Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Előbb tessen már valamit letenni a fórum asztalára...
@krokomach 8 éve szállítja folyamatosan a híreket a Kelet Ukrajnai konfliktusról. Ezen a fórumon kb Ő az egyik, aki átlátja a helyzetet, mivel erre hegyezte ki a fórumtevékenységét.
Tehát nem ártana megnézni kibe állunk bele, gyakorlatilag "0"-a hír és tartalom hozatala mellett, szimpla kom falként használva a fórum felületét.
Peace!
k erősen ukranofób "híreket" hoz
ukranofób lényegében a összes kommentje
hamis hírek tömegeit terjeszti ukrajnával kapcsolatban évek óta magyar nyelvű ki tudja ki által finanszírozott honlapokra mint forrásra hivatkozva.
tolja a mindenkori ukrán ellenzéki újságok anyagát is
akik szerint hivatalból mindig minden szar mert épp nem ők vannak hatalmon.
Lehet tőle kiszedni érdekes híreket is ha a ember képben van a ukrajnai helyzettel és nem csak tőle informálódik.
Ha csak k. a információ forrás meg amiket ő megoszt az egy alternatív ukrán gyülölő álláspont.
Ő az aki inkább ne akarjon semmit adni ukránnak vagy ukrajnának mert rossz szíves teszi.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
k erősen ukranofób "híreket" hoz
ukranofób lényegében a összes kommentje
hamis hírek tömegeit terjeszti ukrajnával kapcsolatban évek óta magyar nyelvű ki tudja ki által finanszírozott honlapokra mint forrásra hivatkozva.
tolja a mindenkori ukrán ellenzéki újságok anyagát is
akik szerint hivatalból mindig minden szar mert épp nem ők vannak hatalmon.
Lehet tőle kiszedni érdekes híreket is ha a ember képben van a ukrajnai helyzettel és nem csak tőle informálódik.
Ha csak k. a információ forrás meg amiket ő megoszt az egy alternatív ukrán gyülölő álláspont.
Ő az aki inkább ne akarjon semmit adni ukránnak vagy ukrajnának mert rossz szíves teszi.
Bizonyítani kell hogy hamis a hír...
Hozni, linkelni a cáfolatot, nem pedig személyeskedni, 0-a fórumhoz adott tartalommal, értékkel.
30 napos accal, ilyen teljesítménnyel, azért nem kellene tematizálni egy topikot, és a hírszolgáltatót vádolni, bizonyítás nélkül.
Mester,zavar van az erőben.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Bizonyítani kell hogy hamis a hír...
Hozni, linkelni a cáfolatot, nem pedig személyeskedni, 0-a fórumhoz adott tartalommal, értékkel.
30 napos accal, ilyen teljesítménnyel, azért nem kellene tematizálni egy topikot, és a hírszolgáltatót vádolni, bizonyítás nélkül.
Mester,zavar van az erőben.
Bizonyítani...
Nézőpontról szubjektumról meg erkölcsi hozzáállásról beszéltem.
Ok mondok konkrét példát nem k.val kapcsolatban.
A magyar ellenzék kb. 10 éve akarja bizonyítani hogy a fidesz kurmányra haragszanak a usá-ban. /fals/
Hoznak hírt ami önmagában nem hazugság.
Ottani egyetemi tanár publikál magyarországról hogy emberi jogok brühühü illiberális brühühü
A hír valós a egyetemi tanár létezik /valami szdszes politikus nője volt a 1990 es években/ tényleg valós a publikáció is sőt a publikációnak is van valós tartalma.
Akkor hol a ferdítés?
Mert nincs kihangsúlyozva hogy van 500 egyetem a usában ez egy egyetem egy tanára
van ott olyan hogy szólás szabadság
közben meg a magyar mini elnök ha akar akkor együtt fotózkodik bármelyik usa elnökkel max vesz valamit jó drágán közpénzen amire nem is igazán van szükség
a magyar nagykövetet fogadják a külügyben
magyar kormány lobbistái puhítják a demeket és a republikánusokat stb.
Tehát ez példa volt ha nézte a magyar ellenzéki médiát 10 éven át voltak folyamatosan ilyen hírek amik pro forma nem voltak hazugságok de amit sugalltak az az volt mert ez volt a usa magyar viszony mondjuk 0,5%-a a másik 99,5%-ot nem rakták hozzá a képhez.
uez a eu parlamenti vitákról stb.
Tehát k is ugyanezt csinálja itt meg van a honlap amiről idéz van valóság alapja annak amit idéz de szerinte a pohár mindig félig üres meg lehet hogy félig tele van de miért nincs már teljesen tele stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Bizonyítani kell hogy hamis a hír...
Hozni, linkelni a cáfolatot, nem pedig személyeskedni, 0-a fórumhoz adott tartalommal, értékkel.
30 napos accal, ilyen teljesítménnyel, azért nem kellene tematizálni egy topikot, és a hírszolgáltatót vádolni, bizonyítás nélkül.
Mester,zavar van az erőben.
