozt" páncéllemezekből, amibe behúzódik.
kesobb lenne keszen,
Ha 2021-ben azt mondjuk hogy nekünk 35-ös kell és abba teszünk pénzt, akkor az tartana most előbbre és a 30-ast mutogatnák még csak makettként. Egyébként a 30-assal sem volt még éles lövészet - legalábbis nem jöttek ilyen hírek. A 35-öst meg már tesztelték évekkel ezelőtt, sőt néhány példányt állítólag Ukrajnába is elküldtek éles tesztre.
A DSEI-n bemutatott példányban a keresőradar integrációja az újdonság, meg átszabták a tornyot. Maga célelfogást biztosító elemek (gépágyú, optika, célkövető radar) rendszerként már nagyon régóta léteznek.
A Skyranger-30-nál még a gépágyút is ki kellett fejleszteni. A Viggenk KCA gépgyúját át kellett állítani elektromos meghajtásúra, így lett belőle KCE. Szóval a 30-as hátrányból indult, csak azért érte be a 35-ös mert arra nem jött megrendelés, míg 30-asra meg igen

Szóval ha 2021-ben 35-ösre fizetünk be, akkor az nem lenne később kész, mint a 30-as mert alapból előrébb tartott.

es mindez egy elenyeszo gyakorlati kulonsegert lenne felaldozva. Azaz qrvara nem lenne jobb.
Nem. Elsosorban amiatt, de a fentiek miatt sincs a masiknak ertelme.
A fentiek miatt lenne értelme, csak alapból a 35-ös mellett kellett volna elköteleződni.

Azt konkretan az urmeretvita kapcsan en irtam le a Lynx temaban par honapja, el ne magyarazd mar nekem visszafele, mert nagyon uncsi mar ez a gyerekes tempo...
A 300 lőszer fér a Skyrangerbe azt egy budös szóval nem írta sehol, okoska!
Ezt az infót @SilvioD írta le leőször egy német interjú alapján. Eddig minden RM prosi 252 lőszert írt a Skyranger-30-hoz!

Rád már csak azért sem hivatkozom, mert csak ritkán nézem meg mit irogatsz. Ha csak agresszív kismalac módjára tudsz reagálni, akkor inkább te se olvasd el amit én írok! Az ignore hasznos funkció! ;)

Konkrétan előbb írtam le, hogy Wotan át lett nevezve MK35re, mint te - ha már ilyen gyerekes faszméregetőset akarsz játszani. Ne hivatkozz az általam talált infókra, mert azok az enyimé! Bibibe! :D
Szóval el ne magyarazd mar nekem visszafele, mert nagyon uncsi mar ez a gyerekes tempo... :p
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
Az új slim 35-ös toronnyal azért nem lenne rossz a helyzet. Összességében a 30-asnak az egyetlen előnye a jobb logisztika a lynxel. Azt a tömeget meg simàn megbírja az alvàz.
Van a Lance-2 torony 4,25 tonna?
Szerintem az még nehezebb is, mint a Skyranger 35 torony...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 628
97 875
113
AUSA – A Rheinmetall az M5 Ripsaw UGV légvédelmi változatát szeretné bemutatni 30 mm-es Skyranger toronnyal


Skyranger 30
Az Oerlikon Skyranger 30 tornyot a Rheinmetall 2021 elején mutatta be, és közeli légvédelemre tervezték. A fegyverrendszer egy pilóta nélküli toronyba van integrálva, és a Rheinmetall szerint a teljes tömege kevesebb, mint 2,5 tonna.

A harci lánc első láncszemének (aktív) érzékelési érzékelőjeként a RAD egy S-sávú AESA radart használt, amely képes I. osztályú UAV-k észlelésére. Öt lapos adó/vevő modul van elosztva a torony körül, és biztosítják a szükséges 360°-os lefedettséget. A kis célokra optimalizált radar érzékelési hatótávja 20 km. Mivel egy aktív szenzor felfedi az ember saját pozícióját, a Fast InfraRed Search and Track (FIRST) rendszer passzív érzékelőként van beépítve, amely nagy felbontással figyeli a teljes környezetet, és figyelmeztet, ha célpontok (felugró célpontok) jelennek meg.

