A jelenlegi fegyvertérajtók a két szívócsatorna közé nyílnak ki. Ez áramlástnilag kedvezőbb, mint az F-22-es és F-35-ös esetében, ahol a gép síkján kívülre nyílnak az ajtók. Viszont sovány vígasz, hiszen ez az előny csak a rövid ideig nyitva levő fegyvertér esetére vonatkozik. Ugyanakkor így sajna nem lehet az ajtókra is pilonokat tenni, mert a kizuhanó fegyver útjában volna a rájuk illesztett függesztmény.
Vagyis továbbra is azt mondom, hogy egy hasasabb, mélyebb keresztmetszetű fegyvertér jobb lett volna.
Anno az YF-23-asnál számoltak kétszintes fegyvertérrel, de ez a klasszikus hibalehetőséghez vezet, miszerint, ha az alsó síkban tárolt fegyver pilonja meghibásodik, akkor az blokkolni fogja a felette levő jót is.
Erre kiváló megoldás az F-35-ösé, ahol a kétfelé nyíló fegyvertér ajtajára is szereltek pilont. Így ha a fegyvertér működéshéz szükséges legelemibb feltétel, vagy is az ajtók nyitása már teljesül, akkor máris két síkban tárolható fegyverzetről beszélünk, függetlenül a pilonok működőképességétől.
Ha a Szu-57-es fegyverterének alsó síkja a szívócsatornák alsó síkjáig érne le és az ajtajaik rézsutosan nyílnának kétfelé, akkor nyugaodtan lehetne egy nagyobb méretű fegyver (behajtott szárnyú R-37M, KAB-1500, vagy egy robotrepülőgép) belül az első-hátsó térben egy-egy középső nagy pilonon és egy-egy R-77-es aalattuk, az alsó síkban, a szétnyíló ajtókon. Ez felveti persze a szívócsatornák alatti pilonokba ütközést, de ez utóbbiakat még lehetne a szívócsatornák középvonalához képest kifelé helyezni, akkor se ütköznének bele a főfutók száraiba.
Jelenleg az F-22-es belül el tud vinni 6 darab AMRAAM mellett két Sidewinder-t, vagy két AMRAAM mellett négy 450kg-os JDAM-et, valahány darab SDB-t, és a két Sidewinder-t minden esetben.
Az F-35-ös belül el tud vinni két 2000 fontos bombát, illetve ezzel azonos méretű és/vagy tömegű robotrepülőgépet, rakétát, továbbá egy-egy AMRAAM-ot.
Sidewinder-t nem. Tervben van a 2x2000 font mellé két-két AMRAAM kategóriájú fegyver is.
Velük szemben a Szu-57-es a Raptorhoz hasonlóan fixen tudja az egy-egy R-73-as kaliberű fegyvert a két külön fegyvertérben, de a fő fegyverterenek kihasználhatósága a jelenleg ismertek szerint a hosszméretükhöz képest meglehetősen szerény.
Főképp a kombinálhatóság terén. Vagy egy-egy nagy kaliberű fegyver mehet, de akkor semmi más, egy két-két R-77-es kaliberű légiharcrakéta és a velük megegyező méretkategóriájú csapásmérő fegyver, de akkor semmi más.
Csak azért, mert a fegyverterek a gép legkisebb keresztmetszetű részében kerültek.