A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Afgán 2013.
Kaja 2 terhes nő jött haza majd 7 hónap után.
Az egyik majdnem 6!!! hónapos volt.
A mási 3!

Eltitkolta mindkettő.

Amikor kint az egyiknek megemeltem a repeszállóját még anyáztam is magamban, mert se betét, se tárak nem voltak benne.

AVI-ban esett le az állunk amikor kirakta a hasát.

Tudod mi lett a büntijük?

Semmmmmmi.

Na nálam ez is egy szög volt a szolgálatom koporsójába, sok más mellett.

Ez azért nagyon durva. Erősíti csak, hogy nők nem harcoló alakulatba valók. Én nem engedném katonának őket. De ez a maradi véleményem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Alkalmaságvizsgáló intézet.

Petőfi laktanya egy épülete megvan tömve orvosokkal.
Ők nézik meg alkalmas vagy e katonának/rendőrnek/tűzoltónak/titkosszolgának és még ki tudja minek.

Külszolgálat elött/után ellenőrzik a testnyílásaid egy napon át.

hahaha. Nálunk egy team leader alkalmassági teszten, a Müncheni egyetem egyik oktatója volt az alkalmassági vizsgálós. Két napos teszt, egy eldugott panzió tárgyalójában. Az alkalmasnak talált emberkék egy részét, néhány hónap után a saját felsővezető főnökük vágta vissza beosztásba. Akire a HR azt mondta anno, tökéletesek a feladatra.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ez azért nagyon durva. Erősíti csak, hogy nők nem harcoló alakulatba valók. Én nem engedném katonának őket. De ez a maradi véleményem.
Az hagyján.
Az egyik a férjével volt kint.
Ami normál seregben nem dívik.

A másikat a szakaszpkja varta le.
Na normál seregben az sem dívik következmény nélkül.

Amúgy egy fiam van, de mi egy csomó vizsgálaton voltunk amikor Asszony terhes volt.
Szerintem ezek egy része nem csak ajánlott.
De a magunk megnyugtatása érdekében még egypárra saját pénzből elmentünk.
Az aki 6 hónapig nem nézet rá a gyerekre egy ultrahangal, na az igazán felelősségteljes ember.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
hahaha. Nálunk egy team leader alkalmassági teszten, a Müncheni egyetem egyik oktatója volt az alkalmassági vizsgálós. Két napos teszt, egy eldugott panzió tárgyalójában. Az alkalmasnak talált emberkék egy részét, néhány hónap után a saját felsővezető főnökük vágta vissza beosztásba. Akire a HR azt mondta anno, tökéletesek a feladatra.
A hr-eseknek álltalában halvány lila fingjuk nincs ki alkalmas egy adott beosztásra.
Egy közeli rokonom is az. Sokat beszélgettünk az ő kamumunkájáról.

De gondolom attól az embertől nem lett visszakérve a pénz ami ki lett fizetve a kiválasztási procedúráért.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
A hr-eseknek álltalában halvány lila fingjuk nincs ki alkalmas egy adott beosztásra.
Egy közeli rokonom is az. Sokat beszélgettünk az ő kamumunkájáról.

De gondolom attól az embertől nem lett visszakérve a pénz ami ki lett fizetve a kiválasztási procedúráért.

Persze hogy nem, Kifizették a millIókat, a 2-3 napos munkáért nyilván, amit a büki panzióban végzett. Az illető magyar, terepauta és mindenféle. A nevét nem írhatom le, mert egyébként nagyon normális fickó volt. Nekem még szimpatikus ember is. Érezte sztem ő is a fonák oldalát a dolgoknak, de végig csinálta. Végül is van az a pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Ez azért nagyon durva. Erősíti csak, hogy nők nem harcoló alakulatba valók. Én nem engedném katonának őket. De ez a maradi véleményem.
Nemcsak te gondolod így. A rendőrségen is ez volt a tapasztalat. A közterületen csak férfi kollégával együtt intézkedhettek. Volt olyan kerületi kapitány aki egyáltalán nem adott beosztást nőknek. Ma már a létszámhiány miatt más a helyzet. Ettől függetlenül ma is úgy gondolom, hogy ahogy bölcsődébe se való férfi munkavállaló, úgy a harcoló alakulathoz sem ideális a 40 kilós hölgy.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 346
35 186
113
Ez azért nagyon durva. Erősíti csak, hogy nők nem harcoló alakulatba valók. Én nem engedném katonának őket. De ez a maradi véleményem.
Szerintem egy csomó feladatkörbe alkalmasak, az ember hiány miatt nem is lehet kapából elutasítani őket.
Nem rég volt egy videó egy fiatal hadnagynőről, aki NASAMS kezelőnek képeznek. Ülni az FDC-ben és kezelni a NASAMS-et nemtől függetlenül bárki alkalmas lehet, ha "van hozzá esze"...
Teherautó sofőr, harcjármű vezető, radar kezelő, hiradós - csomó poziciónál nem számít szerintem hogy fizikailag esetleg gyengébb, mert nő...
Legfeljebb X havonta terhességi tesztet kell kérni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Persze hogy nem, Kifizették a millIókat, a 2-3 napos munkáért nyilván, amit a büki panzióban végzett. Az illető magyar, terepauta és mindenféle. A nevét nem írhatom le, mert egyébként nagyon normális fickó volt. Nekem még szimpatikus ember is. Érezte sztem ő is a fonák oldalát a dolgoknak, de végig csinálta. Végül is van az a pénz.

A rokonom a használtautókereskedő és az ingatlanügynökkel egy szintre helyezi munkájának hasznosságát. :D
Csak ő ezt diplomával csinálja.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nemcsak te gondolod így. A rendőrségen is ez volt a tapasztalat. A közterületen csak férfi kollégával együtt intézkedhettek. Volt olyan kerületi kapitány aki egyáltalán nem adott beosztást nőknek. Ma már a létszámhiány miatt más a helyzet. Ettől függetlenül ma is úgy gondolom, hogy ahogy bölcsődébe se való férfi munkavállaló, úgy a harcoló alakulathoz sem ideális a 40 kilós hölgy.

Ja, rendőr ismerősöm mesélt egy Szentgotthárdhoz köthető sztorit. Kocsmai verekedés, a körmendi járőr autót is hívták. Egyik járőr csaj. A srác kiszáll a helyszínen, a csaj nem mer megmozdulni sem, annyira fél. Remeg mindene. A fickó intézkedik, erősítést hív, stb. A csaj sokkban az autóban ül. Segíteni biztos nem tudott volna, annyira félt. De rendőr sulit elvégezte, tehát rendőr.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Szerintem egy csomó feladatkörbe alkalmasak, az ember hiány miatt nem is lehet kapából elutasítani őket.
Nem rég volt egy videó egy fiatal hadnagynőről, aki NASAMS kezelőnek képeznek. Ülni az FDC-ben és kezelni a NASAMS-et nemtől függetlenül bárki alkalmas lehet, ha "van hozzá esze"...
Egy afgán misszió őrszakaszba legyen nő.
Átvizsgálni egy beléptetésnél persze kell.

Én azt sem mondom 6-7 hónap alatt ne gerjedjenek egymásra/ne szerelmesedjenek egymásba emberek.


De!

Ne vigyünk ki férjet/feleséget!

Tudjunk már tisztként ne lekúrni beosztott szakaszvezetőt!

Ha már lekúrjuk húzzunk már gumit!

Ha teherbe esünk jelezzük már hogy vigyenek haza!

Ha nem jelzik akkor amikor hazamegyünk és kiderül legyen már következménye!

Ezt úgy mondom, hogy a 6 hónaposon én sem vettem észre semmit.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Ja, rendőr ismerősöm mesélt egy Szentgotthárdhoz köthető sztorit. Kocsmai verekedés, a körmendi járőr autót is hívták. Egyik járőr csaj. A srác kiszáll a helyszínen, a csaj nem mer megmozdulni sem, annyira fél. Remeg mindene. A fickó intézkedik, erősítést hív, stb. A csaj sokkban az autóban ül. Segíteni biztos nem tudott volna, annyira félt. De rendőr sulit elvégezte, tehát rendőr.
A rendőri munka egyik legfontosabb szabálya, hogy "a megkezdett intézkedést be kell tudni fejezni" . Na ez ami nehéz ha egy nő pld egyedül intézkedik, mert észlelt egy bűncselekményt. Kétajtós szekrény méretű indiai vagy egy kigyúrt bűnöző körberöhögi.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
A rendőri munka egyik legfontosabb szabálya, hogy "a megkezdett intézkedést be kell tudni fejezni" . Na ez ami nehéz ha egy nő pld egyedül intézkedik, mert észlelt egy bűncselekményt. Kétajtós szekrény méretű indiai vagy egy kigyúrt bűnöző körberöhögi.
Felénk sokszor egyedül járőröznek, múltkor egy kb 160 centis rendőrnő fél perc alatt kiszedett 3 indiánt egy kocsiból, mert gyanúsak voltak neki. Menő volt. :cool:
 
K

kamm

Guest
Ez sem sereg specifikus. Nálunk idén autóipar, szerdán tudtad meg jövő héten hány napot 3-4-5-6?? dolgozol. Olyan káosz volt az alkattészhiány miatt. És jövőre folyt. Kövi. 7 nap szabival rendelkezel önállóan 1 évben, plusz a gyerek után járó. Persze ha a főnök normalis rugalmas. De idén és jövőre minimális a rugalmasság.

Ezek nem pozitív példák félre ne értsétek, de nem csak a sereg szopat.
Idekint ha konzultánskent dolgozol, pláne a nagyok közül valamelyiknek, akkor ez simán a munka része, ráadásul bárhova reptethetnek az orszagban (maskulonben total átlagkereseten ragadsz, ertelmetlen ugyfeleknel.)
En nem is mennék már nagyokhoz emiatt (gyerekek stb.)

Ha önálló vagy, akkor viszont a piacrol kell közvetlenül megelned (igaz, így saját cégként sokkal magasabbat szamlazhatsz.)
Ez most a járvány, mondjuk 2020 március óta kb úgy néz ki, hogy 8-10 hónapig totál debil kis munkákat találtál, mert minden zarva volt, a cégek lefelé nyomták a béreket (és kb öngyilkosság elmenni szerzodesbe 25-30%kal a szokásos pénzed alatt, ott ragadhatsz sokáig), miközben ugye a hivatalos NYC PR szerint "mostma' mingya' vége, minden újra szep lesz" ment végig... pár régi, visszatérő ügyfél miatt túléltük, de csak idén tavasz óta van újra valamelyest normális piac,l.
Közben viszont iszonyú a fluktuacio a cégeknel: egy nagy PR cég egy par hónapos, de jól fizető szerződést (teljes media production workflow redesign, infra, protocols, pipeline, trening, mindent szállítok) december elején (!), a project kellős közepén mondott fel, mert a masodik op dir kezdett 4 hónapon belül (és ez meg aztan végképp nem műszaki hátterű, de természetesen mindent nemcsak jobban, de sokkal jobban tud.) Amikor megjegyeztem, hogy van köztünk írásbeli szerződés, nem véletlenül, hogy ne álljunk itt az unneprk előtt, ha valamiért lemondják stb - pont így, ahogy most akarja...akkor meglepődött, mondván nem tudta.:confused: Érted, először intezkedik, aztan tajekozodik, meg probalkozik, mi legyen a kaosszal, amit okozott.

Utána par nappal módosított ajánlat jött, egy új, sokkal rövidebb projektet ajanlott, ráadásul aminek a közepén voltunk, azt csak hagyjam abba, viszont a következő milestone osszeget átutalták még, hiaba el sem jutottunk oda...? o_O
Kaosz, minden szinten. Mindeközben sajnálom az uj op dir embert is, mert a videóhíváson total feszült, nonstop dobol az ujjaival, rangatozik a labaval, nem tud nyugton ülni, láthatóan iszonyú nyomás alatt van más ügyben (azon kaptam magam, hogy mar kedvesen, nyugtato stilusban magyarazok, annyira aggasztóan nezett ki.)

Szoval ma már magasabb szinteken régen nincs olyan, hogy fix munkaidő, ideat meg pláne - igaz, mondjuk a többszörösét is keresed évente, mint egy átlagember.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Felénk sokszor egyedül járőröznek, múltkor egy kb 160 centis rendőrnő fél perc alatt kiszedett 3 indiánt egy kocsiból, mert gyanúsak voltak neki. Menő volt. :cool:
Anno Londonban láttam kb 160 centis fekete rendőrnőt három kétméteres fekete igazi sztereotíp maffiiózónak tűnű feketét igazoltatni :) Széen támasztották neki a falat pedig még fegyver se volt a csajnál :)
Szóval felőlem járőrözzenek nők nyugodtan. De felnőtt emberek értsenek már a fogamzásgátláshoz o_O