A második lépéshez – azonosításhoz és követéshez – a Rheinmetall egy kombinált érzékelőfejet fejlesztett ki, amely hőkamerával, videocsatornával és két lézeres távolságmérővel rendelkezik. Az érzékelő tavaly a klasszikus és az új célpontokkal szemben is bizonyítani tudta teljesítményét. Alternatív megoldásként egy rendelkezésre álló X-sávos radar is használható erre a feladatra.

Effektorként a Rheinmetall továbbfejlesztette az Oerlikon KCA 30 mm x 173-as ágyút, amelyet a Saab 37 Viggen vadászrepülőgépekben is használnak. Az autóágyút egy tekercses programozóegységgel látták el, amely lehetővé teszi a programozható airburst lőszerek használatát. Az elülső golyókat 160 volfrámlövedékkel (összesen 200 gramm) lövik ki, maximum 16 lövés/másodperc sebességgel 3000 m távolságig. A programozás a célponttól optimális távolságra engedi ki a lövedékeket, és egy halálos repesz kúpot hoz létre. Kísérletek kimutatták, hogy akár egyetlen lövedék is küldetésgyilkosságot okozhat, és semlegesíti a drónt. Fontos az ágyú nagy iránysebessége magasságban és oldalban,

A kiállási képesség növelése érdekében a Skyranger torony súlytartalékot kínál egy rakétarendszer befogadására. Lézeres vezérlésű rakéták és infravörös vezérlésű lő-és felejtsd rakéták egyaránt lehetségesek. Kiválasztás nem történt. A rakéták körülbelül kilenc kilométeres hatótávolságot képesek lefedni. A rakéták csak körülbelül két kilométerről működnek, ezt a közeli hatótávolságot aztán lefedi az ágyú.

Az elektronikus hadviselés érdekében a Skyranger 30 felszerelhető passzív lokátorokkal, amelyek érzékelik a drónok rádióvezérlő jeleit, és RF zavarókkal, amelyek megbízhatóan zavarják az ilyen jeleket, és megakadályozzák, hogy a drónok teljesítsék küldetésüket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
AUSA – A Rheinmetall az M5 Ripsaw UGV légvédelmi változatát szeretné bemutatni 30 mm-es Skyranger toronnyal


Skyranger 30
Az Oerlikon Skyranger 30 tornyot a Rheinmetall 2021 elején mutatta be, és közeli légvédelemre tervezték. A fegyverrendszer egy pilóta nélküli toronyba van integrálva, és a Rheinmetall szerint a teljes tömege kevesebb, mint 2,5 tonna.

A harci lánc első láncszemének (aktív) érzékelési érzékelőjeként a RAD egy S-sávú AESA radart használt, amely képes I. osztályú UAV-k észlelésére. Öt lapos adó/vevő modul van elosztva a torony körül, és biztosítják a szükséges 360°-os lefedettséget. A kis célokra optimalizált radar érzékelési hatótávja 20 km. Mivel egy aktív szenzor felfedi az ember saját pozícióját, a Fast InfraRed Search and Track (FIRST) rendszer passzív érzékelőként van beépítve, amely nagy felbontással figyeli a teljes környezetet, és figyelmeztet, ha célpontok (felugró célpontok) jelennek meg.

A második lépéshez – azonosításhoz és követéshez – a Rheinmetall egy kombinált érzékelőfejet fejlesztett ki, amely hőkamerával, videocsatornával és két lézeres távolságmérővel rendelkezik. Az érzékelő tavaly a klasszikus és az új célpontokkal szemben is bizonyítani tudta teljesítményét. Alternatív megoldásként egy rendelkezésre álló X-sávos radar is használható erre a feladatra.

