Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Őszinte legyek én az egész projekt létét féltem, ha az indiaiak nem támogatják tovább.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Igazából nem is van neki értelme. Jelen helyzetben, ideszámítva a pénzügyi lehetőségeket, és globál erő-egyensúlyt, nagyjából én le is állítanám. Max ami megvan, repkész állapotban, azt arra használnám, hogy hogyan lehet a földi légvédelemmel, AWACS ekkel egyre jobb - hatásosabb fejlődést elérni a Stealth technika ellen, esetlegesen hő/infra/nagy hullámhosszú Radar berendezésekkel. Ez kb. innentől annyit jelent, hogy lenne max egy század arra, hogy célt repüljön egy kutató központban. Amilyen a világ helyzete, tényleg nekik nem sok értelme van most ebbe fektetni az erőforrást.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Szerintem a kifejlesztése, rendszeresítése szükséges. Ha leállnak vele, az orosz repipar 20-30 éves távlatban menthetetlenül lemarad a világ élvonalától. Másrészt a jövőben előfordulhat esetleg, hogy Oroszország kisebb, regionális háborúba keveredik valakivel, akinek pl van egy század J-31-ese. Akkor kell a T-50.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Kivel keverednek kisebb, regionális háborúba, akinek van olyan cucca, ami fogja Topolt? Nézzétek, ha én lennék az oroszok helyében, nem gyártanék egy olyan technológiát, ami rohadt drága, rengeteg erőforrást igényel-elszív, s még az sem biztos, hogy van fény az alagút végén, mert lehet hogy ha akarják sem fog összejönni, úgy, hogy az egy annyit tudó fegyverrendszer legyen mondjuk 10 év múlva, mint ami a fő ellenlábasnak van már 20 éve. Analógiában, ha ugyan annyi idő-erőforrás elkészíteni egy tuti rovott markolatos, szuper szénszál pengés kést, mint egy buta AK-t, és választani kell, hogy mivel állsz oda a haragos szomszédod elé, akinek csupa szép kése van, már 10 éve is volt neki, bizony én most AK-t kezdenék el beszerezni. ŐK is ezt csinálják. Nevezd meg az országot kérlek, arbalest, akivel majd bajuk lesz egy századnyi J-31 miatt, ha nincs T-50 nekik, csak TOPOL, meg TU-160, Borey. Melyik lenne az, most komolyan? Szerintem nem fogják letaposni egymást ezek az országok, hogy ők kaphassák a világtörténelem első nuclear holocaustját...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Az ok sokféke lehet, de pl Grúzia, Ukrajna sem várt háborúk voltak. Honnan tudod, hogy esetleg 10-15 év múlva milyen konfliktusba keveredhetnek bele? És miért? Mert minden esetben azonnal atomot hajigálnak. Csak tudnám, hogy akkor miért van még a térképen Csecsenföld meg Grúzia.
 
T

torsen

Guest
Csecsenföld mondjuk az Orosz Föderáció része, de Grúzia teljesen jó példa. Ugyanakkor Azerbajdzsán nagyon törekszik, és ki tudja mire, de pénze (olaja) lesz hozzá! És ott vannak a határon a "-sztánok" amelyekben bármikor lehet egy tálib típusú "népi demokratikus muszlim köztársaság".
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Csecsenföldet azért írtam, mert a logikát követve az oroszoknak egy nap és 4-5 atom bevetésével el kellett volna intézniük a dolgot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Erről beszéltem az előbb
http://htka.hu/2015/09/28/5-ev-mulva-a-piacon-a-modernizalt-j-31/
 
A

altx

Guest
te zsolti..

te tenyleg azt gondolod hogy a nagyok csak ugy birjak dobalni az atomot mint a cukorkat?

epp majd az ruszki dobalja az atomot valami kis oszecsapasban...


atomja van a amcsinak, kinainak es meg a francianal is.
mit baszkodnak ezek mint a hulyek a f22,f35, j31 repulokkel? a franciak meg ugylatszik hiaba baszkodtak a rafalal?

total hulyeseg volt, jon valaki a szomszedba szarakodni, dobnak ra par atomot es mar vegge is a fenyegetesnek.


nekem is kell talalni valahol egy atomfejet, ha jon a reszeg janos bacsi a szomszedbol palinkat kerni, szepen a fejire dobom mert epp unalmas mar.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Erről beszéltem az előbb
http://htka.hu/2015/09/28/5-ev-mulva-a-piacon-a-modernizalt-j-31/

És ennek hatására nem hiszem, hogy Japán visszafogná magát egy stealth-típus kifejlesztésétől (vagy ha a kész F-35-öt megveszik, Szergejnek az is ugyanazt a fenyegetést jelenti!). Törökország is ilyen kategóriás gépet akar fejleszteni (esetleges SAAB-közreműködéssel), és ha gazdag arab moszlimék kicsit megtolják, pénzük is lehet rá. Ha meg ők is inkább csak az F-35-öt választják, Szergejnek még kevesebb oka lesz rá, hogy bármilyen okból leállítsa a PAK-FA programot. Ráadásul a NATO-ban több stabil F-35-rendszeresítő ország is van, és ezek már nemcsak lehetőség szintjén mozognak, hanem számukra bizonyosan fenyegető tényezők.
Azt meg, hogy 5-10 év múlva ki kivel lesz konfliktusban nekem az jósolgassa, aki legalább fél évre előre igazoltan megjósolta Kuvait iraki invázióját, a Szu. szétesését, a délszláv háborúkat, a kaukázusi és ukrán háborúkat, az "arab tavaszt" és az ISIS-t, stb. Van ilyen jelentkező?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Istenem... Nem akarok én megbántani senkit, de nem vagyok hajlandó 22x leírni, hogy olyan ellenféllel, akinek lesz F-35/J-31(s ez nem Grúzia, meg nem a sztánok lesznek sanszosan, hanem kb. Japán, Kína, GB, Németország, Usa, India, Pakisztán) nem az a képesség kell nekik égetően, hogy legyen saját JOBB és TÖBB pak-fa. Ki fog rájuk támadni addig, amíg vagy a top, vagy legrosszabb esetben a Nr.2 atomarzenálon ücsörögnek??? Grúzia? Nagyon jó példa, még légierő sem kellett, csak kb. AK-s desszantosok, némi APC-vel. Csecsenföld megoldásához is PONT az F-35/J-31/T-50 képességei hiányoztak ugye :D. Jó, én ebből kiszálltam :p.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
zsolti
Itt arról van szó, hogy fenn maradjon az orosz katonai repulogépipar-ehhez pedig folytatni kell a fejlesztéseket....
A Jelcin alatti zsidó liberalizmusban(ahogy az oroszok hívják) mindent tonkretettek, teljesen leépítették-megsemmisítették a hadiipart is. Természetes, hogy le vannak maradva, ha 20 évig nem volt rendesen finanszírozva a fundamentális kutatás, degradálódott a képzés ....stb.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Grúzia? Nagyon jó példa, még légierő sem kellett, csak kb. AK-s desszantosok, némi APC-vel.

Ezt esetleg mond a lelőtt orosz gépek pilótáinak...

A repipar fejlesztését én is leírtam az első kommentem elején, az előbb Boki is. Érdekes, hogy erre nem reagáltál, csak írtad tovább az atomdobálós elméletedet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Arbalest. Tudom én is, hogy hullott le néhány db. orosz gép. A néhányat itt pár db. nak kell érteni, szó szerint. Azzal nyerték meg? Grúziában légierő kellett??? Fejleszteni meg persze kell, nyilván. De. Nincs korlátlan erőforrás sehol, pláne nem mostanában az oroszoknál, mosolyognak, hogy nem fáj az embargó, de azért nyilván fáj az. Meg igen alacsony az olaj ára is. NINCS mindenre pénz. Cserében a másik oldala az éremnek, az az, hogy az USA-val, NATO val egyre nagyobb a mosolyszünet, igen, ki kell mondani, hidegháborús helyzet van, vagy rosszabb, mint volt. Nos, akkor még 1x felteszem a kérdést, HA az Usa, Nato az ellenfél, aki reálisan összeakaszthatja veled a bajuszt, és egységnyi erőforrásod van csak, ami nem véges, nagyon nem, TE mit fejlesztenél, gyártanál, Orosz szemszögből nézve? Egy olyan stealth fightert, ami marha jó lehet, LEHET, majd 15 év múlva, hiperdrágán, a légi fölény kivívásában, vagy a jól bevált atomarzenált, ami lehet nem olyan innovatív, de olyat odabasz, annak aki szórakozik veled, hogy sanszonsan békén fog hagyni mindenki, aki nem szeretne sok sok ezer fokban szénnéégni. Na, de most tényleg, TE melyik tolnád mint fő irányvonalat? Ha a Pak-fá-t mondod, nekünk tényleg nincs miről beszélnünk szerintem tovább...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
zsolti
Fejlesztik a rakétákat is. Ott a Rubezs ,jovore hadrendbe áll. Sarmat(Satan utódja), jovore megkezdik a teszteket, a vasúti kocsi telepítésu Jarsz. Az ICBM-ek az1. számu prioritás!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Zsolti

Ahogy Boki is írta, már most is a nukleáris elrettentő fegyverzet áll a lista élén. Ez így van a Szu összeomlása óta, és így is fog maradni. Ha én ülnék a Kremlben, és is ezt tartanám az első helyen, ahogy ott is van. De ha felhagynak a T-50 fejlesztésével, a vadászgép fejlesztés-építés terén gyakorlatilag lehúzhatják a rolót. Én sem azt mondtam, hogy erőltessék. Nem is erőltetik, folyamatosan jönnek a csúszások, darabszám csökkentések. De szerintem kapitális hiba lenne a programot törölni. Ahogy az lenne az Armata család törlése is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Tudom Boki. Azért írom, amit írok. Egyértelmű, hogy oda megy az erőforrások 90% -a. A maradék meg oszlik meg Armata, Kurganyec, Pak-fa, etc. közt. Ha valaki egy picit bele tudja képzelni magát az Oroszok helyzetébe, ÉS felfogja, hogy nincs olyan hogy végtelen erőforrás, valamint a helyén kezeli Obama friss beszédét az Ensz közgyűlésen(ami nagyon szép volt, csak nekem kicsit demagóg, a sok demokráciával, Ukrán-Szír helyzettel, amire azt mondta, HA demokrácia lenne ott is, most nem lenne szörnyűség:p) akkor rájöhet hogy mit miért csinálnak. Nem hülyék ott sem. HA Pak fa kéne nekik ahhoz, hogy elérjék a céljaikat, akkor azt tolnák ész nélkül. Nem azt tolják ész nélkül, hanem a vasúti álcázható ICBM-et, a Satan utódját, a csali képességet a MIRV fejeken, etc. Ez azt gondolom magáért beszél. Aki meg azt hiszi, hogy mondjuk a pár éven belül F-35 höz jutó Lengyel légierő, önmagában, az globális - lokális bármlyen terepen veszélyezteti majd az Orosz érdekeket, az sztem. konkrétan ivott gyógyszerre. Arról nem is beszélve, hogy nincs ilyen, hogy önálló F-35 höz jutó brit, lengyel akármilyen benelux légierő, esetleg Török, hanem van helyette NATO. Azt meg máshogy nem fogják meg, csak azzal, hogy ott van a RESET gomb a kezükben. Ennyire egyszerű ez.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Egyébként még ez az "atomdobálós elméletem", na szóval ez segített abban, hogy 70 éve nem csaptak össze a világ legerősebb hatalmai. Szóval azt gondolom, ez az "atomdobálós elméletem", ez igazolta önmagát. Valahogy SOHA senki sem akart nekirontani a másik olyannak, akiről el lehet hinni, hogy van neki annyi, és célba is tudja jutattni, amitől az országod nukleáris sivataggá válik, pár száz, vagy ezer évre. A kis milicák ellen, meg ahogy írtad okosan, hogy nem lehet atommal harcolni, csak azt tudom mondani, hogy azok ellen ha tetszik, ha nem, nem lehet eredményesen Pak-fával, de mint bebizonyosodott, F-22 vel, meg F-35 el sem harcolni, mert az Afgán tálibok épp olvasom, 10+ év után is köszönök jól vannak, épp támadásban, Irakon nem segített, Szírián nem segített. Pedig ott aztán van ám F-22 rendszerben gazdagon, évek óta. Tán még olyan propaganda bombázás félét is tolnak velük. Gamebreaker a drága stealth technológia? Hát nem tudom... Nekem nem úgy tűnik. Tud jobban dobálni szamaras-öszvéres talibánra, vagy toyota jeep-es ISIL terroristára bombát, mint a hozzá képes filléres F-16? Még ez sem úgy tűnik nekem. Lehet velem van a baj, de tényleg azt gondolom, hogy oda, ahol a nagyok be mernek avatkozni, kb. Szu-25, A-10AII kell jellemzően, ahova meg remélem SOHA nem fognak, oda meg édes kevés a döntéshez az F-22, mert ott csillagháborús játszma lesz, és mind/jó részünk beledöglünk.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
zsolti: Tényleg csöndben szólok neked, hogy az elmúlt ~70év nem arról szólt, hogy nuki fegyver + coin, hanem, hogy mindkét oldalon fejlesztenek ahogy bírnak.
Természetesen lehet, hogy se Szovjetek/Oroszok és US nem ért hozzá és hülyeséget csináltak és csinálnak. Javaslom szólj nekik már, hogy jobban értessz hozzá. :)

Ezen felül a defense export szerepét nem becsülném le ez egy sokmilliárd$os biznisz ahonnan se anyagilag se facere nem jó érzés kiszorulni. Persze a második lehet jobban fáj...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Fade
Azért azt tegyük hozzá, hogy ebbe az ész nélkül fejlesztgetésbe roppant bele a Szovjetunió, és vesztette el a hideg háborút... :)
Tehát nem meglepő, ha a ruszkik változtatnak itt-ott a prioritáson.