A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Szombathelyt meg tudom erősíteni, mert egyik ismerősöm, aki Győrben volt szerződéses, most ott kiképző is. Meg gépkocsivezető a megyei toborzóirodán, ha jól mondta a beosztását, vagy előtte volt gépkocsivezető oot.. A megye többi járása passz. Bár nálunk, Körmenden is volt egy hírtdetés a városi honalpon, hogy alakulnak, lehet jelentkezni. Én bevallom, 52 évesen már nem vágok bele. Viszont fiatalokat bíztattam rá.
Azért csak óvatosan a fiatalokkal , a fele azt se tudja melyik univerzumban van annyira életképtelen
Akkor pár frissebb beszerzés:
Ausztrália 108db AMRAAM AIM-120-C 240M dodo, 2,2M dollár/db
forrás
Japán egymás után 2 beszerzést bonyolított mostanában kb.: 2M dodo/darab áron.
forrás
Kanada viszont egészen horror áron kapta: 32db + a gyakorláshoz szükséges egyéb dolgok 140M dodo azaz 4,3M/darab
forrás

Nagyon nagy a szórás, de látható, hogy azért ezek elképesztően nagy összegek.
Japp , erre írtam kicsit visszább hogy politikától (pofára) megy az egész árazás , amúgy a finnek is szereztek be meg a brittek , szintén 2 teljesen eltérő àron (ha jól emlékszem valamelyik nagyon horror a másik meg korrekt ár volt)
Nagy összegek igen de nagyon szükséges , különben a grif is csak egy mutogatós csőrike :/
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 139
113
Én mióta egy picit utánanéztem ennek a magyar tartalékos rendszernek, sírva röhögök. Inkább sírok, és közben kínomban röhögök. Kimondottan a pénzbeli juttatásokon.
Régen az önkéntes tartalékosoknál úgy volt, hogy rendfokozatának és a beosztásának megfelelő 2 hónapnyi összeget lehetett megkeresni egy éves tartalékos jogviszonnyal, és ha jól emlékszem ezért összesen max. 3 v. 4 hetet kellett bent töltened.
Ezzel együtt is alig jelentkeztek. Én ennek tudatában írtam ezt az 1M-ós aláírási pénzt. MUHAHAAAHAA:confused:
Na mindegy....Akkor lesz érdekes helyzet, amikor a most visszarendelt korkedvezményes nyugdíjjasok ténylegesen nyugdíjba mehetnek... Na addigra kell valami normális rendszer!


Az alig jelentkezésnek szerintem legfőbb oka, hogy a többség legalább füvet szív, de sokan mást is és tartanak a rendszertől, meg a kis vizsgálataitól.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
Azért csak óvatosan a fiatalokkal , a fele azt se tudja melyik univerzumban van annyira életképtelen

Japp , erre írtam kicsit visszább hogy politikától (pofára) megy az egész árazás , amúgy a finnek is szereztek be meg a brittek , szintén 2 teljesen eltérő àron (ha jól emlékszem valamelyik nagyon horror a másik meg korrekt ár volt)
Nagy összegek igen de nagyon szükséges , különben a grif is csak egy mutogatós csőrike :/
Pontosan a Gripen szoftverfrissítése jelentheti a különbséget. Már van elternatíva: METEOR.
Akkor is elképesztően túlárazott lenne, ha 300-500.000 dolcsi lenne. Én a kormányok helyében minden célt elhibázó AMRAAM rakétát kifizettetnék a Raytheon-nal, ha már 2M dolcsit kifizetnek érte. És messze nem tökéletes találati aránnyal rendelkezik!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Pontosan a Gripen szoftverfrissítése jelentheti a különbséget. Már van elternatíva: METEOR.
Akkor is elképesztően túlárazott lenne, ha 300-500.000 dolcsi lenne. Én a kormányok helyében minden célt elhibázó AMRAAM rakétát kifizettetnék a Raytheon-nal, ha már 2M dolcsit kifizetnek érte. És messze nem tökéletes találati aránnyal rendelkezik!
most nézd, ez olyan hogy pontosan tudjuk hogy minden usa cucc túlárazott , szövetségesnek "csak" 2-3 szoros áron adják , a többieknek még brutálabb
amúgy szerintem a Raytheon nem vállal 100%-os találati pontosságot csak mondjuk 95-öt és akkor az ilyeneket rátudják fogni hogy 1-1 "eltéved" de ha valaki erről tud pontosabbat akkor hallgatom mert ezt csak én gondolom ( legalább is én így csinálnám)
A szoftverfrissítés hogy befolyásolná egy rakéta árát?? akkor az azt jelentené hogy aki block 52-es F16-hoz veszi az olcsóbban kapja mint aki a V-hez? nem hiszem de meggyőzhető vagyok ha van efféle logikus magyarázat de addig én még mindig azt mondom hogy pofára megy az egész , kb mint a Patriot
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
A szoftverfrissítés hogy befolyásolná egy rakéta árát?? akkor az azt jelentené hogy aki block 52-es F16-hoz veszi az olcsóbban kapja mint aki a V-hez? nem hiszem de meggyőzhető vagyok ha van efféle logikus magyarázat de addig én még mindig azt mondom hogy pofára megy az egész , kb mint a Patriot
Hát úgy, hogy az MS20-as frissítés előtt nem tudtuk volna alkalmazni a METEOR és IRIS-T rakétákat. Magyarán nem lett volna versenytársa az amerikai rakéta párosnak. Most viszont már van. Tehát ha nem tetszik az amerikaiak 2-4M-ig hasraütött ajánlata, akkor beszerezzük a náluk fejlettebbeket olcsóbban! Ne félj, ezek után már a NASAMS-hoz is kedvezőbb ajánlatot fogunk kapni. Különösen úgy, hogy jelenleg az amerikai hadiipar folyamatosan veszíti a teret az europai gyartókhoz képest. Nem csak nálunk! Talán a Lengyelek még nagyon kaoaszkodnak beléjük, azonban náluk a hazai gyártás igen erős, és sokrétű.
A csehek hozzánk nagyon hasonló utat jártak be, és nem véletlen a szoros együttműködés. A szlovákok most F16-ot vettek, de pl. A kerekes harcjármű a Patria licenceben gyártása lesz valószínűleg....
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Svájccal ne példálózzunk mert ha ott nem voltál katona már középvezető sem lehetsz mert szinte mindenhova feltétel.
Nekem szimpatikus a svájci példa. De drága is egyben, kétes hatékonysággal (ezek ellenére teljesen támogatom). Mondjuk sorköteles rendszerük van, kötelező tartalékossággal.
Egy barátom egy svájci cég ügyvezetője. Amikor a tulaj meghívta magukhoz és a házban körbevezette, a pincéből nyílott a bunker (gázbiztos ajtó, szellőző rendszer, generátor, 2 fapad, víz, száraz élelemmel, a padon egyenruha, málhazsák, felszerelés, a fém szekrényben a karabély). Elmondta hogy régen a lőszer is náluk volt, mindez úgy hogy a pasi magyar léptékkel milliárdos és 50+ éves volt. Állítólag a 90-es évek előtt bunker nélkül nem is építhettél házat. Szerintem a világ egyik legmilitánsabb állama.
A bankvezér is katonáskodik (vagy fizet, azt hiszem) szolidáris alapon. Ugyanakkor térítik a kieső bérét, ami elképesztően drága lehet bizonyos esetekben, ha csak nem tudod PR fogásként felhasználni.
Amúgy még egy sztori: Ugyanez a srác mesélte, hogy amikor egy svájci kisvárosban voltak, a tartalékosok szépen kivonultak, hidat vertek, átkeltek, elbontották, elmentek... Más nap újra megjelentek és ez így ment 3 napig, amíg a kisvárosban voltak. Tehát a szoli idő valódi tartalommal van megtöltve.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 385
7 890
113
a 10 év nekem soknak tűnik, de legyen... Viszont ami a hozzászólás tényleges lényegét illeti:
Befolyásolja az, hogy mióta nincs korkedvezményes nyugdíj, azt, hogy amikor a tényleges nyugdíjra jogosulttá vált emberek otthagyják a rendszert, nem lesz utánpótlás, ha marad ez a rendszer?
Maradkunk annyiban hogy ha beindul (mert jelenleg fullra az elejen vagyunk) Akkor remelhetoeg lesz eleg fiatal "jelentkezo is".
