Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 283
19 503
113
Kínaiak harckocsi elleni közelharc bemutatója (felmászol rá kirangatod a személyzetet szint). Nem tudom eldönteni, hogy komoly, vagy valami filmből van.

Mi is kaptunk harckocsi elleni közelharc kiképzést annak idején. de nem volt ennyire akciófilmes.
Volt a páncéltörő kézigránátos verzió.
Volt, a harckocsi előtt kiterült harcos, aki alatt egy akna volt. Mikor a harckocsi odaért, lefordult az aknáról és a harckocsi aknára futott.
Volt a pokrócos verzió, mikor a harckocsira ablakból ugrottunk rá és letakartuk a nyílásait, megvakítva ezzel.
Na hogy élesben mi lett volna, hát nem tudom, én nem próbáltam volna meg, max., a páncéltörő kézigránátos megoldást esetleg. Bár ott is minimális az esély.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 466
84 507
113
7Wa5wzgDcmE.jpg
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 924
10 474
113
akkor meg minek tank? :D

Amúgy normális csapatlégvédelem (VSHORAD) mellett a drónok nagy része nem jelent problémát. Ez az ami szomszédban egyik oldalnak sincs...
Imádom, mikor ilyen kőkemény magabiztossággal kijelentesz valamit. Közben meg csak promó videókra és száraz reklám katalógus adatokra építed az érvelésedet. Sebaj, majd ha felnősz, akkor rájössz, hogy a papír mindent elbír, a valóság meg picit más.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 029
40 698
113
Imádom, mikor ilyen kőkemény magabiztossággal kijelentesz valamit. Közben meg csak promó videókra és száraz reklám katalógus adatokra építed az érvelésedet. Sebaj, majd ha felnősz, akkor rájössz, hogy a papír mindent elbír, a valóság meg picit más.
Csak hogy ezt nem csak én mondom hanem a francia vezérkari főnök!
Olvasd el a vele készült interjút - pár hete volt itt a fórumon linkelve! ;)


Biztos neki is még "fel kell nőni"... :p
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 924
10 474
113
Csak hogy ezt nem csak én mondom hanem a francia vezérkari főnök!
Olvasd el a vele készült interjút - pár hete volt itt a fórumon linkelve! ;)


Biztos neki is még "fel kell nőni"... :p
A francia vezérkari főnök miért is tekinthető kompetensnek a témában? Mennyi sikeres éles bevetésen vannak túl a francia VSHORAD harceszközök? Ja, hogy sehányon? Akkor még várjunk szerintem picit a sommás kijelentésekkel.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 924
10 474
113
nálad biztos nagyobb szakértő! :p
Én nem állítom magamról, hogy szakértő lennék, és hiába vezérkari főnök valaki, attól még ő sem lesz szakértő.
Drónos hadviselés témában jelenleg én csak orosz és ukrán tisztek (nem főtisztek,tábornokok!) véleményére adnék.
Hogy te is értsd: Harctéri tapasztalatok számítanak, semmi más!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 994
33 850
113
Én nem állítom magamról, hogy szakértő lennék, és hiába vezérkari főnök valaki, attól még ő sem lesz szakértő.
Drónos hadviselés témában jelenleg én csak orosz és ukrán tisztek (nem főtisztek,tábornokok!) véleményére adnék.
Hogy te is értsd: Harctéri tapasztalatok számítanak, semmi más!
Szerinted a franciák (és az egész NATO) nem kap semmilyen információt az Ukránoktól ?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 940
83 232
113
Én nem állítom magamról, hogy szakértő lennék, és hiába vezérkari főnök valaki, attól még ő sem lesz szakértő.
Drónos hadviselés témában jelenleg én csak orosz és ukrán tisztek (nem főtisztek,tábornokok!) véleményére adnék.
Hogy te is értsd: Harctéri tapasztalatok számítanak, semmi más!
Közel sem csak abharctéri parancsnokok számítanak, a többivel teljesen egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 325
70 581
113
Ó dehogynem kapnak. Pont ezért nem küldik be a hiper szuper "VSHORAD" cuccaikat. Hamar kiderülne, mennyit is érnek valójában. Csak hát az nem biztos, hogy jót tenne az üzletnek....
Azért az 'elavult' Gepardok bent vannak és nem utálják őket a felhasználók. Persze manpads nincs rájuk varrva, de lehetne.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 924
10 474
113
Maradjunk annyiban, hogy ez a te roppant elfogult szemellenzős véleményed.
Lehet. De amíg nem látjuk, hogy ezek a nagyon hatékony csapatlégvedelmi eszközök nagy számban megjelennének a harctéren, és sikeresen felveszik a harcot az ezres nagyságrendben használt drónok ellenében, addig az én elfogult véleményem hihetőbb, mint a ti elfogult konteótok, miszerint a fényességes nyugat eltartott kisújjal képes lenne az orosz drónokat levadászni, csak hát ők ezt titkos okokból mégsem teszik.:)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 924
10 474
113
Azért az 'elavult' Gepardok bent vannak és nem utálják őket a felhasználók. Persze manpads nincs rájuk varrva, de lehetne.
Oké. De a gepárdok láthatóan nem voltak képesek változtatni a "hadiszerencsén".
Szóval messze vannak attól, amit Aladeen vízionálgat különféle wikipediás adatokból, meg lobbista tábornokok kijelentéseiből.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 325
70 581
113
Oké. De a gepárdok láthatóan nem voltak képesek változtatni a "hadiszerencsén".
Szóval messze vannak attól, amit Aladeen vízionálgat különféle wikipediás adatokból, meg lobbista tábornokok kijelentéseiből.
Azért ehhez tegyük hozzá, hogy nem tud mindenhol is ott lenni, lőszerszűkében van és alighanem kevéssé összeszokottan kell működnie az aktuális ukri erőkkel amiket véd.

Ha mi 18 db-ot veszünk, az annyi előnnyel fog bírni tán, hogy integralva lesz a harctéri komm rendszerbe és minden észlelést lekövethet, de ez addig működik, amíg működik. Ha elnyomják a kommunikációt, akkor ugyanerre lesz képes és nagyon kevés lesz.

Mondjuk most, hogy linder Bobo lemondott a honvédelemről bele az arcunkba, mit sem számít.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 468
3 098
113
Oké. De a gepárdok láthatóan nem voltak képesek változtatni a "hadiszerencsén".
Szóval messze vannak attól, amit Aladeen vízionálgat különféle wikipediás adatokból, meg lobbista tábornokok kijelentéseiből.
Legjobb tudomásom szerint gepárd nem igazán van csapatoknál/fronton, hátul használják őket stratégiai célok védelmére. kb világ összes gepárdja kéne nekik...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 940
83 232
113
Lehet. De amíg nem látjuk, hogy ezek a nagyon hatékony csapatlégvedelmi eszközök nagy számban megjelennének a harctéren, és sikeresen felveszik a harcot az ezres nagyságrendben használt drónok ellenében, addig az én elfogult véleményem hihetőbb, mint a ti elfogult konteótok, miszerint a fényességes nyugat eltartott kisújjal képes lenne az orosz drónokat levadászni, csak hát ők ezt titkos okokból mégsem teszik.:)
Semmivel nem hihetőbb, csak számodra szimpatikusabb.