Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Ma úgy vettem észre, mintha több hozzászólásom is eltűnt volna az usa biztpol topikban, nem tudom, mi történhetett. Még új vagyok, úgyhogy nem tudom, hogy moderálás miatt-e, remélem nem. Pl. a #18 305-as nekem egy válasz, de az én üzenetem már nem elérhető.

Be lett szántva egy nagy adag belpol / off-topic hozzászólás az USA topicban. Nem célzottan a te hozzászólásaid, csak sok másikkal együtt az is beleesett a sorba.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and fip7

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Egyfajta burkolt cenzúra már itt is van vagy csak egy bug lenne? Nálatok is később frissitik az épp beszélt témák között a biztonságpolitikai témák hozzászólásait, így néha fel sem kerülnek a nyitólapra?

Tisztán technikai oka van. A főoldalon az "Épp beszédtéma" blokk átmenetileg a fórum RSS hírfolyamából van megjelenítve. Maga a hírfolyam mindig friss, csak a blokkba kerül időben picit elcsúszva a tartalma és az tudja ezt okozni.

-----

Másoknak, akik kérdeztek egyebeket az épp beszédtéma blokk kapcsán: ez az oka. De csak ideiglenes, jövő hét folyamán várhatóan már át lesz alakítva a régivel egyezőre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 554
113
Tisztán technikai oka van. A főoldalon az "Épp beszédtéma" blokk átmenetileg a fórum RSS hírfolyamából van megjelenítve. Maga a hírfolyam mindig friss, csak a blokkba kerül időben picit elcsúszva a tartalma és az tudja ezt okozni.

-----

Másoknak, akik kérdeztek egyebeket az épp beszédtéma blokk kapcsán: ez az oka. De csak ideiglenes, jövő hét folyamán várhatóan már át lesz alakítva a régivel egyezőre.
Mi a helyzet a VK-s videókkal? A korábbi fórummotor közvetlenül beágyazta a videókat, most csak a linkeket.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
ErReJp7UUAMtDMy

ErSQ0e5XYAEJUd9

Most mutatja?

Nem, és a kép helyén sincs semmi. :(

Így nem is tudom megnézni, hogy mi miatt nem jó. Ggrrrrr... :mad:


Asszem' másnak is volt ilyen jelenség.

Így nem is tudunk mit visszajelezni Tcat-nek, nehéz kijavítani.

Nem, és a kép helyén sincs semmi. :(

Így nem is tudom megnézni, hogy mi miatt nem jó. Ggrrrrr... :mad:


Asszem' másnak is volt ilyen jelenség.

Így nem is tudunk mit visszajelezni Tcat-nek, nehéz kijavítani.


U.i: Egyébként egyre jobb az új fórum-motor és a használata.


Kösssssz ! ! !


.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Saját könyvtárból nem tudok képet feltölteni.....Valaki segítene?
Csak bemásolni tudsz képcímeket a netről. Fel kell töltened aképedet egy képmegosztóra és onnen ide csatolhatod az insert image ikonra kattintva a menüben a szövegablak tetején.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Feltöltöd egy oldalra (pl.: kepkuldes.com) és a linkjét bemásolod itt a textbox fölött található Insert image megfelelő helyére, aztán az Előnézet használatával ellenőrizheted, hogy sikerült-e a művelet.
Vagy egyszerűbb ha messengeren elküldöd egy havernak, aztán abból linkelve be tudod dobni és nem kell sehova sem töltögetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Be lett szántva egy nagy adag belpol / off-topic hozzászólás az USA topicban. Nem célzottan a te hozzászólásaid, csak sok másikkal együtt az is beleesett a sorba.
Igen én is észrevettem, hogy egy Trump-kritikus kommentem törölve lett, még szerencse, hogy az egyik szélsőjobbos reagált rá, így legalább idézve megmaradt. Érdekes, hogy a topcban néhány szélsőjobbos összeesküvéshívő szabadon tombolhat, az valahogy nem zavarja az adminokat.
 
M

molnibalage

Guest
Hírek.

A Militavia csatornán jön a 2. videó, de nem a szovjet-orosz légvédelmis folytatás van. A videó teljesen kész, egy final check kell hozzá, meg a szöveget díszítem fel majd még képekkel és formázom blog formára és mehet ki. Ha minden jól megy még a hét közepén. Itt is elérhető lesz.

A SAM széria is folytatódhat, remélhetőleg hamarabb, mint gondolnának.

Kb. ennyi.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
A "Mik a legfrissebb tartalmak?" olyan furcsán hangzik. Nyelvtanilag helyesnek tűnik, de nem szépen hangzik. Van itt egy magyar tanár, aki véleményezné?
Írástanár-féle is vagyok, ha ez megteszi. :) A "tartalmak" sajna mindenképp béna kifejezés a többes szám miatt, de egyes számban is kicsit fura. Én eleve állításként fogalmaznám meg, nem kérdésként, és sztem a fokozás is felesleges, azaz kb. így: "Friss olvasnivalók".

OkHa nagyon akarjuk, a "Friss tartalom" is egy lehetőség. Működhet a "Friss bejegyzések" is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
Írástanár-féle is vagyok, ha ez megteszi. :) A "tartalmak" sajna mindenképp béna kifejezés a többes szám miatt, de egyes számban is kicsit fura. Én eleve állításként fogalmaznám meg, nem kérdésként, és sztem a fokozás is felesleges, azaz kb. így: "Friss olvasnivalók".

OkHa nagyon akarjuk, a "Friss tartalom" is egy lehetőség. Működhet a "Friss bejegyzések" is.

Ezek esetleg:
Friss hozzászólások / Új hozzászólások

( ??? )

Más:

1, A "Friss tartalmak" és a Címlapon levő "Ép beszédtéma" felsorolások nem egyeznek, bár címüknél fogva azonosnak kellene lenniük.

2, A hozzászólások végén a tavalyi HTKA-verziónál ott volt, hogy ki a hozzászóló.
Ha hosszabb a hsz és képek is vannak sokat kell görgetni.

Visszakérném ezt azt infót, ha lehet.

3, A címlapnál és a friss tartalmaknál is az eredeti oldal helyett nyílik meg az új oldal alapból.

Ilyen felsorolásoknál -ahol valószínűleg több oldalt szeretne a használó megnyitni a listából-- a legtöbb esetben külön lapon nyílnak meg a kattintott oldalak alapbeállításként. Ezt én itt is logikusnak tartom, felhasználó-barát megoldás. Mások véleménye?

Köszönöm!




Jól alakulgat az új HTKA ! :) :) :)
Köszönet !
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and FilcTroll

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Nem tudom, hogy ez bug vagy feature, de szándékos az, hogy a fórum szerkezetében a különböző szinteken különböző az olvasatlan üzenetet tartalmazó topic jelölése?
Pl. a Light téma esetén a magasabb szinteken csak annyi megkülönböztetés van, hogy kicsit vastagabb a fekete szöveg. Persze a sor elején lévő mappa ikonja is segít, de talán jobb az, ahogy a legalsó szinten van jelölve. Ott ugye nem csak vastagabb a szöveg, de ráadásul bilikék is. Ahogy láttam, ez a Dark és a teszt témánál is hasonlóan alakul.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Járványok és fertőzések topic átkerült a kantinba.

Az ilyen-olyan ajánló dobozokban a link úgyis a megfelelő helyre visz mindenkit, de aki esetleg a biztpol fórum alatt keresné, az 1 hónapig szintén megtalálja ott a topicot. Viszont technikailag az csak egy átirányítás, nincs 2 topic természetesen :) 1 hónap múlva pedig el is tűnik majd az ideiglenesre beállított átirányítás a biztpol fórumból.
 
Status
Not open for further replies.