Egyreszt a delutani kadet kepzesek (honvedelmi alapismeretek stb) masreszt osztondijtamogatas stb formajabban. Ha lesz eleg fiatal. (nem uber szamokban kell gondolkodni) evi max par ezer fo. Akkor lassan de be fog indulni a rendszer. Es szep lassan remelhetoeg el fogunk oda jutni hogy lesz eleg ember mind tartalekosnak mind aktivba. Tovabba a tarcsis rendszer azert is jo mert egy alap beoltast kap egy fiatal. Nem egybol melyviz hogy utanna "leszarom" az egeszet dobantson. Hanem szep fokozatosan ha lehet felkesziteni, beoltanni a rendszerbe. Pl ha megkedveli es lehuz egy ket evet lehet hogy joval konyebben fogja venni pl egy aktiv (szerzodeses) kihivasat.
En ugy latom hogy lassan szep fokozatosan be fog indulni.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Én mióta egy picit utánanéztem ennek a magyar tartalékos rendszernek, sírva röhögök. Inkább sírok, és közben kínomban röhögök. Kimondottan a pénzbeli juttatásokon.
Régen az önkéntes tartalékosoknál úgy volt, hogy rendfokozatának és a beosztásának megfelelő 2 hónapnyi összeget lehetett megkeresni egy éves tartalékos jogviszonnyal, és ha jól emlékszem ezért összesen max. 3 v. 4 hetet kellett bent töltened.
Ezzel együtt is alig jelentkeztek. Én ennek tudatában írtam ezt az 1M-ós aláírási pénzt. MUHAHAAAHAA:confused:
Na mindegy....Akkor lesz érdekes helyzet, amikor a most visszarendelt korkedvezményes nyugdíjjasok ténylegesen nyugdíjba mehetnek... Na addigra kell valami normális rendszer!
Szerintem ha egy hónapig fizetett szabadság formájában katonsákodhatsz a lakókörnyezetedben, fegyvert foghatsz, esetleg bizonyos technikához hozzáférhetsz, idővel harcászkodhatsz az nem egy rossz lehetőség az erre fogékonyaknak, úgy hogy a munkáltatót kompenzálják. Egyszerűen a PR-ján kell javítani. Oktatási intézményekben, és szakmai rendezvényeken is meg kell jelenni. Pl egy építész kupán, gyógyszerész, orvos regattán is megjelenhet a sereg mint szponzor (ehhez nem kell túl nagy pénz) is lehet népszerűsíteni a különféle tartalékos rendszert. Ha néhány cég vezetőjét meg lehet győzni, akkor a cégek is fogékonyabbak lennének és elfogadóbbak. Kérdés persze, hogy ez miért jó? Nos, szerintem egy katonaviselt ember fegyelmezettebb, motiváltabb, ezt az elfoglaltságát elfogadó munkahely esetén nő a lojalitása és lényegesen csökken az elvándorlás veszélye is az ilyen "hazafias" munkavállalónak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 561
77 409
113
Nekem szimpatikus a svájci példa. De drága is egyben, kétes hatékonysággal (ezek ellenére teljesen támogatom). Mondjuk sorköteles rendszerük van, kötelező tartalékossággal.
Egy barátom egy svájci cég ügyvezetője. Amikor a tulaj meghívta magukhoz és a házban körbevezette, a pincéből nyílott a bunker (gázbiztos ajtó, szellőző rendszer, generátor, 2 fapad, víz, száraz élelemmel, a padon egyenruha, málhazsák, felszerelés, a fém szekrényben a karabély). Elmondta hogy régen a lőszer is náluk volt, mindez úgy hogy a pasi magyar léptékkel milliárdos és 50+ éves volt. Állítólag a 90-es évek előtt bunker nélkül nem is építhettél házat. Szerintem a világ egyik legmilitánsabb állama.
A bankvezér is katonáskodik (vagy fizet, azt hiszem) szolidáris alapon. Ugyanakkor térítik a kieső bérét, ami elképesztően drága lehet bizonyos esetekben, ha csak nem tudod PR fogásként felhasználni.
Amúgy még egy sztori: Ugyanez a srác mesélte, hogy amikor egy svájci kisvárosban voltak, a tartalékosok szépen kivonultak, hidat vertek, átkeltek, elbontották, elmentek... Más nap újra megjelentek és ez így ment 3 napig, amíg a kisvárosban voltak. Tehát a szoli idő valódi tartalommal van megtöltve.


