A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Azt azért hadd kérdezzem meg hogy ha mégis amerikai gépet választanak akkor a Maróth is troll lesz?? Vagy esetleg az a troll-kodás amit ti csináltok??Szóval csak Grippen jöhet szóba?Érdekes meglátás! Mennyi pénzt kaptok a saab-tól?Be vesztek a buliba?
Nem erről van szó, csak a fidesz F16, nem érv. Nem sok alapja van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Azt azért hadd kérdezzem meg hogy ha mégis amerikai gépet választanak akkor a Maróth is troll lesz?? Vagy esetleg az a troll-kodás amit ti csináltok??Szóval csak Grippen jöhet szóba?Érdekes meglátás! Mennyi pénzt kaptok a saab-tól?Be vesztek a buliba?
Szakmailag nagyobb böszmeség a világon nincs mint 4 genes gépet 4 genesre úgy váltani hogy végre normálisan van rá kiképzés, karbantartás és kiépített infrastruktúra. A gripen megtartása és upgadeje a legköltséghatékonyabb megoldás generációváltsig, a ha létszámot akarsz bővíteni akkor is a leggyorsabb és legegyszerűbb.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Szakmailag nagyobb böszmeség a világon nincs mint 4 genes gépet 4 genesre úgy váltani hogy végre normálisan van rá kiképzés, karbantartás és kiépített infrastruktúra. A gripen megtartása és upgadeje a legköltséghatékonyabb megoldás generációváltsig, a ha létszámot akarsz bővíteni akkor is a leggyorsabb és legegyszerűbb.
Nem akarom megakasztani a gondolatmenetet de én mondtam olyat hogy az F-16 jobb mint a Gripen....?? Mondtam olyat hogy jövőhéten veszünk F-16 -ot.....???
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nem akarom megakasztani a gondolatmenetet de én mondtam olyat hogy az F-16 jobb mint a Gripen....?? Mondtam olyat hogy jövőhéten veszünk F-16 -ot.....???
Nem mondtál de semmi sem támasztja alá a Gripen cseréjét, nem véletlenül nem veszünk amerikai technikát a fegyvereken kívül ez a kormányzati hozzáállás nem változott. És úgy, hogy jelenleg sem szakmai sem sem pénzügyi előny nem szól a váltás mellett eléggé esélytelen a dolog.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Nem mondtál de semmi sem támasztja alá a Gripen cseréjét, nem véletlenül nem veszünk amerikai technikát a fegyvereken kívül ez a kormányzati hozzáállás nem változott. És úgy, hogy jelenleg sem szakmai sem sem pénzügyi előny nem szól a váltás mellett eléggé esélytelen a dolog.
"Nem mondtál...." Köszönöm! Akkor miért voltam troll?
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
408
1 076
93
Hogy milyen vadászgépek lesznek nekünk azt majd Biden eldönti! Jelen állás szerint borítékolható hogy maradunk a Gripeneknél! Akár marad a jelenlegi kormány '22 után akár nem!
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Nem mondtál de semmi sem támasztja alá a Gripen cseréjét, nem véletlenül nem veszünk amerikai technikát a fegyvereken kívül ez a kormányzati hozzáállás nem változott. És úgy, hogy jelenleg sem szakmai sem sem pénzügyi előny nem szól a váltás mellett eléggé esélytelen a dolog.
Szerintem is ez egy meddő vita. Egy lépéssel sem lennénk előrébb egy F-16 cserével. Ki lett ez a téma most szépen vesézve itt. Bőven van még fejlesztési potenciál a Gripenben. Csak több kellene. o_O
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Lehet, hogy most bekavarok a vitában, de én nem attól tartanék, Gripen vagy F-35, hanem, hogy valaki kicsit spiccesen, vagy pillanatnyi politikai zavarában kitalálja, hogy J-20!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 203
5 144
113
Hallo, itt a NATO!!!
Mondjuk ebben azért nem lennék biztos. Vajon örülne e a NATO ha valaki venne tizenpár J-20 full felszerelve Kínában képzett pilótákkal akik ellen lehetne gyakorolni. Szerintem 5 évig minden nap red falg gyakorlat lenne...

Én biztos alapítanék egy szállodát a reptér mellett az biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor
G

Galthran

Guest
Lehet, hogy most bekavarok a vitában, de én nem attól tartanék, Gripen vagy F-35, hanem, hogy valaki kicsit spiccesen, vagy pillanatnyi politikai zavarában kitalálja, hogy J-20!
:D a törököket azóta is anyázzák mert sz400at vettek, majd biztos egy iylen kis államnak elnézik hogy kínai szart vegyenek :D
kösz nem, inkább gripen, ha majd később elérhető lesz valami európai 5gen akkor meg azt!

https://forum.htka.hu/threads/kf-x-program.593/page-4#post-765914
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Aki feldobta a J-20-at,természetesnek veszi, hogy azt ide eladják és azt adják, ami kint rendszeresítve van/lesz. Esélytelennek tartom. Egy Eurofighter lobbitól jobban tartanék, de szerintem is marad a Gripen, hülyeség is lenne leváltani. Ami ezzel megspórolásra kerül meg mehetne a precíziós fegyverzetbe.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Aki feldobta a J-20-at,természetesnek veszi, hogy azt ide eladják és azt adják, ami kint rendszeresítve van/lesz. Esélytelennek tartom. Egy Eurofighter lobbitól jobban tartanék, de szerintem is marad a Gripen, hülyeség is lenne leváltani. Ami ezzel megspórolásra kerül meg mehetne a precíziós fegyverzetbe.
Pontosan így látom én is. Nem véletlen van a J-20 nak export változata. Az csak egy lebutított verzió. Mintha talán Pakisztán rendelt volna is egyébként,de ebben most hirtelen nem vagyok biztos,de nem is érdekel...:)
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor