Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Ki tud erről a képről barmit is?
bcf7278c7627369cae23b17a017654f3.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Megpróbáltam @fip7 számítását megismételni az orosz Leo-2AV torony páncél rajz alapján, figyelembe véve a (Частные вопросы конечной баллистики) könyvben a NERA-ra vonatkozó ΔM helyesbítési értékeket.

Leo-2-armor.jpg



Mivel a találatot szemből értelmeztem, ezért egy 55°-os döntéssel számoltam ki a lapok LOS értékét.

Leo-2-AV-arm1.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Megpróbáltam @fip7 számítását megismételni az orosz Leo-2AV torony páncél rajz alapján, figyelembe véve a (Частные вопросы конечной баллистики) könyvben a NERA-ra vonatkozó ΔM helyesbítési értékeket.

Leo-2-armor.jpg



Mivel a találatot szemből értelmeztem, ezért egy 55°-os döntéssel számoltam ki a lapok LOS értékét.

Leo-2-AV-arm1.jpg


Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek feleannyi páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~750mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor 780mm.
Leo-2-AV-armor.jpg

A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
Ha jól emlekszem ő 0⁰-os döntéssel számolt.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek ennyivel kisebb páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~520mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor ~550mm.
Leo-2-AV-arm3.jpg

A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: endre, bel and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek ennyivel kisebb páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~520mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor ~550mm.
Leo-2-AV-arm3.jpg

A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.
Beleszámoltad a két 190mm vastag NERA blokknál azt, hogy ott kombinált szöget ad ki a páncél?
 
S

speziale

Guest
Nos azt kell hogy mondjam, hogy elképzelésem sincs, hogy jöhetett ki @fip7 -nek ennyivel kisebb páncélvédelem mint nekem???
Ha a NERA hatást nem veszem figyelembe akkor ~520mm LOS jön nekem ki, ha figyelembe veszem, akkor ~550mm.
Leo-2-AV-arm3.jpg

A jobboldali diagrammon pirossal jelöltem a felvett ΔM értékeket.

@fip7 a nera blokkok esetében 70%-kal vette figyelembe a vastagságot...abba bele sem akartam menni, hogy ez így hülyeség, hiszen pl. a 38mm-es NERA blokk védelme így 26,6mm-re redukálódik, miközben van benne egy 30mm-es acéllap...

és egyébként ebből a számításból kiindulva még az is lehet, hogy a sorozatgyártott példányok védettsége tényleg alacsonyabb mint az AV-é, mivel súlyt akartak csökkenteni...mondjuk szerintem az A4-től alkalmazott titán-wolfrám abból is visszahoz valamennyit
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Ja, hogy ő ezt számolta?
Ennyi erővel oldalba is lőhette volna.
Leo-2-AV-arm3c.jpg
Az a baj, ha oldalba lövi azzal a piros nyíllal akkor is baj van mert az oldalpáncél is NERA.

Egyébként kiszámolta azt is, hogyha az ágyúval párhuzamos a találat, valmi 400 kevés jött ki, mert huszonpár fokkal számolt.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
@fip7 a nera blokkok esetében 70%-kal vette figyelembe a vastagságot...abba bele sem akartam menni, hogy ez így hülyeség, hiszen pl. a 38mm-es NERA blokk védelme így 26,6mm-re redukálódik, miközben van benne egy 30mm-es acéllap...

Hát én inkább a (Частные вопросы конечной баллистики) könyvben a NERA-ra vonatkozó ΔM helyesbítési értékeket vettem figyelembe.
A görbéket mellékeltem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
A társalgásba beleugatva....
Milyen távolságról, milyen beesési szöggel számoltok?
Mert baromira nem mindegy.
Csak mert a távolság definiálja szöget.
Innen nézve a páncél döntése, opcionális.
Vagyis a szemben álló hk pk döntése mivel küldi meg a célpontot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Pontosítok:
Ha csővel párhuzamos a találat akkor fip szerint 389mm a pancél LOS értéke (25⁰-al számolt).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
A társalgásba beleugatva....
Milyen távolságról, milyen beesési szöggel számoltok?
Mert baromira nem mindegy.
Csak mert a távolság definiálja szöget.
Innen nézve a páncél döntése, opcionális.
Vagyis a szemben álló hk pk döntése mivel küldi meg a célpontot.

Ezek ennél laborabb szamítasok. Ha nem így lenne akkor annyi változó lenne, hogy nem tudna senki számolni. Ami pedig a validitását adja az az, hogy minden esetben ugyanazok a feltételek.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
T

Törölt tag 1945

Guest
Leo-2-AV-arm3c.jpg


Ha szögből számolom a tornyot (merőlegesen a páncélra)...
2021-08-19-22-13-38-Window.jpg

... akkor a függőleges NERA lapok effektív vastagsága tényleg csökken valamelyest.
(ΔM azt jelzi, hogy a monolit páncélhoz képest mennyi NERA anyagmennyiség adja ugyanazt a védelmet.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
Halkan jegyzem meg, hogy az 522mm-t a BM42 sem üti át az általánosan vizsgált 2000 méteren. A BM32-vel van csak átütés. Már ha hiszünk a tankogradnak.