Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ismerjük a BM penetrátorok anyagszerkezetét ? Mert a kép alapján a wolfram mag az csak 1 az összetevők közül !Tudod elég nagy különbség van 3kg wolfram (DM13) és 0,27kg wolfram (BM15/22/26) közt
Nincs bajom a kritikával, de mielőtt írsz nézz már utána pár dolognak:
1. Az angolok a saját tankjaiknál is a páncélra merőleges értéket adják meg.
2. Amikor X páncélvédelemről beszélünk, akkor ott a főpáncélról beszélünk, nem például a lövegpajzsról.
Azt ugye vágod, hogy térbeli szerkezetekben vannak átfedések? És az átfedések értékei összeadódnak....
Mert kongnitív disszonanciát okozna nálatok, hogyha el kellene ismerni, hogy a Leopárd 2 nem volt mindenben über alles. Egy középszerű nyugati tankról beszélünk. Ezért akkor is meg kell indokolni a lehetetlent ha az nevetséges dolgokhoz vezet.
Én meg így látom....
Még mindig 1988-tól beszélünk róla és a németek még mindig nem időutazók, hogy a múltba dobálják vissza a jövő technológiáit.
A HTKA-n is megjelenő hülye híresztelésekkel ellentétben a Kontakt-5 és a hozzá hasonló ERA-k értéke sohasem 0.
Lásd. lengyel DM33 teszt a saját ERA-juk ellen. Az ő ERA-juk nem törte el a DM33-at csak megrongálta és olyan lapos pályára lökte, hogy az a teknő frontpáncéljának a 80 mm-s részét megborotválta, de a textolitba már nem ment bele....
600 mm-s áthatolást megfogott egy (valós) 80 mm-s acéllap...
Ha azt is érted, hogy függ ez össze a beesési szöggel akkor nem meglepő eredmény.
(Eredeti páncélszög 80 mm a vízszinteshez képest 22 fokban az 214 mm. Ha a lövedék csúcsát ellököd fölfelé laposabb a szög, legyen csak 10 fok. Akkor a 80 mm-s acéllap biza 461 mm relatív vastagságú. És hát laposabb szögben nagyobb a megcsúszás esélye is.
Pedig nem volt szó a nyíllövedék eltöréséről, csak elküldték egy másik pályára, meg erodálták kicsit... )
A svéd teszt egy nagyon egyszerű dolog. Meglőttek valamit valamivel és kaptak egy eredményt.
Onnantól kezdve lehet a szart kenegetni de a számok ott vannak. Önmagukért beszélnek.
Érdekes módon a kép túloldalán lévő Leopárd 2A5 prototípus eredményeit senki sem akarja itt napi százszor kimagyarázni.
Mert ugye az beleillik a világképükbe az A4-hez képest dupla akkora védelmével....
Persze az sem zavar egyikőtöket sem, hogyha a Leopárd 2A4 csak fele annyira jó lett volna, mint szeretnétek, akkor semmi szükség nem lett volna a Leopárd 2A5-re és a KWS II-s páncélzat fejlesztési programra.
Mert kongnitív disszonanciát okozna nálatok, hogyha el kellene ismerni, hogy a Leopárd 2 nem volt mindenben über alles. Egy középszerű nyugati tankról beszélünk. Ezért akkor is meg kell indokolni a lehetetlent ha az nevetséges dolgokhoz vezet.
Én meg így látom....
Látom az sem meg át, hogy fordítva csinálhatták. Lőttek rá és mivel a találatok eloszlása kettős R szórással véletlenszerű az alapján mértek és számoltak.mert itt pl. elég nyilvánvaló hogy lőttek rá... azt viszont meglehetősen kétlem, hogy a %-os területvédelmi értékek kiszámításánál felrajzolgattak volna a Leo-ra 0,5*0,5m-es kis kockákat és mindegyikbe beleőlettek volna...sokkal inkább arról van szó, hogy volt pár tesztlövészet eredmény meg tudták a páncél felépítését, és az alapján számolgatták ki a többit
Bulgária rendszeresítette a típust, 1970 és 1974 között 250 darabot vettek belőle.T-62 egyáltalán nem állt VSz szolgálatban a szovjeteken kívül.
Bulgária rendszeresítette a típust, 1970 és 1974 között 250 darabot vettek belőle.
A nyolcvanas években a szovjetektől szereztek be valamennyi alkatrésznek való darabot is, ezek egy részéből készült a hírhedt T-34-62, ami a neten terjedő legendáriummal ellentétben nem harckocsi volt, hanem bunkerként beásták őket.
![]()
![]()
A Krali Marko védelmi rendszerben voltak, a mai napig is vannak, egyéb érdekességek is.
![]()
![]()
![]()
Szia,Azt nem tudom, de megvannak a részletes gyártási táblázatok, évekre és alváltozatokra bontva.
Csehszlovák harckocsigyártás a hidegháború alatt:
1951..66 T-34/85
1953..57 SD-100
1957..64 T-54A
1964..67 T-55
1967..82 T-55A
1981..85 T-72
1985..86 T-72M
1986..91 T-72M1
Ha jól emlekszem ő 0⁰-os döntéssel számolt.Megpróbáltam @fip7 számítását megismételni az orosz Leo-2AV torony páncél rajz alapján, figyelembe véve a (Частные вопросы конечной баллистики) könyvben a NERA-ra vonatkozó ΔM helyesbítési értékeket.
![]()
Mivel a találatot szemből értelmeztem, ezért egy 55°-os döntéssel számoltam ki a lapok LOS értékét.
![]()
Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek feleannyi páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~750mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor 780mm.
![]()
A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
Beleszámoltad a két 190mm vastag NERA blokknál azt, hogy ott kombinált szöget ad ki a páncél?Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek ennyivel kisebb páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~520mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor ~550mm.
![]()
A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
Ha jól emlekszem ő 0⁰-os döntéssel számolt.
Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek ennyivel kisebb páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~520mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor ~550mm.
![]()
A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
Beleszámoltad a két 190mm vastag NERA blokknál azt, hogy ott kombinált szöget ad ki a páncél?
Az a baj, ha oldalba lövi azzal a piros nyíllal akkor is baj van mert az oldalpáncél is NERA.Ja, hogy ő ezt számolta?
Ennyi erővel oldalba is lőhette volna.
![]()
@fip7 a nera blokkok esetében 70%-kal vette figyelembe a vastagságot...abba bele sem akartam menni, hogy ez így hülyeség, hiszen pl. a 38mm-es NERA blokk védelme így 26,6mm-re redukálódik, miközben van benne egy 30mm-es acéllap...
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..