Allitasoknak az igazát szokás elvárni..
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Bizonyítani...
Nézőpontról szubjektumról meg erkölcsi hozzáállásról beszéltem.
Ok mondok konkrét példát nem k.val kapcsolatban.
A magyar ellenzék kb. 10 éve akarja bizonyítani hogy a fidesz kurmányra haragszanak a usá-ban. /fals/
Hoznak hírt ami önmagában nem hazugság.
Ottani egyetemi tanár publikál magyarországról hogy emberi jogok brühühü illiberális brühühü
A hír valós a egyetemi tanár létezik /valami szdszes politikus nője volt a 1990 es években/ tényleg valós a publikáció is sőt a publikációnak is van valós tartalma.
Akkor hol a ferdítés?
Mert nincs kihangsúlyozva hogy van 500 egyetem a usában ez egy egyetem egy tanára
van ott olyan hogy szólás szabadság
közben meg a magyar mini elnök ha akar akkor együtt fotózkodik bármelyik usa elnökkel max vesz valamit jó drágán közpénzen amire nem is igazán van szükség
a magyar nagykövetet fogadják a külügyben
magyar kormány lobbistái puhítják a demeket és a republikánusokat stb.
Tehát ez példa volt ha nézte a magyar ellenzéki médiát 10 éven át voltak folyamatosan ilyen hírek amik pro forma nem voltak hazugságok de amit sugalltak az az volt mert ez volt a usa magyar viszony mondjuk 0,5%-a a másik 99,5%-ot nem rakták hozzá a képhez.
uez a eu parlamenti vitákról stb.
Tehát k is ugyanezt csinálja itt meg van a honlap amiről idéz van valóság alapja annak amit idéz de szerinte a pohár mindig félig üres meg lehet hogy félig tele van de miért nincs már teljesen tele stb.
Kit érdekel a kormány? o_O
Milyen egyetemekről beszélsz? o_O
Jézusom....
Trolltartó.
Nem szubjektívan, hanem objektívan.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az pedig nem igaz, hogy a nyugatnak ne lett volna ereje felszabadítani Lengyelországot a szovjet rémuralma alól. Először is az USA akkor már atomhatalom volt, a világ első számú és vitathatatlan ura. Másrészt a szovjet hadianyag jelentős része az usa lend-leaseből származott
Az LL csak lerövidítette a háborút, azt a Szu a tájfun bukásánál megnyerte.
Magyarországon volt magasabb életszinvonal, de vesztes volt. A magyar katona gyerekeit megölték az oroszok, ő ha életben maradt sem dolgozhatott, mert "bűnös" volt.
Hát ő nem. Nagyon nagyon nem...
A franciak sajnos kapitulaltak, mi nem. A legierönk és a haditengerészet angol kikötökböl harcolt tovább, a szárazföldi erők meg fele otthon, másik fele Magyaroszágon keresztöl délen, föleg az olasz fronton. Angol parancsnokság alatt, de lengyel zászlok alatt mi törtük át az olasz frontot Montecassino-nal.
Persze, támadhattak volna már szeptember 1-n, az jobb lett volna. De igy is felfoghatatlan mennyisegü katonai és penzügyi, diplomacia segitséget kaptunk.
A németeket kb. mindenki legyőzte, persze hamarabb ment volna, ha a szovjetek nem öket segitik évekig. Az is igaz, hogy ha a szovjetek nem állnak át akkor meg sokkal tovább tartott volna.
Ha a szovjetek nem állnak át (mármint ha a németek nem rohanják le őket) ma nem írkálnál, mert nem lennél.
.
.
Tulajdonkeppen ez a fenenagy lengyel-magyar baratsag mitosza miböl jön? Miert pont ök a mi kijelölt barataink? Miert nem mondjuk az olaszok?
Szerintem a lengyelekkel egyaltalan nem annyira közös a gondolkodasmod, es ez a nagy baratsag csak valami generacio ota öröklödö legenda, amit fenntartunk, mert nehogy mar nekunk egy baratunk se legyen, ha mar az összes környezö orszaggal rosszba vagyunk.
Nehéz kérdés, egy olyan barátság, ahol mi mindig segítünk, ők meg mindig belerángatnak a bunyóba, majd ott hagynak a szarban.
A lengyel-magyar barátság nagyon régi és ki fogja bírni ezt a mostani helyzetet is.
Persze, amíg akkora barmok vagyunk, hogy ízekre pofoztatjuk magunk értük
Ne haragudj, de ez izadtságszagú magyarázkodás. Az USA egyedül tönkreverte volna a szovjetet, annyira megerősödött technikailag, gyártásilag a háború végére.
Nem néztem volna meg, de nem hiszem, hogy ez hosszú életű lett volna.
és nem volt jellemző az ellenségeskedés sem. A két nép segítette is egymást. Nem alaptalan egyáltalán. És eléggé hasonló a gondolkozás ha a orosz kérdést nem számítod.
Akkor gondolom azért követelték Trianonnál fél felvidéket, hogy visszaadják. És nem spanoltak lelkesen a mordoriakkal, ellenünk is...
 
