[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Ja, le is bombázta a baltiakat,meg azokat is, amelyikek megtámadták, vagy az ott élo Oroszokat irtották, meg minden, nála gyengébb országot is elárasztanak ngo-kkal, prájdokkal, genderjogokkal, Lmbq-val, sorra átbasznak mindenkit, megszegik a szerzodéseket, stb.
Ja nem...
Grúziában mit keresnek?Hibridháború elméletét ki szedte elő?Krim elfoglalásával ki szeget nemzetközi szerződést?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az orosz EW és légvédelem csúfos leszerepléséről
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ennek mi koze van Magyarorszaghoz? :rolleyes:

Itt ma mindenki 70+ nyugdijas...?
https://hu.abcdef.wiki/wiki/Rape_during_the_liberation_of_France

Nem lehetne megprobalni a temara valaszolni, nem minden idiota asszociaciot idehanyni? Legyszives...?
eljutottunk oda, hogy valamiben egyetértünk, furcsa ez a nap...
f.szm tele vem egyébként, hogy a félnótások mindig a japám származású lakosok internálásával jönnek, ha a gulagot vagy a németeket kell mentegetni.
  • igen, a háborús hisztéria hatására hoztak ilyen törvényt, és alkalmazták.
  • nem a teljes országban van ahol kb elhajították a picsába, ld Hawaii
  • igen voltak táborok, mai szemmel durva körülményekkel. de fel se merült , hogy lemenjenek az orosz, vagy német szintre.
  • a táborok felszámolása már a háború alatt megkezdődött.
  • ( amerikázók mindig elfelejkeznek a niszei-ekből szervezett második világháborús alakulatokról)
  • igen a háború után jó ideig úgy csináltak , mintha nem történt volna semmi, de azután a 60as éektől téma lett, hivatalos elnöki bocsánatkérés a téma a mainstream média része lett, ld Karate kölyök Miyagi mestere, a pld a magyarul megjelent Hó hull a cédrusra című kötet, vagy a taalyi young sorozat, az Én még sosem... etc etc

....
Mass’s experiences led her to become a clinical social worker and participate in the redress movement that culminated with the passage of the Civil Liberties Act of 1988. This law gave surviving Japanese Americans $20,000 in reparations and a formal apology by President Reagan for their incarceration during World War II. But its passage did not happen overnight. It took years to turn the redress movement into legislation.





szóljatok, ha Moszka ennek csak közelében jár...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Igen és nem.Mert a távolabbi hadjáratok többnyire sima zsoldos akciók voltak.
És ha a magyar kalandozások megelőző csapás jellegét jogosnak tartod,mint a lehetséges támadó hadműveleti bázisára történő csapást,akkor az amcsik hasonló tevékenységét is jogosnak kell tekintened.
De különben az akkori hadjárataink tipikus sztyeppei eljárás volt.Hunok,avarok is pontosan ugyanezt csinálták.

Nem, nem volt semmiféle "megelőző csapás". Leegyszerűsítve "kevertük a málnaszőrt" rendesen, azzal a céllal ahogy írtam is: "A lényeg az volt, hogy nem nálunk "tobzódtak" és pláne nem együtt."

Hogy esetleg távolabbra is mentünk, avagy volt ahol csak "zsoldért nyomtuk a kocsmai bunyót"? Hát persze. Ha már csinálsz valamit, akkor csináld rendesen illetve persze tettük amit lehetett meg amit tudtunk. Azt nem mondanám, hogy "sima zsoldos akciók voltak". Inkább valami ilyesmi arány volt:

  • 99% diplomácia (benne hírszerzés és kapcsolatépítés),
  • 1% "zsoldos kocsmai bunyók" (ugyanakkor ezek is javarészt az előbbieket szolgálta - "divide et impera" ...)

Ugyanakkor ez gyarmatosítási céllal ment volna, meg hogy másokat leuraljunk? Nem. Ahogy írtam is - ez honvédelmi céllal ment. "Valóvilágiasan" szólva: A lét a tét.