Effektorként a Rheinmetall továbbfejlesztette az Oerlikon KCA 30 mm x 173-as ágyút, amelyet a Saab 37 Viggen vadászrepülőgépekben is használnak. Az autóágyút egy tekercses programozóegységgel látták el, amely lehetővé teszi a programozható airburst lőszerek használatát. Az elülső golyókat 160 volfrámlövedékkel (összesen 200 gramm) lövik ki, maximum 16 lövés/másodperc sebességgel 3000 m távolságig. A programozás a célponttól optimális távolságra engedi ki a lövedékeket, és egy halálos repesz kúpot hoz létre. Kísérletek kimutatták, hogy akár egyetlen lövedék is küldetésgyilkosságot okozhat, és semlegesíti a drónt. Fontos az ágyú nagy iránysebessége magasságban és oldalban,

A kiállási képesség növelése érdekében a Skyranger torony súlytartalékot kínál egy rakétarendszer befogadására. Lézeres vezérlésű rakéták és infravörös vezérlésű lő-és felejtsd rakéták egyaránt lehetségesek. Kiválasztás nem történt. A rakéták körülbelül kilenc kilométeres hatótávolságot képesek lefedni. A rakéták csak körülbelül két kilométerről működnek, ezt a közeli hatótávolságot aztán lefedi az ágyú.

Az elektronikus hadviselés érdekében a Skyranger 30 felszerelhető passzív lokátorokkal, amelyek érzékelik a drónok rádióvezérlő jeleit, és RF zavarókkal, amelyek megbízhatóan zavarják az ilyen jeleket, és megakadályozzák, hogy a drónok teljesítsék küldetésüket.
Fantasztikus......És akkor vesd össze azt a 160db wolframrepeszt a 35milis lőszer lehetséges wplframpellet mennyiségeivel........
Különben van létjogosultsága a 30 és a 35milis kalibernek is.IFV alapon 35milis,könnyebb kerekes járműre (aminek sok lenne a 35milis),meg mehet a 30milis.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Hatásos repeszképző sugár jóval nagyobb......Légvédelmi szerepkörben ez pont releváns.
Pancelozott celpontok ellen persze, de itt soft dronok, artillery shell, CM stb a celpont. Ott meg az tobbet szamit, ha 2-3 loszer helyett 5-6 robban fel korulotte (es azt mar tobbszor kiszamoltam, hogy max 2-3 masodperc van loni, ezalatt a gyorsabb 30-as Viggen-fele gepagyubol ez nagyobb repeszfelhot jelent.)
Dacara az itt gyakran febukkano amator hulyesegnek, a Skyranger deklaraltan is egy mobil VSHORAD/CRAM platform, nem pedig valamifele (amator) dedikalt dronelharito fegyver (WTF, egyebkent nem is ertem, honnan jonnek az ilyen zoldsegek egyeseknel). Szamit, hany loszer van, es milyen gyors a fegyvere.
Manapsag mar nemigen van mire loni az egen, amire hagyomanyos pct legvedelmi agyuval baromi nagy mazli nelkul le lehetne szedni (a fighterek sokkal gyorsabbak, de meg a lassabb bomberek is joval magasabban repulnek ma mar, meg messzirol is bombazhatnak stb.)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Fantasztikus......És akkor vesd össze azt a 160db wolframrepeszt a 35milis lőszer lehetséges wplframpellet mennyiségeivel........
Konkretan kevesebb van a 35 mm AHEADban (150 db), bar minimalis az elteres.

Különben van létjogosultsága a 30 és a 35milis kalibernek is.IFV alapon 35milis,könnyebb kerekes járműre (aminek sok lenne a 35milis),meg mehet a 30milis.
Persze. A 35-os szerintem hibatlan fixed objektumvedelmre, ahol a hely- es sulyigeny nem kritikus szempont.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
Fantasztikus......És akkor vesd össze azt a 160db wolframrepeszt a 35milis lőszer lehetséges wplframpellet mennyiségeivel........
Különben van létjogosultsága a 30 és a 35milis kalibernek is.IFV alapon 35milis,könnyebb kerekes járműre (aminek sok lenne a 35milis),meg mehet a 30milis.
Ezt pont rosszul tudod, mert a 35 mm-esben kevesebb pellet van: 152 darab 3,3 grammos volfrám-hengert tartalmaz, míg a 30-as 162 db 1,24 grammosat. Csináltak hozzá egy 600 darab egy grammnál kisebb repeszt tartalmazó lőszertípus PMD 428 néven, amely kifejezetten kis méretű drónok ellen hatásos a sűrűbb repeszfelhőnek köszönhetően, bár azt nem tudni hogy ez gyártásba került-e. Az "alapértelmezett" 35mm-es AHEAD lőszerben mindenesetre 152 pellet került.

Persze szerintem is jobb lett volna a 35 mm-es, de most már kár ezen pörögni: legyen minél előbb minél több Skyranger-30-asunk!
4 Mistrallal már egész használhatónak ígérkezik. Egy régebbi Könczöl Ferenc ezredessel készült interjút (újra)olvasva az derült ki, hogy 9-10 km-re lévő célokat is elérhet a Mistral. Nyilván ez lassú, alig manőverező drónokra és helikopterekre vonatkozhat, de akkor is az már valami!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
Pancelozott celpontok ellen persze, de itt soft dronok, artillery shell, CM stb a celpont. Ott meg az tobbet szamit, ha 2-3 loszer helyett 5-6 robban fel korulotte (es azt mar tobbszor kiszamoltam, hogy max 2-3 masodperc van loni, ezalatt a gyorsabb 30-as Viggen-fele gepagyubol ez nagyobb repeszfelhot jelent.)
Dacara az itt gyakran febukkano amator hulyesegnek, a Skyranger deklaraltan is egy mobil VSHORAD/CRAM platform, nem pedig valamifele (amator) dedikalt dronelharito fegyver (WTF, egyebkent nem is ertem, honnan jonnek az ilyen zoldsegek egyeseknel). Szamit, hany loszer van, es milyen gyors a fegyvere.
Manapsag mar nemigen van mire loni az egen, amire hagyomanyos pct legvedelmi agyuval baromi nagy mazli nelkul le lehetne szedni (a fighterek sokkal gyorsabbak, de meg a lassabb bomberek is joval magasabban repulnek ma mar, meg messzirol is bombazhatnak stb.)
Ne Kamm-kavard már megint össze a dolgokat.
Arepesz mennyiségi és hatástávolsági többlet az légi célokra igencsak releváns előny.Mellesleg földi gyalogsági célok esetén is az.
35 milis kevesebb lőszerrel nagyob légtérrészt tud olyan repeszfelhővel elárasztani,ami nagy valószinűséggel megsemmisiti a beérkező akármi légi célt.És mivel ezt nagyobb lőtávrol kezdheti el,ezért nehezebb túlterhelni is a nagyobb kalibert.
Légvédelmi fegyvernél másodlagos,de nem lényegtelen szempont,hogy a pct képessége is sokkal jobb a 35milisnek.Csapatlégvédelmi gá-kat nagyon is élénken szokás használni földi célok ellen is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
Ezt pont rosszul tudod, mert a 35 mm-esben kevesebb pellet van: 152 darab 3,3 grammos volfrám-hengert tartalmaz, míg a 30-as 162 db 1,24 grammosat.
Persze szerintem is jobb lett volna a 35 mm-es, de most már kár ezen pörögni: legyen minél előbb minél több Skyranger-30-asunk!
4 Mistrallal már egész használhatónak ígérkezik. Egy régebbi Könczöl Ferenc ezredessel készült interjút (újra)olvasva az derült ki, hogy 9-10 km-re lévő célokat is elérhet a Mistral. Nyilván ez lassú, alig manőverező drónokra és helikopterekre vonatkozhat, de akkor is az már valami!
35milis lőszerben több féle pelletméret lehetséges.Keresgélj még egy kicsit.
Különben én még egy 4. féle 35 milis programozható lőszert is igényelnék,mégpedig egy 35milis 3P lőszer variánst.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
Ne Kamm-kavard már megint össze a dolgokat.
Arepesz mennyiségi és hatástávolsági többlet az légi célokra igencsak releváns előny.Mellesleg földi gyalogsági célok esetén is az.
Ja, hat abban pont a 30-as van elonyben. :D A tavolsag meg tokmindegy, amikor peldaul egy atrilerry shell 900m/s erkezik befele.

35 milis kevesebb lőszerrel nagyob légtérrészt tud olyan repeszfelhővel elárasztani,ami nagy valószinűséggel megsemmisiti a beérkező akármi légi célt.És mivel ezt nagyobb lőtávrol kezdheti el,ezért nehezebb túlterhelni is a nagyobb kalibert.
Dehogy, teljesen teveseket irsz, mert rosszul tudod az alapveto tenyeket is. A 35mm minimalisan, de KEVESEBB repeszt tartalmaz, es a 30mm tuzgyorsasaga raaadasul 20% magasabb is.
Légvédelmi fegyvernél másodlagos,de nem lényegtelen szempont,hogy a pct képessége is sokkal jobb a 35milisnek.Csapatlégvédelmi gá-kat nagyon is élénken szokás használni földi célok ellen is.
Meg1x tokmindegy, mert ez egy CRAM, amit alapvetoen soft target ellen terveztek. A 35mm verzio lassabb es es kicsivel kevesebb repeszt is tartalmaz, azaz nekunk pont a 30-as jobb egy mobil platformra.
Fixed objektumvedelemre valoban jobb lehet mar a 35mm is, mert ott le lehet tenni beloluk tobbet, mellejuk mehetnek kontenernyi raketak stb.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 006
113
35milis lőszerben több féle pelletméret lehetséges.Keresgélj még egy kicsit.
Inkabb te olvasgass, mert a Skyranger 35-os meg van adva, hogy 152 db, ahogyan @Aladeen pontosan leirta. Emellett lassabb is.

Különben én még egy 4. féle 35 milis programozható lőszert is igényelnék,mégpedig egy 35milis 3P lőszer variánst.
En meg ot, de a ferfi partnere nelkul, de ez hasonlokeppen nemigen relevans itt:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
Elrendezésében.3P a GYHJ 35milis főfegyver lőszere lehetne.AHEAD légvédelemre van optimalizálva
A 30-as KETF lőszerrel kapcsolatban nekem is vannak fenntartásaim: a kivető töltet inkább előre felé szórja a pelleteket és nem oldalra. A szét vető töltet nem "megy be" pelletek közé, így oldalra alig szór. Az Oerlikonos-RM-es preziket nézve csak centrifugális erők szórják oldal irányba a repeszt és nyitják szét a repeszfelhőt.
Nyilván egy "Line-of-Sight" célt (pl. rohamozó gyalogságot) teljesen ledarálna, de lövészárokban gubbasztók megúszhatják a repeszfelhőt - hiába robban felettük a lövedék. Pedig pont ez lenne a célja egy ABM lőszernek egy IFV esetében, hogy fedezék sem jelent védelmet.
Szóval tényleg jó lenne földi célokra optimalizált programozható lőszert, bár akkor már is értelmét veszti a lőszerazonosság a Skyrangerrel...
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
Ja, hat abban pont a 30-as van elonyben. :D A tavolsag meg tokmindegy, amikor peldaul egy atrilerry shell 900m/s erkezik befele.


Dehogy, teljesen teveseket irsz, mert rosszul tudod az alapveto tenyeket is. A 35mm minimalisan, de KEVESEBB repeszt tartalmaz, es a 30mm tuzgyorsasaga raaadasul 20% magasabb is.