M

molnibalage

Guest
Soha jobb szolgáltatóm nem volt. Este fél 8-ra kértem a szervizest, jött fél 8-ra
Szolgáltatás kiesés kvázi nem volt, az szolgáltatás lezavarása és indítása is pikk pakk ment, Soha semmi bajom nem volt velük.

A tróger telekomnak írt levelet bemásoljam ide? Hogy mennyire baszták fel az agyam?

Amikor októberben is számlát küldtek nekem azok a béna faszok egy aug elején lemondott szolgáltatásra NEGYEDSZERI ügyintézés után?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Vodafon.
Számlaváltás miatt fizetés modosítást egy bő 15 napja nem tudok elintézni.
Ügyfélszolgálatuk 2 (!) nap csörgetés után sem elérehető,a 1270-en.
Bemegyek személyesen hogy kellene csekk, vagy itt a pénz, vagy hová menjek mert fizetnék. Hát itt nem, menjek nyissak bankszámlát,stb....Mondtam engem Ti nem kötelezhettek bankszámla nyitásra, szóval mi legyen?
Mondták hívjam a 1750-et, na 2 nap alatt azt se vette fel senki....
Írtam mailt, 8 napja(!) hogy adjanak csekket, vagy mondják hol tudok kp-val fizetni, na még nem jött rá válasz.
8 nap alatt nem sikerül egy mailre válaszolni,8 nap alatt nem tudják megmondani hol fizessek, vagy kipostázni egy csekket... mi naplopás, vagy kupi lehet ott?
A telót ,stb meg levágtak mert hogy nem fizetek.
Lejár a hűségem azonnal kuka az egész kóceráj.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 423
113
Soha jobb szolgáltatóm nem volt. Este fél 8-ra kértem a szervizest, jött fél 8-ra
Szolgáltatás kiesés kvázi nem volt, az szolgáltatás lezavarása és indítása is pikk pakk ment, Soha semmi bajom nem volt velük.

A tróger telekomnak írt levelet bemásoljam ide? Hogy mennyire baszták fel az agyam?

Amikor októberben is számlát küldtek nekem azok a béna faszok egy aug elején lemondott szolgáltatásra NEGYEDSZERI ügyintézés után?
Már évek óta megszabadultam tőlük szerencsére, de nekem nem ez volt a tapasztalatom velük. Drágák voltak és rugalmatlanok.
 
M

molnibalage

Guest
Vodafon.
Számlaváltás miatt fizetés modosítást egy bő 15 napja nem tudok elintézni.
Ügyfélszolgálatuk 2 (!) nap csörgetés után sem elérehető,a 1270-en.
Bemegyek személyesen hogy kellene csekk, vagy itt a pénz, vagy hová menjek mert fizetnék. Hát itt nem, menjek nyissak bankszámlát,stb....Mondtam engem Ti nem kötelezhettek bankszámla nyitásra, szóval mi legyen?
Mondták hívjam a 1750-et, na 2 nap alatt azt se vette fel senki....
Írtam mailt, 8 napja(!) hogy adjanak csekket, vagy mondják hol tudok kp-val fizetni, na még nem jött rá válasz.
8 nap alatt nem sikerül egy mailre válaszolni,8 nap alatt nem tudják megmondani hol fizessek, vagy kipostázni egy csekket... mi naplopás, vagy kupi lehet ott?
A telót ,stb meg levágtak mert hogy nem fizetek.
Lejár a hűségem azonnal kuka az egész kóceráj.
És sajnos átvették a UPC-t. Na egyből árat emeltek, aztán számlázási időváltozással előző hónapra jött egy +25%-kal nagyobb számla. Az indoklás az, hogy a számlázási időszak változik. OK. Erre az ehavi számla is teljes havi.

A kurva jó édesanyjukat.

A telekomnál tévedtem, október és novemberben is küldtek levelet...
Aug lemondás után...



"Tisztelt" Telekom! Kétszer jártam már bent ügyfélszolgálatunknál lemondani az előfizetéseimet augusztus óta, erre van képük még mindig zaklatni számlával, mert a rendszerük nem képes lezavarni azt, hogy végre elfelejtsenek engem, mint előfizetőt. Néhány nappal ezelőtt ügyfélszolgálatuk telefonon felhívott amikor is megerősítettem, hogy a készülékeket is leadtam már majdnem két hónapja. Nagyon remélem, hogy ezen üzenet után soha többet nem kell írnom, mert ha még egyszer bármilyen módon számlával merészelnek zaklatni, akkor most már a Fogyasztóvédelemhez fogok fordulni. Elképesztő, hogy önök cége egy átírást, egy áthelyezést és egy lemondást összesen körülbelül hétszeri próbálkozásból tudott csak összehozni... Ezek után az a minium, hogy eszükbe se jusson az augsztusi 8 napra eső számlával megkeresni, ahhoz már kicsit sok kellemetlenségbe és szabad időmbe került, hogy lemondjam a szolgáltatásukat. Nem órabérben dolgozom a cégüknek... Molnár Balázs


"Kedves" Telekom! Ismételten kaptam önöktől egy számlát a jóég tudja, hogy milyen címen októberi időszakra vonatkozólag. Az önöktől kapott írásos bocsánatkérő levél szerint önök tartoztak nekem túlfizetés miatt. Arra a levélre reagálva megadtam, hogy hová utalhatják az összeget. Nem vettem észre azóta sem, hogy ez az összeg megérkezett volna... Augusztus 8. óta nincs semmiféle szolgáltatásom önök felől.Erre ma megint kapok egy számlát önöktől. A hűségidő lejárt, semmivel sem tartozom önök felé ezt az ügyintéző is megerősítette még a lemondáskor. A továbbiakban semmilyen számlára és megkerésükre nem vagyok hajlandó reagálni. Pont. Betelt a pohár. Mikor jön már az a pillanat, hogy törölnek a szutyok rendszerükből és elfelejtenek, mint ügyfelet...? Hány drága percet és órát áldozzak rá szabad időmből az önökkel folytatott céltalan és rohadtul idegesítő levelezésre...? Elegem van az egész nyamvadt cégükből és béna rendszerükből. Nem igaz, hogy a legegyszerűbb dolgokat sem képesek negyedjére sem lezongorázni... Bármiféletovábbi megkeresés esetén Fogyasztóvédelemhez fordulok. Ez egészen egyszerűen nevetséges amit elődadnak ügyfélkezelés címszó alatt... Molnár Balázs


De a korábbi két levelet is úgy zártam, hogy egyre csökkenő tisztelettel és végül semmiféle tisztelettel. Legalább hadd szórakozzak így egy kicsit...
Ezek után valahogy nem kerestek többet. :)
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Az LL csak lerövidítette a háborút, azt a Szu a tájfun bukásánál megnyerte.

Hát ő nem. Nagyon nagyon nem...

Ha a szovjetek nem állnak át (mármint ha a németek nem rohanják le őket) ma nem írkálnál, mert nem lennél.

Nehéz kérdés, egy olyan barátság, ahol mi mindig segítünk, ők meg mindig belerángatnak a bunyóba, majd ott hagynak a szarban.

Persze, amíg akkora barmok vagyunk, hogy ízekre pofoztatjuk magunk értük

Nem néztem volna meg, de nem hiszem, hogy ez hosszú életű lett volna.

Akkor gondolom azért követelték Trianonnál fél felvidéket, hogy visszaadják. És nem spanoltak lelkesen a mordoriakkal, ellenünk is...
Sosem követeltünk semmit Felvidékböl! A magyar delegacio érte el, hogy egy pici resz Lengyelországhoz kerüljon, ne a csehekhez, mert igy védte meg a lakosságot a népirtastól. De meg igy sem irta alá a Sejm Trianont! Megköszönni kellene, csak azon a pici területen élhettek békében a magyarok a háború után.
De nem csak ezt értétek el, hanem pl. azt is, hogy ne legyen cseh-jugoszláv folyosó, vagy hogy ne a Balaton legyen a szerb határ. De sokan mindig csak a vesztesegeket nézik, a sikereket sosem.
De ez egy nagyon jó példája az orosz/ukran propagandanak, aminek a célja, hogy egymás ellen harcoljunk.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Sosem követeltünk semmit Felvidékböl! A magyar delegacio érte el, hogy egy pici resz Lengyelországhoz kerüljon, ne a csehekhez, mert igy védte meg a lakosságot a népirtastól. De meg igy sem irta alá a Sejm Trianont! Megköszönni kellene, csak azon a pici területen élhettek békében a magyarok a háború után.
De nem csak ezt értétek el, hanem pl. azt is, hogy ne legyen cseh-jugoszláv folyosó, vagy hogy ne a Balaton legyen a szerb határ. De sokan mindig csak a vesztesegeket nézik, a sikereket sosem.
De ez egy nagyon jó példája az orosz/ukran propagandanak, aminek a célja, hogy egymás ellen harcoljunk.
Akkor Terencsén, Árva, Szepes, Sáros vármegyék Északi része mez persze smafu?
És mit kéne megköszönni a tolvajnak? Hogy önhibáján kívül csak keveset lopott?
 
Status
Not open for further replies.