Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
21482968551_d7c3a6cc13_b.jpg

https://www.flickr.com/photos/realhokum/21482968551/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
Csak,hogy elejét vegyem a felesleges szócséplésnek.
A hadrendbeáll NEM EGYENLŐ a combat ready állapottal!
Senki se gobdolja azt,hogy 2020 előtt lesz combat ready T-50 század az Orosz Legierőben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 196
113
Nem teljesen mindegy, most komolyan, hogy 1 század mikor áll hadrendbe, és mikor lesz harcra kész? Nagy sakktáblán pont nem oszt - szoroz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
1 század Raptor a levegőben lekukátná a lengyel legierőt...
Szóval van jelentősége egy 5.gen. vadász századnak a nemzetközi erőviszonyokban.Az ami orosz viszonyban pedig kizárólag a nukleáris fegyverek a mérvadóak.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 528
113
Ne nevezzünk már T-50-es századnak, egy olyan 12 gépes kísérleti alakulatot, amelynek gépei között 5 prototípus lesz, mivel 2020-ig, azt nyilatkozták összesen 12 darabot gyártanak a jelenlegiekkel együtt. Még valószínűleg lesz egy csomó változtatás, átépítés, klf. berendezések be és kiépítése stb.
Nincs közvetlen katonai jelentősége egy tesztszázadnak, amely nem combat ready.Távlati van, sőt még azt is elképzelhető, hogy 1-2 géppel tesztelik valahol a NATO radarokat is, még 2020 előtt..
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 062
113
Valóban lemaradt a végéről az a nem elhanyagolandó megjegyzés, hogy azért ne képzelje senki, hogy 2017-ben kész a T-50. Pótoltam.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez inkább egy amolyan adminisztratív dolognak tűnik. Jól hangzik de a lényegen nem sokat változtat majd. Előbb mindenesetre szeretném látni a hatodik prototípust.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 196
113
Nem tudom miért, de szkeptikus vagyok ebben az egy század raptor kukázná a lengyel légierőt dologban. Azért nem úgy működik ez, hogy frontálisan nekirepül 12 db vadászgép a 48 F-16 ost, 32 mig-29 est, 32 szu-22-est, ha igaz amit a Wiki ír. Azért én erre befizetnék. Ha a 12 db 5 gen gép csak foglalkoztatva is van a 80 db 4 gen által, már az pont elég lenne a 30+ Szu-22 nek, hogy minden egyes BOKROT is hamuvá változtasson azon a reptéren, ahonnan az F-22-k üzemelnek. Értem én az 5. gen gépek fejlettségét, meg egyebeket, de azért de. Valóban, a nagy sakktáblán, én ha nézem a helyét Oroszországnak, akkor ugyan úgy ahogy te, csak a nukleáris arzenált nézem, nem azon múlik náluk semmi, hogy mikor lesz Pak-fa század.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Ez várható volt, hogy késni fog a szériás gépek átadása az orosz légieronek. Hiszen ahogy tobbszor írtam a protok építése is késik-tolódik. Idén csak a 6. proto lesz átadva , ha minden jól megy .
Az egy századnyi (szériagyártásu)gép is késni fog(2020), ha ennyi probléma lesz....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 196
113
Tényleg nem értem a Pak Fa körüli nagy felhajtást. Nem atomfizika ez: Az ISIS ellen Szu-25 kell, nem Pak-fa. Az USA ellen meg, ha lesz ilyen szitu, Borei, Yars, Topol, Iszkander, Tu-160. Gondolom ezt ők is tudják, és pont n+1. a pak-fa a prioritásban.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
5gen hi lopakodó mért lenne kicsi a felhajtás körülötte?

Ráadásul kirakat projekt, hogy az export részét ne említsem és egy nagy maszlag, hogy katonailag ne lenne top prioritás.
Nem mert US mert mire 2020ra összerakják azt a 12dbot rendszerben van 180db F-22 + 500db+ F-35 azaz meg lehet őket mosolyogni hanem mert ami jelenleg van az lokálisan is kevés. Szép dolog, hogy átdobnak egy adag Sut Szíriába de mindenki tudja, hogy ez pont addig megy amíg vmelyik lokális hatalmat ez nem zavarja túlságosan. Mind minőségben mind mennyiségben durva a lemaradásuk és ezért bezony igencsak kéne a pakfa.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kína előbb utóbb piacra fogja dobni a J-31-et, ha addig nem állnak elő ők is egy exportváltozatú 5-gen géppel, akkor bukni fogják ezt a szegmensét a piacnak. Ha India is kifarol a projekt mögül akkor mg nagyobb lesz a baj, lehet azért álltak elő ezzel a hókusz-pókusszal.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Mint mindenhez, ehhez is pénz kell. Az oroszok nem rendelkeznek feneketlen büdzsével, így szép lassan haladnak. A USA azért tud gyorsabban fejleszteni mert mindent hitelből finanszíroz ( virtuális dollár).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
Még is ki merné a világ veze%ő atomhatalmának lelőni egy gépet a helyi hatalmak közül???Senki nem őrült meg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 196
113
Szerintem ha bukják is a piac ezen részét, igen sok országba szállítanak majd Szuhojt, még jó sokáig. Értem én a 180 F22, meg 500 db F-35 ös flottát, jön a Kínai J-31OK. Ebben nem fognak versenyezni velük mostanában, semmilyen piacokon. Nem tudnak, nem akarnak erre irgalmatlan erőforrást elhasználni, ezt sosem fogjuk megtudni, tény, nem fejlődik ez a project valami gyorsan. Pragmatikusan nézve, a jövő stealth exportőre NEM Oroszország lesz, ebben szerintem egyet értünk. Abban, hogy ez kulcsfontosságú nekik, ha a többi katonai erőközponthoz kell őket mérni, már nem. Kiváló egy 700 gépet magáénak tudó USA Stealth flotta, de most komolyan, ki hisz el a mai világban, mikor atomtengeralattjárók vannak a világ óceánokon, hogy ez számít egy III. VH-ban? Mondom csak ismételni tudom magam, egy Szír helyzetben SZU-25, bőven elég. Az USA ellen meg ha extra fejlesztések kellenek, azok nem a Pak-fa vonalon, hanem MIRV fejek vonalán tudják elérni azt, hogy ne nagyon akarjon senki velük megmérkőzni. A regionális nagyhatalom, aki mondjuk nevén nevezve legyen egy Törökország, Izrael, PONT nem azért nem fogja lesöpörni latakiából az Orosz kitelepült néhány tucat 4. gen flottát, mert otthon meg esetleg lenne akár több száz Pak-fa, hanem azért, mert van több ezer pár száz KT-s fej. Most komolyan, ki akar szerintetek Izraelben, vagy a Törököknél egy ilyet bekockáztatni?