Svájci katonával beszéltem Koszovóban ő azt mondta,hogy ha náluk vállal valaki egy külszolgálatot akkor élete végéig mentesül a tartalékos szolgálat alól.Én naivan azt hittem,hogy alig lehet kijutni annyian jelentkeztek... erre közölte,hogy alig tudja Svájc kiadni a vállalt létszámot mert annyira nincs jelentkező...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hát úgy, hogy az MS20-as frissítés előtt nem tudtuk volna alkalmazni a METEOR és IRIS-T rakétákat.
Az Iris-T-nek nem feltétele az MS20 software frissítés.
Az Iris-T-hez sisak kijelző kéne. Pontosabban lehetne a nélkül is csak nincs értelme...
Az MS20 olyan új lehetőségeket hozott mint:
Meteor, SDB, új radar módok, digitális CAS képesség, Link16, SPK 39 Modular Reconnaissance Pod és GCAS.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Svájci katonával beszéltem Koszovóban ő azt mondta,hogy ha náluk vállal valaki egy külszolgálatot akkor élete végéig mentesül a tartalékos szolgálat alól.Én naivan azt hittem,hogy alig lehet kijutni annyian jelentkeztek... erre közölte,hogy alig tudja Svájc kiadni a vállalt létszámot mert annyira nincs jelentkező...
Nagyon gazdag az ország ugyanolyan népesedési problémákkal, mind a nyugati államok. Elképesztően magasak a bérek. És hihetetlen vagyonok vannak felhasználva. Állítólag minden 7. ember dollár milliomos. Ezek a fiatalok ezeket a vagyonokat fogják megörökölni idővel...
Szerintem a honvédelmet elfogadják, mert valójában a jólétüket védik, de hogy a világban mi van nem izgatja őket.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Nagyon gazdag az ország ugyanolyan népesedési problémákkal, mind a nyugati államok. Elképesztően magasak a bérek. És hihetetlen vagyonok vannak felhasználva. Állítólag minden 7. ember dollár milliomos. Ezek a fiatalok ezeket a vagyonokat fogják megörökölni idővel...
Szerintem a honvédelmet elfogadják, mert valójában a jólétüket védik, de hogy a világban mi van nem izgatja őket.
És hihetetlen vagyonok vannak felhalmozva. Elírtam...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Bocs persze elkavartam a képet, mert amikor rákerestem a szemléltetésre az US Army Mechanized Infantry Squad-ra, akkor véletlenül feldobott egy német "kiosztást" is. Holnap majd megpróbálom megkeresni azt...
Amit belinkeltél az a régi hidegháborús felépítés. A második iraki móka óta 4 Bradleyben van 3 db. 9 fős squad meg a platoon leader. Az a lényeg, hogy 1 gépben van egy sl vagy a pl, 1 tűz csoport meg egy tűzpár. Nem logikátlan, de nem is hatékony.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Egy gond van azzal hogy a katonai szolgálatot teljesítők (hivatásos, szerződéses, tartalékos) kedvezményesen hozzá jusson fegyverhez is otthoni tárolással: a magyar társadalom nincs ilyenre felkészülve! Nagyon nagy hiszti lenne belőle meg biztonsági kockázat is! Plusz ha lenne ilyenre lehetőség akkor csak is kizárólag a hivatásos és szerződéses katonáknak engedném meg 2 tárral! Sajnos nagyon belénk lett nevelve a fegyver ellenesség és a 2002-2010 közötti időszakban is nagyon horrorizálva lettek a katonák! Hál istennek most már kezd egyre jobban a népszerűbbek lenni köszönhetően a kitelepüléseknek!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
Az Iris-T-nek nem feltétele az MS20 software frissítés.
Az Iris-T-hez sisak kijelző kéne. Pontosabban lehetne a nélkül is csak nincs értelme...
Az MS20 olyan új lehetőségeket hozott mint:
Meteor, SDB, új radar módok, digitális CAS képesség, Link16, SPK 39 Modular Reconnaissance Pod és GCAS.
A sisak upgrade-ről tudtam, de arról nem, hogy MS20 nem kell az IRIS-T-hez.