Amennyiben ez nem lett volna, akkor ma nem vagyunk egyszerűen szólva. Tudod, azok a furcsa nyelven karattyoló, meg "magyarosch" és "bőgatyás" dolgaikat nyomó "sz@r himnusszal" rendelkező fura figurák. :) Immáron több, mint 1100 éve ...

Hogy ez "tipikus sztyeppei eljárás" lett volna-e? Akárhogy is volt - mi itt vagyunk, a "Hunok,avarok" meg a többiek meg seholsem ...

Az ópiumháború fő oka az volt,hogy a Kinai Birodalom nem engedett be semmilyen európai árut a belpiacaira,kizárólag ezüstöt.Európa krónikus kereskedelmi deficitben volt Kinával szemben.Ez korábban is igy volt,de ekkorra kimerűltek Potosi hires ezüstbányái,amik addig pótolni tudták a kinai kereskedelem elnyelte ezüstöt.XIX. század elejére viszont a kinai ezüstelnyelés már a nyugati gazdasági rendszert kezdte kimeriteni.Többször is próbálták Kinát rábirni a szabadabb kereskedelemre,de az elzárkózott.Végül az angolok ópiumot kezdte illegálisan exportálni Kinába,hogy csökkentsék a kinai aktivumot.És ebből lett az ópiumháború.Egy tipikus kereskedelmi háború volt,ami eljutott a katonai eszközökig.

Igen, ismerem az ópiumháború részleteit. Amennyiben úgy gondoljuk, hogy az oka az ezüst vagy ópium volt, akkor nem értjük teljesen a lényeget. A lényeg a: pénz és hatalom (befolyás). Gyakorlatilag ebből levezethető az "ezüst és ópium" dolog is. Sőt tulajdonképpen ez majdnem teljesen mindegy - lehetett volna "hupilila csillámpor" vagy "rózsaszínű csillámpóni" is ...

Ez egy tipikus és klasszikus gyarmati háború volt. Pont. Mi lett volna ez esetben a "B terv"? Pl. Kína reális, akár megsemmisítő erejű fenyegetést jelentett a Brit Gyarmatbirodalom -ra akkor? Dehogyis. Kína nemhogy a nyugati befolyással, de kb. a Japánokkal sem tudott akkoriban mit kezdeni. Tulajdonképpen a saját belső ügyeiben sem volt a maga ura ... Nemhogy a Brit Gyarmatbirodalom megsemmisítésének reális lehetősége nem volt ...

Azaz, ha a Kalandozásokat vagy az Ópiumháborút hasonlítjuk össze az valami olyasmi, mint ha egy almát hasonlítanék egy felhőkarcolóval. Mind a kettő zseniális a maga műfajában - ugyanakkor két külön kategória ...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az orosz EW és légvédelem csúfos leszerepléséről
Most tényleg egy Orosz ellenes Lengyel blogot hozol hiteles forrásnak ? Ne már ! Pont olyan komoly mint az Ukri fenyegetések .
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Nem, nem volt semmiféle "megelőző csapás". Leegyszerűsítve "kevertük a málnaszőrt" rendesen, azzal a céllal ahogy írtam is: "A lényeg az volt, hogy nem nálunk "tobzódtak" és pláne nem együtt."

Hogy esetleg távolabbra is mentünk, avagy volt ahol csak "zsoldért nyomtuk a kocsmai bunyót"? Hát persze. Ha már csinálsz valamit, akkor csináld rendesen illetve persze tettük amit lehetett meg amit tudtunk. Azt nem mondanám, hogy "sima zsoldos akciók voltak". Inkább valami ilyesmi arány volt:

  • 99% diplomácia (benne hírszerzés és kapcsolatépítés),
  • 1% "zsoldos kocsmai bunyók" (ugyanakkor ezek is javarészt az előbbieket szolgálta - "divide et impera" ...)

Ugyanakkor ez gyarmatosítási céllal ment volna, meg hogy másokat leuraljunk? Nem. Ahogy írtam is - ez honvédelmi céllal ment. "Valóvilágiasan" szólva: A lét a tét.

Amennyiben ez nem lett volna, akkor ma nem vagyunk egyszerűen szólva. Tudod, azok a furcsa nyelven karattyoló, meg "magyarosch" és "bőgatyás" dolgaikat nyomó "sz@r himnusszal" rendelkező fura figurák. :) Immáron több, mint 1100 éve ...

Hogy ez "tipikus sztyeppei eljárás" lett volna-e? Akárhogy is volt - mi itt vagyunk, a "Hunok,avarok" meg a többiek meg seholsem ...



Igen, ismerem az ópiumháború részleteit. Amennyiben úgy gondoljuk, hogy az oka az ezüst vagy ópium volt, akkor nem értjük teljesen a lényeget. A lényeg a: pénz és hatalom (befolyás). Gyakorlatilag ebből levezethető az "ezüst és ópium" dolog is. Sőt tulajdonképpen ez majdnem teljesen mindegy - lehetett volna "hupilila csillámpor" vagy "rózsaszínű csillámpóni" is ...

Ez egy tipikus és klasszikus gyarmati háború volt. Pont. Mi lett volna ez esetben a "B terv"? Pl. Kína reális, akár megsemmisítő erejű fenyegetést jelentett a Brit Gyarmatbirodalom -ra akkor? Dehogyis. Kína nemhogy a nyugati befolyással, de kb. a Japánokkal sem tudott akkoriban mit kezdeni. Tulajdonképpen a saját belső ügyeiben sem volt a maga ura ... Nemhogy a Brit Gyarmatbirodalom megsemmisítésének reális lehetősége nem volt ...

Azaz, ha a Kalandozásokat vagy az Ópiumháborút hasonlítjuk össze az valami olyasmi, mint ha egy almát hasonlítanék egy felhőkarcolóval. Mind a kettő zseniális a maga műfajában - ugyanakkor két külön kategória ...
Bocs,de ezen is jót röhögtem.
Ez tipikusan a lenini lét határozza meg a tudatot viselkedés.Avagy az üléspontom határozza meg az álláspontomat.
Egyszerűen a fax másik végén vagyunk.Nem hozzánk igazodnak,hanem nekünk kell igazodni másokhoz.Nem tetszik?Hát nekem se.....De azért egy alapvetően messze lévő,és viszonylag jóindulatú faxt ne cseréljünk már le egy olyanra,ami már itt járkált brutálisan mélyre nyomva a torkunkba 40 évig.
Szechenyi álláspontján vagyok.Előbb szedjük össze magunkat,tegyük rendbe dolgainkat.Modernizálódjunk és erősödjünk meg.Majd ha meglesz hozzá az erőnk,akkor lépjünk.
Avagy,hogy egy kollégámat,Gumikacsát idézzem
-Légy olyan mint a kacsa.A viz felett látszódj nyugottnak,a viz alatt meg keményen dolgozz,hogy elérjed célodat;)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Bocs,de ezen is jót röhögtem.
Ez tipikusan a lenini lét határozza meg a tudatot viselkedés.Avagy az üléspontom határozza meg az álláspontomat.
Egyszerűen a fax másik végén vagyunk.Nem hozzánk igazodnak,hanem nekünk kell igazodni másokhoz.Nem tetszik?Hát nekem se.....De azért egy alapvetően messze lévő,és viszonylag jóindulatú faxt ne cseréljünk már le egy olyanra,ami már itt járkált brutálisan mélyre nyomva a torkunkba 40 évig.
Szechenyi álláspontján vagyok.Előbb szedjük össze magunkat,tegyük rendbe dolgainkat.Modernizálódjunk és erősödjünk meg.Majd ha meglesz hozzá az erőnk,akkor lépjünk.
Avagy,hogy egy kollégámat,Gumikacsát idézzem
-Légy olyan mint a kacsa.A viz felett látszódj nyugottnak,a viz alatt meg keményen dolgozz,hogy elérjed célodat;)

Hát örülök, hogy okozhattam némi derültséget az oldaladon.

A többivel több szempontból is bajban vagyok. Egyfelől ezen dolgokhoz hasonlót sem érintettem ezen eszmecsere folyamán. Másfelől kicsit zavaros, nem vagyok biztos benne, hogy tényleg nekem szántad-e?

Az, hogy a nyugat végül lenyomott volna - igaz, miközben a másik oldalról egy világ top1 szuperhatalma masszírozott teljes erőbedobással évszázadokon át? Hogyne, igazad van! Aztán az elmúlt bő évszázadban összegrundoltak nekünk két világégést meg egy trianont aztán odadobtak volna 45 évre a muszkának? Így van - Ők nyertek.

Igaz, mostanában nyaljuk folyamatosan azt a bizonyost. A felől nincsen kétségem, hogy olyan, hogy "jóindulatú" (pl. a diplomáciában) nincs. Olyan van, hogy "érdekek" meg esetleg olyan, hogy melyik van közel és melyik távol. Mindezek mellett lehet sok mindent mondani rólunk a "bőgatyától" kezdve a "sz@r himnuszig" - egy dolgot ugyanakkor biztosan nem: azt, hogy ne tekernénk illetve, hogy ne próbálnánk kihasználni bármilyen lehetőséget, ami jelen állapotunkban számunkra lehetséges ...

;)
 
K

kamm

Guest
Érdekes írás.
Mi van akkor, hogy ha az USA úgy gondolja, még mindig inkább Kínával szűri össze a levet, hogy aztán a két legerősebb ország dominálja a világot? Akkor az EU meg az oroszok is mennek a levesbe... Valamiért azt gondolom, hogy az USÁban még mindig nagyobb támogatottsága lenne egy kínai összeborulásnak, mint egy orosz békének :(
Mert nem tudod, mi megy itt. Kizart a kinaiakkal valo osszeborulas.
 
K

kamm

Guest
Bocs,de ezen is jót röhögtem.
Ez tipikusan a lenini lét határozza meg a tudatot viselkedés.Avagy az üléspontom határozza meg az álláspontomat.
Egyszerűen a fax másik végén vagyunk.Nem hozzánk igazodnak,hanem nekünk kell igazodni másokhoz.Nem tetszik?Hát nekem se.....De azért egy alapvetően messze lévő,és viszonylag jóindulatú faxt ne cseréljünk már le egy olyanra,ami már itt járkált brutálisan mélyre nyomva a torkunkba 40 évig.
Szechenyi álláspontján vagyok.Előbb szedjük össze magunkat,tegyük rendbe dolgainkat.Modernizálódjunk és erősödjünk meg.Majd ha meglesz hozzá az erőnk,akkor lépjünk.
Avagy,hogy egy kollégámat,Gumikacsát idézzem
-Légy olyan mint a kacsa.A viz felett látszódj nyugottnak,a viz alatt meg keményen dolgozz,hogy elérjed célodat;)

Mondjuk erre a mondatra nem emlekszem belole... ;)
 
  • Imádom
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Hát örülök, hogy okozhattam némi derültséget az oldaladon.

A többivel több szempontból is bajban vagyok. Egyfelől ezen dolgokhoz hasonlót sem érintettem ezen eszmecsere folyamán. Másfelől kicsit zavaros, nem vagyok biztos benne, hogy tényleg nekem szántad-e?

Az, hogy a nyugat végül lenyomott volna - igaz, miközben a másik oldalról egy világ top1 szuperhatalma masszírozott teljes erőbedobással évszázadokon át? Hogyne, igazad van! Aztán az elmúlt bő évszázadban összegrundoltak nekünk két világégést meg egy trianont aztán odadobtak volna 45 évre a muszkának? Így van - Ők nyertek.

Igaz, mostanában nyaljuk folyamatosan azt a bizonyost. A felől nincsen kétségem, hogy olyan, hogy "jóindulatú" (pl. a diplomáciában) nincs. Olyan van, hogy "érdekek" meg esetleg olyan, hogy melyik van közel és melyik távol. Mindezek mellett lehet sok mindent mondani rólunk a "bőgatyától" kezdve a "sz@r himnuszig" - egy dolgot ugyanakkor biztosan nem: azt, hogy ne tekernénk illetve, hogy ne próbálnánk kihasználni bármilyen lehetőséget, ami jelen állapotunkban számunkra lehetséges ...

;)
Igen.Az államnak nincsennek barátai,csak érdekei.
És igen,mi a nagyok számára feláldozható kártyalap vagyunk.
De mi pontosan ugyan igy viselkedtünk,mikor megtehettük.
Igen,egyedülállóan kesergő a Himnusz.Dehát mi ilyenek vagyunk.Sirva vigad a magyar.
És lehet,hogy most éppen válságban van (mikor nem volt?),de nekünk a nyugat és nem a kelet jelenti a fejlődést.A demokrácia és a jogállam,nem a bolsevik stillusú autokrácia és a bizánci despotizmus.
Misa maci aranyos és barátságos,sőt,kedves jóbarát-amig messze van.De derékszaggató teher,ha a hátadra űl.A magsban repülő sas szárnyának árnyéka nem t9ri el a derekad.
No,máma ilyen képletes hangulatban vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Mert nem tudod, mi megy itt. Kizart a kinaiakkal valo osszeborulas.

Mondjuk, hogy a Kínával való teljes összebalhézásnak magas ára lenne Ámerika számára most már. Oroszok esetében meg verhetik a mi (Európa) f.szunkkal a csalánt. Nem fognak fagyoskodni orosz gáz nélkül. Nem fogja őket érinteni, ha Oo-n keresztül leáll minden szállítás Nyugatra, az orosz piac is jelentéktelen az amerikai cégeknek. Szóval nyugodtan irányíthatják úgy az eseményeket, hogy full iráni vagy akár észak-koreai szintű szankciókba kényszerítsék az EU-t is Oo-val szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and vilmoci

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Igen.Az államnak nincsennek barátai,csak érdekei.
És igen,mi a nagyok számára feláldozható kártyalap vagyunk.
De mi pontosan ugyan igy viselkedtünk,mikor megtehettük.
Igen,egyedülállóan kesergő a Himnusz.Dehát mi ilyenek vagyunk.Sirva vigad a magyar.
És lehet,hogy most éppen válságban van (mikor nem volt?),de nekünk a nyugat és nem a kelet jelenti a fejlődést.A demokrácia és a jogállam,nem a bolsevik stillusú autokrácia és a bizánci despotizmus.
Misa maci aranyos és barátságos,sőt,kedves jóbarát-amig messze van.De derékszaggató teher,ha a hátadra űl.A magsban repülő sas szárnyának árnyéka nem t9ri el a derekad.
No,máma ilyen képletes hangulatban vagyok.

A Himnuszunk olyan amilyen - nekünk egyelőre megfelel. Tudjuk milyen, de legalább nem egy "bimm-bumm" klisétenger. Továbbá úgy vigadunk, ahogyan nekünk tetszik - mi sem szólunk bele, hogy más hogyan teszi (meg a himnuszába se). Azért helyiértéken kezeljük ... Nem e miatt tartunk ott ahol és nem is e miatt emelkedünk fel, ha úgy lesz ...

Megmondom őszintén a "Misa maci" -ra alapvetően tojok magasról (érdekesen hangzik pont ebben a topikban, de ...). Amíg ott van ahol van, addig pont jó helyen van ... Ahol kénytelenek vagyunk velük ügyezni, ott ezt megtesszük. Persze szívesebben mondanám, hogy tojok én a kőolaj, földgázukra meg atomerőművükre is, de sajnos ez(ek) sem mennek önerőből. Evvan ... Én is sajnálom ...

Ahogy egyetértek azzal, hogy nem reális egy ukrán támadás pl. ellenünk - úgy pont ugyanezen logika alapján nem tartok reálisnak egy nyugat elleni orosz támadást sem. Az erőegyensúly nem a "Misa maci" -nak kedvez. Atomháborút meg Ők sem akarnak ... Továbbá egyéb okát sem látnám. Mi kellene Nekik nyugatról? Gender meg arab feliratok az autópályákon? Nem, nem hiszem. Nekik igazából a lóvé kell meg esetleg némi technológia. Ez meg nem fog menni, ha éppen hadban állnának a NATO -val például ...

Egyébként fun fact, hogy "a bolsevik stillusú autokrácia és a bizánci despotizmus" -ból amennyiben vigyázó szemeinket nyugat felé vetjük, akkor arrafelé mostanában mintha kicsivel többet találnánk ezekből, mint kb. a bárhol máshol ... :) Ugyanakkor ez már messzire vezetne ...

Egyébként a "képletes hangulat" bejött - ment is a like ...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Grúziában mit keresnek?Hibridháború elméletét ki szedte elő?Krim elfoglalásával ki szeget nemzetközi szerződést?

Hát ugyebár déloszétiában ott voltak békefenntartóként, amikor a nyakkendőevő CIA-ügynök qrva jó ötletnek tartotta villámháborúval megpróbálni elfoglalni, de elcseszte és megalázták. Később bele is bukott, még az ukránoknál is futott egy kört, de ott is megbukott, most nemrég húzott egy Navalnij-t és hazament a biztos börtönbe. (Pedig a mai grúz vezetés sem épp oroszbarát.)
Grúziát asszem Szaharov nevezte még a SZU idején "kis impériumnak", igaza is volt, se az abházok, se az oszétok nem kívánták a grúz fennhatóságot. Persze az oroszok is tettek róla, hogy leválhassanak. Amikor a magyar MiG-29-es pilóták kint voltak Krasznodarban, épp folyt a grúz-abház balhé, saját szemükkel látták a Szu-25-ösöket bombákkal felszállva délnek indulni. Egyébként meg a később az oroszok ellen harcoló csecsen hadurak közül is jó pár ott harcolt Abháziában, a grúzok ellen, az oroszokkal egy oldalon akkor, Baszajev "Abházia hőse" címet is kapott. Jugoszlávhoz hasonló vagy inkább véresebb balhé volt, a grúzok elmenekültek vagy elűzték őket, kb. negyedmillió embert, Szuhumi elfoglalásakor is jó pár civilt megöltek stb.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
Hát ugyebár déloszétiában ott voltak békefenntartóként, amikor a nyakkendőevő CIA-ügynök qrva jó ötletnek tartotta villámháborúval megpróbálni elfoglalni, de elcseszte és megalázták. Később bele is bukott, még az ukránoknál is futott egy kört, de ott is megbukott, most nemrég húzott egy Navalnij-t és hazament a biztos börtönbe. (Pedig a mai grúz vezetés sem épp oroszbarát.)
Grúziát asszem Szaharov nevezte még a SZU idején "kis impériumnak", igaza is volt, se az abházok, se az oszétok nem kívánták a grúz fennhatóságot. Persze az oroszok is tettek róla, hogy leválhassanak. Amikor a magyar MiG-29-es pilóták kint voltak Krasznodarban, épp folyt a grúz-abház balhé, saját szemükkel látták a Szu-25-ösöket bombákkal felszállva délnek indulni. Egyébként meg a később az oroszok ellen harcoló csecsen hadurak közül is jó pár ott harcolt Abháziában, a grúzok ellen, az oroszokkal egy oldalon akkor, Baszajev "Abházia hőse" címet is kapott. Jugoszlávhoz hasonló vagy inkább véresebb balhé volt, a grúzok elmenekültek vagy elűzték őket, kb. negyedmillió embert, Szuhumi elfoglalásakor is jó pár civilt megöltek stb.
A Kaukázus Oo Balkánja.Vagy a Balkán Európa Kaukázusa?.
Viszont szerintem tévedés a grűz támadást a CIA nyakába varni.A grűzok egyedül voltak ilyen hülyék.
 
Status
Not open for further replies.