A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
606
1 562
93
Konkrétan ilyen nincs még egy ha jól tudom - a kerekes M3 meg OTTER áll hozzá a legközelebb. Utóbbi érdemes lenne megvenni a törököktől...
Ezt a járgányt meg érdemes minél tovább rendszerben tartani...

Van ilyen:

Meg van valami nagyon hasonló török dolog is, FNNS Samur néven.

Én speciel a törököt néztem ki.

Ilyen PTSZ-M -et lehetne innoválni egy kiválósági központban.
A Török Otter nem a Német M3 liszenc változata?
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
606
1 562
93
Nincs európai megfelelője, guruló pontonhíd elemek vannak európában. Légpárnás esetleg a LCAC, de az egy batár jószág vagy a régen kivont LARC.
Nem volt véletlen, hogy a KEHOP pályázaton felújítottunk párat...
Meg kellene szerezni a licenszét és gyártani ami a csövön kifér, hasonló sincs a natoban.
Az USMC AAV7 gépei ami hasonló, de azok zárt felépitményesek, és nem "pickup" mint PTSZ-M. Esetleg cserébe AAV, de korban az se fitalabb.

1280px-170606-N-PF515-398_%2834973155842%29.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 537
14 777
113
Az USMC AAV7 gépei ami hasonló, de azok zárt felépitményesek, és nem "pickup" mint PTSZ-M. Esetleg cserébe AAV, de korban az se fitalabb.

1280px-170606-N-PF515-398_%2834973155842%29.jpg
Szerintem a 2 gèp nagyon nem hasonlít.

Hiszen az orosz azèrt csinálta a ptszt hogy jarműveket, utánpótlást szállítson vele vizeken át.

Ez meg egy partraszálló jármű.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 039
18 714
113
Mondjuk a PTSZ jármű, meg valami hasonló, a Katasztrófavédelemnek sem ártana, ha lenne nekik. Inkább el tudom képzelni ott is még, mert elég sok folyónk van, ami bizony megvadul, ha jön az árvíz. Ott jól jönne bármikor is, ha nem csak a Honvédségnek lenne ilyesmi. Igaz, ha baj van, úgyis a Honvédséget rángatják azonnal elő.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Mondjuk a PTSZ jármű, meg valami hasonló, a Katasztrófavédelemnek sem ártana, ha lenne nekik. Inkább el tudom képzelni ott is még, mert elég sok folyónk van, ami bizony megvadul, ha jön az árvíz. Ott jól jönne bármikor is, ha nem csak a Honvédségnek lenne ilyesmi. Igaz, ha baj van, úgyis a Honvédséget rángatják azonnal elő.
van a katasztrófavédelemnek is ptsz e
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 741
5 854
113
Nincs európai megfelelője, guruló pontonhíd elemek vannak európában. Légpárnás esetleg a LCAC, de az egy batár jószág vagy a régen kivont LARC.
Nem volt véletlen, hogy a KEHOP pályázaton felújítottunk párat...
Meg kellene szerezni a licenszét és gyártani ami a csövön kifér, hasonló sincs a natoban.
+1
Vagy ha a licensz nem megszerezhető, akkor pofátlanul lekoppi—- innoválni, ahogy @borisz írta.

Én el tudnék képzelni belőle felépítményes, meg pótos verziót is, mint a Vityaz, a kockacuki szerepkörben, logisztikai járműnek. Sőt, tüzérségi ágyú is mehetne a hátára, úszik(!), plusz a kerekesnél valószínűleg stabilabb is lenne, meg terepjáróbb is.
Tessék, piaci rés.
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
226
1 142
93

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Cseh Excaliburnak volt egy ilyen hordozója fejlesztés alatt, nem tudom mi van mostanában vele.
Ez egy átlemezelt PTSZ.
Szokás szerinti Excalibur "fejlesztés". Kapott 2 feszítőgörgőt, aztán csá... :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ők legalább le tudták másolni a PSZT-t - mi még ezt sem tudjuk...
Dehogy másolták. Szerintem az egy roncstelepről előkapart PTSZ, amiről levágták az eredeti kabint, meg átlemezelték. Mi meg a Currus-nál felújítottuk a sajátjainkat eredeti formában.
De ez már megint az a hozzáállás, hogy az ő szaruk már nem is büdös. Sőt!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 859
38 004
113
Dehogy másolták. Szerintem az egy roncstelepről előkapart PTSZ, amiről levágták az eredeti kabint, meg átlemezelték. Mi meg a Currus-nál felújítottuk a sajátjainkat eredeti formában.
De ez már megint az a hozzáállás, hogy az ő szaruk már nem is büdös. Sőt!
Meg találtak szintén oldalanként +1 görgőt is a roncstelepen és ráhegesztették? :D
Nyilván PTSZ másolat, de nem csak felújítás!
Ne hasonlítsuk a mi "világ hírű" (inkább hirhedt) Currusunkat az Excaliburhoz! A cseh cég 600 millió dolláros árbevételt generált 2022-ben, a Currus meg kb 7,1 millió dollár nettó árbevétellel bírt ugyan ebben az évben. Közel 100x a különbség.
Kanyarban nincs a mi saját (nem RM) hadiiparunk, ahhoz, hogy lemásolja és gyártsa PTSZ-t, pedig nem lenne hülyeség. Saját használatra is jöhetne vagy 80-100 darab PTSZ-klón.