Viszont, gondold végig 2017-ben a felsoroltak közül egy kb. 300 Miliárdos honvédelmi költségvetés mellett (akkor még annyi volt) melyik az a funkció, amelyik elkerülhetetlenül szükséges az akkori, és a jelenlegi feladatok (kiképzés és légirendőrség) elvégzéséhez. Nagyon fontos, az időpont, és a költségvetés! Szerintem semmi nem indokolta, hogy a szerződéshosszabbítással egy időben a szoftverfrissítés igénylését, és főleg, a nyilvánosságra hozatalt.
Pláne úgy, hogy azt a pénzt beleforgathatták volna az AIM-9 felújításába is.
Szerintem sokat mond az is, hogy MS20 szoftverfrissítésünk már van (nem tudom, hogy tényleg megtörtént-e már a frissítés), viszont a pénz rendelkezésre állás ellenére működő AIM-9 még nincs.... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egy gond van azzal hogy a katonai szolgálatot teljesítők (hivatásos, szerződéses, tartalékos) kedvezményesen hozzá jusson fegyverhez is otthoni tárolással: a magyar társadalom nincs ilyenre felkészülve! Nagyon nagy hiszti lenne belőle meg biztonsági kockázat is! Plusz ha lenne ilyenre lehetőség akkor csak is kizárólag a hivatásos és szerződéses katonáknak engedném meg 2 tárral! Sajnos nagyon belénk lett nevelve a fegyver ellenesség és a 2002-2010 közötti időszakban is nagyon horrorizálva lettek a katonák! Hál istennek most már kezd egyre jobban a népszerűbbek lenni köszönhetően a kitelepüléseknek!
Minden alkalommal szóba kerül az, hogy a magyar kezébe nem való fegyver, mert leölnénk egymást. És minden alkalommal felteszi valaki a kérdést, hogy a szerbek mennyire civilizáltabbak nálunk, és mennyire ölik halomra egymást? Mert náluk még mindig van elég fegyver.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 165
26 878
113
Egy gond van azzal hogy a katonai szolgálatot teljesítők (hivatásos, szerződéses, tartalékos) kedvezményesen hozzá jusson fegyverhez is otthoni tárolással: a magyar társadalom nincs ilyenre felkészülve! Nagyon nagy hiszti lenne belőle meg biztonsági kockázat is! Plusz ha lenne ilyenre lehetőség akkor csak is kizárólag a hivatásos és szerződéses katonáknak engedném meg 2 tárral! Sajnos nagyon belénk lett nevelve a fegyver ellenesség és a 2002-2010 közötti időszakban is nagyon horrorizálva lettek a katonák! Hál istennek most már kezd egyre jobban a népszerűbbek lenni köszönhetően a kitelepüléseknek!
Az egyértelműen látszik, hogy beléd lett nevelve, de ne használj többesszámot!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
Minden alkalommal szóba kerül az, hogy a magyar kezébe nem való fegyver, mert leölnénk egymást. És minden alkalommal felteszi valaki a kérdést, hogy a szerbek mennyire civilizáltabbak nálunk, és mennyire ölik halomra egymást? Mert náluk még mindig van elég fegyver.
És vajon mi értelme lenne otthon őrizgetni a szolgálati fegyvert egy tartalékosnak. Ha helyzet van, akkor úgy is jelentkeznie kell az alegysége gyülekezési körletében, nem? Ott miért nem lehet a fegyvereket tárolni? Miért akarsz állampolgárokra plusz felesleges felelősséget dobni azzal, hogy egy nagy tűzerejű szolgálati fegyver biztonságos tárolásáról gondoskodnia kelljen. Nem a tartalékos felelős magatartásában nem bízom, de az egy háztartásban élők és esetleges külső bűnözői csoportok sokkal könnyebben juthatnak automata fegyverekhez.
Nem az a lényeg, hogy milyen nemzetiségű az állampolgár (magyar, szerb, svájci vagy ameriakai), hanem hogy ez egy felesleges kockázat a társadalomra. Ha meg lehet oldani enélkül is egy tartalékos rendszert, akkor miért ne?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 165
26 878
113
Annak van értelme, hogy saját lőfegyver tartását tartalékos szolgálathoz kössék, de a hadifegyvernek a mozgósítás helyén a helye. A legkissebb ilyen egység a járási század lőtere lehet. Komplex lőtér-hadianyagraktár típusterv kell külterületre tervezve!