Gasztronómia, étel-ital dinomdánom

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Ha egyedul van a konyhaban, akkor nincs kivel orditania, es igy egesz szorakoztato. :)
Hehehe. :)

Bezzeg, amikor a késeket meg kell élezni, akkor igen puha a hangjuk. :D

Sok mindent megpróbáltam élezésileg, a mostani menő nálam a 100 Ft-os boltban kapott nyeles, fém korongokat tartalmazó eszköz, amivel a "mángorlás" technológia is érvényesül. Alá teszek 1 vágódeszkát, így erőt is ki tudok fejteni és a konyhapult sem sérül.

Ilyenkor elhúzódik, vagy a hanghatás - mármint a fém - fémmel :D - vagy riasztó számára a műveletsor. Jelenleg még meg van mind a 10 ujjam, bár több volt, mivel táltosnak készültem. :D


https://www.google.com/search?q=kés...yp7kAhXKmIsKHaxgDzcQ_AUIESgB&biw=1920&bih=937
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Hehehe. :)

Bezzeg, amikor a késeket meg kell élezni, akkor igen puha a hangjuk. :D

Sok mindent megpróbáltam élezésileg, a mostani menő nálam a 100 Ft-os boltban kapott nyeles, fém korongokat tartalmazó eszköz, amivel a "mángorlás" technológia is érvényesül. Alá teszek 1 vágódeszkát, így erőt is ki tudok fejteni és a konyhapult sem sérül.

Ilyenkor elhúzódik, vagy a hanghatás - mármint a fém - fémmel :D - vagy riasztó számára a műveletsor. Jelenleg még meg van mind a 10 ujjam, bár több volt, mivel táltosnak készültem. :D


https://www.google.com/search?q=kés+élezés&rlz=1C1CHWL_huHU852HU852&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjEyLq7yp7kAhXKmIsKHaxgDzcQ_AUIESgB&biw=1920&bih=937
Nálam kaszakő a fenő.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Nálam kaszakő a fenő.
:) :) :)

Nekem is van 1 kúpos végű, sokat használtam, de nem hozta az általam elvártat, pedig nedvesítettem is, olyan világos kinézetű, most a fiókban van, most hogy mondod, lehet, hogy előveszem.

Csak úgy közbevetőleg - gondolom -, hogy ki szoktad verni, mármint kaszailag. :)


:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
:) :) :)

Nekem is van 1 kúpos végű, sokat használtam, de nem hozta az általam elvártat, pedig nedvesítettem is, olyan világos kinézetű, most a fiókban van, most hogy mondod, lehet, hogy előveszem.

Csak úgy közbevetőleg - gondolom -, hogy ki szoktad verni, mármint kaszailag. :)


:)
Nem, csak tavasszal, akkor is csak a kisebb huplik miatt az élen. Nem vagyok én akkora profi, sajnos kihalt mindenki körülöttem aki kikupálhatott volna. Az elején mikor megtaláltam egy fészerben kihúztam egy flexxel, évek óta már csak kaszakő meg reszelő amit kap. De ettől még nekem teljesen jó. Nem mondom hogy tudok kaszálni,mert az öregek biztos kiröhögnének ha látnának, de meg vagyok elégedve magammal, meg szeretem is, csak olyan jó zsírégető... :D Ha ezt tudná a Sóbert Norbi...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Nem, csak tavasszal, akkor is csak a kisebb huplik miatt az élen. Nem vagyok én akkora profi, sajnos kihalt mindenki körülöttem aki kikupálhatott volna. Az elején mikor megtaláltam egy fészerben kihúztam egy flexxel, évek óta már csak kaszakő meg reszelő amit kap. De ettől még nekem teljesen jó. Nem mondom hogy tudok kaszálni,mert az öregek biztos kiröhögnének ha látnának, de meg vagyok elégedve magammal, meg szeretem is, csak olyan jó zsírégető... :D Ha ezt tudná a Sóbert Norbi...
Amikor elsőre kaszáltam, akkora rögök repültek és félő volt, hogy a Föld kifordul a tengelyéből, és még nem is ettem a szalonnából. :D
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Én meg az elején csomószor az orrát beleakasztottam a földbe, jó hogy el nem törött az egész. De nem, még mindig bírja, pedig szerintem olyan 70 év körül járhat és a dédöregapám látszik hogy sokat használta. A nyele is ok, egy darab szú sincs benne. Van egy másik is , valahonnét került. Na az újabb, sőt alig használt. Viszont arról letörött az első fogantyú (tudja ördög hogy hívják pontosan) ,meg nagyobb a penge is, meg meg sincs a tövénél hajlítva így xarul esett ,nem volt jól kézre.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Bezzeg, amikor a késeket meg kell élezni, akkor igen puha a hangjuk. :D

Sok mindent megpróbáltam élezésileg, a mostani menő nálam a 100 Ft-os boltban kapott nyeles, fém korongokat tartalmazó eszköz, amivel a "mángorlás" technológia is érvényesül. Alá teszek 1 vágódeszkát, így erőt is ki tudok fejteni és a konyhapult sem sérül.
Kest elezni en a koromreszelore eskuszom. :)
Gy__m__ntporos_k_4a7939580b5cc.jpg

A gyemantporos a legjobb, de a zafir/korund(? vagy mi a szösz) is megteszi, csak az hamarabb elhasznalodik. Vannak profi gyemantporos elezok is, de azert az egy magamfajta amatornek tulzas lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Igen. Van egy kesem amit semmivel sem tudtam megelezni. Ismerosom is feladta, pedig geppel probalkozott. Kiprobaltam a gyemantporos reszelovel es azota mindig van egy a fiokban.
Érdekes lehet az anyaga.
:D
De azért volna kérdésem, hogy akkor hogy ment ki az éle? Tuti elloptad Luke Skywalker fénykardját / no laser kard/.

Apámtól örököltem egy hosszabb kést, amelyet már a horgász ólom vágása helyet a kertben gaz eltávolításnál használok, meg régi székek felvágásánál kalapáccsal. Na ezt a beton járda lapon élezem. :eek::rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Érdekes lehet az anyaga.
:D
De azért volna kérdésem, hogy akkor hogy ment ki az éle? Tuti elloptad Luke Skywalker fénykardját / no laser kard/.

Apámtól örököltem egy hosszabb kést, amelyet már a horgász ólom vágása helyet a kertben gaz eltávolításnál használok, meg régi székek felvágásánál kalapáccsal. Na ezt a beton járda lapon élezem. :eek::rolleyes:
Nem tudom hogy ment ki az ele. Nem emlekszem. Igazabol lehet, hogy sose volt korabban eles. :D
 
  • Tetszik
Reactions: jani22
G

Galthran

Guest