[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én szívesen feláldoznám rá egy stadion árát, de szerintem nem kerül annyiba
A reptetés hogyanjáról meg kérdezzük meg a svédeket; mintha mindenből repülne egy náluk, amiből csak lehet...
Tartok tőle hogy a stadion/ok áráról nem fognak bennünket megkérdezni, mint ahogy eddig se kérdeztek erről bennünket egyszer sem (nem fért el a Nemzeti konzultáció A/4-én :(:mad:). A repültetés hogyanja meg úgy kezdődik, hogy nem szabad hagyni szétrohadni azt a gépet, amit valaha még repültetni akarunk. A svédek tudják is ezt, így az ősrégi gépeik is olyan fickós bemutatókat repülnek, mintha csak néhány éve gyártották volna őket! Volt szerencsém látni őket többször is Ostravában, le az összes kalappal a műszakiak és a pilóták előtt egyaránt!! Több mint 10 éve karbantartás és védelem nélkül mostohán rohadó gépekkel ezt nagyon sokba kerülne bevállalni, és nem is biztos hogy a 29-eink között lenne olyan példány a végén, amit korlátozás nélküli repülőképességgel fel lehetne támasztani - akármilyen drágán is. :(:mad:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Én szívesen feláldoznám rá egy stadion árát, de szerintem nem kerül annyiba
A reptetés hogyanjáról meg kérdezzük meg a svédeket; mintha mindenből repülne egy náluk, amiből csak lehet...

Azokat a gépeket ők gyártották. Van hozzá saját repülőgépipar, nemzeti büszkeség, hagyományőrzés/múlt tisztelet, önkéntesmunka és támogatás.

2018-ban a kecskeméti repülőtéren volt egy emléktábla avatás és "MiG-29 simogatás" . Ide is be volt linkelve az esemény. Bárki bemehetett, csak regisztrálni kellett.
Ennyi embert érdekelt...

https://keol.hu/kecskemet-bacs/mig-29-es-megemlekezes-kecskemeten

Hány fő lehetett az, akinek semmi köze nem volt a MiG-29eshez, csak "civil" volt?

Persze ha repült volna a gép, akkor többen lettek volna. De mi lett volna utána.... ment volna a "miért nem infrázott, miért nem csinált kobrát, bezzeg amikor Vári/Topi/stb... ez már semmi.")


Ezt a videót biztos láttad már, hogy hány ember kell a MiG-29 repülésre felkészítéséhez. És ez csak egy jól működő gép repülésre felkészítése. Kell még hangár, rendszeres karbantartás, nem lejárt üzemidejű/szavatosságú pótlkatrész, engedélyek és sok pénz.



Kíváncsi lettem volna hogy a HA-UTI MiG-15-nek milyen "élete" lett volna. Meddig tartott volna a pénz és a lelkesedés... :(
(A lengyel MiG-15 sem repül már, ha jól tudom.)
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Tartok tőle hogy a stadion/ok áráról nem fognak bennünket megkérdezni, mint ahogy eddig se kérdeztek erről bennünket egyszer sem (nem fért el a Nemzeti konzultáció A/4-én :(:mad:). A repültetés hogyanja meg úgy kezdődik, hogy nem szabad hagyni szétrohadni azt a gépet, amit valaha még repültetni akarunk. A svédek tudják is ezt, így az ősrégi gépeik is olyan fickós bemutatókat repülnek, mintha csak néhány éve gyártották volna őket! Volt szerencsém látni őket többször is Ostravában, le az összes kalappal a műszakiak és a pilóták előtt egyaránt!! Több mint 10 éve karbantartás és védelem nélkül mostohán rohadó gépekkel ezt nagyon sokba kerülne bevállalni, és nem is biztos hogy a 29-eink között lenne olyan példány a végén, amit korlátozás nélküli repülőképességgel fel lehetne támasztani - akármilyen drágán is. :(:mad:
Mi24???
Ha akarnák megtennék... Az oroszok egyébként úgy tudom pár éve átvizsgálták, hogy mekkora munka lenne repképessé tenni őket.
Akkoriban talán 4 gépet kis ráfordítással rendbe hozhatónak értékeltek. (Forrást ne kérdezzetek, valahol olvastam, az is lehet, hogy pont itt és csak egy komment volt)
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113

Csak annyi hogy leültetném aki hagyta hogy így szétrohadjon az állomány.... egy fillért sem ér az egész, nyersvasnak talán még leadhatják a helyi MÉH telepen..... kutyának se kell..... ennyit erről...

"Az árverési kiírásból arra lehet következtetni, hogy nem sikerült eladni azt a 23 darab Mig 29-est, amit még 2017-ben bocsátottak árverésre 4,8 milliárd forintért. "

Egyszerűen nem ér többet.


Múzeumba is került egy kettő. Amúgy írták azt hogy mindet eladnák ami van? Mert az utolsó négy még nagyjából egyben volt tíz éve mikor kivonták, csak aztán gondolom azokat is kitolták a gyepre hogy magyarosan deaktiválják őket...

Elboltolhatnák a szerbekkel erre arra...

És a horvátok mit szólnának hozzá? :mad:
Az INA ügyön a 10-20 szorosát buknánk. Főleg, hogy a horvátoknak nincs értékelhető légiereje.

Szerintem a szlovákok, vagy a bolgárok lehetnének esélyesek.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Én úgy hirdettem volna, hogy LOPAKODÓK! Ugyanis az égen már őket nem lehet majd látni. Már alkatrészbázisnak sem jók. Maximum emlékmű vagy tantermi oktatási segédeszközök lehetnek. Esetleg egy unatkozó milliárdos vehet egy jobb állapotút (kevésbé rosszat), kiszerelik a katonai cuccokat és Red Bull módra repteti.... Talán...
 
M

molnibalage

Guest
A francert nem lehet egy ketulesest megtartani uzemkepesen?
Ez a ket milliard mar tok mindegy ennyi stadion mellett (boccs)
A maradek romokbol lenne hozza alkatresz
Minden unnepen repulonapon reptetnem
Mindenki orulne neki nyalnak falnak szeretgetnek stb.....
Meg a moralt is javitana.....
  1. Mi nem vagyunk a SAAB, hogy ilyen úri hobbira telik...
  2. Nincs semmilyen magyar pilótának rá szakszója...
  3. Ennyire kevés reptetésért semmi értelme...
  4. Ezt miből vezetted le? Amikor részleges munkaerőhiány van a napii feladatok ellátásában és túlóra, akkor ki a tököm fogja ezt szerelni. Kinek van rá jogosítása? Ki fogja majd ráütni a pecsétet?
  5. Mitől javulna a morál ettől?
Olyan szinten el tetszik szakadva lenni a valóságtól, hogy ara szavak nincsenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
51298900-2752508471640443-837254538065870848-o.jpg
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
219
239
43
Jol van na, picit eleresztettem a fantaziamat es koszi sracok mar visszahuppantam a foldre..... Pedig milyen jo lenne aug 20 an latni ahogyan fustolve ropogva elhuz az egen
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Össze kellene szedni egy repmúzeumos kollekciót, ehhez kellene csereberélni egy csomó miget!

K.u.k. ww1 replikák

Me109 győri gyártású - bármit megadni érte! vs. P-51, P-47

Mig-15 vs F-84, F-86
Mig-17 vs F-105
Mig-19 vs F-104
Mig-21bisz vs F-5, Mirage III
Mig-21MF vs F-4
Mig-23 vs Tornado
Mig-29 vs F-16A/B

Il-28 vs Camberra
Szu-22 vs A-4
szovjet Szu-24 vs F-101
csehszl. Szu-25 vs A-10
szovjet Szu-27 vs F-15

L-29 vs Fiat G.91
L-39 vs Alpha Jet

stb.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 976
113
Össze kellene szedni egy repmúzeumos kollekciót, ehhez kellene csereberélni egy csomó miget!

K.u.k. ww1 replikák

Me109 győri gyártású - bármit megadni érte! vs. P-51, P-47

Mig-15 vs F-84, F-86
Mig-17 vs F-105
Mig-19 vs F-104
Mig-21bisz vs F-5, Mirage III
Mig-21MF vs F-4
Mig-23 vs Tornado
Mig-29 vs F-16A/B

Il-28 vs Camberra
Szu-22 vs A-4
szovjet Szu-24 vs F-101
csehszl. Szu-25 vs A-10
szovjet Szu-27 vs F-15

L-29 vs Fiat G.91
L-39 vs Alpha Jet

stb.
Olaszoknál rohadt egy csomó régi kályhacső még 10-15 éve több helyen is. Velük lehetne talán diskurálni ilyen ügyben. Voltak ott Sabrék, Aleniák, Fiatok, F-104-es (bár az van tudtommal itthon).
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
535
1 335
93
Össze kellene szedni egy repmúzeumos kollekciót, ehhez kellene csereberélni egy csomó miget!

K.u.k. ww1 replikák

Me109 győri gyártású - bármit megadni érte! vs. P-51, P-47

Mig-15 vs F-84, F-86
Mig-17 vs F-105
Mig-19 vs F-104
Mig-21bisz vs F-5, Mirage III
Mig-21MF vs F-4
Mig-23 vs Tornado
Mig-29 vs F-16A/B

Il-28 vs Camberra
Szu-22 vs A-4
szovjet Szu-24 vs F-101
csehszl. Szu-25 vs A-10
szovjet Szu-27 vs F-15

L-29 vs Fiat G.91
L-39 vs Alpha Jet

stb.

Egy F-14 is jöhetne. :) De már annak is örülnék lenne itthon minden olyan madárból egy ami repült magyar színekben.
Bf-109, FW-190, Ju-52, Ju-87, He-111...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Már mondtam,hogy ajándékozzuk a Lengyeleknek vagy a Bolgároknak a szállítási költség is húzós lesz bárhová! Szomorú,de sajnos így jártunk.....
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
Egyre inkább az az érzésem, hogy ez a „Honvédelmi Minisztérium Vagyonfelügyeleti Főosztály” érzi a vesztét..
Most mutatják, hogy ők mennyire dolgoznak... de direkt úgy festik le a mesét, hogy még csak véletlenül se legyen vevő, hogy aztán megint megpróbálhassák elárverezni, aztán megint, meg megint....
Vagy csak szimplán ostobák...
pedig mennyi ritka gépre lehetne cserealap a reptárnak (mondjuk külső szemlélőként úgy néz ki, azok is szarnak bele, van ami van, oszt jóvan.).... görög, olasz, portugál, spanyol múzeumoknak nincs Mig-29-ese, nekünk meg nincs A-7, Fiat G91, Tornado, stb...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tonyo
M

molnibalage

Guest
Egyre inkább az az érzésem, hogy ez a „Honvédelmi Minisztérium Vagyonfelügyeleti Főosztály” érzi a vesztét..
Most mutatják, hogy ők mennyire dolgoznak... de direkt úgy festik le a mesét, hogy még csak véletlenül se legyen vevő, hogy aztán megint megpróbálhassák elárverezni, aztán megint, meg megint....
Vagy csak szimplán ostobák...
pedig mennyi ritka gépre lehetne cserealap a reptárnak (mondjuk külső szemlélőként úgy néz ki, azok is szarnak bele, van ami van, oszt jóvan.).... görög, olasz, portugál, spanyol múzeumoknak nincs Mig-29-ese, nekünk meg nincs A-7, Fiat G91, Tornado, stb...
Ez neked jól hangzik, de a HMVF-nak nem feladata szerintem a Reptár készlet növelése. Ha lenne is ilyen cserek az csak forrást vinne el.
Tehát az, hogy nekik mi a feladat a cél, és mit szeretne egy repülést szerető, az nem feltétlen eredményes közös részhalmazt.
ennek ellenére a katonai jogászok azt javasolták, hogy az én személyes felelősségre vonásom történjen meg, így meggyanúsítottak nagy értékű haditechnikai érték rongálásával.
Ok. Ha erre valaha is sor került volna, akkor én utólag kérném, hogy ezeknek a meg nem értette zsenik esetleg a felső vezetés összes tagját is felelösségre vonták volna a miniszerig bezárólag, akiknek személyes felelősségük volt a fél év alatt 6,5 óra repülésben?

Hát a kurva jó édesanyjukat azt. 10 éve volt, de ez most megemelte a vérnyomásomat.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Én még mindig azt mondom tesztelésre, meg lemásolási próbálkozásra jók lennének, vagy csak működőképessé tenni amennyit lehet és jól elcsomagolni, hogy hátha jó lesz még valamire.

De ha herdálás vagy töketlenkedés a cél, én kiszedném a visszaélés szempontjából veszélyesnek ítélt műszereket, rakétákat és működőképes hajtóműveket, és az így használhatatlanná váló gépeket 1-esével árverésre dobnám civil szférának. Könnyebb eladni, mert sokan akiknek van pénze szívesen elnézeget egy drága és nem csúnya gépet az udvarában kiállítási tárgyként.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
Ez neked jól hangzik, de a HMVF-nak nem feladata szerintem a Reptár készlet növelése. Ha lenne is ilyen cserek az csak forrást vinne el.
Tehát az, hogy nekik mi a feladat a cél, és mit szeretne egy repülést szerető, az nem feltétlen eredményes közös részhalmazt.
Ez mindenkinek jól hangzik.
A feladat és a cél világosan látszik sajnos. Papírhegyek és ügydarabok gyártása az érdemi munka teljes mellőzésével, mint az megszokott bizonyos szint felett a honvédségben...
Két alternatíva létezik: vagy kapunk valami értékeset értük, vagy egyáltóhelyükben fognak elrohadni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7