Meg1x tokmindegy, mert ez egy CRAM, amit alapvetoen soft target ellen terveztek. A 35mm verzio lassabb es es kicsivel kevesebb repeszt is tartalmaz, azaz nekunk pont a 30-as jobb egy mobil platformra.
Fixed objektumvedelemre valoban jobb lehet mar a 35mm is, mert ott le lehet tenni beloluk tobbet, mellejuk mehetnek kontenernyi raketak stb.
CRAM az csak az egyik feladat,amit el kell látnia.Csak az egyik.
Különben meg 1,2gr-os repeszek a mesében fognak megállitani egy massziv 155milis tüzérségi gránátot.Rakettát,av-gránátot igen,de egy 155milis HE gránáton csak kopogtatni tudnak.Irányitott kazettás gránátot már talán megfognak (fajtafüggő a dolog,de azok vékonyabb faluak)
35milis AHEAD 3 féle repeszméretű gránátfajtával bir.3,3gr-os a legnagyobb pelletméret változat.(mellesleg annak meg a becsapódási ereje nagyobb,egy db is elég belőle olyan célra,amiböl a kisebb pelletböl több kell-plusz tovább megörzi az energiáját,nagyobb az "ölősugara")
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
A 30-as KETF lőszerrel kapcsolatban nekem is vannak fenntartásaim: a kivető töltet inkább előre felé szórja a pelleteket és nem oldalra. A szét vető töltet nem "megy be" pelletek közé, így oldalra alig szór. Az Oerlikonos-RM-es preziket nézve csak centrifugális erők szórják oldal irányba a repeszt és nyitják szét a repeszfelhőt.
Nyilván egy "Line-of-Sight" célt (pl. rohamozó gyalogságot) teljesen ledarálna, de lövészárokban gubbasztók megúszhatják a repeszfelhőt - hiába robban felettük a lövedék. Pedig pont ez lenne a célja egy ABM lőszernek egy IFV esetében, hogy fedezék sem jelent védelmet.
Szóval tényleg jó lenne földi célokra optimalizált programozható lőszert, bár akkor már is értelmét veszti a lőszerazonosság a Skyrangerrel...
Elvileg a 3P lőszerben változtatható a töltet iniciálási helye is,igy a kialakuló repeszfelhő is valamelyest.Valami 5-6 féle üzemmód lehetséges.
Cserében mondjuk kicsitvel drágább is a lőszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 938
12 766
113
A 30-as KETF lőszerrel kapcsolatban nekem is vannak fenntartásaim: a kivető töltet inkább előre felé szórja a pelleteket és nem oldalra. A szét vető töltet nem "megy be" pelletek közé, így oldalra alig szór. Az Oerlikonos-RM-es preziket nézve csak centrifugális erők szórják oldal irányba a repeszt és nyitják szét a repeszfelhőt.
Nyilván egy "Line-of-Sight" célt (pl. rohamozó gyalogságot) teljesen ledarálna, de lövészárokban gubbasztók megúszhatják a repeszfelhőt - hiába robban felettük a lövedék. Pedig pont ez lenne a célja egy ABM lőszernek egy IFV esetében, hogy fedezék sem jelent védelmet.
Pedig hogy erősködtél mikor ezt magyaráztam :)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
CRAM az csak az egyik feladat,amit el kell látnia.Csak az egyik.
Különben meg 1,2gr-os repeszek a mesében fognak megállitani egy massziv 155milis tüzérségi gránátot.Rakettát,av-gránátot igen,de egy 155milis HE gránáton csak kopogtatni tudnak.Irányitott kazettás gránátot már talán megfognak (fajtafüggő a dolog,de azok vékonyabb faluak)
35milis AHEAD 3 féle repeszméretű gránátfajtával bir.3,3gr-os a legnagyobb pelletméret változat.(mellesleg annak meg a becsapódási ereje nagyobb,egy db is elég belőle olyan célra,amiböl a kisebb pelletböl több kell-plusz tovább megörzi az energiáját,nagyobb az "ölősugara")
155 mm-es leszedését még a 35mm-essel sem ígéri az RM. Nagyon vastag a fala a lövedéknek.

A legújabb augusztus végén kiadott Skyranger 35 prosi ennyi ír:

"...high effectiveness against both conventional and emerging air
threats, including low, slow and small (LSS), UAV, rocket and
missile targets.
"

Szóval még aknagránátok lelövését sem említi. A Skyranger-30-as harmad akkora tömegű pelletjeivel meg tényleg sci-fi a tüzérségi lövedékek lelövése! Elég vicces, hogy kamm pont C-RAM-ra van rákattanva, amikor a Skyranger erre korlátozottan vagy egyáltalán nem alkalmas.
Egyetlen Skyranger-30 prosiban sem említenek C-RAM képességet!

Maga a Skyranger-30 projektvezetője: dr. Moritz Vischer írta nekem még 2021 novemberében:

"Cannon based C-RAM does not usually happen whilst the platform is moving. Whilst the Skyranger 30 is capable of hitting targets with a very high trajectory, the C-RAM capability is limited. I would like to point out that top attack ATGW and C-Ram targets do not have the same trajectory. "

Szóval nem érdemes C-RAM képességet elvárni a rendszertől. Viszonylag sérülékeny siklóbombákat, ATGM-eket valószínűleg le tud lőni, aknagránátokat, Grad-jellegű rakétákat megrongálhat, annyira hogy mellé menjenek ("mission kill"). 155 mm-es gránátokkal meg semmit nem fog kezdeni.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan