Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Igen, tudom, csa nem tudom, hogy ez milyen lehet? Linuxból jóval több kell legyen mint 90.
https://distrowatch.com/
Linuxból több, én Ubuntu disztrót írtam, hogy csak abból több mint 90 verzió létezik. Ez ha jól láttam egy Kínai Ipari és IT minisztérium által megrendelt helyi igényeket kielégítő verzió. Gondolom ki vannak tiltva belőle a gonosz alkalmazásai és helyette a helyi verziók vannak telepítve. + az állami kiskapuk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Linuxból több, én Ubuntu disztrót írtam, hogy csak abból több mint 90 verzió létezik. Ez ha jól láttam egy Kínai Ipari és IT minisztérium által megrendelt helyi igényeket kielégítő verzió. Gondolom ki vannak tiltva belőle a gonosz alkalmazásai és helyette a helyi verziók vannak telepítve. + az állami kiskapuk. :)
Pont erre gondolltam én is. Lehet ez is küld rólad infókat, csak más a címzett :D
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Még angol nyelvű honlapja is van. Amúgy a DistroWatch-on is megtalálható.

Le lehet tölteni, ki lehet próbálni. Amúgy ahogy nézem sima Ubuntu alapú, csak kapott egy "saját", UKUI nevű grafikus felületet, ami nagyjából úgy néz ki, mint egy Win10 GUI...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Még angol nyelvű honlapja is van. Amúgy a DistroWatch-on is megtalálható.

Le lehet tölteni, ki lehet próbálni. Amúgy ahogy nézem sima Ubuntu alapú, csak kapott egy "saját", UKUI nevű grafikus felületet, ami nagyjából úgy néz ki, mint egy Win10 GUI...
Lehet kipróbálom majd. Viszont kíváncsi vagyok milyen alapdolgokat kapok hozzá? Mao összes beszéde, a nagysikerű The East is Read opera minden nyelven.
Ilyenek :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Lehet kipróbálom majd. Viszont kíváncsi vagyok milyen alapdolgokat kapok hozzá? Mao összes beszéde, a nagysikerű The East is Read opera minden nyelven.
Ilyenek :)

Amennyire így utánaolvastam, főleg a kínai nyelvi karakterek, írásmód és a kína specifikus böngésző és chatprogramok az extrák. Meg az UKUI, ami egy MATE fork...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 496
113
Szóval lett egy 50" sharp,hirtelen leárazták 80 fabatkával,így az lett a befutó.
Viszont ezen is fent áll a probléma,hogy a tányéros tv rendszeremmel a kép külső szélei hiányoznak,a hbo feliratból csak a h van meg.
Kapcsoltam 16:9-et,meg 3:4-et is ugyanúgy hiányzik,ötlet?
A beltéri egység kb 12éves,lehet az még analóg,azért nem jók az arányok?
Előtte kőkorszaki képcsöves tv volt,azon is hiányzott a keret.
F@x kivan!


Bármi ötlet,hogy mi okozza kép kerületének a hiányzását?Megnéztem egyik honfitársunknál is,pont így van,vett egy lapostévét,rádugta a upc tányérosra,és eltűnt neki is a keret,kapcsolgatom a tv-t is,meg a upc-t is mindenféle kép arányra,minden kombinációban kakesz.
Beteszek egy kölcsönzős dvd-t,és teljesen jó,a kép is,meg a minőség is.Az is a gondom,hogy ezzel,hohy hiányzik a kép széle,a felbontás is rosszabb,mert kásás a kép,mivel ennyire széthúzza,a dvd meg mint a beretva.
Irgum-burgum!:mad:
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Bármi ötlet,hogy mi okozza kép kerületének a hiányzását?Megnéztem egyik honfitársunknál is,pont így van,vett egy lapostévét,rádugta a upc tányérosra,és eltűnt neki is a keret,kapcsolgatom a tv-t is,meg a upc-t is mindenféle kép arányra,minden kombinációban kakesz.
Beteszek egy kölcsönzős dvd-t,és teljesen jó,a kép is,meg a minőség is.Az is a gondom,hogy ezzel,hohy hiányzik a kép széle,a felbontás is rosszabb,mert kásás a kép,mivel ennyire széthúzza,a dvd meg mint a beretva.
Irgum-burgum!:mad:

Nem ismerem a Sharp-ot, de PC módban (1:1 pixel) próbáltad? A UPC ügyfélszolgálata? Nem lehet, hogy a beltéri egységnél van valami elszúrva? Hogy van a beltéri rákötve? HDMI? Kompozit?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
94GFNGX.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nah eljött ez is. INDIAI processzor!

Igaz amióta a picit föntebb említett open source SiFive létezik nincs igazán értelme, de legalább a sajátjuk. Bár gyártani valószínűleg senki sem fogja.

Aki nem beszél hablatyul, az be tudja az angol feliratot kapcsolni a cc-vel. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
William Gibson valamelyik regényében van egy érdekes sci-fi ötlet: egy olyan álcázó köpeny, ami az utcai térfigyelő kamerák számára láthatatlanná teszi a viselőjét. Az mögötte a logika, hogy a köpeny mintája "láttán" a kamera szenzora olyan jelfolyamot ad, ami összezavarja a jelfeldolgozást-képalkotást. Bár ez így tényleg inkább fiction, mint science, bennem mégis felvetődött, hogy ha nem egy passzív köpenyben, hanem vmilyen aktív jelforrásban gondolkodunk, akkor ez a logika alkalmas lehet-e digitális rendszerek, pl. radarok megzavarására. Mivel a rendszer bemeneti oldala mindig egy adott szenzor, ami vmilyen A-D átalakítást végez, "csak" annyit kell elérjünk, hogy az onnan kilépő "egyesek és nullák sorozata" alkalmatlan legyen a további feldolgozásra – vagy akár "tegye is tönkre" a rendszert. Tudom, hogy rengeteg további kérdést vet fel, de elméletben lehetséges lenne a "digitális jelfolyam összekuszálása a szenzorok aktív manipulációjával"?
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
320
795
93
William Gibson valamelyik regényében van egy érdekes sci-fi ötlet: egy olyan álcázó köpeny, ami az utcai térfigyelő kamerák számára láthatatlanná teszi a viselőjét. Az mögötte a logika, hogy a köpeny mintája "láttán" a kamera szenzora olyan jelfolyamot ad, ami összezavarja a jelfeldolgozást-képalkotást. Bár ez így tényleg inkább fiction, mint science, bennem mégis felvetődött, hogy ha nem egy passzív köpenyben, hanem vmilyen aktív jelforrásban gondolkodunk, akkor ez a logika alkalmas lehet-e digitális rendszerek, pl. radarok megzavarására. Mivel a rendszer bemeneti oldala mindig egy adott szenzor, ami vmilyen A-D átalakítást végez, "csak" annyit kell elérjünk, hogy az onnan kilépő "egyesek és nullák sorozata" alkalmatlan legyen a további feldolgozásra – vagy akár "tegye is tönkre" a rendszert. Tudom, hogy rengeteg további kérdést vet fel, de elméletben lehetséges lenne a "digitális jelfolyam összekuszálása a szenzorok aktív manipulációjával"?
Erre annyit tudok mondani, hogy egy bizonyos formátumú adatot vársz kimenetként egy szenzorból. Ha nem fele meg ennek, akkor dobod az adatot.
Ami az érdekesebb, hogy ha a jelszintek a hardverben nem úgy alakulnak, hogy az "egészséges" legyen.
Pl. láttam már olyat, hogy (asszem) PCI buszon nem abban a tartományban volt a jel (talán a feszültség? nem tudom, nem vagyok villamosmérnök, meg nem is tegnap volt), amit a hardver kezelt volna, ami szoftveres problémának látszódott feljebb és nagy kavarodás lett a vége.
Ebből én arra következtetnék, hogy elektronikus zavarással meg lehet keverni, passzívan, ilyen szinten szerintem nem lehet zavart előidézni.
Fessen vastag csíkokat az ember az arcára, az állítólag megakadályozhatja az arcfelismerést (nem próbáltam).
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll