A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Apropó. A nyáron, amikor az amerikai folyami rohamhajós alakulat itt volt a szuper hajóival, szó volt róla, hogy még az idén megkapják a szolnokiak az amerikai hajókat. Talán 3 db volt említve. Ezek megjöhettek a különlegesekhez ?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az hagyján.
Az egyik a férjével volt kint.
Ami normál seregben nem dívik.

A másikat a szakaszpkja varta le.
Na normál seregben az sem dívik következmény nélkül.

Amúgy egy fiam van, de mi egy csomó vizsgálaton voltunk amikor Asszony terhes volt.
Szerintem ezek egy része nem csak ajánlott.
De a magunk megnyugtatása érdekében még egypárra saját pénzből elmentünk.
Az aki 6 hónapig nem nézet rá a gyerekre egy ultrahangal, na az igazán felelősségteljes ember.
Férjével volt- kurvára semkinek semmi köze hozzá.
Második pont esetleg megáll, főleg a felettes felelőssége,

Egyébként van olyan a szolgálati szbályzatban, hogy kiküldetés alatt valaki nem eshet teherbe?
Mert nincs akkor minek szólsz bele? Incel-e vagy?
Azt már nem is említem hogy valaki koszovói harcoló alakulatokat emleget ezen a fórumon...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Férjével volt- kurvára semkinek semmi köze hozzá.
Második pont esetleg megáll, főleg a felettes felelőssége,

Egyébként van olyan a szolgálati szbályzatban, hogy kiküldetés alatt valaki nem eshet teherbe?
Mert nincs akkor minek szólsz bele? Incel-e vagy?
Azt már nem is említem hogy valaki koszovói harcoló alakulatokat emleget ezen a fórumon...
Hát ha jól tudom pl az us army-nál nem lehetsz egy zászlóaljban sem a feleséggeddel de egy században tuti nem.

Amúgy ha valaki teherbe esik elzavarják haza ha kiderül az amcsiknál is.
 
K

kamm

Guest
Férjével volt- kurvára semkinek semmi köze hozzá.
Második pont esetleg megáll, főleg a felettes felelőssége,

Egyébként van olyan a szolgálati szbályzatban, hogy kiküldetés alatt valaki nem eshet teherbe?
Mert nincs akkor minek szólsz bele? Incel-e vagy?
Azt már nem is említem hogy valaki koszovói harcoló alakulatokat emleget ezen a fórumon...
Fogadjunk, nincs gyereked.
@Ocses teljesen jól mondja.
Egy átlagos terhesség és normális, epelmeju (nem degeneralt, nem ringyó, nem önző stb) anya esetén átlag 2-4 ultrahang van minimum az első 6 hónap alatt; 2 konkrétan kötelező (8-12 hét és 18-21 hét korul.)
Persze egy normális leendő anya rendszeresen jár a dokihoz, követik a magzat fejlődését stb stb.

Aki 6 hónapig rejtegeti és leszarja, az vagy degeneralt (ebbe belefér a végtelenül primitiv is), vagy egy szociopata ringyó.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Fogadjunk, nincs gyereked.
@Ocses teljesen jól mondja.
Egy átlagos terhesség és normális, epelmeju (nem degeneralt, nem ringyó, nem önző stb) anya esetén átlag 2-4 ultrahang van minimum az első 6 hónap alatt; 2 konkrétan kötelező (8-12 hét és 18-21 hét korul.)
Persze egy normális leendő anya rendszeresen jár a dokihoz, követik a magzat fejlődését stb stb.

Aki 6 hónapig rejtegeti és leszarja, az vagy degeneralt (ebbe belefér a végtelenül primitiv is), vagy egy szociopata ringyó.
A folyamtos ringyózásos komoly pszichés gondokat jelez szerintem.
itt fröcsögsz,mert h mert ideírt valaki valamit, hogy ő hallotta a valkitől, akinek az üccse ött se volt szintű hozzászólással.
Vagy be akarod nekem mesélni, hogy a Honvédség előlrárói segghülyék biológiából, és nem tűnik fel nekik hogy egy nő hat hónapos terhes?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Nem degradálva az ultrahang értékét, mert minden normális ember megvizsgáltatja rendszeres időközönként a babát, de azért az a gondolat vájta be magát a fejembe, hogy csoda, hogy nem halt ki az emberiség az ultrahang előtt... Nem szeretnék ebből vitát kirobbantani(mi is többször voltunk mind a két kislányom miatt), de másképp gondolkozók is lehetnek. (Nyilván az idiotizmus netovábbja hogy 6 hónapig kussolt hogy terhes...)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hát ha jól tudom pl az us army-nál nem lehetsz egy zászlóaljban sem a feleséggeddel de egy században tuti nem.

Amúgy ha valaki teherbe esik elzavarják haza ha kiderül az amcsiknál is.
hazavezénylik, azért mert a szabályzat nem teszi lehetővé hogy akkor, terhesen,bevetési területen szolgáljon. Azt hiszem, de nem vagok biztos, pld Dél-Korea is ennek számít.
- otthon még x hónapig, akár a harmadik trimeszterig is dolgozhat, ha olyan beosztást tölt be. A szülés utáni szabadságra etc nem emlékszem pontosan, de azt hiszem három hónap után vissaztérhet, ezt fejből nem tudom.

Az meg hogy itt páran a teherbeesést összemossák a "fegyverek erők rendjével összeegzhetetlen viselkedést" a teherbeeséssel szánalmas a köbön.
 
K

kamm

Guest
A folyamtos ringyózásos komoly pszichés gondokat jelez szerintem.
A hazudozas meg alapvető karakterhibat... folyamatos?
Nézd, én értem, hogy neked valószínűleg elég limitált a tapasztalatod a női nemmel, de hidd el, vannak ringyok is köztük (voltak is, lesznek is szep számmal.)

itt fröcsögsz,mert h mert ideírt valaki valamit, hogy ő hallotta a valkitől, akinek az üccse ött se volt szintű hozzászólással.
Nem, azon frocsogok, hogy szokasos nagyha gu tajekozatlansagoddal hajmeresztoeket irsz ("ferjevel volt, senkinek semmi köze hozza".)

Vagy be akarod nekem mesélni, hogy a Honvédség előlrárói segghülyék biológiából, és nem tűnik fel nekik hogy egy nő hat hónapos terhes?
Egyrészt nem az ő felelősségük, ertasd mar meg, baszki, hanem az anyae.
Másrészt siman elofordulhat, én olyat ismertem 30+ eve, aki szilveszterkor velunk szorakozott majd 4 het múlva szült, semmit nem vettünk eszre (jo, a nagyobb melleken kisse csodalkoztunk, de az lehet ruha stb.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Férjével volt- kurvára semkinek semmi köze hozzá.
Második pont esetleg megáll, főleg a felettes felelőssége,

Egyébként van olyan a szolgálati szbályzatban, hogy kiküldetés alatt valaki nem eshet teherbe?
Mert nincs akkor minek szólsz bele? Incel-e vagy?
Azt már nem is említem hogy valaki koszovói harcoló alakulatokat emleget ezen a fórumon...
Na mert @kamm bevett egy válaszába elolvastam mit nem értesz. Ööö. Mit trollkodsz. :D

Lásd karácsony van, megajándékozlak egy válasszal. ;)

A közöm annyi volt, hogy napi 8/16/24 óra szolgálatot adtam a hölgyel.
Amit leírtam nem olvastad elég alaposan. :oops:
Hisz azt is odaírtam, a hölgy mellényében sem betétek, sem tárak nem voltak. :cool:
Azt viszont már nagyon alaposan szabályozza honvédség mit kell szolgálatba vinned. ;)

Szóval akármilyen furcsa neked, ha pl nincs meg a dögcédulád, és pont azt ellenőrzik szolgálat elött, nem vagy alkalmas szolgálatra(koszovóban megtörtént eset). Mert az pl kötelező.

Szóval a repeszállóra külön parancs jött magyarországról, hogy az összes kiegészítővel(váll/nyakvédő/betétek) kell hordani.
Na ezt a hölgy nem teljesítette. :cool:

Ugyancsak le volt írva, a karabélyodhoz az 5 tárat le kell vinned.
De még az is le van írva az 1 napos zsákodba mi az ami kötelező. ;)
Ennél többet rakhatsz bele, kevesebbet nem! Érted. :D

Szóval, hogy mi közöm hozzá? :oops:

Az, hogy az én és a kistársaim életét is veszélyeztette azzal, hogy adott esetben egy tűzharc során, ő könnyebben megsérülhet a betétek hiánya miatt(elöl sem volt benne).
Ha meg megsérül, terhesen nem ugyanúgy kellene ellátni. ;)

Azonkívül 30 db lőszer elövése után nem tud mivel harcolni.
Ezt olyan helyeken mint pl a pár hónapja elpukkantott Abbey gate a kabuli reptérnél. :cool:

Ráadásul mind a fizikális, mind a mentális terhelhetősége erősen változik egy várandós nőnek.

Amikor kimész külszolgálatba ezért van egy napos orvosi, pszichológiai vizsgálat. Erönléti felmérő.
Ha kint ez nagymértékben változik(pl: eltöröd a kulcscsontod/sérved lessz/befordulsz, ezek is általam látott esetek) nem vagy alkalmas tovább, hazaküldenek.
Úgy gondolom a vaárandósság is beillik ebbe a sorba.;)

Szóval kedvess trollzsolti. Ez a teljes történet. Nem a te marhaságod. ;)

Ja. És ha ehhez hasonló megtörtént koszovóban is akkor még szomorúbb a helyzet.

Ne fáraszd magad viszontválassza. ;)

Egyszer van évente karácsony. Mész vissza ignorba. :D
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Na mert @kamm bevett egy válaszába elolvastam mit nem értesz. Ööö. Mit trollkodsz. :D

Lásd karácsony van, megajándékozlak egy válasszal. ;)

A közöm annyi volt, hogy napi 8/16/24 óra szolgálatot adtam a hölgyel.
Amit leírtam nem olvastad elég alaposan. :oops:
Hisz azt is odaírtam, a hölgy mellényében sem betétek, sem tárak nem voltak. :cool:
Azt viszont már nagyon alaposan szabályozza honvédség mit kell szolgálatba vinned. ;)

Szóval akármilyen furcsa neked, ha pl nincs meg a dögcédulád, és pont azt ellenőrzik szolgálat elött, nem vagy alkalmas szolgálatra(koszovóban megtörtént eset). Mert az pl kötelező.

Szóval a repeszállóra külön parancs jött magyarországról, hogy az összes kiegészítővel(váll/nyakvédő/betétek) kell hordani.
Na ezt a hölgy nem teljesítette. :cool:

Ugyancsak le volt írva, a karabélyodhoz az 5 tárat le kell vinned.
De még az is le van írva az 1 napos zsákodba mi az ami kötelező. ;)
Ennél többet rakhatsz bele, kevesebbet nem! Érted. :D

Szóval, hogy mi közöm hozzá? :oops:

Az, hogy az én és a kistársaim életét is veszélyeztette azzal, hogy adott esetben egy tűzharc során, ő könnyebben megsérülhet a betétek hiánya miatt(elöl sem volt benne).
Ha meg megsérül, terhesen nem ugyanúgy kellene ellátni. ;)

Azonkívül 30 db lőszer elövése után nem tud mivel harcolni.
Ezt olyan helyeken mint pl a pár hónapja elpukkantott Abbey gate a kabuli reptérnél. :cool:

Ráadásul mind a fizikális, mind a mentális terhelhetősége erősen változik egy várandós nőnek.

Amikor kimész külszolgálatba ezért van egy napos orvosi, pszichológiai vizsgálat. Erönléti felmérő.
Ha kint ez nagymértékben változik(pl: eltöröd a kulcscsontod/sérved lessz/befordulsz, ezek is általam látott esetek) nem vagy alkalmas tovább, hazaküldenek.
Úgy gondolom a vaárandósság is beillik ebbe a sorba.;)

Szóval kedvess trollzsolti. Ez a teljes történet. Nem a te marhaságod. ;)

Ja. És ha ehhez hasonló megtörtént koszovóban is akkor még szomorúbb a helyzet.

Ne fáraszd magad viszontválassza. ;)

Egyszer van évente karácsony. Mész vissza ignorba. :D
eltúrtétek a folyamatos parancsmegtagadást. valamiért, hosszú időn át. most meg utólag toldozod foldozod. epic. ráadásul teljesen másra válaszol, mint ami a kérdés volt,. Megvan, IRL te vagy a védelmi miniszter...