T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 820
113
Zsidó bevetès nem volt mèg?

Amúgy hol kellett volna bevetni?
Nem tudom, mindig az F-15-ösöket esetleg 16-osokat mutogatták mielőtt mentek a szomszéd országba vagy civilekre bombát dobni. Mindenképp olyan helyre reptették őket ha reptették, hogy nem volt légvédelem, se légierő és nem verték nagy dobra ha volt is ilyen egyáltalán.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 325
113
Semmi baj...ne törődj vele...NINCS KANÁL!

Egyszerűen csak nem akarom elhinni, hogy neki 10 év után esett le a Tantusz. Amióta a harckocsi topikja létezik, azóta nyílvánvaló a kialakítása. És olyan 100 szor lett átbeszélve, hogy miért ilyen. Milyen előnye és hátránya van stb...
Ez most kb. olyan volt, mintha valaki elkezdett volna arról, "szakértőkre" hivatkozva posztolni, hogy "Gyerekek, az ég kék!" :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 998
14 608
113
Egyszerűen csak nem akarom elhinni, hogy neki 10 év után esett le a Tantusz. Amióta a harckocsi topikja létezik, azóta nyílvánvaló a kialakítása. És olyan 100 szor lett átbeszélve, hogy miért ilyen. Milyen előnye és hátránya van stb...
Ez most kb. olyan volt, mintha valaki elkezdett volna arról, "szakértőkre" hivatkozva posztolni, hogy "Gyerekek, az ég kék!" :D
Itt nem arról van szó Te is tudod...ez ugyanolyan mint az ukrán topikban a "Végső érv"... "Dejakkójisazoroszoktámadtákmegukrajnát"! :D Tudatosítani kell az emberekben...a végső cél...ami orosz az szar...mindegy hogy 1000 szer cáfoltad meg a hozzászólását..ugyanoda el jutunk mert el kell jutniuk...szar....ez a küldetés! idehozhatsz egy élő orosz mérnököt a gyárból aki elmagyarázza! ----AI generált videó, nem is létezik sőt/és/vagy orosz propaganda :D Ezért nem értem miért álltok le velük...én a hányásig röhögöm magam rajtuk...egybe kötöm a kellemest a véleményemmel :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 577
14 852
113
Nem tudom, mindig az F-15-ösöket esetleg 16-osokat mutogatták mielőtt mentek a szomszéd országba vagy civilekre bombát dobni. Mindenképp olyan helyre reptették őket ha reptették, hogy nem volt légvédelem, se légierő és nem verték nagy dobra ha volt is ilyen egyáltalán.
Valami szíriás bevetès rèmlik meg valami iráni felderítès emlegetèse.
De persze ki tudja.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 731
28 403
113
Egyszerűen csak nem akarom elhinni, hogy neki 10 év után esett le a Tantusz. Amióta a harckocsi topikja létezik, azóta nyílvánvaló a kialakítása. És olyan 100 szor lett átbeszélve, hogy miért ilyen. Milyen előnye és hátránya van stb...
Ez most kb. olyan volt, mintha valaki elkezdett volna arról, "szakértőkre" hivatkozva posztolni, hogy "Gyerekek, az ég kék!" :D
Emlékszem, amikor lassan 10 évvel ezelőtt ment nagyban a vita a fórumon az első takart ponyvás Armata képek láttán, hogy vajon milyen lehet a kialakítás és a védettség. És talán pont az egykori Hiryu kolléga vetette fel (ki tudja hányadik iterációjában) a páncélozottság kérdését, hogy szerinte elégtelen. Szóval igen, nincs új a nap alatt.

Ha a kialakítás alapját nézzük ahol az M1 TTB-hez hasonlóan csak a löveg meg a hozzá tartozó elektronika lóg ki a toronyból, akkor viszont ez a védelem ténylegesen elegendő ezen feladatkörre. A legértékesebb része a tanknak (képzett személyzet) az úgyis külön páncélkapszulában van, a lőszerek szeparálva blow-out panelekkel, egyedül talán még a tetőpáncélt lehetne megerősíteni top attack/fpv ellen, de azt meg már inkább egy módosított EW-APS-drónelfogó kombóval lehetne a leginkább eredményesebben.

Plusz visszatérve az M1 Abrams TTB-hez, annak a tornya sem volt agyonpáncélozva
ttb_4.jpg

ttb_2.png


Az Armata páncélzata gyengébb mint sokan gondolják...


A torony a takaró lemezek nélkül:

armata.png


A torony legfeljebb gépágyú lövedékek ellenvédett RedEffect szerint...
Nem néztem még meg a videót, mert így is magamhoz képest többszörösen el vagyok maradva, de amint láttam a képek eredetijét btvt twitterén/telegramján (itten ni) sejtettem, hogy ez még téma lesz. Mindezek mellett a btvt blogot jegyző faszinál érdemes megjegyezni, hogy eléggé elfogult az UVZ-vel és zusammen a jelenlegi orosz harckocsifejlesztésekkel szemben, folyamatosan Harkovra mutogatva, hogy na bezzeg ott aztán ott aztán ment ám és minden a HTZ-hez képest egy szarhalom. Szerinte az UVZ az csak lopni tudja másoktól az ötletet, nem tud innoválni és amúgy is bezzegharkov meg KNDS (mert abba van még beleszerelmesedve), érdemes ránézni a Telegram feed-jére. És itt még nem is igazán az orosz-ukrán szembenállás a döntő faktor (mert faszi amúgy ukrajnai orosz ajkú), hanem sokkalta inkább a szovjet időkből származó beef a tervezőirodák közt. Bár szerinte az oroszok kifogytak az ERA kazettákból, a 4Sz22 gyártása már rég leállt és amúgy is csóró orosz VM nem tud semmit adni a látványprojekteken kívül. Szóval azért egy kis háborús pszichózis is benne van, de mondom nem ez a döntő faktor nála, mert az alapprobléma régebbről ered.

Alapvetően pedig az Armatát egy zsákutcának tartja, ami szerinte sosem fog szolgálatba állni. Szerinte túl nagy és nehéz, plusz 7 helyett 6 futógörgős alváz elég lett volna. Meg biztosan mennyire irigykednek az UVZ-nél az 1200 lovas harkovi 6TD-2 ellendugattyús dízelre, ami megoldotta volna a meghajtási lánc problémáit. Miközben pont a T-64=>T-72 vonal esetében láttuk, hogy azért az ellendugattyús dízeleknek megvannak a saját megbízhatósági problémáik, főleg alacsony külső hőmérséklet mellett. Arról nem is beszélve, hogy a tagiliak már vagy 40 éve az X motor bűvöletében élnek (ahogy azt szépen bemutattam az armatás videómban), mint ultimate megoldást a kívánt teljesítmény elérésére. Miközben igazán egyik sem tudja a kívánt paramétereket hozni az 1500+ lóerős kategória esetében, ahol egy másik RedEffect videó szerint orosz mérnökök a hosszútávú teljesítménytartalék érdekében már inkább 1750-2000 lóerőt szánnának az Armatába.

Mindezzel nem azt mondom, hogy ne lennének valid btvt kritikái, csak éppen az évek során eléggé átesett a ló túloldalára, felszállva a mindenszar vonatra.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
408
1 073
93
Ha a találatot kapott T-14-ből is élve szál ki a személyzet akkor az a korábbi típusokhoz képest előrelépés lenne.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
408
1 073
93
Mert a találatott kapott nem t14ben biztosan meghal? Ahol nem haltak emg azok valami cgi videók voltak?
Nem. Ők a szerencsések voltak.
Természetesen arra céloztam, hogy a nyugati harckocsik (Leo 2 , M1 Abrams) kiemelkedő mértékben biztosítják a a személyzet túlélését.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 325
113
Miközben pont a T-64=>T-72 vonal esetében láttuk, hogy azért az ellendugattyús dízeleknek megvannak a saját megbízhatósági problémáik, főleg alacsony külső hőmérséklet mellett. Arról nem is beszélve, hogy a tagiliak már vagy 40 éve az X motor bűvöletében élnek (ahogy azt szépen bemutattam az armatás videómban), mint ultimate megoldást a kívánt teljesítmény elérésére. Miközben igazán egyik sem tudja a kívánt paramétereket hozni az 1500+ lóerős kategória esetében, ahol egy másik RedEffect videó szerint orosz mérnökök a hosszútávú teljesítménytartalék érdekében már inkább 1750-2000 lóerőt szánnának az Armatába.

Hát, igen. Ahelyett, hogy lekapnák a polcról a szívszerelmemet, a GTD gázturbinát :cool:
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 672
13 682
113
Szerinted egyébként rákényszerülnek vagy folytatódik az erőlködés?

pl a jelenlegi ukrajnai konfliktusban kijott valahol barmelyik típusnak az "alulmotorizaltsaga"?
Értem én, hogy jobb a több, de gyakorlatban számít a differencia, harctéren?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 445
113
pl a jelenlegi ukrajnai konfliktusban kijott valahol barmelyik típusnak az "alulmotorizaltsaga"?
Értem én, hogy jobb a több, de gyakorlatban számít a differencia, harctéren?
Melyik az alulmotorizált? Mert a szovjet/orosz harckocsik 40-45 tonnájához elég az 1000 LE körüli motor, a kérdés az, hogy az agyon páncélozott meg rácsozott harckocsik hány tonnák.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 731
28 403
113
Szerinted egyébként rákényszerülnek vagy folytatódik az erőlködés?
Miután újraindult a GTD-k gyártása és elvileg gyártás érett a GTD-1500 is a T-80 restart kapcsán, így nem tartanám kizártnak. Persze ismerve az UVZ-t inkább kalapálnák még x évig az X motort (hehe), mintsem egy urambocsá leningrádi/omszki termékhez nyúljanak mert hát az évtizedes beef még mindig ott van. De kérdés Belouszovnak mikor lesz tele a fasza az egésszel és dobja ki kócerájt az ablakon. Most Andrej Removics figyelmét elsődlegesen az EW meg a drónok kötik le, de a glavnokomandujuscsij (Putyin) már leszólt valamelyik interjújában, hogy bizony kellenek harcjárművek is. Szóval stay tuned, lesz itt még buli
pl a jelenlegi ukrajnai konfliktusban kijott valahol barmelyik típusnak az "alulmotorizaltsaga"?
Értem én, hogy jobb a több, de gyakorlatban számít a differencia, harctéren?
Nem is annyira az alulmotorizáltság, hanem az alacsony hátrameneti sebesség meg az egy szem szerencsétlen rükverc fokozat problémája jött ki nem egyszer. De azt meg úgy tűnik legújabb a T-80BVM esetében (lásd korábbi vonatkozó Vojennaja Prijomka adás a T-80 topikban) már javult, kérdés a rahedli T-72 változatnál mi lesz (valszeg semmi)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 854
122 993
113
pl a jelenlegi ukrajnai konfliktusban kijott valahol barmelyik típusnak az "alulmotorizaltsaga"?
Értem én, hogy jobb a több, de gyakorlatban számít a differencia, harctéren?
Nem ez a gond, az Armata nehezebb egy tizessel mint pl a T-90M és ahhoz már kéne egy jó 1500 ló, hogy a motor agyonterhelése nélkül is fürge maradjon.
A jelenlegi típusoknak nincs szerintem különösebb gond a motorizáltságával (az erőátvitelből adódó lassú tolatás inkább hátrányos pozícióváltásnál ). Az Armata az amivel gondjuk van motor szempontból, ebből lehetne megoldás a @fip7 által javasolt megnövelt teljesítményű gázturbina de attól meg valamiért idegenkednek és az X elrendezésú dízellel meg a próbálkozás még mindig.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 649
113
Szerinted egyébként rákényszerülnek vagy folytatódik az erőlködés?
4.50-nél


Ismerté vált, hogy a befejezéséhez közeledik az új T-14 Armata(152mm-es ágyúval) tesztelése. A 152mm-es ágyút a Mszta-Sz ágyúja alapján fejlesztették ki. A tank új tornyot, elektronikát, drónt , lőszereket kap.Mellette erősebb védelme is lesz. Részletek a videóban: